A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018
                               Hardin Fairgrounds
                              Last Completed Event

Event 1  Girls 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitoraj, Madison           9 Meade County          23:49.00    1
  2 McElroy, Haley             9 Meade County          24:21.24    2
  3 Kirk, Makenna              9 Meade County          24:33.53    3
  4 Spink, Trinity             9 Meade County          25:22.39    4
  5 Frederick, Ashlyn         10 Atherton              26:09.21    5
  6 Jantzen, Joanna            9 Meade County          26:36.25    6
  7 Wilbur, Laney              9 Atherton              26:54.93    7
  8 Largen, Caroline           9 Atherton              27:00.75    8
  9 Addison, Madalyn           8 Elizabethtown         27:17.95
 10 Kiser, Kayleigh            9 Atherton              27:27.30    9
 11 Bova, Layne                9 Meade County          31:00.42   10
 12 Stanchfield, Hannah       12 Atherton              31:46.39   11
 13 Dewitt, Lilly              9 Elizabethtown         32:37.45
 14 Smallwood, Jenna           9 Elizabethtown         32:39.19
 15 Gilpin, Maddie             9 Thomas Nelson         33:14.74
 16 Casey, Shayla              9 Meade County          35:04.42   12
 17 Durbin, Ally               9 Meade County          36:30.98
 18 Wang, Ariel               11 Central Hardin        39:02.77
 19 Eldridge, America          9 Thomas Nelson         40:32.24
 -- Wise, Morgan				 Elizabethtown				DNF

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Meade County                 16    1    2    3    4    6   10   12
      Total Time:  2:04:42.41
         Average:    24:56.49
   2 Atherton                     40    5    7    8    9   11
      Total Time:  2:19:18.58
         Average:    27:51.72

 A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018
                               Hardin Fairgrounds
                              Last Completed Event

Event 2  Boys 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morales, Max              11 North Hardin          19:09.12    1
  2 Garcia, Alejandro Tomas    9 North Hardin          19:45.63    2
  3 Gonsalves, Roman           9 Meade County          19:56.86    3
  4 Mangay-Ayam, Phryxus       9 Meade County          20:13.45    4
  5 Ames, Andrew               9 North Hardin          20:22.11    5
  6 Grizzell, Cory            11 North Hardin          20:27.69    6
  7 Grose, Zach               12 North Hardin          20:44.32    7
  8 Brown, Carrick            12 Atherton              20:44.44    8
  9 Sipes, Jesse              10 Butler                20:46.87    9
 10 Salcedo, Kevin            10 Bullitt Central HS    20:49.08   10
 11 Clayton, Bryce             9 Butler                20:55.95   11
 12 Mack, Zander               8 North Hardin          20:57.12   12
 13 Wilson, Cole              12 Meade County          20:58.99   13
 14 Abel, Jackson              9 Central Hardin        21:05.13   14
 15 Cowman, Jace              10 Meade County          21:19.10   15
 16 Jantzen, Jeremiah         12 Meade County          21:27.40   16
 17 Jones, Nathan             11 Butler                21:29.36   17
 18 Hastings, James           10 Meade County          21:32.15   18
 19 Salcedo, Oscar            11 Bullitt Central HS    21:36.07   19
 20 Lucas, Landen              7 Bardstown             21:36.12   20
 21 Murray, Logan              9 Elizabethtown         21:36.58   21
 22 Fernandez, Sergio         10 Bardstown             21:44.21   22
 23 Olliges, Jeremy           11 Atherton              21:44.27   23
 24 Glass, Jourdan            10 Butler                21:45.95   24
 25 Sachtleben, Jacob         12 Atherton              21:54.15   25
 26 Buchman, Nathan           10 Meade County          21:57.03   26
 27 Meeks, Andrew             10 Atherton              22:07.93   27
 28 Muse, Matthew             10 Central Hardin        22:10.32   28
 29 Allen, David              12 Meade County          22:14.03
 30 Hastings, Brenden         10 Meade County          22:16.43
 31 Boso, Harrison            10 Atherton              22:24.36   29
 32 Lockhart, Alex             9 Boyle County          22:25.75   30
 33 Dean, Ethan                9 Grayson County        22:26.66
 34 Hewitt, Graham            10 Central Hardin        22:33.71   31
 35 Woods, Luke                9 Bardstown             22:42.80   32
 36 Riddle, Austin             9 Bullitt Central HS    22:49.22   33
 37 Graf, Ben                 11 Butler                22:49.55   34
 38 Allahham, Wesley           8 Boyle County          22:56.13   35
 39 Rice, Austin               9 Boyle County          23:03.60   36
 40 Holmes, Evan              12 Atherton              23:10.56   37
 41 Schrock, Logan            10 Central Hardin        23:10.84   38
 42 Munteanu, Michael         10 Thomas Nelson         23:15.79
 43 Nicholas, Connor           9 Larue County          23:18.60   39
 44 Corbin, Logan             10 Meade County          23:18.85
 45 Gonsalves, Jayden          9 Meade County          23:19.02
 46 Logan, Zack               10 Central Hardin        23:28.22   40
 47 Wallingford, Thomas       11 North Hardin          23:30.29   41
 48 Whitham, Connor            9 Atherton              23:43.24   42
 49 Phillips, Christopher     11 Bullitt Central HS    24:03.31   43
 50 Childress, Blake          12 Grayson County        24:04.69
 51 Ford, Ian                 12 Atherton              24:05.34
 52 Chilton, Edwin            12 Central Hardin        24:14.57   44
 53 Cusimano, Gavin            9 North Hardin          24:21.45
 54 Locke, Ricky               9 Larue County          24:41.18   45
 55 Smith, Jeffrey            11 Meade County          24:52.72
 56 Tillotson, Billy          10 North Hardin          24:52.98
 57 Brown, Connor              9 Central Hardin        24:57.83   46
 58 Snow, Dexter               9 Atherton              24:59.28
 59 Miller, Grayson            9 Larue County          25:16.00   47
 60 Garcia, Dominic            9 Bullitt Central HS    25:24.15   48
 61 Muhammad, Farhan          12 Boyle County          25:26.93   49
 62 Berg, Mark                11 Breckinridge County   25:33.70
 63 Atcher, Brandon           11 Central Hardin        25:44.78
 64 Blevens, Samuel           10 Bardstown             25:46.83   50
 65 Flowers, Porter            9 Elizabethtown         26:00.81   51
 66 Miller, Reed               9 Larue County          26:02.35   52
 67 Breunig, Colton           10 Elizabethtown         26:06.42   53
 68 King, John                10 Bardstown             26:09.94   54
 69 DeVoto, Chris             10 Butler                26:10.26   55
 70 Mouser, Sam                7 Thomas Nelson         26:41.43
 71 Inman, Michael            11 Atherton              26:46.09
 72 Fendig, Charles            9 Atherton              26:51.32
 73 Leake, Liam                9 St. Maximus Academy   27:03.40
 74 Martin, Jonah              9 Thomas Nelson         27:28.62
 75 Kerr, Will                 9 Elizabethtown         27:46.14   56
 76 Legawiec, John            10 Grayson County        28:25.59
 77 Wright, Jerry             10 Elizabethtown         28:40.89   57
 78 Brown, Justin              9 Breckinridge County   28:42.42
 79 Allahham, Faris           11 Boyle County          29:17.81   58
 80 Locke, Tristen            10 Larue County          29:37.69   59
 81 Reading, Hunter           11 Bullitt Central HS    29:40.72   60
 82 Bohn, Austin              10 Grayson County        29:59.48
 83 Smith, Austin              9 Boyle County          30:28.77   61
 84 Mcdaniel, Zachary         11 Breckinridge County   31:24.13
 85 Yarbrough, Jarron          9 North Hardin          31:24.92
 86 Taul, Steven              11 Breckinridge County   33:24.98
 87 Carter, Lee                9 Central Hardin        34:38.91
 88 Dustin, Jordan            11 Bullitt Central HS    35:20.03   62
 89 Brown, Jeb                11 Bullitt Central HS    37:27.39
 -- Derringer, Jacob		  11 Atherton					DNF
                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Hardin                 21    1    2    5    6    7   12   41
      Total Time:  1:40:28.87
         Average:    20:05.78
   2 Meade County                 51    3    4   13   15   16   18   26
      Total Time:  1:43:55.80
         Average:    20:47.16
   3 Butler                       95    9   11   17   24   34   55
      Total Time:  1:47:47.68
         Average:    21:33.54
   4 Atherton                    112    8   23   25   27   29   37   42
      Total Time:  1:48:55.15
         Average:    21:47.03
   5 Central Hardin              151   14   28   31   38   40   44   46
      Total Time:  1:52:28.22
         Average:    22:29.65
   6 Bullitt Central HS          153   10   19   33   43   48   60   62
      Total Time:  1:54:41.83
         Average:    22:56.37
   7 Bardstown                   178   20   22   32   50   54
      Total Time:  1:57:59.90
         Average:    23:35.98
   8 Boyle County                208   30   35   36   49   58   61
      Total Time:  2:03:10.22
         Average:    24:38.05
   9 Elizabethtown               238   21   51   53   56   57
      Total Time:  2:10:10.84
         Average:    26:02.17
  10 Larue County                242   39   45   47   52   59
      Total Time:  2:08:55.82
         Average:    25:47.17

 A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018
                               Hardin Fairgrounds
                              Last Completed Event

Event 3  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stallings, Hailey         12 Grayson County        20:43.04    1
  2 Scheithe, Alexandra       11 Owensboro Catholic    21:13.91    2
  3 Been, Sarah               12 Elizabethtown         21:23.14    3
  4 Endress, Emma              8 Butler                21:39.78    4
  5 Walker, Annabelle         11 Butler                22:15.80    5
  6 Sharp, Alyssa             11 Casey County          22:23.68    6
  7 Hutchins, Naia             9 Boyle County          22:27.70    7
  8 Wilson, Zoe               10 Meade County          22:47.11    8
  9 Evans, Elizabeth           9 Grayson County        22:51.75    9
 10 Vaughn, Jenna             12 Casey County          22:52.35   10
 11 Thomas, Allie             10 Metcalfe County       22:52.47   11
 12 Jackson, Emma              9 Boyle County          22:53.47   12
 13 Musgrave, Emma             8 Elizabethtown         22:53.52   13
 14 Vaughn, Abby               8 Casey County          22:55.45   14
 15 Adkins, Madison           10 Butler                22:59.49   15
 16 Manning, Alyssa            9 Thomas Nelson         22:59.79
 17 Barnes, Makenzie          12 Butler                23:03.25   16
 18 Brittian, Christiana       9 Nelson County         23:12.16   17
 19 Watts, Janayla            12 North Hardin          23:18.79   18
 20 Greenwell, Kaitlyn        11 Meade County          23:20.90   19
 21 Roby, Campbell            10 Bardstown             23:23.07   20
 22 Reynolds, Natalie         11 Taylor County         23:23.10   21
 23 Lancette, Alexi            8 Greenwood             23:26.20   22
 24 Scott, T'Lea              12 Pleasure Ridge Park   23:29.93
 25 Brown, Julia               7 Bardstown             23:34.75   23
 26 Strode, Jessie            12 Greenwood             23:34.92   24
 27 Daniels, Madi             12 Greenwood             23:36.12   25
 28 Oneill, Erin              11 Nelson County         23:36.58   26
 29 McNeil, Janiah             8 North Hardin          23:37.67   27
 30 Warthen, Sophia           11 Elizabethtown         23:38.82   28
 31 Staley, Elizabeth          9 North Hardin          23:42.69   29
 32 Tilley, McKyla            10 Central Hardin        23:43.08   30
 33 Carter, Marissa           10 Meade County          23:45.04   31
 34 Masden, Kaylee            12 Grayson County        23:47.14   32
 35 Bruner, Ellie             11 Meade County          23:48.87   33
 36 Zizzo, Ashley             12 Bardstown             23:50.30   34
 37 Sutherland, Grace         10 Central Hardin        23:50.59   35
 38 Crume, Emery              12 Grayson County        23:56.40   36
 39 Collins, Brianna           8 Meade County          23:58.17   37
 40 Brown, Kylie               8 Meade County          23:58.75   38
 41 Lewis, Hannah             10 Central Hardin        24:04.50   39
 42 Mayfield, Bethany         11 Owensboro Catholic    24:04.56   40
 43 Tarter, Annabelle          7 Boyle County          24:06.57   41
 44 Dossett, Jenna             9 Nelson County         24:07.08   42
 45 Darst, Chloee              7 Grayson County        24:10.23   43
 46 Weafer, Kate              11 Owensboro Catholic    24:23.09   44
 47 Hunter-Hays, Jada         10 Larue County          24:24.06
 48 Maynard, Emma             10 Taylor County         24:26.97   45
 49 McGuffey, Emma             9 Warren East           24:34.00   46
 50 Duplessis, Tori           12 Elizabethtown         24:38.25   47
 51 Gertler, Lotte            11 Casey County          24:38.29   48
 52 Dossett, Claire            9 Nelson County         24:40.41   49
 53 Sipes, Maddy              11 Meade County          24:41.16   50
 54 Riley, Maddie             10 Taylor County         24:42.12   51
 55 Larue, Audrey              9 Nelson County         24:44.95   52
 56 Reynolds, Jenna            9 Taylor County         24:50.04   53
 57 Siddle, Bridget           11 Elizabethtown         24:55.24   54
 58 Paul, Summer              11 Central Hardin        24:56.49   55
 59 Sullivan, Isabella        11 Meade County          24:58.08
 60 Newsome, Anastasia        11 Elizabethtown         24:59.85   56
 61 Helton-Henley, Shelby     12 Butler                25:01.27   57
 62 McGuffin, Meghan          10 Central Hardin        25:09.97   58
 63 Hagens, Eliza             10 Logan County          25:12.82
 64 Seiler, Kate              11 Atherton              25:15.47   59
 65 Jones, Sophia              9 Atherton              25:23.81   60
 66 Schoeck, Cady             11 Warren East           25:25.22   61
 67 Murphy, Caroline           8 Glasgow               25:27.78
 68 Gross, Laila               9 Larue County          25:28.42
 69 Anderson, Madelyn         12 Atherton              25:30.18   62
 70 Staley, Emma               7 North Hardin          25:30.26   63
 71 McCarthy, Brooke          11 Bullitt Central HS    25:34.76   64
 72 McNeil, Jayda              7 North Hardin          25:42.89   65
 73 Meyer, Anna Lee           11 Owensboro Catholic    25:43.63   66
 74 Clouse, Elisa             11 Owensboro Catholic    25:46.11   67
 75 McCubbin, Peyton           9 Taylor County         25:46.93   68
 76 Weaver, Iris              11 Atherton              25:53.42   69
 77 Thomerson, Kirsten        12 Barren County         26:01.67
 78 Fuentes, Madeline          7 Central Hardin        26:05.91   70
 79 Walker, Lillie            10 Butler                26:12.02   71
 80 Parsley, Caroline          9 Edmonson County       26:16.28   72
 81 Wooldridge, Kaydee         8 Greenwood             26:19.03   73
 82 Crowe, Morgan             10 Casey County          26:19.57   74
 83 Gaynor, Ashley             9 Greenwood             26:32.59   75
 84 Jessie, Kaylee             7 Grayson County        26:47.04   76
 85 Lin, Michelle             11 Bullitt Central HS    26:48.09   77
 86 Kiser, Rory               10 Bardstown             26:48.77   78
 87 Brown, Bryanna             9 Barren County         26:57.39
 88 Alford, Lauren            12 Central Hardin        26:59.56   79
 89 Strehl, Laura             10 Atherton              27:00.69   80
 90 Wilder, Chloe              9 Grayson County        27:15.82   81
 91 Anderson, Marie           11 Atherton              27:18.82   82
 92 Clements, Jordan          10 Bardstown             27:22.88   83
 93 Keller, Clair             12 Larue County          27:24.71
 94 Fogle, Sophia             10 Boyle County          27:31.60   84
 95 Duncan, Delaney           10 Greenwood             27:33.63   85
 96 Cassady, Hallie           11 Edmonson County       27:38.36   86
 97 Davis, Kennedy            11 Greenwood             27:40.41   87
 98 Cusimano, Mia              8 North Hardin          27:42.63   88
 99 Hardin, Olivia             9 Nelson County         27:59.46   89
100 West, Mackenzine          10 North Hardin          28:01.10   90
101 Haddad, Nancy              7 Boyle County          28:05.36   91
102 Thompson, Gabrielle       11 Washington County     28:06.61
103 Garcia, Renae             12 Elizabethtown         28:07.80   92
104 Cena, Emma Grace           9 Edmonson County       28:12.98   93
105 Covington, Bernice        11 North Hardin          28:13.57
106 Miller, Lilly              9 Edmonson County       28:17.64   94
107 Graves, Sarah             11 Atherton              28:19.28   95
108 Hale, Khloe                7 Glasgow               28:24.36
109 Vincent, Morgan            9 Edmonson County       28:29.97   96
110 Trent, Emma               10 Logan County          28:31.27
111 Davis, Braelyn             9 Metcalfe County       28:38.19   97
112 Leonard, Hannah            9 Warren East           28:43.45   98
113 Lich, Ava Kate            10 Edmonson County       28:51.33   99
114 Pillsbury, Grace          12 Atherton              28:51.70
115 Harper, Jaycie             9 Metcalfe County       29:09.58  100
116 Powell, Hannah            10 Boyle County          29:16.89  101
117 Jessica, Hedden            9 Portland Christian    29:21.80
118 Meredith, Harley           9 Edmonson County       29:23.03  102
119 Morales, Reyna             8 Warren East           29:26.53  103
120 Flora, Savannah            9 Greenwood             29:27.46
121 Taul, Bryanna             10 Breckinridge County   29:28.92
122 Spalding, Carly           10 Thomas Nelson         29:30.90
123 Shaw, Emily                7 Metcalfe County       29:33.06  104
124 McKnight, Kelsey          10 Bullitt Central HS    29:39.56  105
125 Maupin, Kayla              8 Larue County          29:41.41
126 Henning, Danielle         11 Owensboro Catholic    29:49.06  106
127 Cecil, Tori                9 Thomas Nelson         29:54.82
128 Whitlow, Regan            11 Atherton              30:01.04
129 Hardin, Kathryn            8 Glasgow               30:01.12
130 Howard, Layla             10 Casey County          30:04.15  107
131 Priddy, Rebecca           11 Bullitt Central HS    30:09.36  108
132 Bishop, Hailey            12 Atherton              30:21.34
133 Bertram, Sydney           10 Taylor County         30:23.78  109
134 Vance, Jessie             10 Taylor County         30:29.32  110
135 O'Leary, Maggie           12 Metcalfe County       30:42.75  111
136 Hernandez, Karla          12 Washington County     30:44.33
137 Barber, Annika            12 North Hardin          30:46.42
138 Baril, Saylem             12 Butler                30:51.41  112
139 Stark, Cheyenne            8 Warren East           30:54.09  113
140 Mantooth, Quinn            8 North Hardin          31:12.69
141 Galloway, Harley          10 Warren Central        31:50.03
142 Carwile, Anna Claire       9 Nelson County         32:13.10  114
143 Tucker, Gracie            11 Metcalfe County       32:25.04  115
144 Edwards, Rebekah          10 North Hardin          33:08.36
145 Hernandez, Esthephany     10 Washington County     33:42.13
146 Crowe, Olivia             11 Barren County         33:57.06
147 England, Kayli            10 Central Hardin        34:04.78
148 Atkinson, Emakate          9 Barren County         34:35.20
149 Radaszewski, Hannah       10 Breckinridge County   34:56.15
150 Capshaw, Gracie           12 Metcalfe County       35:18.23  116
151 Hagens, Audrey            12 Logan County          35:19.17
152 Oppelt, Elise             11 Warren East           36:36.59  117
153 Vittitoe, Taya            11 Bullitt Central HS    36:56.11  118
154 Jarrett, Felicia          12 North Hardin          38:08.86
155 Nash, Cristin              9 Logan County          45:14.97
--  Nash, Cheyenne 			  12 Logan County 				DNF
--  Brittain, Anastasia 	   9 Nelson County 				DNF
--  Hayes, Elizabeth 		  11 Central Hardin 			DNF
--  Miller, Michaela 		   9 Larue County 				DNF

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Butler                       97    4    5   15   16   57   71  112
      Total Time:  1:54:59.59
         Average:    22:59.92
   2 Grayson County              121    1    9   32   36   43   76   81
      Total Time:  1:55:28.56
         Average:    23:05.72
   3 Meade County                128    8   19   31   33   37   38   50
      Total Time:  1:57:40.09
         Average:    23:32.02
   4 Elizabethtown               145    3   13   28   47   54   56   92
      Total Time:  1:57:28.97
         Average:    23:29.80
   5 Casey County                152    6   10   14   48   74  107
      Total Time:  1:59:09.34
         Average:    23:49.87
   6 Nelson County               186   17   26   42   49   52   89  114
      Total Time:  2:00:21.18
         Average:    24:04.24
   7 North Hardin                202   18   27   29   63   65   88   90
      Total Time:  2:01:52.30
         Average:    24:22.46
   8 Central Hardin              217   30   35   39   55   58   70   79
      Total Time:  2:01:44.63
         Average:    24:20.93
   9 Greenwood                   219   22   24   25   73   75   85   87
      Total Time:  2:03:28.86
         Average:    24:41.78
  10 Owensboro Catholic          219    2   40   44   66   67  106
      Total Time:  2:01:11.30
         Average:    24:14.26
  11 Boyle County                235    7   12   41   84   91  101
      Total Time:  2:05:04.70
         Average:    25:00.94
  12 Taylor County               238   21   45   51   53   68  109  110
      Total Time:  2:03:09.16
         Average:    24:37.84
  13 Bardstown                   238   20   23   34   78   83
      Total Time:  2:04:59.77
         Average:    24:59.96
  14 Atherton                    330   59   60   62   69   80   82   95
      Total Time:  2:09:03.57
         Average:    25:48.72
  15 Warren East                 421   46   61   98  103  113  117
      Total Time:  2:19:03.29
         Average:    27:48.66
  16 Metcalfe County             423   11   97  100  104  111  115  116
      Total Time:  2:20:56.05
         Average:    28:11.21
  17 Edmonson County             441   72   86   93   94   96   99  102
      Total Time:  2:18:55.23
         Average:    27:47.05
  18 Bullitt Central HS          472   64   77  105  108  118
      Total Time:  2:29:07.88
         Average:    29:49.58

 A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018
                               Hardin Fairgrounds
                              Last Completed Event

Event 4  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hendricks, John           12 Logan County          17:17.92    1
  2 Bullington, Colton        12 Warren East           17:20.90    2
  3 Maynard, Ryan             11 Taylor County         17:23.86
  4 Dale, Liam                12 Central Hardin        17:24.01    3
  5 Gardner, Ben              12 Central Hardin        17:30.74    4
  6 Carter, Devan             12 Bullitt Central HS    17:37.17    5
  7 Jackson, Cole             10 Greenwood             17:40.12    6
  8 Lovell, Will              11 Warren East           17:47.60    7
  9 Hoyes, Lane                9 Thomas Nelson         18:03.33    8
 10 Sheffield, Collin         12 Butler                18:06.79    9
 11 Hall, Ben                 12 Atherton              18:13.42   10
 12 Lafavers, Will            12 Boyle County          18:16.78   11
 13 Burnett, Kizer            10 Meade County          18:20.76   12
 14 Getler, Ryan              12 Central Hardin        18:25.29   13
 15 Foushee, Nolan            11 Butler                18:28.56   14
 16 Elrod, Garrett            11 Warren East           18:28.73   15
 17 Nunn, Dalton              10 Taylor County         18:32.39
 18 Cox, Jackson              12 Boyle County          18:37.07   16
 19 Bennett, Samuel           10 Central Hardin        18:38.11   17
 20 Brady, Dakota             10 Nelson County         18:40.57   18
 21 Stomberger, Seth          12 Boyle County          18:43.14   19
 22 Flanagan, Caleb           12 Bardstown             18:45.61   20
 23 Lin, Kedrick              11 North Hardin          18:53.60   21
 24 Gilbert, Eddy             11 Atherton              19:02.62   22
 25 Sanders, Will             11 Greenwood             19:03.75   23
 26 Mitchell, Seth            12 Bullitt Central HS    19:05.86   24
 27 Hess, Jaden               10 Bullitt Central HS    19:07.91   25
 28 Huff, Miles               12 Atherton              19:09.31   26
 29 Butler, Ryan              11 Meade County          19:09.72   27
 30 Gallagher, Lucas          10 Grayson County        19:12.07   28
 31 Russell, Gabe              8 North Hardin          19:13.75   29
 32 Hines, Chase               9 Larue County          19:15.66   30
 33 Alvey, Eli                11 Greenwood             19:19.54   31
 34 Nash, Peyton               8 Grayson County        19:20.05   32
 35 Abel, Marcus              10 Central Hardin        19:20.44   33
 36 Norton, Mikel             11 Butler                19:28.60   34
 37 Woodward, Allen           10 Butler                19:29.97   35
 38 Morrow, Tanner            12 Logan County          19:30.92   36
 39 Abney, Wesley             11 Logan County          19:31.42   37
 40 Blankenship, Brayden      11 Meade County          19:32.22   38
 41 Flanagan, Jackson         12 Central Hardin        19:35.07   39
 42 Shrewsberry, Briley       12 Breckinridge County   19:36.22   40
 43 Colson, Trey               9 Warren East           19:36.62   41
 44 Fortier, Gabe              8 Larue County          19:38.02   42
 45 Clark, Conner             11 Butler                19:39.03   43
 46 Schwartz, Shawn           10 Meade County          19:40.32   44
 47 Gardner, Sammy            10 Atherton              19:45.13   45
 48 Townsend, Grayson         10 Frederick Fraize      19:50.45
 49 Allison, Owen             11 Greenwood             19:51.07   46
 50 Blackburn, Spencer        11 Greenwood             19:53.57   47
 51 Mitchell, Samuel          12 Bullitt Central HS    19:53.65   48
 52 Crume, Jackson             8 Grayson County        19:54.18   49
 53 Anderson, Elijah          11 Atherton              19:54.59   50
 54 Morris, Trevin            12 Breckinridge County   19:57.25   51
 55 Smith, Jacob              10 Grayson County        19:57.38   52
 56 Logan, Luke               12 Elizabethtown         19:59.06
 57 Pearl, Zach               12 Atherton              19:59.24   53
 58 Vance, Ethan              10 Thomas Nelson         19:59.70   54
 59 Mullins, Cameron           9 Larue County          20:02.26   55
 60 Tungate, Austin           10 Taylor County         20:07.16
 61 Stults, Matthew           10 Bullitt Central HS    20:10.21   56
 62 Long, Keifer              10 Cumberland County     20:12.03   57
 63 Cena, Jacob               12 Edmonson County       20:17.70   58
 64 Hernandez, Neelix         12 North Hardin          20:21.89   59
 65 Shimamura, Ryota          10 Thomas Nelson         20:22.45   60
 66 DePoyster, Isaac          11 Grayson County        20:22.93   61
 67 Blankenship, Bobby        12 Meade County          20:24.16   62
 68 Pendygraft, Trent         12 Barren County         20:25.60   63
 69 Abraha, Abraha            11 Atherton              20:26.45   64
 70 Fowler, Kyle              12 North Hardin          20:27.07   65
 71 Dickey, Casey             10 Bardstown             20:28.61   66
 72 Lynch, Chase              10 North Hardin          20:29.49   67
 73 Lindsey, Logan            11 Glasgow               20:29.92   68
 74 Duncan, Cates              8 Greenwood             20:31.09   69
 75 Millay, Jake              11 Meade County          20:31.78   70
 76 Boone, Jackson            11 Nelson County         20:34.37   71
 77 Vincent, Gavin            12 Cumberland County     20:34.95   72
 78 Dockery, Hunter           11 Breckinridge County   20:36.44   73
 79 Haycraft, Patrick         11 Greenwood             20:36.96   74
 80 Nowaskie, Eli              9 Bardstown             20:50.43   75
 81 Morris, Kason             10 Breckinridge County   20:53.91   76
 82 Thomas, Andrew             9 Greenwood             20:54.69
 83 Everage, Chase            10 North Hardin          20:56.10   77
 84 Jessie, Ross              10 Barren County         21:02.55   78
 85 Verstynen, Noah           12 Atherton              21:05.53
 86 Phelps, Logan              9 Metcalfe County       21:09.49   79
 87 Lindsey, Lane             11 Edmonson County       21:09.70   80
 88 Minton, Linkin            11 Barren County         21:10.59   81
 89 Johnson, Jacob            12 Bullitt Central HS    21:11.23   82
 90 Porter, Lucas             12 Atherton              21:11.36
 91 Patrick, Logan            10 Atherton              21:11.84
 92 Roby, Ethan               12 Nelson County         21:12.16   83
 93 O'Neill, Finn             10 Nelson County         21:12.71   84
 94 Bruce, Caleb              12 Warren East           21:14.66   85
 95 Mudd, Gabriel             12 Grayson County        21:15.06   86
 96 Logan, Jack               10 Elizabethtown         21:15.21
 97 Brown, Micah              12 Boyle County          21:15.53   87
 98 Tuyisenge, Bosco          11 Warren Central        21:17.36   88
 99 Bishop, Cade              10 Glasgow               21:17.74   89
100 Combs, Eli                11 Greenwood             21:17.76
101 McClellan, Robert         12 Boyle County          21:22.41   90
102 Scott, Garrett             8 Cumberland County     21:24.16   91
103 Steen, Alex               10 Portland Christian    21:27.24   92
104 Gaffin, Rylee              8 Barren County         21:29.28   93
105 Hamlin, Jaece             11 Central Hardin        21:31.22   94
106 Brooks, Logan              9 Edmonson County       21:31.69   95
107 Hill, Ean                  9 Bardstown             21:31.74   96
108 Medley, Jaydin             9 Barren County         21:33.26   97
109 Brown, Nolan               9 Thomas Nelson         21:34.14   98
110 Kraan, Eli                10 Central Hardin        21:39.33
111 Deel, Daniel               9 Butler                21:42.39   99
112 Hopkins, Elijah           11 Logan County          21:45.12  100
113 Thompson, Atticus         12 Elizabethtown         21:46.05
114 Ruth, Eli                 12 Edmonson County       21:48.04  101
115 Devine, Nathan            12 Bullitt Central HS    21:48.68  102
116 Odell, Jesse               8 Boyle County          21:52.00  103
117 Cahoe, Dale               12 Nelson County         21:54.17  104
118 Gross, Brock               7 Larue County          22:07.85  105
119 Ellis, Hunter             11 Boyle County          22:11.35  106
120 Battle, Jattarius         12 Fort Knox             22:13.02  107
121 Embry, Charles            12 Cumberland County     22:13.96  108
122 Richardson, Mason          9 Warren East           22:16.21  109
123 Dyer, Isaiah              12 Cumberland County     22:21.74  110
124 Sidebottom, Will          11 Bardstown             22:26.51  111
125 Allen, Jax                 9 Metcalfe County       22:26.56  112
126 Flanagan, Eli              9 Bardstown             22:42.87  113
127 Garrett, Blake            11 Edmonson County       22:43.82  114
128 Harmon, Matthue           12 Warren East           22:43.86  115
129 Trent, Joseph              9 Logan County          22:44.06  116
130 Mattingly, Cameron        10 Thomas Nelson         22:48.45  117
131 French, Cody               8 Larue County          22:48.98  118
132 Spain, Tyler              11 Warren Central        22:55.34  119
133 Helton, Logan              9 Elizabethtown         23:09.92
134 Cecil, Conner             11 Nelson County         23:10.92  120
135 Cliburn, Thomas           12 Frederick Fraize      23:15.31
136 Allen, Luke                9 Glasgow               23:20.52  121
137 Edwards, Eli              10 Edmonson County       23:27.00  122
138 Clemmons, James           11 Edmonson County       23:35.68  123
139 Robertson, Jacobie        11 Nelson County         23:37.11  124
140 Dossett, Alex              9 Nelson County         23:37.75
141 Canter, Seth              12 Warren East           23:41.92
142 Grieshop, Quinten          8 Glasgow               23:48.82  125
143 Smith, Blaine             10 Barren County         23:49.66  126
144 Blair, Joseph             10 Warren Central        23:52.67  127
145 Istre, Lincoln             9 Portland Christian    23:59.00  128
146 Farrow, Jonathan          10 Fort Knox             24:05.91  129
147 Oppelt, Brandon           12 Warren East           24:23.58
148 Howell, Joey              12 Breckinridge County   24:35.49  130
149 Arnold, Stuart            11 Fort Knox             24:50.26  131
150 Faulkner, Will             9 Larue County          24:54.65  132
151 Miller, Jonah             11 Edmonson County       25:06.78
152 Fears, Trenton            10 Logan County          25:08.42  133
153 Theis, Austin              9 Nelson County         25:13.30
154 Hutchison, Ben            12 Glasgow               25:13.36  134
155 Stivers, Zakk             10 Breckinridge County   25:21.02  135
156 Smith, Anthony             9 Breckinridge County   25:24.52  136
157 Prunty, Jarrett            9 Edmonson County       25:31.18
158 Robertson, Javier          9 Nelson County         25:31.78
159 Stephens, Cade            10 Warren Central        25:41.00  137
160 Sanchez, Rio              10 Breckinridge County   25:43.71
161 Mouser, Carson             9 Thomas Nelson         25:46.28  138
162 Owen, Zack                12 Barren County         25:55.72  139
163 Daniel, Joshua            10 Fort Knox             26:13.78  140
164 Miller, Jacob             12 Metcalfe County       26:34.92  141
165 Oppelt, Hunter             9 Warren East           27:10.79
166 Shalosky, Paul            11 Breckinridge County   27:33.01
167 Lee, Kurtis                9 Cumberland County     27:39.51  142
168 Morgan, Eli                8 Cumberland County     27:45.30  143
169 Newell, Jaydyn             7 Fort Knox             27:46.91  144
170 Bowman, Briant             7 Fort Knox             27:47.58  145
171 Chain, Dylan              12 Frederick Fraize      28:07.96
172 Jones, Collin             11 Barren County         28:43.04
173 Skaggs, Blake             10 Edmonson County       28:46.51
174 Basquil, Caleb            10 Portland Christian    29:37.63  146
175 Porter, Jackson           10 Portland Christian    30:01.87  147
176 Baize, Ian                 9 Warren Central        30:29.71  148
177 Boling, Coleman            9 Metcalfe County       31:00.92  149
178 Cecil, Brady               9 Nelson County         31:46.49
179 Boling, Cabot              7 Metcalfe County       32:25.34  150
180 Goul, Matthew              9 Portland Christian    33:56.04  151
181 Bucher, Lenny             11 Casey County          37:17.25
182 Daniel, Jacob              8 Fort Knox             38:02.78  152
183 Underwood, Holden         10 Nelson County         38:58.65
184 Daniel, James             11 Fort Knox             39:36.73
--- Helm, Eli 				  10 Grayson County 			DNF
--- Ellis, Sebastian 		  10 North Hardin 	  			DNF
--- Searcy, Austin 			  12 Central Hardin	    		DNF
--- Harness, Ben 			  12 Frederick Fraize			DNF

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Central Hardin               70    3    4   13   17   33   39   94
      Total Time:  1:31:18.59
         Average:    18:15.72
   2 Butler                      135    9   14   34   35   43   99
      Total Time:  1:35:12.95
         Average:    19:02.59
   3 Warren East                 150    2    7   15   41   85  109  115
      Total Time:  1:34:28.51
         Average:    18:53.71
   4 Atherton                    153   10   22   26   45   50   53   64
      Total Time:  1:36:05.07
         Average:    19:13.02
   5 Greenwood                   153    6   23   31   46   47   69   74
      Total Time:  1:35:48.05
         Average:    19:09.61
   6 Bullitt Central HS          158    5   24   25   48   56   82  102
      Total Time:  1:35:54.80
         Average:    19:10.96
   7 Meade County                183   12   27   38   44   62   70
      Total Time:  1:37:07.18
         Average:    19:25.44
   8 Grayson County              222   28   32   49   52   61   86
      Total Time:  1:38:46.61
         Average:    19:45.33
   9 Boyle County                223   11   16   19   87   90  103  106
      Total Time:  1:38:14.94
         Average:    19:38.99
  10 North Hardin                241   21   29   59   65   67   77
      Total Time:  1:39:25.80
         Average:    19:53.16
  11 Logan County                290    1   36   37  100  116  133
      Total Time:  1:40:49.44
         Average:    20:09.89
  12 Thomas Nelson               337    8   54   60   98  117  138
      Total Time:  1:42:48.07
         Average:    20:33.62
  13 Larue County                350   30   42   55  105  118  132
      Total Time:  1:43:52.77
         Average:    20:46.56
  14 Nelson County               360   18   71   83   84  104  120  124
      Total Time:  1:43:33.98
         Average:    20:42.80
  15 Bardstown                   368   20   66   75   96  111  113
      Total Time:  1:44:02.90
         Average:    20:48.58
  16 Breckinridge County         370   40   51   73   76  130  135  136
      Total Time:  1:45:39.31
         Average:    21:07.87
  17 Barren County               412   63   78   81   93   97  126  139
      Total Time:  1:45:41.28
         Average:    21:08.26
  18 Cumberland County           438   57   72   91  108  110  142  143
      Total Time:  1:46:46.84
         Average:    21:21.37
  19 Edmonson County             448   58   80   95  101  114  122  123
      Total Time:  1:47:30.95
         Average:    21:30.19
  20 Glasgow                     537   68   89  121  125  134
      Total Time:  1:54:10.36
         Average:    22:50.08
  21 Warren Central              619   88  119  127  137  148
      Total Time:  2:04:16.08
         Average:    24:51.22
  22 Metcalfe County             631   79  112  141  149  150
      Total Time:  2:13:37.23
         Average:    26:43.45
  23 Fort Knox                   651  107  129  131  140  144  145  152
      Total Time:  2:05:09.89
         Average:    25:01.98
  24 Portland Christian          664   92  128  146  147  151
      Total Time:  2:19:01.78
         Average:    27:48.36

 A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018
                               Hardin Fairgrounds
                              Last Completed Event

Event 5  Girls 3k Run CC Middle School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spaw, Lucy                 6 Burns Middle School   11:35.50    1
  2 Wheat, Mallorie            8 Farnsley Mid          12:13.92
  3 Winfield, Natalie          7 Burns Middle School   12:41.11    2
  4 Jenson, Makenna            8 Taylor County         12:48.07    3
  5 Underwood, Sienna          6 Meyzeek Midd          13:03.75
  6 Milam, Coray               7 Grayson County        13:07.31    4
  7 Burnett, Anna              8 Meade County          13:09.89    5
  8 Turner, Susie              7 Meade County          13:10.18    6
  9 Henderson, Alexis          6 Grayson County        13:10.23    7
 10 Denson, Tracey             8 Breckinridge          13:10.27
 11 Laughead, Madison          8 Meade County          13:18.72    8
 12 Case, Alexis               8 Burns Middle School   13:25.49    9
 13 Bertram, Madison           7 Taylor County         13:27.22   10
 14 Rice, Sarah                7 Burns Middle School   13:29.62   11
 15 Jacobs, Hannah             6 Heritage Chr          13:34.75   12
 16 Craft, Graci               7 Cumberland County     13:35.37
 17 Sandefur, Chloe            7 Burns Middle School   13:36.96   13
 18 Kelly, Jalynn              7 Meade County          13:52.08   14
 19 Smithson, Savannah         7 Johnson Trad          13:53.34
 20 DeMuesy, Raegan            8 Little Flock          13:58.88
 21 Hobbs, Madeline            8 St. James Mi          14:01.33
 22 DePoyster, Rebecca         7 St. Paul's E          14:05.59
 23 Kresel, Gabby              6 Larue County          14:17.17
 24 Cecil, Amber               7 Central Hardin        14:19.24
 25 Clark, Rylee               6 Johnson Trad          14:27.21
 26 Parish, Tristan            6 Taylor County         14:31.74   15
 27 Butler, Laina              6 Heritage Chr          14:36.48   16
 28 Smith, Allison             7 Farnsley Mid          14:40.86
 29 Tunstull, Asia             7 Farnsley Mid          14:47.32
 30 Yates, Davana              8 Meade County          14:48.86   17
 31 Gentile, Ava               7 Heritage Chr          14:56.40   18
 32 Flores, Savannah           6 North Hardin          15:01.68   19
 33 Tackett, Carli             8 Taylor County         15:02.82   20
 34 Phillips, Ava              7 St. Romuald           15:10.05
 35 Walden, Mia                8 Breckinridge          15:10.30
 36 Drane, Lilah               7 St. Romuald           15:11.04
 37 Pawley, Riley              6 Grayson County        15:18.32   21
 38 Greer, Blakely             6 Burns Middle School   15:19.43   22
 39 Geary, Molly               7 St. Paul's E          15:23.66
 40 Prendergast, Iona          7 North Hardin          15:27.24   23
 41 Cutler, Alyvia             6 Taylor County         15:28.28   24
 42 Buchman, Navah             8 Meade County          15:28.35   25
 43 Scott, Ella                8 Logan County          15:31.38
 44 Mosher, Makayla            7 Central Hardin        15:32.59
 45 Barnes, Kate               6 Casey County          15:37.86
 46 Mayhew, Diana              7 Burns Middle School   15:37.98   26
 47 Hamblen, Avory             6 Central Hardin        15:38.58
 48 Rosner, Viky               7 Taylor County         15:39.27   27
 49 Tennant, Yomi              6 Central Hardin        15:48.38
 50 Sweeney, Chloe             5 Warren East           15:51.03
 51 Porter, Ella Kate          8 Portland Christian    15:51.50
 52 Heid, Ellie                8 Portland Christian    15:51.65
 53 Mattingly, Adyson          7 Burns Middle School   15:56.49
 54 Ball, Ellie                6 Glasgow               16:07.68
 55 Ly, Mariah                 7 Meyzeek Midd          16:11.60
 56 Hardy, Mia                 7 Farnsley Mid          16:14.42
 57 Johnson, Natalie           7 Taylor County         16:18.20   28
 58 Hooker, Olivia             6 Burns Middle School   16:19.16
 59 Board, Keri                6 Payneville E          16:19.75
 60 Anderson, Adreonna         7 North Hardin          16:32.86   29
 61 Roach, Calleigh            6 Frederick Fr          16:35.38
 62 Thomas, Gabrielle          7 North Hardin          16:39.52   30
 63 Carmen, Isabelle           6 North Hardin          16:44.41   31
 64 Woods, Lauren              6 Taylor County         16:50.50
 65 Garcia, Alyssa             6 Flaherty Elementary   17:15.84
 66 Goodwin, Cheyanne          6 Flaherty Elementary   17:21.34
 67 Parks, Norah               7 Meyzeek Midd          17:23.20
 68 Leonard, Kylee             6 Warren East           17:26.48
 69 Dahl, Skyla                8 Meade County          17:29.93   32
 70 Helm, Audrey               7 Grayson County        17:50.99   33
 71 Whitt, Reagan              8 Little Flock          18:18.87
 72 Bailey, Kaitlyn            7 Burns Middle School   18:21.10
 73 Grumley, Avery             7 Meyzeek Midd          18:33.87
 74 Darst, Amie                6 St. Paul's E          18:35.77
 75 Schwartz, Emma             8 Meade County          18:36.38
 76 Smith/French, Brooklynn    6 Burns Middle School   18:36.94
 77 Litsey, Caroline           6 St. Paul's E          18:39.73
 78 Richardson, Kaylee         7 Warren East           18:48.14
 79 Bustos, Sophia             7 Newburg Midd          19:12.30   34
 80 Gist, Kathryn              6 Burns Middle School   19:16.40
 81 Cortes, Natali             6 Newburg Midd          19:42.11   35
 82 Perkins, Whitney           7 Newburg Midd          19:46.18   36
 83 Holbrook, Abigail          8 Portland Christian    20:02.36
 84 Spieker, Allison           7 Little Flock          20:15.54
 85 Hurst, Alexis              6 Frederick Fr          20:18.56
 86 Williams, Olivia           7 North Hardin          20:24.00   37
 87 Brand, Annabella           6 Burns Middle School   20:44.89
 88 Frederick, Emilie          6 Johnson Trad          21:02.67
 89 Clark, Emily               8 Taylor County         21:03.52
 90 Dechman, Emily             6 Heritage Chr          21:15.14   38
 91 Tanner, Ella               7 Heritage Chr          22:01.61   39
 92 Bruce, Macy                7 Warren East           22:11.81
 93 Olson, Lucy                7 Newburg Midd          22:51.36   40
 94 Sisay, Fatou               8 Newburg Midd          23:36.45   41
 95 Long, Aniya                7 Newburg Midd          23:47.75   42
 96 Long, Anisa                7 Newburg Midd          24:14.08   43
 97 Dickerson, Emma            7 Grayson County        26:10.82   44
 98 Osborn, Ava                6 Larue County          28:22.41

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Burns Middle School          36    1    2    9   11   13   22   26
      Total Time:  1:04:48.68
         Average:    12:57.74
   2 Meade County                 50    5    6    8   14   17   25   32
      Total Time:  1:08:19.73
         Average:    13:39.95
   3 Taylor County                72    3   10   15   20   24   27   28
      Total Time:  1:11:18.13
         Average:    14:15.63
   4 Grayson County              109    4    7   21   33   44
      Total Time:  1:25:37.67
         Average:    17:07.54
   5 Heritage Christian School   123   12   16   18   38   39
      Total Time:  1:26:24.38
         Average:    17:16.88
   6 North Hardin                132   19   23   29   30   31   37
      Total Time:  1:20:25.71
         Average:    16:05.15
   7 Newburg Middle School       186   34   35   36   40   41   42   43
      Total Time:  1:45:08.40
         Average:    21:01.68

 A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018
                               Hardin Fairgrounds
                              Last Completed Event

Event 6  Boys 3k Run CC Middle School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maraman, Eli               8 Farnsley Mid          10:35.96    1
  2 Barnes, Carter             8 Johnson Trad          10:57.58    2
  3 Wilson, Duke               8 Meade County          10:59.06    3
  4 Clem, Thomas               8 Johnson Trad          11:00.10    4
  5 Blair, Will                8 Taylor County         11:03.87
  6 Marks, Spencer             7 Newburg Midd          11:06.40    5
  7 Risinger, Brady            8 Meyzeek Midd          11:09.26    6
  8 Gibson, Oubry              8 Johnson Trad          11:11.42    7
  9 Wells, Dylan               8 Johnson Trad          11:16.61    8
 10 Key, Triston               8 Farnsley Mid          11:19.54    9
 11 Mullins, Blake             8 Burns Middle School   11:21.61   10
 12 Thomas, Joshua             7 Burns Middle School   11:23.10   11
 13 Ryan, Kobe                 6 Meyzeek Midd          11:23.75   12
 14 Istre, Jackson             7 Portland Christian    11:30.04   13
 15 Wilson, Luke               8 Meade County          11:32.84   14
 16 Overton, Paul              7 Grayson County        11:32.87   15
 17 Durbin, Payton             7 Meade County          11:36.34   16
 18 Butler, Colin              8 Meade County          11:40.93   17
 19 Brooks, Houston            6 Grayson County        11:48.45   18
 20 Cole, Gabe                 7 Taylor County         11:50.07
 21 Wilson, Spencer            8 St. Romuald           11:55.79
 22 Muncy, Aiden               7 Meade County          11:58.53   19
 23 Prior, Homer               8 Farnsley Mid          12:00.36   20
 24 Repsher, Michael           7 Logan County          12:03.41
 25 Cann, Luke                 8 Grayson County        12:09.21   21
 26 Dechman, Jonathan          7 Heritage Chr          12:14.30
 27 Rhoads, Madden             6 Burns Middle School   12:14.71   22
 28 Risinger, Cooper           6 Meyzeek Midd          12:17.69   23
 29 Jaggers, Kobe              7 Central Hardin        12:24.43   24
 30 O'Donoghue, Eamon          8 Breckinridge          12:25.33   25
 31 Williams, Brayden          6 Larue County          12:25.77   26
 32 Gregg, Philip              7 Burns Middle School   12:26.85   27
 33 Cooper, Noah               7 Newburg Midd          12:32.98   28
 34 Mattingly, Silas           8 Farnsley Mid          12:35.13   29
 35 Paul, Brady                8 Central Hardin        12:37.79   30
 36 Behlke, Zach               7 Grayson County        12:37.96   31
 37 Cusimano, Aiden            8 North Hardin          12:40.41   32
 38 Breunig, Gavin             8 Elizabethtown         12:40.57
 39 Logan, Lance               7 Elizabethtown         12:40.57
 40 Stull, Luke                7 Meade County          12:43.00   33
 41 Downs, Beau                6 Central Hardin        12:44.49   34
 42 Clemons, Wyatt             7 St. Paul's E          12:46.10
 43 Knight, Lucas              7 Central Hardin        12:49.96   35
 44 Brown, Jordan              7 Newburg Midd          12:50.44   36
 45 Irvin, Zayin               6 Newburg Midd          12:51.70   37
 46 Barber, Travis             8 Burns Middle School   12:52.32   38
 47 Metcalf, Connor            7 Larue County          12:54.06   39
 48 Sitlinger, John            8 Portland Christian    12:56.56   40
 49 Clifford, CJ               7 Farnsley Mid          12:58.30   41
 50 Bullock, Zach              6 Flaherty Elementary   12:59.70
 51 Lagadinos, Conner          8 Frederick Fr          12:59.87
 52 Miller, Luke               7 Meade County          13:00.12   42
 53 Lucas, Tristan             7 Warren East           13:07.67
 54 Carlos, Levi               7 Burns Middle School   13:09.19   43
 55 Hammond, Conner            8 Portland Christian    13:09.43   44
 56 Faulkner, Nate             7 Larue County          13:10.69   45
 57 Willett, Devin             8 Meade County          13:11.77
 58 Radeszewski, Elijah        8 Breckinridge          13:12.54   46
 59 Guffey, Sawyer             6 Grayson County        13:13.05   47
 60 Nugent, Jaron              6 Grayson County        13:13.75   48
 61 Garner, Lance              6 Meade County          13:14.63
 62 McGuffey, Andrew           6 Warren East           13:15.25
 63 McDonald, Aaron            7 Meyzeek Midd          13:15.87   49
 64 Compton, Hagan             7 Johnson Trad          13:16.40   50
 65 Miller, Jacob              7 Warren East           13:16.86
 66 Currie, Ben                6 Meyzeek Midd          13:18.61   51
 67 Saling, Jaedon             7 Johnson Trad          13:19.64   52
 68 Troutt, Peyton             8 Farnsley Mid          13:24.21   53
 69 Hooker, Walter             8 North Hardin          13:31.91   54
 70 Nolley, Wyatt              6 Taylor County         13:35.16
 71 Grose, Justus              7 North Hardin          13:35.95   55
 72 Stewart, Nolan             6 Burns Middle School   13:38.88   56
 73 Willis, Jackson            7 Meyzeek Midd          13:38.91   57
 74 Nicholas, Colson           6 Larue County          13:39.61   58
 75 Higdon, Ryan               7 St. Paul's E          13:39.62
 76 Logsdon, Eli               6 Farnsley Mid          13:44.25   59
 77 Henning, Jacob             8 Breckinridge          13:48.85   60
 78 Jackson, Darius            7 Meyzeek Midd          13:49.07   61
 79 King, Austin               7 Burns Middle School   13:54.03
 80 Stinnett, GarRhett         6 Grayson County        13:54.06   62
 81 Davis, Braden              8 Owensboro Catholic    13:56.39   63
 82 Williams, Camrin           8 Larue County          13:58.07   64
 83 Garcia, Anthony            7 Johnson Trad          13:58.97   65
 84 Comings, Felix             6 Payneville E          14:02.59
 85 Pack, Keith                8 Farnsley Mid          14:05.33
 86 Portman, Tyler             6 Grayson County        14:08.03
 87 Gunterman, Erick           6 Meyzeek Midd          14:08.82
 88 Painter, John              8 Central Hardin        14:09.90   66
 89 Skaggs, Alex               6 St. Paul's E          14:10.83
 90 Dale, Lief                 6 Central Hardin        14:12.37   67
 91 Arif, Rayyan               6 Meyzeek Midd          14:14.63
 92 Fromme, Connor             8 Farnsley Mid          14:18.81
 93 Schrock, Eli               8 Central Hardin        14:22.66   68
 94 Allen, Sam                 6 Glasgow               14:22.81
 95 Siegwald, Josh             7 Meyzeek Midd          14:26.53
 96 Gardner, Ethan             8 Elizabethtown         14:38.28
 97 Yang, Alex                 6 Meyzeek Midd          14:42.43
 98 Stannard, Robert           6 Washington County     14:44.71   69
 99 Roth, Walter               6 Meyzeek Midd          14:51.36
100 Goroq, Joseph              8 North Hardin          14:54.72   70
101 Martinez, Kasai            7 Warren East           15:02.24
102 Pennella, Frank            6 Payneville E          15:02.52
103 Compton, Grant             8 Little Flock          15:06.36
104 Chhetri, Susant            7 Newburg Midd          15:07.54   71
105 Magness, Zach              6 Central Hardin        15:08.78
106 Dancer, Cooper             7 Owensboro Catholic    15:14.29   72
107 Riggs, Jase                6 Burns Middle School   15:15.10
108 Barve, Gaurav              6 Meyzeek Midd          15:15.55
109 Hornback, Jacob            7 Larue County          15:15.87   73
110 Gray, Michael              8 Heritage Chr          15:16.45
111 Martin, Max                6 Central Hardin        15:16.58
112 Abell, Ryan                6 Meyzeek Midd          15:26.02
113 Byrne, Treson              7 Owensboro Catholic    15:28.27   74
114 Tingle, Waylon             7 Johnson Trad          15:28.91
115 Danzer, Houston            6 Owensboro Catholic    15:36.39   75
116 Springer, Christian        6 North Hardin          15:38.88   76
117 McDougal, Simms            6 Central Hardin        15:39.01
118 Mattingly, Matthew         6 Johnson Trad          15:41.02
119 Barksdale, Aman            6 North Hardin          15:49.39   77
120 Hamilton, Ashton           6 Washington County     15:51.33   78
121 Reffitt, Luke              6 Owensboro Catholic    15:53.23   79
122 Lemond, Caleb              7 Burns Middle School   15:59.85
123 Natsis, Ashton             8 Newburg Midd          16:09.17   80
124 Collins, Dashawn           8 Newburg Midd          16:10.46   81
125 Martinez, Salvador         7 Washington County     16:21.00   82
126 Padgett, Calvin            6 Owensboro Catholic    16:27.37   83
127 Houston, Luke              8 Heritage Chr          16:31.63
128 Coomes, Kaden              7 Breckinridge          16:46.16   84
129 Willis, Davin              7 Newburg Midd          16:51.52
130 Bland, Aiden               6 Meyzeek Midd          17:12.07
131 Harold, Ian                6 Portland Christian    17:12.11   85
132 Glutting, Jackson          6 St. Paul's E          17:24.45
133 Barry, Adam                6 Washington County     17:36.23   86
134 McCarty, Luke              5 Burns Middle School   17:40.56
135 Miller, Talon              6 Grayson County        17:45.61
136 Choi, Anthony              7 Newburg Midd          17:49.23
137 Marvelle, Gavin            7 Frederick Fr          17:50.47
138 Smith, Cody                6 Washington County     18:14.95   87
139 Eason, Charlie             8 Taylor County         18:22.53
140 Sipes, Andrew              7 Meade County          18:25.92
141 Mills, Bryson              7 Central Hardin        18:41.50
142 Thompson, Dakota           6 Burns Middle School   18:42.28
143 Skimehorn, Ace             6 Heritage Chr          18:44.78
144 Hawkins, Logan             7 Larue County          18:49.25   88
145 Mattingly, JJ              6 Grayson County        19:01.12
146 Babar, Harris              6 Meyzeek Midd          19:25.92
147 Alexander, Lucas           7 Little Flock          19:54.28
148 Liford, Braden             6 Newburg Midd          19:57.29
149 Yates, Lukas               6 Washington County     20:23.72   89
150 Howard, Caleb              7 Portland Christian    20:43.53   90
151 Williams, Isaac            8 Little Flock          22:09.13
152 Suttles-Rafferty, Michae   7 Meyzeek Midd          23:14.27
153 Mitcham, Will              6 Breckinridge          23:34.38   91

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Meade County                 69    3   14   16   17   19   33   42
      Total Time:    57:47.70
         Average:    11:33.54
   2 Johnson Traditional Middl    71    2    4    7    8   50   52   65
      Total Time:    57:42.11
         Average:    11:32.43
   3 Farnsley Middle School      100    1    9   20   29   41   53   59
      Total Time:    59:29.29
         Average:    11:53.86
   4 Burns Middle School         108   10   11   22   27   38   43   56
      Total Time:  1:00:18.59
         Average:    12:03.72
   5 Grayson County              132   15   18   21   31   47   48   62
      Total Time:  1:01:21.54
         Average:    12:16.31
   6 Meyzeek Middle School       141    6   12   23   49   51   57   61
      Total Time:  1:01:25.18
         Average:    12:17.04
   7 Newburg Middle School       177    5   28   36   37   71   80   81
      Total Time:  1:04:29.06
         Average:    12:53.82
   8 Central Hardin              189   24   30   34   35   66   67   68
      Total Time:  1:04:46.57
         Average:    12:57.32
   9 Larue County                232   26   39   45   58   64   73   88
      Total Time:  1:06:08.20
         Average:    13:13.64
  10 Portland Christian          272   13   40   44   85   90
      Total Time:  1:15:31.67
         Average:    15:06.34
  11 North Hardin                287   32   54   55   70   76   77
      Total Time:  1:10:21.87
         Average:    14:04.38
  12 Breckinridge County Middl   306   25   46   60   84   91
      Total Time:  1:19:47.26
         Average:    15:57.46
  13 Owensboro Catholic          363   63   72   74   75   79   83
      Total Time:  1:16:08.57
         Average:    15:13.72
  14 Washington County           402   69   78   82   86   87   89
      Total Time:  1:22:48.22
         Average:    16:33.65

 A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018
                               Hardin Fairgrounds
                              Last Completed Event

Event 7  Girls 2000 Meter Run CC Elementary
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McDowell, Kinlee           5 LaRue County           8:15.05    1
  2 Owens, Ella                5 Taylor County          8:19.65    2
  3 Blakey, Maxie              4 LaRue County           8:26.38    3
  4 Johnson, Allison           5 Taylor County          8:29.48    4
  5 Propes, Abi                5 Taylor County          8:30.20    5
  6 Powell, Brynn              4 Bloom Elementary       8:30.25    6
  7 Bishop, Caroline           5 Glasgow                8:40.06
  8 Chaney, Lily               5 Bloom Elementary       8:41.86    7
  9 Mattingly, Kirii           5 Burns Middle School    8:42.12    8
 10 Vohs, Haddie               5 Locust Grove           8:44.63    9
 11 Klingenburg, Ella          4 Locust Grove           8:45.43   10
 12 Fortner, Chloe             4 LaRue County           8:50.76   11
 13 Padgett, Iris              4 St. James (E           8:53.84   12
 14 DeMichele, Naia            5 St. Matthews           8:54.52   13
 15 Coffey, Reagan             2 Grayson County         8:58.33   14
 16 Ruuska, Arelyn             5 Logan County           9:05.16   15
 17 Dilback, Adelyn            5 Burns Middle School    9:06.99   16
 18 Petaja, Gentry             4 Locust Grove           9:09.87   17
 19 French, Payton             5 Burns Middle School    9:10.40   18
 20 Hobbs, Julia               5 St. James (E           9:13.68   19
 21 Nash, Reagan               5 Grayson County         9:14.42   20
 22 Grimes, Elizabeth          5 Breckinridge           9:15.03   21
 23 McCoy, Ella                4 St. Matthews           9:15.28   22
 24 Gonzales, Zoey             3 Flaherty Elementary    9:16.08   23
 25 Yamnitz, Kaley             5 Locust Grove           9:16.76   24
 26 Nugent, Jayden             2 Grayson County         9:17.30   25
 27 Archibald, Anastasia       5 Flaherty Elementary    9:18.92   26
 28 Hodges, Kennedy            3 Locust Grove           9:21.62   27
 29 Rogers, Abbygail           3 LaRue County           9:25.36   28
 30 Lowrey, Lillian            3 Grayson County         9:25.49   29
 31 Allen, JayLynn             4 Flaherty Elementary    9:25.51   30
 32 Tracy, Lauren              4 Locust Grove           9:25.53   31
 33 Stovall, Anna              3 Burns Middle School    9:27.02   32
 34 Rhoads, Rachel             2 Heritage Chr           9:27.15
 35 Grieshop, Noelle           4 Glasgow                9:27.44
 36 Brand, Sophia              2 Burns Middle School    9:27.82   33
 37 Skaggs, Brooklynn          4 LaRue County           9:30.87   34
 38 Maudlin, Celia             2 Bloom Elementary       9:33.39   35
 39 Pennington, Audree         4 Grayson County         9:33.52   36
 40 Kennedy, Peyton            3 St. Romuald            9:34.70
 41 Hall, Laney                4 Grayson County         9:34.89   37
 42 Fendig, Frances            5 Bloom Elementary       9:35.76   38
 43 DePoyster, Lilly           5 St. Paul's E           9:39.29
 44 Skaggs, Morgan             5 LaRue County           9:41.36   39
 45 Brand, Aurora              5 Burns Middle School    9:41.78   40
 46 Wilcox, Piper              2 Creekside El           9:43.67   41
 47 Jacobs, Hazel              4 Heritage Chr           9:45.27
 48 Russell, Gracie            3 North Hardin           9:45.66
 49 Blankenship, Abigail       5 Glasgow                9:49.87
 50 Padgett, Hazel             1 St. James (E           9:51.97   42
 51 Jacobs, Liza               3 Heritage Chr           9:52.47
 52 Williams, Amelia           3 Locust Grove           9:53.84   43
 53 Nischwitz, Isabella        4 St. Matthews           9:56.82   44
 54 Heady, Sammy               4 Locust Grove           9:59.97
 55 Cain, Jacie                4 Flaherty Elementary   10:00.94   45
 56 Skaggs, Alie               4 St. Paul's E          10:04.01
 57 Haentschke, Emalee         4 North Hardin          10:05.29
 58 Mark, Miracle              3 Locust Grove          10:07.70
 59 Petaja, Hadley             4 Locust Grove          10:07.78
 60 Preen, Annabelle           3 St. James (E          10:09.15   46
 61 Roach, Peyton              5 Frederick Fr          10:09.43   47
 62 Lawson, Ella               7 Logan County          10:09.55   48
 63 McTighe, Annabelle         4 Bloom Elementary      10:12.16   49
 64 Conley, Rylie              4 G. C. Burkhe          10:12.44   50
 65 Dillingham, Demi           4 Schaffner El          10:14.44   51
 66 Hoskins, Josie             3 Breckinridge          10:15.79   52
 67 Faulkner, Bridget          5 LaRue County          10:17.89   53
 68 Fogle, Lindley             4 Heritage Chr          10:18.77
 69 Zimmerman, Anna            5 St. Matthews          10:19.76   54
 70 Hobbs, Evelyn              3 St. James (E          10:21.04   55
 71 Ray, Lindsey               4 Payneville E          10:26.14
 72 Henry, Madilyn             4 St. Matthews          10:26.72   56
 73 Ball, Chloe                4 Glasgow               10:27.01
 74 Drane, Emma                3 Breckinridge          10:31.54   57
 75 Jones, Haylee              5 Flaherty Elementary   10:33.75   58
 76 Nichols, Makayla           5 Logan County          10:34.50   59
 77 Dickerson, Jana            4 Grayson County        10:34.58   60
 78 Blair, Jasmin              4 Taylor County         10:36.32   61
 79 Barrios, Daniela           4 Taylor County         10:36.60   62
 80 Tucker, Ella               5 LaRue County          10:40.80
 81 House, Della               2 St. Matthews          10:41.54   63
 82 Moore, Campbell            3 Frederick Fr          10:41.58   64
 83 Taylor, Kallie             3 Logan County          10:42.67   65
 84 Workman, Alexis            4 St. Matthews          10:43.99   66
 85 Skaggs, Zoey               1 St. Paul's E          10:45.05
 86 Gish, Ava                  5 Portland Christian    10:47.25
 87 Potter, Reagan             4 Locust Grove          10:51.54
 88 Plouvier, Rheygan          3 LaRue County          10:52.41
 89 Hooker, Jillian            4 Burns Middle School   10:53.29   67
 90 Wheeldon, Sadie            1 Locust Grove          10:55.88
 91 Hodges, Mia                1 Locust Grove          10:55.90
 92 Pruitt, Adeline            4 Locust Grove          10:57.54
 93 Perkins, Jordyn            3 Grayson County        10:57.74
 94 McDowell, Kampbell         0 LaRue County          11:03.44
 95 Carothers, Rylee           5 Schaffner El          11:03.51   68
 96 Browning, Katie            5 Portland Christian    11:03.72
 97 Fischer, Emma              4 Locust Grove          11:04.45
 98 Dickerson, Lila Grace      1 Grayson County        11:05.47
 99 Kerns, Bethany             5 Flaherty Elementary   11:07.38   69
100 Basham, Maggie             5 Grayson County        11:08.42
101 Sidebottom, Raegan         4 LaRue County          11:08.67
102 Sanford, Alexa             1 Locust Grove          11:12.46
103 Stinnett, Gabrielle        5 Frederick Fr          11:15.69   70
104 Conen, Hannah              4 Schaffner El          11:15.70   71
105 Black, Leila               4 Schaffner El          11:17.82   72
106 Lucas, Sienna              4 Flaherty Elementary   11:18.58   73
107 Burke, Molly               5 Bloom Elementary      11:19.26   74
108 Gentry, Adeline            1 Locust Grove          11:20.55
109 Millet, Tatum              5 Locust Grove          11:21.39
110 Henry, Mia                 5 St. Matthews          11:22.54
111 Conaster, Sophia           4 Locust Grove          11:25.29
112 Ball, Elizabeth            5 Breckinridge          11:26.27   75
113 Wiles, Makayla             3 Flaherty Elementary   11:27.05
114 Jurus, Mary                5 St. James (E          11:28.80   76
115 Cotton, Kimberly           5 Lakewood Elementary   11:29.26
116 Riggs, Madeline            5 G. C. Burkhe          11:31.73   77
117 Fusner, Taylor             2 Locust Grove          11:37.35
118 Kinney, Kamryn             4 Flaherty Elementary   11:38.47
119 Roberts, Gracie            4 Locust Grove          11:39.85
120 Houston, Emilia            2 Locust Grove          11:40.26
121 Dissell, Kali              2 Locust Grove          11:40.38
122 Barker, Madison            3 Locust Grove          11:40.61
123 Siebert, Caylee            2 Locust Grove          11:40.72
124 Hill, Alexis               2 LaRue County          11:41.49
125 McFaddin, Ada              3 Schaffner El          11:48.07   78
126 Tucker, Emma               2 LaRue County          11:56.23
127 Reidling, Madison          3 Flaherty Elementary   11:56.93
128 Morris, Sienna             3 Little Flock          11:58.03
129 Godbey, Bella              4 Schaffner El          12:00.19   79
130 Bryant, Jenna              4 St. Matthews          12:02.57
131 Jaggers, Brealeigh         2 G. C. Burkhe          12:04.44   80
132 Ready, Annika              4 G. C. Burkhe          12:07.85   81
133 Starkey, RayKariah         5 Schaffner El          12:11.36   82
134 Garner, Alayna             3 Brandenburg           12:15.01
135 Albro, Lily                3 St. Matthews          12:15.92
136 Watson, Ruby               4 Bloom Elementary      12:21.09   83
137 Jones, Claire              2 St. Matthews          12:28.84
138 Cutts, Madyson             3 Creekside El          12:29.41   84
139 Lamb, Dalailah             5 Creekside El          12:31.58   85
140 Priddy, Lillian            5 Creekside El          12:33.01   86
141 Llaguno, Ava               4 Schaffner El          12:35.66
142 Sipes, Malley              4 Flaherty Elementary   12:38.65
143 Basile, Kalie              3 Locust Grove          12:38.81
144 Corman-Stickler, Ella      4 St. Matthews          12:40.30
145 Kennedy, Haley             5 Grayson County        12:40.37
146 De Robles, Evelynn         2 Casey County          12:42.20
147 Oneil, Lucy                4 Bloom Elementary      12:48.04
148 Vice, Sophia               4 Schaffner El          12:50.39
149 Mayhew, Ana                5 Burns Middle School   12:55.57
150 Walker, Sophie             4 Lakewood Elementary   12:56.58
151 Todd, Luella               2 St. Matthews          12:59.68
152 Moore, Lilah               5 Frederick Fr          13:08.38   87
153 Dobson, Laynee             0 LaRue County          13:09.49
154 Holmes, Maddie             3 Schaffner El          13:10.74
155 Casey, Caitlin             3 St. Matthews          13:16.76
156 Jones, Zoe                 2 St. Matthews          13:28.30
157 Heustis, Georgia           2 Bloom Elementary      13:31.98
158 Tharpe, Madalynn           5 Creekside El          13:34.73   88
159 Drake, Nora                1 St. Paul's E          13:38.51
160 Day, Jaydin                3 Frederick Fr          13:39.61   89
161 Zdral, Brianna             4 Flaherty Elementary   13:41.68
162 Thompson-Roach, Aaliyah    5 Schaffner El          13:43.90
163 Cardell, Chastity          4 Schaffner El          13:44.96
164 Neumann, Charlotte         3 Bloom Elementary      13:46.56
165 McCarty, Eva               1 Locust Grove          13:49.00
166 McDougal, Evie             1 G. C. Burkhe          13:51.41   90
167 Bales, Ella                2 LaRue County          13:51.89
168 Ruuska, Elisheva           4 Logan County          13:53.61   91
169 Schmidlapp, Josalyn        0 St. Matthews          13:54.95
170 Warren, Ava                5 LaRue County          14:02.28
171 Webb, Faya                 5 Schaffner El          14:04.82
172 Houston, Zoey              0 Locust Grove          14:08.36
173 Williams, Brooklyn         3 LaRue County          14:08.66
174 Ervin, Julie               4 Flaherty Elementary   14:13.16
175 Brice, Laila               4 Schaffner El          14:19.54
176 Smith, Arial               3 G. C. Burkhe          14:24.02   92
177 Hardesty, Maddy            3 Payneville E          14:25.91
178 Galladay, Harper           1 St. Matthews          14:28.75
179 Wilson, Hadassah           4 Payneville E          14:48.58
180 Smith, Madison             4 Lakewood Elementary   14:49.85
181 Woods, Braelyn             3 Frederick Fr          15:06.37   93
182 Goodwin, Avery             2 Little Flock          15:24.40
183 Mcfaddin, Sean             5 Schaffner El          15:32.86
184 Tremayne, Ella             0 St. Matthews          15:38.68
185 Ball, Reagan               1 Breckinridge          15:42.15   94
186 Denney, Mattie             1 St. James (E          15:46.58   95
187 Buchanan, Emma             1 St. James (E          15:52.41
188 Spencer, Gracie            3 Schaffner El          16:01.37
189 Davis, Rori                1 Locust Grove          16:03.25
190 Bandy, Hannah              3 Little Flock          16:09.79
191 Ford, Avery                3 Schaffner El          16:11.58
192 Lusk, Payton               2 St. James (E          16:18.97
193 O'Donoghue, Nyah           4 Breckinridge          16:46.46   96
194 Crigler, Stella            3 Schaffner El          16:51.29
195 Fuentes, Kaylee              G. C. Burkhe          17:26.21   97
196 Carpenter, Jazmine         5 Celilia Vall          17:47.54
197 Kellum, Destiny            5 Schaffner El          18:01.74
198 Hite-Nally, Emma           2 LaRue County          18:03.73
199 Botos, Cheyenne            3 Schaffner El          18:18.36
200 Simmons, Jazmyn            1 St. James (E          18:25.71
201 Riggs, Everleigh           0 G. C. Burkhe          18:30.15
202 Wilson, Autumn             3 Schaffner El          18:34.76

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 LaRue County Elementary      77    1    3   11   28   34   39   53
      Total Time:    44:28.42
         Average:     8:53.69
   2 Locust Grove Elementary S    87    9   10   17   24   27   31   43
      Total Time:    45:18.31
         Average:     9:03.67
   3 Burns Middle School         107    8   16   18   32   33   40   67
      Total Time:    45:54.35
         Average:     9:10.87
   4 Grayson County              124   14   20   25   29   36   37   60
      Total Time:    46:29.06
         Average:     9:17.82
   5 Taylor County               134    2    4    5   61   62
      Total Time:    46:32.25
         Average:     9:18.45
   6 Bloom Elementary            135    6    7   35   38   49   74   83
      Total Time:    46:33.42
         Average:     9:18.69
   7 St. James (Elizabethtown)   174   12   19   42   46   55   76   95
      Total Time:    48:29.68
         Average:     9:41.94
   8 Flaherty Elementary         182   23   26   30   45   58   69   73
      Total Time:    48:35.20
         Average:     9:43.04
   9 St. Matthews Elementary     189   13   22   44   54   56   63   66
      Total Time:    48:53.10
         Average:     9:46.62
  10 Logan County                278   15   48   59   65   91
      Total Time:    54:25.49
         Average:    10:53.10
  11 Breckinridge County Eleme   299   21   52   57   75   94   96
      Total Time:    57:10.78
         Average:    11:26.16
  12 Schaffner Elementary        340   51   68   71   72   78   79   82
      Total Time:    55:39.54
         Average:    11:07.91
  13 Frederick Fraize Middle     357   47   64   70   87   89   93
      Total Time:    58:54.69
         Average:    11:46.94
  14 G. C. Burkhead Elementary   378   50   77   80   81   90   92   97
      Total Time:    59:47.87
         Average:    11:57.58
  15 Creekside Elementary        384   41   84   85   86   88
      Total Time:  1:00:52.40
         Average:    12:10.48

 A Friend Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                         Fairgrounds Frenzy - 9/15/2018                          
                               Hardin Fairgrounds                                
                              Last Completed Event                               
 
Event 8  Boys 2000 Meter Run CC Elementary
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Craft, Gavin               5 Cumberland County      7:16.94                  
  2 Fackler, Nate              5 Payneville E           7:26.24    1             
  3 Moorman, Riley             5 Flaherty Elementary    7:36.05    2             
  4 Grimes, Ben                2 Breckinridge           7:37.86    3             
  5 Garcia, Fidel              5 Flaherty Elementary    7:42.00    4             
  6 Barnes, Luke               4 Casey County           7:43.61                  
  7 Vohs, Isaiah               3 Locust Grove           7:46.58    5             
  8 Klingenberg, Ty            3 Locust Grove           7:46.92    6             
  9 Lowrey, Landon             5 Grayson County         7:50.43    7             
 10 Holmes, Ryan               5 Schaffner El           7:53.62    8             
 11 Felix, Owen                3 Locust Grove           7:55.01    9             
 12 Wilson, Brady              5 Little Flock           8:06.82   10             
 13 Tanner, Ethan              3 Heritage Chr           8:10.58                  
 14 Carlson, Linc              5 Payneville E           8:10.58   11             
 15 Rigney-Ellis, Zahary       5 Heartland El           8:10.61                  
 16 Wheeldon, Austin           4 Locust Grove           8:11.38   12             
 17 Goodwin, Kobe              3 Flaherty Elementary    8:12.35   13             
 18 Liu, Evan                  3 Bloom Elementary       8:13.10   14             
 19 Hayes, Garren              4 LaRue County           8:13.17   15             
 20 Millenthal, Atticus        3 St. Matthews           8:14.35   16             
 21 Meers, Noah                5 Bloom Elementary       8:15.78   17             
 22 Lawson, Wyatt              4 Logan County           8:17.38                  
 23 Gray, Laityn               5 Taylor County          8:18.27                  
 24 Morris, Jaxon              5 Little Flock           8:24.18   18             
 25 Conner, Payton             4 Flaherty Elementary    8:25.10   19             
 26 Blair, Arlen               5 Warren Central         8:25.43                  
 27 Guffey, Holland            2 Grayson County         8:25.75   20             
 28 Baker, Rowen               5 Little Flock           8:27.53   21             
 29 Soffel, Mike               5 Locust Grove           8:29.76   22             
 30 Ovesen, Jake               4 St. James (E           8:30.05   23             
 31 Coffey, Ryder              3 Grayson County         8:31.50   24             
 32 Howard, William            5 Celilia Vall           8:32.13                  
 33 Jones, Jacob               5 Lincoln Trai           8:33.18                  
 34 Crawford, Miles            2 St. Matthews           8:33.81   25             
 35 Filippazzo, Brady          4 Schaffner El           8:37.30   26             
 36 Dawson, Zach               5 Portland Christian     8:37.99                  
 37 Mulhall, Jackson           3 Locust Grove           8:38.26   27             
 38 Brown, Nicholas            5 Portland Christian     8:38.51                  
 39 Wiles, Mason               3 Flaherty Elementary    8:40.72   28             
 40 Wolfe, Travis              4 Locust Grove           8:43.66   29             
 41 Crosby, Brooks             2 Bloom Elementary       8:43.98   30             
 42 Lawson, Garret             4 Logan County           8:44.02                  
 43 Thompson, Caleb            5 Little Flock           8:45.02   31             
 44 Dean, Haylon               5 Grayson County         8:45.86   32             
 45 Frank, Gabe                4 St. Romuald            8:47.63                  
 46 Blessitt, Karter           3 Grayson County         8:47.97   33             
 47 Troutt, Niko               3 Derby City A           8:47.98                  
 48 Ratley, Daniel             5 Grayson County         8:49.91   34             
 49 Edwards, Ryan              4 LaRue County           8:50.64   35             
 50 Springston, Graham         3 Locust Grove           8:51.04                  
 51 Mouser, Reed               5 St. James (E           8:51.96   36             
 52 Newman, Andrew             4 St. Matthews           8:52.28   37             
 53 Kling, Lucas               2 St. Matthews           8:52.98   38             
 54 Misner, Gavin              5 St. Matthews           8:57.32   39             
 55 Meredith, Ian              4 Grayson County         8:59.25   40             
 56 McCubbin, Jaxon            5 Taylor County          9:00.65                  
 57 Parish, Nolan              4 Frederick Fr           9:00.83   41             
 58 Crouch, Eli                5 Schaffner El           9:01.68   42             
 59 Akin, Timothy              4 LaRue County           9:02.94   43             
 60 Gibson, Hunter             4 Glasgow                9:06.37                  
 61 Masden, Levi               3 Grayson County         9:07.93                  
 62 Hoskins, Eli               3 Breckinridge           9:09.70   44             
 63 Hendrick, Trenton          4 Frederick Fr           9:10.92   45             
 64 Aguilar, Max               2 Locust Grove           9:11.34                  
 65 Higdon, Noah               5 St. Paul's E           9:13.84   46             
 66 Higdon, Collin             3 St. Paul's E           9:14.31   47             
 67 Fischer, Timmy             3 Locust Grove           9:14.37                  
 68 Johnson, Cooper            4 Flaherty Elementary    9:15.13   48             
 69 Esser, James               2 Little Flock           9:17.34   49             
 70 Justis, Cooper             3 Grayson County         9:17.52                  
 71 Kimery, Blaine             5 Locust Grove           9:18.44                  
 72 Shelley, Parker            5 Cumberland County      9:18.53                  
 73 Vessels, Timmy             5 Payneville E           9:19.30   50             
 74 Becknell, Parker           5 Locust Grove           9:19.47                  
 75 Harned, Leland             4 Locust Grove           9:20.24                  
 76 Ely, Gary                  3 Payneville E           9:20.28   51             
 77 Riedel, Jonathan           2 Little Flock           9:20.51   52             
 78 Thornhill, William         5 Breckinridge           9:20.62   53             
 79 Hinton, Tony               3 Flaherty Elementary    9:20.79   54             
 80 Gingerich, Nicholas        3 St. James (E           9:22.39   55             
 81 Luttrell, Jackson          3 St. James (E           9:22.69   56             
 82 Schulz, Samuel             2 St. Matthews           9:22.97   57             
 83 Grimes, Bo                 0 Breckinridge           9:24.69   58             
 84 Graham, Elijah             3 Locust Grove           9:25.04                  
 85 Pike, Carter               4 Flaherty Elementary    9:25.37                  
 86 Hanover, David             4 Grayson County         9:25.57                  
 87 Logsdon, Howard            4 Flaherty Elementary    9:27.65                  
 88 Tasman, Levi               4 Bloom Elementary       9:29.28   59             
 89 Pallesen, Oscar            5 Bloom Elementary       9:31.46   60             
 90 Mattera, Reid              2 Locust Grove           9:31.91                  
 91 Darst, Aaron               3 St. Paul's E           9:32.70   61             
 92 Stethen, Hayden            4 Locust Grove           9:32.86                  
 93 Gossman, Nolan             3 Locust Grove           9:34.60                  
 94 Tremayne, Emery            2 St. Matthews           9:34.60   62             
 95 Propes, Davis              3 Celilia Vall           9:38.42                  
 96 Blessitt, Kollin           5 Grayson County         9:39.60                  
 97 Raglin, Reece              3 Schaffner El           9:41.66   63             
 98 Smith, Jack                5 Bloom Elementary       9:42.63   64             
 99 Houston, Josiah            4 Heritage Chr           9:43.09                  
100 Meredith, Jackson          1 Grayson County         9:43.75                  
101 Martin, Samuel             5 St. James (E           9:45.15   65             
102 Weiss, Solomon             6 Logan County           9:45.19                  
103 Bradley, Hunter            3 Frederick Fr           9:46.65   66             
104 Rounds, Lucas              4 Logan County           9:49.59                  
105 Coulter, Dashawn           4 Flaherty Elementary    9:51.04                  
106 Schmidlapp, Gavin          4 St. Matthews           9:51.83                  
107 Pearce, Coby               4 Schaffner El           9:53.83   67             
108 Esser, Lukas               5 Little Flock           9:56.11   68             
109 Doremus, James             1 Locust Grove           9:57.62                  
110 Winkler, Carson            2 Bloom Elementary       9:57.86   69             
111 Hoskins, Gabe              3 Breckinridge           9:59.93   70             
112 Clark, Jaymes              5 Schaffner El          10:01.28   71             
113 Fisher, Dennis             3 Locust Grove          10:07.11                  
114 Fortier, Jude              1 LaRue County          10:07.67   72             
115 Cash, Conner               5 Cumberland County     10:10.59                  
116 Robertson, Landon          5 G. C. Burkhe          10:11.19                  
117 Shirley, Blake             4 LaRue County          10:11.68   73             
118 Preen, Zachary             5 St. James (E          10:14.37   74             
119 Johnson, Trent             3 St. James (E          10:15.20   75             
120 Pearman, Ben               5 St. Matthews          10:17.22                  
121 Gingerich, Will            2 St. James (E          10:19.29                  
122 Cox, Ryan                  2 Locust Grove          10:19.47                  
123 Travis, Carter             3 Locust Grove          10:24.48                  
124 Akin, Elijah               1 LaRue County          10:25.12   76             
125 Blake, Riley               3 Flaherty Elementary   10:26.05                  
126 Bernard, Carter            4 Grayson County        10:28.17                  
127 Oliver, Blake              3 Flaherty Elementary   10:28.20                  
128 Drane, Aaron               5 Breckinridge          10:28.45   77             
129 Barlow, Isaiah             4 Flaherty Elementary   10:29.79                  
130 Blankenship, Isaiah        1 Glasgow               10:32.46                  
131 Geary, Corbin              5 St. Paul's E          10:33.53   78             
132 Kamer, Landon              3 Schaffner El          10:33.79   79             
133 Clark, Lucas               3 Taylor County         10:38.48                  
134 Henderson, Josh            4 Portland Christian    10:40.14                  
135 Reidel, Ben                5 Little Flock          10:42.04                  
136 Kimery, Bryce              3 Locust Grove          10:42.71                  
137 Pearce, Cassius            5 Schaffner El          10:45.26                  
138 Kaiser, Trevor             5 Schaffner El          10:45.76                  
139 Bell, Sam                  2 St. Matthews          10:46.72                  
140 Oliver, Jonathan           5 Payneville E          10:48.19   80             
141 Meredith, Nohl             0 Grayson County        10:52.34                  
142 Wright, Kyan               5 Schaffner El          10:54.53                  
143 Nelson, Elijah             1 St. James (E          10:55.34                  
144 Schulz, Ethan              0 St. Matthews          10:56.63                  
145 Seymour, Devin             1 LaRue County          10:57.24   81             
146 Wright, Tyler              5 Schaffner El          10:58.04                  
147 Moore, Wyatt               5 Lakewood Elementary   10:58.15                  
148 Rhodes, Albert             5 Schaffner El          11:00.09                  
149 Mackenzie, Gavin           5 Locust Grove          11:01.91                  
150 Fisher, David              3 North Hardin          11:07.09                  
151 Cecil, Logan               1 Locust Grove          11:08.37                  
152 Comings, Max               5 Payneville E          11:08.86   82             
153 Miller, CJ                 5 Schaffner El          11:20.20                  
154 Hurtekant, Eli             5 Locust Grove          11:20.87                  
155 Claycomb, Peyton           0 LaRue County          11:21.94                  
156 Bernard, Ben               1 Grayson County        11:25.02                  
157 Ball, Ethan                1 Breckinridge          11:26.93   83             
158 Jurus, Daniel              4 St. James (E          11:27.16                  
159 Roberts, Jacob             2 Locust Grove          11:28.63                  
160 Derosha, Trevor            4 LaRue County          11:30.45                  
161 Long, Mason                3 Schaffner El          11:31.96                  
162 Mused, Khaled              2 St. Matthews          11:35.19                  
163 Marcum, Jeremiah           4 LaRue County          11:36.06                  
164 Kallio, Kristian           2 Locust Grove          11:36.28                  
165 Lush, Layton               3 St. Paul's E          11:40.29   84             
166 Cecil, Braxton             3 Locust Grove          11:41.23                  
167 Kemper, Joseph             2 St. Matthews          11:41.96                  
168 Drake, Eli                 2 St. Paul's E          11:44.80   85             
169 Fields, Mason              5 Flaherty Elementary   11:45.74                  
170 Whitworth, Jaden           4 St. Paul's E          11:46.50   86             
171 Duckworth, Jared           5 Flaherty Elementary   11:46.66                  
172 Silvers, Dane              4 Flaherty Elementary   11:47.73                  
173 White, Christian           5 Schaffner El          11:48.22                  
174 Pennella, Christopher      3 Payneville E          11:48.31   87             
175 Hill, Hunter               1 LaRue County          11:49.31                  
176 Hobbs, Andrew              0 St. James (E          11:51.87                  
177 Albers, Quentin            3 G. C. Burkhe          11:57.27                  
178 Lyon, Braiden              4 Frederick Fr          12:02.42   88             
179 Foreman, Joseph            4 Little Flock          12:02.49                  
180 Abang, Bryce               3 St. James (E          12:02.94                  
181 Jared, Evan                1 Locust Grove          12:03.61                  
182 Luttrell, Nickson          1 St. James (E          12:05.37                  
183 Springer, Johann           3 Flaherty Elementary   12:16.58                  
184 Lyon, Caden                4 Frederick Fr          12:21.15   89             
185 Snyder, Billy              3 Frederick Fr          12:22.77   90             
186 Streckert, Jack            4 Bloom Elementary      12:23.13                  
187 Kaiser, Aiden              3 Schaffner El          12:24.44                  
188 Burden, Kevin              3 Frederick Fr          12:27.36   91             
189 Akin, Mason                3 LaRue County          12:28.73                  
190 Detre, Jace                3 LaRue County          12:29.21                  
191 Shaw, Tanner               2 St. James (E          12:31.67                  
192 Overly, Cole               0 Celilia Vall          12:31.83                  
193 Powell, Benjamin           1 Grayson County        12:37.47                  
194 Tasman, Jude               1 Bloom Elementary      12:40.13                  
195 Carpenter, Tobin           4 Portland Christian    12:41.38                  
196 Fleming, Braiden           4 Payneville E          12:45.17                  
197 Yun, Enzo                  1 St. James (E          12:45.42                  
198 Hurtekant, Noah            2 Locust Grove          12:48.47                  
199 Nugent, Matthew            3 Schaffner El          12:50.20                  
200 Chapman, Grant             4 Little Flock          12:51.51                  
201 Harrison, Ashton           3 Schaffner El          12:56.00                  
202 Byrne, Kieran              2 Bloom Elementary      13:00.08                  
203 Milburn, Zackery           0 Celilia Vall          13:01.98                  
204 Llaguno, Braden            3 Schaffner El          13:05.47                  
205 Stone, Landon              0 St. Matthews          13:15.08                  
206 Albers, Drennon            5 G. C. Burkhe          13:23.41                  
207 Stone, Nathan              3 St. Matthews          13:24.89                  
208 Swanson, James             3 Bloom Elementary      13:35.05                  
209 Moore, Hayden              1 Lakewood Elementary   13:35.51                  
210 Floyd, Jake                4 Little Flock          13:49.26                  
211 Grant, Warren              4 Schaffner El          14:00.19                  
212 Tabor, Mason               3 LaRue County          14:02.12                  
213 Compton, Colson            5 Schaffner El          14:06.78                  
214 Evans, Kendall             5 Schaffner El          14:15.53                  
215 Clemons, Austin            2 St. Paul's E          14:23.87                  
216 Bull, Teddy                5 St. James (E          14:29.55                  
217 Judd, Anthony              5 Schaffner El          14:29.81                  
218 Rudolph, Jett              3 Schaffner El          14:35.45                  
219 Kemper, Henry              0 St. Matthews          14:43.98                  
220 Newton, Keegan             5 Grayson County        14:58.59                  
221 Hunt, Jackson              1 Breckinridge          15:12.00                  
222 Repp, Josh                 5 Bloom Elementary      16:01.54                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Locust Grove Elementary S    54    5    6    9   12   22   27   29          
      Total Time:    40:09.65                                                    
         Average:     8:01.93                                                    
   2 Flaherty Elementary          66    2    4   13   19   28   48   54          
      Total Time:    40:36.22                                                    
         Average:     8:07.25                                                    
   3 Grayson County              116    7   20   24   32   33   34   40          
      Total Time:    42:21.51                                                    
         Average:     8:28.31                                                    
   4 Little Flock Christian Ac   129   10   18   21   31   49   52   68          
      Total Time:    43:00.89                                                    
         Average:     8:36.18                                                    
   5 St. Matthews Elementary     155   16   25   37   38   39   57   62          
      Total Time:    43:30.74                                                    
         Average:     8:42.15                                                    
   6 Bloom Elementary            180   14   17   30   59   60   64   69          
      Total Time:    44:13.60                                                    
         Average:     8:50.72                                                    
   7 Payneville Elementary       193    1   11   50   51   80   82   87          
      Total Time:    45:04.59                                                    
         Average:     9:00.92                                                    
   8 Schaffner Elementary        206    8   26   42   63   67   71   79          
      Total Time:    45:08.09                                                    
         Average:     9:01.62                                                    
   9 Breckinridge County Eleme   228    3   44   53   58   70   77   83          
      Total Time:    45:32.80                                                    
         Average:     9:06.56                                                    
  10 St. James (Elizabethtown)   235   23   36   55   56   65   74   75          
      Total Time:    45:52.24                                                    
         Average:     9:10.45                                                    
  11 LaRue County Elementary     238   15   35   43   72   73   76   81          
      Total Time:    46:26.10                                                    
         Average:     9:17.22                                                    
  12 St. Paul's Elementary Sch   316   46   47   61   78   84   85   86          
      Total Time:    50:14.67                                                    
         Average:    10:02.94                                                    
  13 Frederick Fraize Middle     329   41   45   66   88   89   90   91          
      Total Time:    52:21.97                                                    
         Average:    10:28.40                                                    
*******************

If you want to subscribe to KYTF, the LISTSERV for the Kentucky Track and Field Coaches, go to http://www.coe.uky.edu/lists/khsaalists.php

An excellent source for high school sport information is the Kentucky School Athletic Association site at http://khsaa.org/

If you want to unsubscribe from the LISTSERV, go to http://www.coe.uky.edu/lists/khsaalists2.php and follow the directions.

********************