FMTiming - Contractor License                              HY-TEK's Meet Manager
                    FRANKLIN COUNTY INVITATIONAL - 9/24/2011                     
                       KENTUCKY HORSE PARK, LEXINGTON, KY                        
 
Event 1  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 O'Bryan, Whitney          10 Daviess County        19:01.34    1             
  2 Hale, Cassidy             11 DuPont Manual         19:01.94    2             
  3 Karas, Gabriella          07 Collins               19:02.27    3             
  4 Lever, Katie              12 John Hardin           19:09.91    4             
  5 McKinney, Michelle        10 Eaton "a"             19:21.84    5             
  6 Svec, Ashley              12 St. Henry District    19:23.35    6             
  7 Hinken, Lindsey           12 St. Henry District    19:27.21    7             
  8 Reynolds, Amelia          10 Daviess County        19:41.34    8             
  9 Cornette, Mia             10 Lafayette             19:48.44    9             
 10 Hale, Kristen             11 DuPont Manual         19:54.31   10             
 11 Fueller, Aliah            11 Muhlenberg County     19:57.38   11             
 12 Karas, Caterina           12 Collins               19:58.00   12             
 13 Scott, Ciara              10 Bowling Green         19:59.44                  
 14 Games, Van                10 Bowling Green         19:59.78                  
 15 Woodward, Sara-Emily      10 Bowling Green         20:01.74                  
 16 Hansen, Brittney          08 Bowling Green         20:03.21                  
 17 Grogan, Caroline          10 Oldham County         20:10.06   13             
 18 Nienaber, Olivia          08 Bishop Brossart       20:13.62   14             
 19 Hyden, Alyssa             07 Pulaski County        20:17.65   15             
 20 Payne, Claire             11 Daviess County        20:18.75   16             
 21 Pennington, Susan         10 Central Hardin        20:25.31   17             
 22 Couturier, Philippine     09 Sayre                 20:26.66                  
 23 Wilson, Erin              09 South Oldham          20:35.28   18             
 24 Hentz, Sam                09 St. Henry District    20:37.66   19             
 25 Hansen, Amy               11 Notre Dame            20:39.47   20             
 26 Mathis, Lindsey           11 Muhlenberg County     20:45.31   21             
 27 Webb, Taylor              11 Shelby County         20:47.65   22             
 28 Perkins, Megan            12 DuPont Manual         20:49.53   23             
 29 Mullins, Miranda          11 Lafayette             20:50.69   24             
 30 Rucinski, Christina       10 DuPont Manual         20:51.31   25             
 31 Shofner, Baylee           12 Green County          20:52.06   26             
 32 Whitworth, Grace          11 South Oldham          20:56.75   27             
 33 Bunch, Megan              12 Barren County         21:02.02   28             
 34 Davis, Ally               11 Barren County         21:03.78   29             
 35 Woods, Julia              11 Mason County          21:04.50   30             
 36 Green, Skyler             11 Notre Dame            21:04.81   31             
 37 Ditto, Emma               12 Boyle County          21:06.53   32             
 38 Dudgeon, Keightley        10 South Oldham          21:08.84   33             
 39 Coffey, Nikki             09 Boyle County          21:14.28   34             
 40 Gottbrath, Mattie         10 DuPont Manual         21:15.81   35             
 41 Kriz, Maddy               12 Boyle County          21:16.88   36             
 42 Rose, Haylee              12 Campbell County       21:18.50   37             
 43 Scheper, Carly            12 Notre Dame            21:19.62   38             
 44 Bear, Chelsea             10 Oldham County         21:21.15   39             
 45 Broermann, Taylor         09 Eaton "a"             21:23.28   40             
 46 Bennett, Lauren           10 Louisville Male       21:23.62   41             
 47 Rodrigue, Oliva           11 Lafayette             21:23.88   42             
 48 Trail, Chaley             10 Grayson County        21:25.12   43             
 49 Mullins, Hannah           11 Oldham County         21:26.69   44             
 50 Leach, Emily              10 Daviess County        21:30.47   45             
 51 Steinkamp, Katie          12 Notre Dame            21:33.08   46             
 52 Herd, Hannah              09 Christian Acad.       21:33.59   47             
 53 Vincent, Bailey           08 Muhlenberg County     21:34.15   48             
 54 Navarro, Michelle         11 Central Hardin        21:34.38   49             
 55 Flairty, Jennah           09 Campbell County       21:36.15   50             
 56 Boling, Kelly             10 Daviess County        21:36.72   51             
 57 Mullins, Haley            11 Oldham County         21:37.97   52             
 58 Johnston, Olivia          10 Bishop Brossart       21:41.99   53             
 59 Vandergriff, Abby         09 Campbell County       21:45.40   54             
 60 Florence, Abby            11 Paul Dunbar           21:46.28   55             
 61 Rice, Valerie             12 Mason County          21:46.47   56             
 62 Hanlein, Alison           12 Christian Acad.       21:48.15   57             
 63 Cozzens, Maria            11 Collins               21:48.78   58             
 64 Cooper, Anne Louise       10 Paul Dunbar           21:49.00   59             
 65 Beyea, Caitlin            12 North Oldham          21:49.16   60             
 66 Lowe, Marissa             09 North Oldham          21:49.62   61             
 67 Chandler, Abigale         10 Central Hardin        21:50.46   62             
 68 Woods, Cara               09 Mason County          21:50.94   63             
 69 Ochenkowski, Daria        09 Henry Clay            21:51.28   64             
 70 Just, Kristen             12 Franklin County       21:52.37   65             
 71 Schutzman, Brenna         11 Notre Dame            21:53.47   66             
 72 Williamson, Kaitlyn       11 Lafayette             21:55.02   67             
 73 Tippetts, Lindsee         11 Paul Dunbar           21:55.88   68             
 74 Davis, Ashlee             09 Meade County          21:59.79   69             
 75 Athanasakes, Jasmine      12 DuPont Manual         22:00.34   70             
 76 Adams, Shelby             11 North Oldham          22:00.65   71             
 77 Neal, Kaylea              10 Meade County          22:01.69   72             
 78 Green, Taylor             12 Oldham County         22:02.53   73             
 79 Berry, Sydney             10 Lexington Christian   22:03.78                  
 80 Perkins, Julie            08 Fleming County        22:04.50   74             
 81 Sizemore, Rheagan         07 Mason County          22:05.25   75             
 82 Lawson, Alli              11 Christian Acad.       22:05.50   76             
 83 Orrender, Kami            12 South Oldham          22:05.96   77             
 84 Atkins, Lindsay           08 John Hardin           22:06.38   78             
 85 Spears, Zanna             11 Eaton "a"             22:07.09   79             
 86 Ausley, Christina         09 North Oldham          22:07.47   80             
 87 Wilson, Raeven            12 Louisville Male       22:07.94   81             
 88 Wilberding, Kylie         09 Trimble County        22:10.22   82             
 89 Duty, Kate                10 Daviess County        22:10.56   83             
 90 Eyer, Hannah              12 Summit Country Day    22:11.22   84             
 91 Springmier, Libby         09 Eaton "a"             22:11.75   85             
 92 New, Sydney               08 Pulaski County        22:12.56   86             
 93 Frank, Molly              11 Green County          22:14.21   87             
 94 Brazeau, Emma             09 North Oldham          22:14.88   88             
 95 Gilliland, Alex           10 South Oldham          22:15.44   89             
 96 Dunning, Elizabeth        12 Paul Dunbar           22:15.94   90             
 97 Whirley, Autumn           09 Eaton "a"             22:16.34   91             
 98 Hogya, Emily              11 Summit Country Day    22:16.59   92             
 99 Pitts, Sydney             11 St. Henry District    22:17.72   93             
100 Ferguson, Sarah           11 Eaton "a"             22:18.47   94             
101 Senn, Tristen             10 Mercy Academy         22:18.93   95             
102 Gedney, Jackie            12 St. Henry District    22:19.40   96             
103 Brannen, Lizzy            12 Notre Dame            22:20.34   97             
104 Wicke, Abby               10 Mercy Academy         22:21.62   98             
105 Logue, Jeana              11 DuPont Manual         22:22.66   99             
106 Lautner, Morgan           10 Sayre                 22:22.94                  
107 Axtell, Liz               11 Muhlenberg County     22:23.28  100             
108 Biggs, Katlyn             09 Green County          22:23.69  101             
109 Whitworth, Brittany       12 Elizabethtown         22:24.43  102             
110 Dodd, Kailey              09 Warren East           22:26.74  103             
111 Heil, Kati                10 Oldham County         22:27.78  104             
112 DeNigris, Dove            09 Western Hills         22:31.50                  
113 Estes, Autumn             08 Muhlenberg County     22:32.49  105             
114 Johnson, Cayla            11 Louisville Male       22:32.88  106             
115 Gipperich, Jenna          12 Christian Acad.       22:33.50  107             
116 Shainfied, Elise          09 Lafayette             22:33.75  108             
117 Pratt, Brandi             09 Collins               22:34.56  109             
118 Catlett, Shelby           11 Mercy Academy         22:35.47  110             
119 Evans, Morgan             09 Eaton "a"             22:36.03  111             
120 Pendley, Kristen          10 Muhlenberg County     22:36.41  112             
121 Hall, Ally                11 North Oldham          22:36.72  113             
122 Riley, Jessica            10 South Oldham          22:37.00  114             
123 Ryan, Kirsti              12 St. Henry District    22:37.78  115             
124 Burgess, BreeAnn          09 Daviess County        22:38.22  116             
125 Briggs, Tori              08 Central Hardin        22:38.94  117             
126 Neiser, Shelly            11 Bishop Brossart       22:39.81  118             
127 Rose, Annie               09 Summit Country Day    22:40.18  119             
128 Kirkland, Raylee          11 Mason County          22:40.53  120             
129 Orrender, Kassidy         09 South Oldham          22:42.22  121             
130 Maynard, Rhetta           11 Summit Country Day    22:45.93  122             
131 Correll, Samantha         10 Scott County          22:46.55                  
132 Davis, Taylor             08 Barren County         22:47.38  123             
133 Ingram, Peyton            08 Pulaski County        22:48.12  124             
134 Correll, Sara             12 Scott County          22:48.81                  
135 Ingram, Paige             11 Pulaski County        22:49.06  125             
136 Heil, Kalli               10 Oldham County         22:49.47  126             
137 Workman, Morgan           10 North Oldham          22:49.75  127             
138 Didier, Erin              10 North Oldham  2       22:51.68  128             
139 Raffay, Elena             12 Boyle County          22:52.22  129             
140 Shepherd, Baylee          10 Green County          22:53.44  130             
141 Leet, Olivia              07 Fleming County        22:54.50  131             
142 Kuklinski, Taylor         09 Elizabethtown         22:55.28  132             
143 Byrnside, Kayce           09 Shelby County         22:56.22  133             
144 Sidwell, MaKayla          12 Pulaski County        22:58.05  134             
145 Clements, Elizabeth       11 Covington Latin       22:58.44  135             
146 Montgomery, Taylor        11 Barren County         22:58.84  136             
147 Stinebruner, Katie        11 North Oldham  2       23:00.09  137             
148 Hailey, Megan             12 Lexington Catholic    23:00.50  138             
149 Hellmann, Jennifer        12 Franklin County       23:01.25  139             
150 Harp, Shelby              12 Warren East           23:03.72  140             
151 Hurd, Michaela            09 Meade County          23:06.62  141             
152 Smith, Molly              08 Pulaski County        23:08.09  142             
153 Brady, Allysa             12 St. Henry District    23:08.87  143             
154 Conway, Breana            10 Louisville Male       23:09.12  144             
155 Robards, Taylor Beth      07 Muhlenberg County     23:09.41  145             
156 Dillion, Kelsey           12 Fleming County        23:13.28  146             
157 VonHandorf, Kylie         10 Summit Country Day    23:15.97  147             
158 Shepard, Alexis           09 Shelby County         23:16.43  148             
159 Griswell, Sydney          07 Central Hardin        23:17.00  149             
160 Draland, Leah             10 Elizabethtown         23:17.34  150             
161 Smiley, Abbey             12 Paul Dunbar           23:18.06  151             
162 Dickerson, Lianna         10 Eaton "b"             23:18.22  152             
163 Thurner, Chrissy          11 Summit Country Day    23:18.40  153             
164 Early, Macy               11 Henry Clay            23:20.41  154             
165 Haebig, Molly             10 John Hardin           23:20.87  155             
166 Donnelly, Shannon         11 Bishop Brossart       23:21.25  156             
167 Baird, Kirsten               Trimble County        23:21.97  157             
168 Lelbach, Tori             12 Lexington Christian   23:23.15                  
169 Powers, Mary Kate         09 Meade County          23:23.71  158             
170 Sandfoss, Sarah           09 Bishop Brossart       23:25.03  159             
171 Schlacter, Amy            12 Notre Dame            23:25.53  160             
172 Lawson, Vika              08 Elizabethtown         23:26.18  161             
173 Nease, Leona              11 Covington Latin       23:28.47  162             
174 Maharrey, Sinead          09 Collins               23:31.12  163             
175 Fain, Halie               07 Scott County          23:31.31                  
176 Carroll, Wren             11 Mercy Academy         23:32.22  164             
177 Reynolds, Deleashia       08 Barren County         23:33.90  165             
178 Frye, Adalia              09 Meade County          23:34.38  166             
179 Walters, Geran            08 Barren County         23:34.75  167             
180 Hanson, Emily             11 Russell               23:35.12  168             
181 Brewster, Kailey          10 West Jessamine        23:36.62  169             
182 Walker, Katie             09 North Oldham  2       23:37.09  170             
183 Bochantin, Kerri          11 Franklin County       23:37.53  171             
184 Keeler, Alli              11 North Oldham  2       23:38.56  172             
185 Wacker, Shelby            12 Franklin County       23:39.09  173             
186 Llanora, Jodi             09 Lexington Catholic    23:40.38  174             
187 Bloyd, Chynna             08 Green County          23:41.37  175             
188 Barber, Brooke            12 Franklin County       23:41.75  176             
189 Adams, Taylor             10 North Oldham  2       23:42.02  177             
190 Logsdon, Brittani         10 North Oldham  2       23:42.66  178             
191 McSwain, Maddi            10 Eaton "b"             23:43.09  179             
192 Guida, Emma               12 Henry Clay            23:48.18  180             
193 Hartwig, Rachel           11 Eaton "b"             23:50.02  181             
194 Kersey, Nina              09 John Hardin           23:52.84  182             
195 Sloan, Jennifer           10 Russell               23:55.69  183             
196 Barber, McKenzie          10 Scott County          23:55.87                  
197 Russ, Erika               12 Lexington Catholic    23:56.78  184             
198 Webb, Jordan              11 Shelby County         23:57.18  185             
199 Chobot, Shelby            08 Warren East           23:58.38  186             
200 Hutchins, Lena            11 Boyle County          24:00.22  187             
201 Collard, Haley            11 Mercy Academy         24:03.12  188             
202 Humphries, Maddie         09 Sayre                 24:03.44                  
203 Johnson, Kristin          10 Lexington Catholic    24:08.65  189             
204 Houchens, Olivia          08 Barren County         24:10.91  190             
205 Billingsley, Shayna       08 Barren County         24:15.12                  
206 Clements, Emily           10 Covington Latin       24:15.68  191             
207 Noblitt, Lauren           12 Christian Acad.       24:16.53  192             
208 King, Emma                10 Lexington Catholic    24:18.24  193             
209 Smith, Lydia              10 Eaton "b"             24:20.12  194             
210 Arel, Kaitlyn             09 John Hardin           24:22.25  195             
211 Alley, Brittany           09 Mason County          24:22.46  196             
212 Bryant, Emily             12 Louisville Male       24:24.28  197             
213 Lieb, Michaela            10 Central Hardin        24:25.09  198             
214 Williams, Katelynn        07 Green County          24:27.09  199             
215 Ratliff, Claire           08 Elizabethtown         24:27.97  200             
216 Hayes, Haley              09 Grayson County        24:29.72  201             
217 Thomas, Brandi            11 Pulaski County        24:32.97  202             
218 Martin, Lorin             11 Campbell County       24:34.53  203             
219 McGuire, Elizabeth        09 Collins               24:34.81  204             
220 Gose, Carleniia           12 Letcher Central       24:35.31  205             
221 Cantrell, Payton          07 Russell               24:35.75  206             
222 Menke, Bailey             12 Mason County          24:36.85  207             
223 Burnett, Sarah Beth       11 Christian Acad.       24:40.53  208             
224 Johnson, Emily            11 Louisville Male       24:42.75  209             
225 Lakes, Nora               09 Summit Country Day    24:45.31  210             
226 Williamson, Kristen       09 Lafayette             24:49.88  211             
227 Tarr, Emily               12 Lexington Catholic    24:50.12  212             
228 Herd, Caty                12 Christian Acad.       24:53.12  213             
229 Messina, Morgan           10 Louisville Male       24:54.00  214             
230 Sharber, Elizabeth        11 Collins               24:55.25  215             
231 Fairfax, Halie            12 John Hardin           25:00.47  216             
232 Bryant, Leanna            10 Letcher Central       25:02.15  217             
233 Miller, Haley             12 Shelby County         25:04.09  218             
234 Holden, Jessica           12 Campbell County       25:04.34  219             
235 Banks, Nicole             12 Letcher Central       25:05.69  220             
236 Gover, Amber              08 Owen County           25:07.15                  
237 King, Hannah              09 Meade County          25:09.56  221             
238 Land, Sarajane            10 West Jessamine        25:14.21  222             
239 Snyder, Rebecca           11 Elizabethtown         25:15.94  223             
240 Balthis, Keisha           10 Letcher Central       25:18.28  224             
241 Parsons, Emory            10 Henry Clay            25:21.75  225             
242 Doran, Jessica            10 Central Hardin        25:22.02  226             
243 Emmons, Alexandra         10 Bath County           25:23.75                  
244 Phillips, Sydnie          09 Franklin County       25:24.41  227             
245 Tingle, Emily             09 Trimble County        25:26.12  228             
246 Hassur, Mindy             11 Lexington Catholic    25:27.62  229             
247 Parr, Sara                09 Mercy Academy         25:29.59  230             
248 West, Darla               11 Meade County          25:31.84  231             
249 Perkins, Jenna            10 Fleming County        25:36.53  232             
250 Bayless, Genson           09 Green County          25:37.53  233             
251 Cruse, Courtney           11 Paul Dunbar           25:47.15  234             
252 Gonterman, Erin           10 Trimble County        25:49.44  235             
253 Davis, Hannah             12 Trimble County        25:50.88  236             
254 Holland, Emma             12 Burgin                25:52.59                  
255 Williams, Kimmy           12 Mercy Academy         25:57.56  237             
256 Moran, Shelby             08 Fleming County        25:58.62  238             
257 Ash, Sarah                12 Paul Dunbar           26:03.88  239             
258 Barth, Rachel             10 Bishop Brossart       26:09.50  240             
259 Hanover, Myriam           07 Grayson County        26:10.50  241             
260 Adams, Freddi             12 Letcher Central       26:10.72  242             
261 Thompson, Christina       10 Bath County           26:25.19                  
262 Sayer, Mackenzie          12 West Jessamine        26:30.12  243             
263 Meyer, Dodie              08 Covington Latin       26:31.53  244             
264 Pangburn, Kara            09 Campbell County       26:32.00  245             
265 Hughes, Megan             10 Burgin                26:39.09                  
266 Crawford, Amber           09 Letcher Central       26:41.09  246             
267 Mackey, Claire            10 Henry Clay            26:42.99  247             
268 Belec, Jordan             09 Eaton "b"             26:45.43  248             
269 Agee, Emilee              09 Western Hills         26:47.18                  
270 Riddle, Kater             09 Franklin County       26:48.21  249             
271 Payne, Jessica            12 Warren East           26:50.97  250             
272 Mullins, Samantha         12 Letcher Central       27:01.75  251             
273 True, Colyn               10 Trimble County        27:04.41  252             
274 Mitchell, Alexa           08 Covington Latin       27:04.69  253             
275 Guzman, Chrystal          07 John Hardin           27:17.53  254             
276 Scott, Christina          11 Barren County         27:19.59                  
277 Wicke, Katie              11 Mercy Academy         27:20.59                  
278 Harrison, Leslie          09 Russell               27:59.06  255             
279 Grubb, Lindsey            10 Owen County           28:09.53                  
280 McDaniel, Susanna         09 West Jessamine        28:10.72  256             
281 Baxter, Eve               10 West Jessamine        28:11.44  257             
282 Minor, Elizabeth          10 Henry Clay            28:16.52  258             
283 Rexrode, Lacey            12 Eaton "c"             28:34.91                  
284 Donovan, Monica           11 Henry Clay            28:54.09  259             
285 Vermilion, Madeline       10 West Jessamine        28:54.88  260             
286 Vance, Moriah             11 Eaton "c"             29:03.06                  
287 Polson, Alyse             11 West Jessamine        29:04.31  261             
288 Pavlak, Grace             07 Grayson County        29:27.46  262             
289 Arndell, Mackenzie        09 Grayson County        29:32.84  263             
290 Roberson, Allyssa         09 Warren East           29:47.34  264             
291 Carter, Hannah            10 Russell               29:53.75  265             
292 Bruneau, Anna             09 Lexington Christian   32:50.34                  
293 Bronstein, Rachel         11 Russell               33:21.25  266             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 DuPont Manual                95    2   10   23   25   35   70   99          
      Total Time:  1:41:52.90                                                    
         Average:    20:22.58                                                    
   2 Daviess County              121    1    8   16   45   51   83  116          
      Total Time:  1:42:08.62                                                    
         Average:    20:25.73                                                    
   3 Notre Dame                  201   20   31   38   46   66   97  160          
      Total Time:  1:46:30.45                                                    
         Average:    21:18.09                                                    
   4 Oldham County               221   13   39   44   52   73  104  126          
      Total Time:  1:46:38.40                                                    
         Average:    21:19.68                                                    
   5 St. Henry District          221    6    7   19   93   96  115  143          
      Total Time:  1:44:05.34                                                    
         Average:    20:49.07                                                    
   6 South Oldham                244   18   27   33   77   89  114  121          
      Total Time:  1:47:02.27                                                    
         Average:    21:24.46                                                    
   7 Lafayette                   250    9   24   42   67  108  211               
      Total Time:  1:46:31.78                                                    
         Average:    21:18.36                                                    
   8 Muhlenberg County           285   11   21   48  100  105  112  145          
      Total Time:  1:47:12.61                                                    
         Average:    21:26.53                                                    
   9 Eaton "a"                   300    5   40   79   85   91   94  111          
      Total Time:  1:47:20.30                                                    
         Average:    21:28.06                                                    
  10 Mason County                344   30   56   63   75  120  196  207          
      Total Time:  1:49:27.69                                                    
         Average:    21:53.54                                                    
  11 Martha Layne Collins        345    3   12   58  109  163  204  215          
      Total Time:  1:46:54.73                                                    
         Average:    21:22.95                                                    
  12 North Oldham                360   60   61   71   80   88  113  127          
      Total Time:  1:50:01.78                                                    
         Average:    22:00.36                                                    
  13 Central Hardin              394   17   49   62  117  149  198  226          
      Total Time:  1:49:46.09                                                    
         Average:    21:57.22                                                    
  14 Boyle County                418   32   34   36  129  187                    
      Total Time:  1:50:30.13                                                    
         Average:    22:06.03                                                    
  15 Paul Dunbar                 423   55   59   68   90  151  234  239          
      Total Time:  1:51:05.16                                                    
         Average:    22:13.04                                                    
  16 Christian Academy-Louisvi   479   47   57   76  107  192  208  213          
      Total Time:  1:52:17.28                                                    
         Average:    22:27.46                                                    
  17 Barren County               481   28   29  123  136  165  167  190          
      Total Time:  1:51:25.92                                                    
         Average:    22:17.19                                                    
  18 Pulaski County              484   15   86  124  125  134  142  202          
      Total Time:  1:51:05.44                                                    
         Average:    22:13.09                                                    
  19 Bishop Brossart             500   14   53  118  156  159  240               
      Total Time:  1:51:21.70                                                    
         Average:    22:16.34                                                    
  20 Green County                519   26   87  101  130  175  199  233          
      Total Time:  1:52:04.77                                                    
         Average:    22:24.96                                                    
  21 Campbell County             563   37   50   54  203  219  245               
      Total Time:  1:54:18.92                                                    
         Average:    22:51.79                                                    
  22 Summit Country Day          564   84   92  119  122  147  153  210          
      Total Time:  1:53:09.90                                                    
         Average:    22:37.98                                                    
  23 Louisville Male             569   41   81  106  144  197  209  214          
      Total Time:  1:53:37.84                                                    
         Average:    22:43.57                                                    
  24 Meade County                606   69   72  141  158  166  221  231          
      Total Time:  1:54:06.19                                                    
         Average:    22:49.24                                                    
  25 John Hardin                 614    4   78  155  182  195  216  254          
      Total Time:  1:52:52.25                                                    
         Average:    22:34.45                                                    
  26 Mercy Academy               655   95   98  110  164  188  230  237          
      Total Time:  1:54:51.36                                                    
         Average:    22:58.28                                                    
  27 Shelby County               706   22  133  148  185  218                    
      Total Time:  1:56:01.57                                                    
         Average:    23:12.32                                                    
  28 Franklin County             724   65  139  171  173  176  227  249          
      Total Time:  1:55:51.99                                                    
         Average:    23:10.40                                                    
  29 Elizabethtown               745  102  132  150  161  200  223               
      Total Time:  1:56:31.20                                                    
         Average:    23:18.24                                                    
  30 North Oldham  2             784  128  137  170  172  177  178               
      Total Time:  1:56:49.44                                                    
         Average:    23:21.89                                                    
  31 Fleming County              821   74  131  146  232  238                    
      Total Time:  1:59:47.43                                                    
         Average:    23:57.49                                                    
  32 Henry Clay                  870   64  154  180  225  247  258  259          
      Total Time:  2:01:04.61                                                    
         Average:    24:12.93                                                    
  33 Lexington Catholic          878  138  174  184  189  193  212  229          
      Total Time:  1:59:04.55                                                    
         Average:    23:48.91                                                    
  34 Trimble County              938   82  157  228  235  236  252               
      Total Time:  2:02:38.63                                                    
         Average:    24:31.73                                                    
  35 Warren East                 943  103  140  186  250  264                    
      Total Time:  2:06:07.15                                                    
         Average:    25:13.43                                                    
  36 Eaton "b"                   954  152  179  181  194  248                    
      Total Time:  2:01:56.88                                                    
         Average:    24:23.38                                                    
  37 Covington Latin             985  135  162  191  244  253                    
      Total Time:  2:04:18.81                                                    
         Average:    24:51.77                                                    
  38 Grayson County             1010   43  201  241  262  263                    
      Total Time:  2:11:05.64                                                    
         Average:    26:13.13                                                    
  39 Russell                    1077  168  183  206  255  265  266               
      Total Time:  2:09:59.37                                                    
         Average:    25:59.88                                                    
  40 Letcher County Central     1108  205  217  220  224  242  246  251          
      Total Time:  2:06:12.15                                                    
         Average:    25:14.43                                                    
  41 West Jessamine             1147  169  222  243  256  257  260  261          
      Total Time:  2:11:43.11                                                    
         Average:    26:20.63                                                    
 
Event 2  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Geary, Chase              10 Muhlenberg County     16:27.43    1             
  2 Sanders, Taylor           12 North Oldham          16:35.55    2             
  3 Grundy, Jack              12 DuPont Manual         16:41.61    3             
  4 Short, Will               12 DuPont Manual         16:46.46    4             
  5 Beckerson, Alex           11 Burgin                16:49.75    5             
  6 Lauck, Nathan             12 Elder (Oh)            16:51.28    6             
  7 Wolfer, Daniel            11 St. Henry District    16:51.86    7             
  8 O'Bryan, Alex             11 Apollo                16:56.90    8             
  9 Durbin, Tristan           10 Apollo                16:58.49    9             
 10 Goldson, Jimmy            10 Pulaski County        17:01.17   10             
 11 Caldwell, Michael         10 Bishop Brossart       17:02.02   11             
 12 Richey, Joe               12 Lexington Catholic    17:02.42   12             
 13 Chappell, Caleb           12 South Oldham          17:06.43   13             
 14 Thompson, Tyler           10 North Oldham          17:08.46   14             
 15 Terrell, Marcus           10 North Hardin          17:08.92   15             
 16 Spencer, John             10 Lafayette             17:12.90   16             
 17 Easler, James             11 Apollo                17:16.21   17             
 18 Kirk, Andrew              12 Henry Clay            17:18.58   18             
 19 Southard, Daniel          10 Daviess County        17:19.58   19             
 20 Atherton, Luke            12 Daviess County        17:20.06   20             
 21 Faul, Leonard             11 South Oldham          17:21.18   21             
 22 Strickland, Will          11 Meade County          17:21.59   22             
 23 Robinson, Nick            10 Mason County          17:21.93   23             
 24 Johnson, Dusty            10 Apollo                17:24.00   24             
 25 Quisenberry, Cameron      11 Daviess County        17:25.50   25             
 26 Clark, Jake               12 Elder (Oh)            17:26.49   26             
 27 Meserve, Landon           11 Apollo                17:27.72   27             
 28 Ruhs, Nolan               10 North Oldham          17:29.43   28             
 29 Fielding, Devon           11 Collins               17:29.93   29             
 30 Lega, Tyler               10 Oldham County         17:30.78   30             
 31 Taylor, Jonathan          10 Port. Christian       17:32.50                  
 32 Lips, Adam                11 Elder (Oh)            17:32.86   31             
 33 Rieskamp, Jeremy          11 Elder (Oh)            17:33.72   32             
 34 Taglieri, Eric            12 North Oldham          17:34.31   33             
 35 Knies, Gavin              12 Lexington Catholic    17:34.58   34             
 36 Crowdus, Nathan           12 John Hardin           17:35.55   35             
 37 Blevins, Mason            10 Pulaski County        17:37.18   36             
 38 Dooley, Brendan           12 St. Henry District    17:41.34   37             
 39 Cecil, James              10 Daviess County        17:43.27   38             
 40 Trenary, Hunter           10 Owen County           17:43.52                  
 41 Mahmud, Malik             10 Paul Dunbar           17:44.37   39             
 42 Dunbar, Mason             11 Barren County         17:44.72   40             
 43 Stevens, Morgan           10 Pulaski County        17:45.40   41             
 44 Rodgers, Peter            11 Covington Latin       17:45.81                  
 45 Rugg, Brian               10 Lafayette             17:46.21   42             
 46 Price, Josh               11 Central Hardin        17:46.78   43             
 47 Bennett, Branson          10 Eaton "a"             17:47.24   44             
 48 Osborne, Aaron            09 Warren East           17:48.40   45             
 49 Haacke, Zach              12 St. Henry District    17:48.87   46             
 50 Kelley, Joey              12 Elder (Oh)            17:49.21   47             
 51 Sprague, Kyle             11 Paul Dunbar           17:49.90   48             
 52 Tarvestad, Luke           10 North Oldham          17:50.28   49             
 53 Montgomery, Kevin         12 Oldham County         17:51.02   50             
 54 Whitehouse, Dillen        12 Muhlenberg County     17:51.37   51             
 55 Nix, Tyler                11 Western Hills         17:51.90                  
 56 Cannon, Carter            12 Grayson County        17:52.87   52             
 57 Waldecker, Jacob          11 Meade County          17:54.43   53             
 58 Fields, Jake              11 Elder (Oh)            17:54.78   54             
 59 Johnson, Kyle             09 Bowling Green         17:55.09   55             
 60 Solinger, Jared           12 Collins               17:55.90   56             
 61 Staviski, Evan            11 Bath County           17:56.15   57             
 62 Ortega, Josh              12 North Hardin          17:56.96   58             
 63 Hamm, Andrew              11 DuPont Manual         17:57.46   59             
 64 Horn, Alec                12 North Oldham          17:58.09   60             
 65 Laureano, Jack            09 Lexington Catholic    17:58.34   61             
 66 Gardiner, David           10 North Oldham          17:59.74   62             
 67 Zambrano, Nick            11 Daviess County        18:00.11   63             
 68 Baker, Trey               11 Daviess County        18:01.78   64             
 69 Michel, Noah              06 South Oldham Middle   18:02.62                  
 70 Hall, Braxton             12 Oldham County         18:02.84   65             
 71 Collins, Daniel           11 Bowling Green         18:03.80   66             
 72 Higginbotham, Woody       12 Lafayette             18:04.17   67             
 73 Yoder, Todd               12 West Jessamine        18:06.43   68             
 74 Chesak, Sam               10 Oldham County         18:06.72   69             
 75 Rohmann, Cameron          12 St. Henry District    18:07.15   70             
 76 Hyden, Austin             10 Pulaski County        18:07.37   71             
 77 Berry, Zach               12 Grayson County        18:07.87   72             
 78 Downs, Justin             10 Collins               18:08.55   73             
 79 Laramore, Connor          12 Bowling Green         18:08.79   74             
 80 Hood, Hunter              12 Central Hardin        18:09.08   75             
 81 Stevens, Mason            10 Pulaski County        18:09.56   76             
 82 Kilgore, Mitchell         10 Lafayette             18:10.15   77             
 83 Connors, Michael          12 DuPont Manual         18:10.49   78             
 84 Mark, Nathan              12 St. Henry District    18:11.15   79             
 85 Henry, Cyrus              10 DuPont Manual         18:12.00   80             
 86 Crawford, Bret            09 Grayson County        18:12.28   81             
 87 Smith, Lee                11 Lafayette             18:12.84   82             
 88 Folsom, Matthew           12 Collins               18:13.40   83             
 89 Moore, Mason              09 Summit Country Day    18:13.81   84             
 90 Gross, Chris              12 Henry Clay            18:14.40   85             
 91 Wright, Christian         08 Central Hardin        18:14.87   86             
 92 Quatman, Justin           12 Elder (Oh)            18:15.24   87             
 93 Lyle, Chase               09 Summit Country Day    18:15.56   88             
 94 Bailey, Kevin             12 Trimble County        18:15.96   89             
 95 Hempfling, Ben            12 Paul Dunbar           18:16.34   90             
 96 Apel, Christian           10 Trimble County        18:16.78   91             
 97 Barrios, Spencer          10 Louisville Male       18:17.53   92             
 98 Howard, Matt              11 Louisville Male       18:18.15   93             
 99 Kabbes, Matthew           12 Oldham County         18:18.62   94             
100 Cates, Chase              10 Letcher Central       18:19.18   95             
101 Breeds, Tyler             10 North Hardin          18:19.59   96             
102 Ball, Jed                 12 Sayre                 18:19.84                  
103 Keplinger, William        11 Paul Dunbar           18:20.08   97             
104 Howard, Jonathan          09 Meade County          18:20.84   98             
105 Waldecker, Dakota         12 Meade County          18:21.31   99             
106 Wilson, Jaylin            11 Holmes                18:21.96                  
107 Petty, Nolan              11 Collins               18:22.40  100             
108 Daugherty, Jared          12 Central Hardin        18:22.84  101             
109 West, Logan               11 Bowling Green         18:24.08  102             
110 Pieper, Robert            12 Eaton "a"             18:24.78  103             
111 Krolak, Trevor            11 Paul Dunbar           18:26.21  104             
112 Small, Austin             11 Louisville Male       18:26.84  105             
113 Kistner, Blake            12 DuPont Manual         18:27.31  106             
114 Schrader, Rob             11 Henry Clay            18:27.65  107             
115 Morris, Wes               12 Daviess County        18:29.52  108             
116 Lambert, Mason            11 Apollo                18:30.46  109             
117 Loos, Chris               09 Bishop Brossart       18:31.78  110             
118 Boulware II, Johannes     11 John Hardin           18:32.43  111             
119 Bryan, Austin             11 Campbell County       18:33.06  112             
120 Davis, Gavin              10 West Jessamine        18:33.50  113             
121 Heyerly, Jacob            10 Russell               18:34.06  114             
122 Lutz, Patrick             12 Henry Clay            18:34.37  115             
123 Crawford, Matthew         09 Pulaski County        18:34.81  116             
124 Jensen, Kayden            11 Paul Dunbar           18:35.21  117             
125 Kramer, Andrew            10 Bishop Brossart       18:35.78  118             
126 Price, Michael            11 Central Hardin        18:36.06  119             
127 Ball, Connor              10 Trimble County        18:36.27  120             
128 Arroyo, Isaac             10 North Hardin          18:36.96  121             
129 Chute, James              12 Bowling Green         18:38.09  122             
130 Valdez, Dylan             11 Campbell County       18:39.81  123             
131 Peterson, Ben             10 Bowling Green         18:40.99  124             
132 Gabrie, Austin            11 Christian Acad.       18:41.33  125             
133 Wadswoth, Dakota          12 North Hardin          18:42.34  126             
134 Newport, Andy             09 Eaton "a"             18:42.83  127             
135 Kwan, Kevin               12 Louisville Male       18:43.52  128             
136 Pryor, Caleb              10 Christian Acad.       18:44.21  129             
137 Jameson, Taylor           11 Boyle County          18:44.72  130             
138 Maddux, Wesley            12 West Jessamine        18:45.46  131             
139 Smith, David              12 West Jessamine        18:46.15  132             
140 Neltner, Brian            12 Bishop Brossart       18:46.77  133             
141 Chaplin, Mark             09 Campbell County       18:47.62  134             
142 Bratcher, Nathan          11 Grayson County        18:47.96  135             
143 Jones, Josh               12 Bath County           18:48.18  136             
144 Porter, Sam               10 Bowling Green         18:49.50  137             
145 Hughes, Grant             12 Western Hills         18:50.12                  
146 Wilson, Scott             09 St. Henry District    18:51.18  138             
147 Lakes, Dale               11 Summit Country Day    18:51.46  139             
148 Parsons, Logan            10 Henry Clay            18:53.90  140             
149 Yates, Brandon            12 Russell               18:54.91  141             
150 Weaver, Eddie             10 North Hardin          18:55.59  142             
151 Myers, Daniel             11 Paul Dunbar           18:56.02  143             
152 Bolling, Austin           11 Letcher Central       18:56.41  144             
153 Gallagher, Chris          11 Summit Country Day    18:56.96  145             
154 Reid, Austin              12 Boyle County          18:57.40  146             
155 Hendrich, Ben             11 Eaton "b"             18:57.84  147             
156 Law, James                10 South Oldham          18:59.52  148             
157 Martin, Robby             12 Bishop Brossart       18:59.84  149             
158 Puckett, Kyle             11 Trimble County        19:00.14  150             
159 Machine, Thomas           12 Meade County          19:00.50  151             
160 Baker, Thomas             12 Lexington Catholic    19:00.86  152             
161 Lovins, Dalton            10 Pulaski County        19:03.46  153             
162 Lovell, Charlie           12 Lexington Catholic    19:03.81  154             
163 Frazier, Chippy           10 Letcher Central       19:04.65  155             
164 Anderson, Austin          09 Boyle County          19:05.12  156             
165 Stofer, Tucker            11 Lafayette             19:06.18  157             
166 Slatton, Stewart          09 John Hardin           19:07.62  158             
167 Bray, Jordan              11 Louisville Male       19:09.83  159             
168 Mowery, Billy             10 Barren County         19:10.15  160             
169 Arnold, Brock             12 Warren East           19:10.50  161             
170 Boggs, Nick               11 Letcher Central       19:10.93  162             
171 Snider, Austin            10 DuPont Manual         19:11.61  163             
172 Coffell, Nicholas         12 Central Hardin        19:12.56  164             
173 Fuson, Ben                12 Meade County          19:13.06  165             
174 VonHandorf, Drew          12 Summit Country Day    19:13.43  166             
175 Owens, Jerry Douglas      09 Henry Clay            19:13.90  167             
176 Warden, Chas              09 Elizabethtown         19:14.59  168             
177 Lackey, Kevin             10 Campbell County       19:14.96  169             
178 Wyatt, Brian              11 Franklin County       19:15.43  170             
179 Weiss, Matthew            11 Christian Acad.       19:16.81  171             
180 Ochsenbein, Dallas        08 North Oldham Middle   19:17.59                  
181 Renner, Brandon           12 Eaton "a"             19:18.09  172             
182 Carr, Zack                09 North Hardin          19:18.81  173             
183 Stone, Thomas             10 Franklin County       19:19.37  174             
184 Skipworth, Eric           12 Barren County         19:21.37  175             
185 England, Seth             12 Barren County         19:22.08  176             
186 Hill, Mason               11 Sayre                 19:22.43                  
187 Mattingly, Jonathan       10 DeSales               19:22.81  177             
188 Robinson, Alex            10 Mason County          19:23.40  178             
189 Janney, Chris             12 Eaton "a"             19:23.65  179             
190 Riggs, Miles              11 Franklin County       19:24.00  180             
191 Lawton, Kaleb             12 Louisville Male       19:24.24  181             
192 Napier, Seth              12 Lafayette             19:25.02  182             
193 Robbins, Tray             10 Trimble County        19:26.37  183             
194 King, Jordan              12 Meade County          19:27.97  184             
195 Anderson, William         09 Central Hardin        19:29.00  185             
196 Babbage, Brian            12 Lexington Catholic    19:29.93  186             
197 Whitaker, Trenton         12 Letcher Central       19:31.15  187             
198 Hudnall, Cory             08 Owen County           19:31.49                  
199 Bettag, Parker            10 DeSales               19:32.30  188             
200 Mudrak, Erik              11 Scott County          19:32.59  189             
201 Dupre, Austin             12 Collins               19:33.02  190             
202 Richards, Austin          11 Apollo                19:33.28  191             
203 Brooks, Drew              10 Fleming County        19:35.34  192             
204 Gallagher, Justin         11 Grayson County        19:37.31  193             
205 Bruni, Frank              12 St. Henry District    19:39.68  194             
206 Seiter, William           11 Campbell County       19:43.96  195             
207 Brieske, Chase            09 Lexington Catholic    19:45.02  196             
208 Ross, AJ                  09 Christian Acad.       19:45.46  197             
209 Hoogerheide, Tanner       11 Henry Clay            19:46.50  198             
210 Graven, Matt              11 DeSales               19:47.40  199             
211 Kirkland, Tanner          08 Mason County          19:49.87  200             
212 Domville, Tristan         11 Summit Country Day    19:50.31  201             
213 Caulley, Jon              12 Eaton "a"             19:50.81  202             
214 Dennison, Clay            10 Christian Acad.       19:51.27  203             
215 Menser, Keith             11 South Oldham          19:52.81  204             
216 McIntosh, Rudy            12 Louisville Male       19:53.40  205             
217 Harris, Corbin            09 Grayson County        19:54.12  206             
218 Cloyd, Conner             10 Christian Acad.       19:54.93  207             
219 Grayson, Nathaniel        12 Mason County          19:55.31  208             
220 Dannelly, Zach            12 Christian Acad.       19:55.90  209             
221 Mudrak, Brian             09 Scott County          19:56.34  210             
222 Hall, Carter              10 Summit Country Day    19:56.75  211             
223 Campbell, Tanner          11 Mason County          19:57.21  212             
224 Hamilton, Levi            12 Elizabethtown         19:57.84  213             
225 Saxey, Steven                South Oldham          19:58.38  214             
226 McEachern, Travis         12 Burgin                19:59.56  215             
227 Kiracofe, Luke            11 Eaton "c"             20:01.24  216             
228 Collier, Brad             12 Letcher Central       20:02.28  217             
229 Larrington, Chris         12 Elizabethtown         20:03.06  218             
230 Hunt, Taylor              11 Fleming County        20:03.65  219             
231 Hughes, Richard           12 Scott County          20:04.18  220             
232 Harris, Ryan              09 Lexington Christian   20:05.28  221             
233 Massengill, Eric          12 Barren County         20:05.52  222             
234 Ott, Payton               11 Eaton "b"             20:06.12  223             
235 Cruz, Darren              10 John Hardin           20:08.02  224             
236 Graham, Matt              10 Scott County          20:08.52  225             
237 Wilkerson, Austin         10 Eaton "b"             20:09.09  226             
238 Hart, Jacob               10 Grayson County        20:10.18  227             
239 Christopher, Seth         10 Bath County           20:10.68  228             
240 Curtis, Dale              09 Bath County           20:14.40  229             
241 Sanford, Jared            09 South Oldham          20:14.78  230             
242 Winter, Josh              12 Boyle County          20:15.71  231             
243 Whitworth, Brice          12 South Oldham          20:16.55  232             
244 Davis, Garrett            12 West Jessamine        20:16.90  233             
245 Howard, Dylan             10 Barren County         20:18.31  234             
246 Smith, Andy               09 Paris                 20:18.87                  
247 Burgess, Braden           10 Scott County          20:19.21  235             
248 Waltman, Sam              08 Sayre                 20:19.84                  
249 Barrett, Caleb            09 Southern              20:20.81  236             
250 Hull, Logan               11 Shelby County         20:21.72  237             
251 Reasor, Ryan              12 Eaton "b"             20:22.68  238             
252 Hartlage, Wesley          12 Boyle County          20:23.62  239             
253 Vallance, Jordan          09 Russell               20:24.28  240             
254 Bennett, Bradley          10 Franklin County       20:25.50  241             
255 Coyne, Patrick            09 DeSales               20:26.12  242             
256 Cooper, Chris             09 Russell               20:29.24  243             
257 Bush, Austin              10 Elizabethtown         20:30.96  244             
258 Boulware, Raleigh         07 John Hardin           20:32.15  245             
259 Toombs, Tyler             09 Mason County          20:35.27  246             
260 Bandy, Joe                09 West Jessamine        20:36.02  247             
261 Raschella, Nathan         11 Scott County          20:39.72  248             
262 Campbell, Atlee           09 Muhlenberg County     20:42.02  249             
263 Pyle, Christian           11 Muhlenberg County     20:43.90  250             
264 Conley, Caleb             08 Fleming County        20:44.10  251             
265 Jones, Kevin              09 Bath County           20:44.30  252             
266 Beckerson, Nick           10 Burgin                20:47.50  253             
267 Crawford, Collie          10 Elizabethtown         20:50.56  254             
268 Banks, Anthony            11 Letcher Central       20:51.55  255             
269 Lewis, Jamie              11 West Jessamine        20:52.18  256             
270 Thomas, Jacob             09 Lexington Christian   20:52.43  257             
271 Clapp, Jordan             11 Eaton "b"             20:55.15  258             
272 Robbins, Jared            11 Burgin                20:58.65  259             
273 Shoemaker, David          09 Scott County          20:59.90  260             
274 Cameron, Johnson          10 Holmes                21:00.75                  
275 Acosta, Jorge             11 Southern              21:01.17  261             
276 Mefford, Parker           08 Warren East           21:01.41  262             
277 True, Reese               11 Trimble County        21:01.62  263             
278 Obrien, Matt              12 DeSales               21:03.84  264             
279 Walton, Dylan             10 Muhlenberg County     21:04.06  265             
280 Lewis, William            10 Eaton "b"             21:04.93  266             
281 Smith, Sage               09 DeSales               21:06.84  267             
282 Smith, Trevor             11 Southern              21:14.52  268             
283 Burns, Ryan               10 Barren County         21:22.31  269             
284 Wunderlich, Zack          10 Franklin County       21:23.68  270             
285 Appelman, Daniel          12 Mason County          21:27.05  271             
286 Cheek, Joe                10 Franklin County       21:28.93  272             
287 Renner, Alan              12 Eaton "c"             21:29.11  273             
288 Schreck, Ethan            09 DeSales               21:29.31  274             
289 Goodwin, Alex             09 Shelby County         21:34.81  275             
290 Reeder, Winston           09 Fleming County        21:35.49  276             
291 Henderson, Drew           12 Boyle County          21:41.46  277             
292 Noffsinger, Tristan       09 Muhlenberg County     21:43.68  278             
293 Pollitt, Jordan           09 Fleming County        21:44.43  279             
294 Brashear, Tyler           11 Elizabethtown         21:46.78  280             
295 Holsinger, Charles        11 Burgin                21:51.05  281             
296 Paoli, Alex               11 Covington Latin       21:53.18                  
297 Williams, Hunter          09 Russell               21:53.65  282             
298 Jones, Wink               11 Western Hills         21:53.87                  
299 Stuart, Jacob             09 Lexington Christian   21:58.06  283             
300 Clarke, John Charles      11 Lexington Christian   21:58.56  284             
301 Slagel, Holden            11 Russell               22:00.46  285             
302 Smith, Braxton            10 Barren County         22:01.00                  
303 Morgan, Ben               10 Barren County         22:01.65                  
304 Regard, Michael           09 Paris                 22:02.40                  
305 Herron, Taylor            08 Warren East           22:03.02  286             
306 Daugherty, Mason          09 Shelby County         22:03.40  287             
307 Kunkel, Brennan              Trimble County        22:05.00  288             
308 Sorrells, Hayden          11 Muhlenberg County     22:05.12  289             
309 Harnois, Thomas           12 Shelby County         22:05.78  290             
310 Powell, Jared             11 Burgin                22:13.90  291             
311 Shewmaker, Austin         12 Burgin                22:21.15  292             
312 Schultz, Alan             09 Lexington Christian   22:21.65  293             
313 Daugherty, Jack           08 Shelby County         22:22.52  294             
314 Irvin, Nick               09 Warren East           22:25.34  295             
315 Agee, Josh                11 Western Hills         22:34.93                  
316 Leahey, Patrick           09 Boyle County          22:41.28  296             
317 Sarver, Alan              11 Eaton "c"             22:42.96  297             
318 Craven, Brian             08 Sayre                 22:44.80                  
319 Parsons, Tommy            09 Franklin County       22:45.43  298             
320 Hunsucker, Kyle           11 Eaton "c"             22:54.62  299             
321 McNabb, Logan             08 Bath County           22:56.00  300             
322 Connelly, Brendan         11 Covington Latin       23:04.46                  
323 Jacobs, David             07 Shelby County         23:05.68  301             
324 Graham, Jordon            10 Southern              23:06.59  302             
325 Chambers, John            12 Elizabethtown         23:15.68  303             
326 Caulley, Joe              10 Eaton "c"             23:18.18  304             
327 Fizer, Jarrod             12 Fleming County        23:18.52  305             
328 Haynes, Keelin            10 Eaton "c"             23:21.93  306             
329 King, Tristan             09 Shelby County         23:24.08  307             
330 Hudson, Dustin            09 Warren East           23:33.18  308             
331 Lozier, Evan              09 Owen County           23:34.12                  
332 Bitler, Logan             09 Owen County           23:46.18                  
333 Huff, Camron              09 Bath County           23:46.81  309             
334 Gingrich, Trevor          09 John Hardin           23:47.84  310             
335 Osorto, Alex              11 Southern              23:54.59  311             
336 Berenguer, Lazaro         12 Southern              23:54.90  312             
337 Baker, Brandt             12 John Hardin           23:58.46  313             
338 Hutchison, Stephen        10 Southern              24:00.18  314             
339 Dodd, Curry               11 Warren East           26:11.65  315             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Apollo                       85    8    9   17   24   27  109  191          
      Total Time:  1:26:03.32                                                    
         Average:    17:12.67                                                    
   2 North Oldham                126    2   14   28   33   49   60   62          
      Total Time:  1:26:38.03                                                    
         Average:    17:19.61                                                    
   3 Elder (Oh)                  142    6   26   31   32   47   54   87          
      Total Time:  1:27:13.56                                                    
         Average:    17:26.72                                                    
   4 Daviess County              165   19   20   25   38   63   64  108          
      Total Time:  1:27:48.52                                                    
         Average:    17:33.71                                                    
   5 DuPont Manual               224    3    4   59   78   80  106  163          
      Total Time:  1:27:48.02                                                    
         Average:    17:33.61                                                    
   6 Pulaski County              234   10   36   41   71   76  116  153          
      Total Time:  1:28:40.68                                                    
         Average:    17:44.14                                                    
   7 St. Henry District          239    7   37   46   70   79  138  194          
      Total Time:  1:28:40.37                                                    
         Average:    17:44.08                                                    
   8 Lafayette                   284   16   42   67   77   82  157  182          
      Total Time:  1:29:26.27                                                    
         Average:    17:53.26                                                    
   9 Oldham County               308   30   50   65   69   94                    
      Total Time:  1:29:49.98                                                    
         Average:    17:58.00                                                    
  10 Martha Layne Collins        341   29   56   73   83  100  190               
      Total Time:  1:30:10.18                                                    
         Average:    18:02.04                                                    
  11 Paul Dunbar                 378   39   48   90   97  104  117  143          
      Total Time:  1:30:36.90                                                    
         Average:    18:07.38                                                    
  12 Lexington Catholic          413   12   34   61  152  154  186  196          
      Total Time:  1:30:40.01                                                    
         Average:    18:08.01                                                    
  13 North Hardin                416   15   58   96  121  126  142  173          
      Total Time:  1:30:44.77                                                    
         Average:    18:08.96                                                    
  14 Bowling Green               419   55   66   74  102  122  124  137          
      Total Time:  1:31:09.85                                                    
         Average:    18:13.97                                                    
  15 Meade County                423   22   53   98   99  151  165  184          
      Total Time:  1:30:58.67                                                    
         Average:    18:11.74                                                    
  16 Central Hardin              424   43   75   86  101  119  164  185          
      Total Time:  1:31:09.63                                                    
         Average:    18:13.93                                                    
  17 Henry Clay                  465   18   85  107  115  140  167  198          
      Total Time:  1:31:28.90                                                    
         Average:    18:17.78                                                    
  18 Bishop Brossart             521   11  110  118  133  149                    
      Total Time:  1:31:56.19                                                    
         Average:    18:23.24                                                    
  19 Grayson County              533   52   72   81  135  193  206  227          
      Total Time:  1:32:38.29                                                    
         Average:    18:31.66                                                    
  20 Louisville Male             577   92   93  105  128  159  181  205          
      Total Time:  1:32:55.87                                                    
         Average:    18:35.18                                                    
  21 South Oldham                600   13   21  148  204  214  230  232          
      Total Time:  1:33:18.32                                                    
         Average:    18:39.67                                                    
  22 Summit Country Day          622   84   88  139  145  166  201  211          
      Total Time:  1:33:31.22                                                    
         Average:    18:42.25                                                    
  23 Eaton "a"                   625   44  103  127  172  179  202               
      Total Time:  1:33:36.59                                                    
         Average:    18:43.32                                                    
  24 Trimble County              633   89   91  120  150  183  263  288          
      Total Time:  1:33:35.52                                                    
         Average:    18:43.11                                                    
  25 West Jessamine              677   68  113  131  132  233  247  256          
      Total Time:  1:34:28.44                                                    
         Average:    18:53.69                                                    
  26 Campbell County             733  112  123  134  169  195                    
      Total Time:  1:34:59.41                                                    
         Average:    18:59.89                                                    
  27 Letcher County Central      743   95  144  155  162  187  217  255          
      Total Time:  1:35:02.32                                                    
         Average:    19:00.47                                                    
  28 Barren County               773   40  160  175  176  222  234  269          
      Total Time:  1:35:43.84                                                    
         Average:    19:08.77                                                    
  29 John Hardin                 773   35  111  158  224  245  310  313          
      Total Time:  1:35:55.77                                                    
         Average:    19:11.16                                                    
  30 Muhlenberg County           816    1   51  249  250  265  278  289          
      Total Time:  1:36:48.78                                                    
         Average:    19:21.76                                                    
  31 Mason County                821   23  178  200  208  212  246  271          
      Total Time:  1:36:27.72                                                    
         Average:    19:17.55                                                    
  32 Christian Academy-Louisvi   825  125  129  171  197  203  207  209          
      Total Time:  1:36:19.08                                                    
         Average:    19:15.82                                                    
  33 Boyle County                902  130  146  156  231  239  277  296          
      Total Time:  1:37:26.57                                                    
         Average:    19:29.32                                                    
  34 Bath County                 902   57  136  228  229  252  300  309          
      Total Time:  1:37:53.71                                                    
         Average:    19:34.75                                                    
  35 Burgin                     1013    5  215  253  259  281  291  292          
      Total Time:  1:40:26.51                                                    
         Average:    20:05.31                                                    
  36 Russell                    1020  114  141  240  243  282  285               
      Total Time:  1:40:16.14                                                    
         Average:    20:03.23                                                    
  37 Franklin County            1035  170  174  180  241  270  272  298          
      Total Time:  1:39:47.98                                                    
         Average:    19:57.60                                                    
  38 Warren East                1049   45  161  262  286  295  308  315          
      Total Time:  1:42:28.67                                                    
         Average:    20:29.74                                                    
  39 DeSales                    1070  177  188  199  242  264  267  274          
      Total Time:  1:40:12.47                                                    
         Average:    20:02.50                                                    
  40 Scott County               1079  189  210  220  225  235  248  260          
      Total Time:  1:40:00.84                                                    
         Average:    20:00.17                                                    
  41 Eaton "b"                  1092  147  223  226  238  258  266               
      Total Time:  1:40:30.88                                                    
         Average:    20:06.18                                                    
  42 Elizabethtown              1097  168  213  218  244  254  280  303          
      Total Time:  1:40:37.01                                                    
         Average:    20:07.41                                                    
  43 Fleming County             1217  192  219  251  276  279  305               
      Total Time:  1:43:43.01                                                    
         Average:    20:44.61                                                    
  44 Lexington Christian        1338  221  257  283  284  293                    
      Total Time:  1:47:15.98                                                    
         Average:    21:27.20                                                    
  45 Southern                   1378  236  261  268  302  311  312  314          
      Total Time:  1:49:37.68                                                    
         Average:    21:55.54                                                    
  46 Shelby County              1383  237  275  287  290  294  301  307          
      Total Time:  1:48:28.23                                                    
         Average:    21:41.65                                                    
  47 Eaton "c"                  1389  216  273  297  299  304  306               
      Total Time:  1:50:26.11                                                    
         Average:    22:05.23                                                    
 
Event 3  Mixed 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Results - Women 5000 Run                                                         
  1 Atwell, Kara             W12 DuPont Manual         21:55.76    1             
  2 Brenzel, Samantha        W09 DuPont Manual         22:11.60    2             
  3 Rumsey, Mary Elizabeth   W09 Oldham County         22:12.18    3             
  4 Arvidson, Melissa        W09 Oldham County         22:30.22    4             
  5 Mauntel, Katie           W12 St. Henry District    22:44.82    5             
  6 Payne, Jessica           W10 Daviess County        22:46.60                  
  7 Wallace, Tavi            W12 North Oldham          22:57.50    6             
  8 Doellman, Abbey          W11 St. Henry District    22:58.69    7             
  9 Seiler, Anna             W09 DuPont Manual         22:59.34    8             
 10 Webb, McKenna            W09 South Oldham          23:03.88    9             
 11 Kitchen, Danielle        W10 DuPont Manual         23:06.79   10             
 12 Gill, Alexis             W11 South Oldham          23:14.60   11             
 13 Kelley, Mackenzie        W09 Oldham County         23:16.97   12             
 14 Alsup, Kayla             W09 South Oldham          23:20.72   13             
 15 Ubelhor, Becky           W09 St. Henry District    23:24.41   14             
 16 Bissmeyer, Sarah         W10 DuPont Manual         23:27.52   15             
 17 Kunstek, Cayla           W11 St. Henry District    23:30.79   16             
 18 Morris, Becky            W12 Notre Dame            23:34.82   17             
 19 Sanford, Corrine         W11 South Oldham          23:41.79   18             
 20 McOmber, Sarah           W09 South Oldham          23:42.22   19             
 21 Moore, Sierra            W12 St. Henry District    23:52.69   20             
 22 Schmidt, Madeline        W12 South Oldham          23:53.88   21             
 23 Riopell, Elizabeth       W11 Oldham County         23:59.10   22             
 24 Kabbes, Erin             W10 Oldham County         23:59.41   23             
 25 Hall, Kelsey             W09 North Oldham          24:08.46   24             
 26 Schmidt, Hannah          W12 South Oldham          24:11.21   25             
 27 Richards, Claire         W11 North Oldham          24:21.43   26             
 28 Shipp, Ella              W11 Daviess County        24:23.44                  
 29 Vorseth, Chloe           W11 South Oldham          24:24.00                  
 30 Cusick, Celia            W08 Elizabethtown         24:24.88                  
 31 Luette, Maddie           W09 Christian Acad.       24:26.66                  
 32 Young, Emma              W08 Elizabethtown         24:28.72                  
 33 Niemann, Julia           W11 South Oldham          24:32.96                  
 34 Pfeifer, Mikaela         W11 South Oldham          24:34.91                  
 35 Beliles, Rachel          W10 Muhlenberg County     24:37.28                  
 36 Smith, Alli              W12 St. Henry District    24:40.12   27             
 37 Deschane, Kailen         W10 North Oldham          24:41.44   28             
 38 Daigneault, Brooke       W10 South Oldham          24:42.91                  
 39 Caba, Nicole             W07 Mason County          24:43.63                  
 40 Price, Kassidy           W11 North Oldham          24:45.60   29             
 41 Paxton, Allison          W09 DuPont Manual         24:47.56   30             
 42 Brohier, Brittney        W12 Notre Dame            24:48.52   31             
 43 Bentsen, Kamilla         W10 Oldham County         24:51.10   32             
 44 Schuyler, Whitney        W10 Oldham County         24:52.41   33             
 45 Cooper, Lauren           W09 DuPont Manual         24:55.66   34             
 46 Leanhart, Abby           W09 Mercy Academy         24:59.12   35             
 47 Marks, Trisha            W10 St. Henry District    24:59.38   36             
 48 Holzapfel, Hailey        W10 Paul Dunbar           25:00.94   37             
 49 Bacho, Lauren            W10 Summit Country Day    25:07.38                  
 50 Mullin, MaKenzie         W09 North Oldham          25:09.72   38             
 51 Rabeneck, Mallory        W09 Oldham County         25:14.00                  
 52 Honeycutt, Madison       W10 Oldham County         25:16.85                  
 53 Wheeler, Summer          W09 Oldham County         25:17.03                  
 54 Roethemeier, Ashley      W12 Daviess County        25:32.22                  
 55 Petrey, Sarah            W12 Christian Acad.       25:34.35                  
 56 NeCamp, Sarah            W11 Lexington Catholic    25:36.02   39             
 57 Brown, Carlea            W09 Louisville Male       25:39.60                  
 58 Knight, Kayla              W Southern              25:40.12                  
 59 Voss, Tori               W09 St. Henry District    25:42.81                  
 60 Roberts, Katie           W09 Daviess County        25:44.59                  
 61 Burton, Marissa          W11 Pulaski County        25:51.56                  
 62 Neustat, Geena           W12 Lafayette             25:53.28                  
 63 Abell, Sara              W11 Henry Clay            25:57.28   40             
 64 Harlan, Sierra           W11 St. Henry District    26:00.88                  
 65 Otte, Cat                W12 St. Henry District    26:03.63                  
 66 Berger, Lauren           W09 Elizabethtown         26:07.56                  
 67 Weaver, Jean             W09 Pulaski County        26:07.88                  
 68 Keating, Kim             W12 Campbell County       26:19.12   41             
 69 Bear, Stephanie          W12 Oldham County         26:19.38                  
 70 Ketterer, Amanda         W09 Summit Country Day    26:20.06                  
 71 Rowling, Kristen         W11 Oldham County         26:21.32                  
 72 Sartori, Ellen           W12 Notre Dame            26:21.85   42             
 73 Diederick, Sarah         W11 Oldham County         26:26.15                  
 74 Triplett, Jessica        W09 Henry Clay            26:27.53   43             
 75 McKinley, Rachel         W12 Christian Acad.       26:27.85                  
 76 Pack, Sarah              W09 Paul Dunbar           26:36.18   44             
 77 Bertrand, Rebecca        W12 Lafayette             26:37.85                  
 78 Cooper, Anne Louise      W10 Paul Dunbar           26:40.00   45             
 79 Smith, Jesie             W11 Campbell County       26:40.22   46             
 80 Campbell, Natalie        W11 Bishop Brossart       26:40.79                  
 81 Pfeffer, Megan           W09 Mason County          26:41.22                  
 82 Montague, Betsy Lee      W09 Lexington Catholic    26:42.35   47             
 83 Leppo, Kelsy             W10 Paul Dunbar           26:42.69   48             
 84 Meiman, Darcie           W10 St. Henry District    26:42.94                  
 85 McNabb, Bethany          W12 St. Henry District    26:44.19                  
 86 Kogut, Cameron           W09 Oldham County         26:44.44                  
 87 Fallahay, Tina           W12 Mercy Academy         26:50.38   49             
 88 Waters, Jessica          W09 Bishop Brossart       26:53.88                  
 89 Sander, Mallory          W12 St. Henry District    26:58.10                  
 90 Trumbo, Gretchen         W10 Bishop Brossart       26:59.56                  
 91 Bochantin, Taylor        W09 Franklin County       27:03.06                  
 92 Fedele, Noelle           W12 Henry Clay            27:04.38   50             
 93 Rigdon, Savannah         W10 Oldham County         27:06.06                  
 94 Lee, Kelly               W10 Mason County          27:06.63                  
 95 Gemmer, Sabrina          W11 Mercy Academy         27:08.25   51             
 96 Mangum, Jessica          W10 Elizabethtown         27:11.53                  
 97 Miller, Ashley           W09 Campbell County       27:12.00   52             
 98 Sheridan, Ansley         W12 Notre Dame            27:14.47   53             
 99 Ferguson, Riley          W09 Lexington Catholic    27:15.59   54             
100 Young, Kristen           W11 Mercy Academy         27:17.10   55             
101 Stearman, Destiny        W09 Green County          27:18.28                  
102 Aviles, Emma             W10 Bishop Brossart       27:24.02                  
103 Kramer, Jordan           W09 St. Henry District    27:26.28                  
104 Parsons, Joanna          W11 Franklin County       27:31.44                  
105 Gettelfinger, Catherine  W09 North Oldham  2       27:36.69   56             
106 Sakanishi, Risa          W10 Scott County          27:43.66                  
107 Bruin, MacKenzie         W10 Pulaski County        27:44.72                  
108 Smart, Brittany          W11 St. Henry District    27:45.47                  
109 Conway, Miranda          W10 North Oldham          27:46.60   57             
110 Ackerman, Chelsie        W10 North Oldham  2       27:48.09   58             
111 Oberhausen, Emily        W12 Notre Dame            27:54.28   59             
112 Huck, Christy            W10 North Oldham  2       27:57.94   60             
113 Shepherd, Grace          W11 Christian Acad.       27:58.47                  
114 Hutcherson, Macy         W11 Frankfort             28:00.53                  
115 Sanders, Kathryn         W11 Lexington Catholic    28:01.35   61             
116 Tippetts, Natasha        W09 Paul Dunbar           28:05.53   62             
117 Bright, Kinsey           W10 South Oldham          28:07.63                  
118 Paver, Madison           W12 Mason County          28:13.16                  
119 Staat, Emily             W12 Notre Dame            28:13.63   63             
120 Wolfer, Sara             W09 St. Henry District    28:21.53                  
121 Mullin, Carlie           W11 North Oldham          28:26.72                  
122 Dunlevy, Caitlin         W12 Notre Dame            28:27.47   64             
123 Deglow, Claire           W12 Notre Dame            28:30.44                  
124 Love, Mallory            W10 North Oldham  2       28:35.90   65             
125 Wohlgemuth, Kelsey       W09 North Oldham  2       28:38.47   66             
126 Langworthy, Paige        W11 Campbell County       28:38.72   67             
127 Rieger, Sara             W09 St. Henry District    28:45.76                  
128 Calderon, Katherine      W12 Oldham County         28:58.56                  
129 Kersnick, Morgan         W11 Mercy Academy         28:59.51   68             
130 Reynoso, Caroline        W09 Lexington Catholic    29:00.35   69             
131 Just, Andrea             W11 Mercy Academy         29:01.22   70             
132 Miller, DeAndrea         W09 Green County          29:05.69                  
133 Mudd, Trista             W11 Lexington Catholic    29:12.22   71             
134 Brewer, Carter           W09 Henry Clay            29:28.91   72             
135 Hess, Taylor             W11 St. Henry District    29:37.03                  
136 Price, Mallory           W09 North Oldham  2       30:03.10   73             
137 Gough, Jessie            W11 Lexington Catholic    30:11.94   74             
138 Sproull, Libby           W09 Lexington Catholic    30:15.10                  
139 Buecker, Josie           W12 Campbell County       30:26.10   75             
140 McArtor, Anny            W12 St. Henry District    30:38.02                  
141 Clark, Katie             W09 Louisville Male       30:49.10                  
142 Smith, Alexis            W10 Holmes                30:59.79                  
143 Mauntel, Emily           W09 St. Henry District    31:01.76                  
144 Carey, Sarah             W09 North Oldham  2       31:04.19   76             
145 Sinnott, Claire          W11 North Oldham  2       31:04.40                  
146 Roby, Emily              W11 Mercy Academy         31:22.94   77             
147 Kelly, Mackenzie         W12 Oldham County         31:45.10                  
148 Wolfer, Lauren           W12 Notre Dame            31:56.76                  
149 Shepherd, Angela         W11 Henry Clay            31:59.72   78             
150 Distler, Rachel          W09 Oldham County         32:07.60                  
151 Barrows, McKayl          W11 St. Henry District    32:17.88                  
152 Tran, Ngoc               W09 Mercy Academy         32:32.91                  
153 Clark, Mariah            W09 South Oldham          32:38.00                  
154 Beason, Marci            W11 Franklin County       32:43.24                  
155 Huffines, Margaret       W09 Meade County          32:53.00                  
156 Fallahay, Rachel         W09 Mercy Academy         33:47.28                  
157 Zimmerman, Caroline      W10 Lexington Catholic    33:57.60                  
158 White, Agnes             W11 Scott County          34:13.25                  
159 Jarnagin, April          W12 Louisville Male       34:14.56                  
160 Wash, Lauren             W12 Henry Clay            34:18.46   79             
161 Smith, Allie             W11 Mercy Academy         34:33.69                  
162 Guertler, Ini            W12 Notre Dame            34:55.76                  
163 Metzger, Anna            W11 Mercy Academy         35:00.65                  
164 Theodore, Taylor         W10 Mercy Academy         36:10.12                  
165 Sato, Jennifer           W11 Henry Clay            37:21.66   80             
166 Connor, Sarah            W09 Shelby County         38:02.66                  

Results - Men 5000 Run                                                           
  1 Schafer, Luke            M12 Elder (Oh)            17:53.69    1             
  2 Carpenter, Grant         M09 Daviess County        17:55.97    2             
  3 Hayes, Seth              M12 DuPont Manual         18:00.12    3             
  4 Reiter, Jonathan         M10 Elder (Oh)            18:02.57    4             
  5 Antone, Ryan             M12 Elder (Oh)            18:04.41    5             
  6 Ash, Joseph              M10 Paul Dunbar           18:06.19    6             
  7 Laiveling, Kevin         M11 Elder (Oh)            18:07.19    7             
  8 Steiner, Logan           M10 Elder (Oh)            18:07.94    8             
  9 Terkula, David           M09 North Oldham          18:08.28    9             
 10 Cummins, Luke            M11 North Oldham          18:10.34   10             
 11 Murphy, Jack             M11 North Oldham          18:13.66   11             
 12 Rochet, Andre            M10 Oldham County         18:22.35   12             
 13 Roberts, Jacob           M10 Daviess County        18:25.06   13             
 14 Mitchell, Zack           M12 North Oldham          18:25.60   14             
 15 Terkula, Steve           M12 North Oldham          18:26.10   15             
 16 Neiheisel, Drew          M11 Elder (Oh)            18:26.60   16             
 17 Payne, Darius            M09 DuPont Manual         18:28.18   17             
 18 Shpilberg, Jacob         M11 DuPont Manual         18:30.93   18             
 19 Gordon, Austin           M10 North Oldham          18:31.34   19             
 20 Hanna, Owen              M11 Bowling Green         18:32.18   20             
 21 Hatch, Nick              M12 Elder (Oh)            18:32.56   21             
 22 Estes, Justin            M11 Apollo                18:37.47   22             
 23 Browning, Marcus         M11 Pulaski County        18:38.50   23             
 24 Gardner, Adam            M10 Elder (Oh)            18:40.12                  
 25 Cain, Preston            M12 Daviess County        18:40.63   24             
 26 Logsdon, Josh            M12 Daviess County        18:42.31   25             
 27 Krohn, Erik              M11 North Oldham          18:43.94   26             
 28 Schiess, Matt            M12 Summit Country Day    18:46.60   27             
 29 Dailey, Jack             M12 Summit Country Day    18:48.66   28             
 30 Lottman, Caleb           M11 Elder (Oh)            18:50.22                  
 31 Fowler, Harrison         M12 DuPont Manual         18:50.60   29             
 32 Huschart, Michael        M09 Elder (Oh)            18:51.06                  
 33 Ellerhorst, Andrew       M12 Elder (Oh)            18:51.82                  
 34 Federmann, Kyle          M11 Elder (Oh)            18:52.38                  
 35 Walker, Drew             M12 St. Henry District    18:52.72   30             
 36 Smyth, Gunnar            M11 Elder (Oh)            18:53.03                  
 37 McKinley, Reed           M10 DuPont Manual         18:54.03   31             
 38 Limbach, Jared           M12 St. Henry District    18:54.50   32             
 39 McMinoway, Miles         M12 Paul Dunbar           18:54.79   33             
 40 Plummer, Jake            M10 St. Henry District    18:55.06   34             
 41 Schapker, Nathan         M12 Elder (Oh)            18:55.44                  
 42 Cavender, Hunter         M11 Daviess County        18:56.22   35             
 43 Leggas, Dimitri          M09 Lafayette             18:56.66                  
 44 Schoenung, Jared         M10 Elder (Oh)            18:58.28                  
 45 Camp, Luke               M12 Apollo                19:01.94   36             
 46 King, Conor              M12 DuPont Manual         19:04.94   37             
 47 Kapalungan, Geo          M10 North Hardin          19:05.75   38             
 48 Hyman, Robert            M10 Louisville Male       19:09.06   39             
 49 Fulkerson, Marcus        M10 Apollo                19:10.28   40             
 50 DeMarco, Joey            M11 DuPont Manual         19:11.03   41             
 51 Rieth, Nate              M12 Elder (Oh)            19:13.40                  
 52 Rowe, Kaleb              M10 Pulaski County        19:14.44   42             
 53 Buelterman, Andy         M09 Elder (Oh)            19:15.06                  
 54 Winkler, Justin          M12 North Oldham          19:15.28                  
 55 James, Simon             M11 Elder (Oh)            19:17.00                  
 56 Cooper, McKay            M10 Daviess County        19:17.62   43             
 57 Fowler, Seth             M12 North Oldham          19:19.15                  
 58 Blair, CJ                M10 Paul Dunbar           19:23.79   44             
 59 Buchman, Noah            M11 Meade County          19:25.12   45             
 60 Walker, Danny            M09 North Oldham          19:25.50                  
 61 Powers, Andy             M12 North Oldham          19:29.22                  
 62 Fedele, Ethan            M10 Henry Clay            19:30.38   46             
 63 Leix, David              M10 Daviess County        19:31.19   47             
 64 Bizianes, Alex           M11 Louisville Male       19:32.10   48             
 65 Smith, Andrew            M09 St. Henry District    19:35.60   49             
 66 Lowe, Devon              M11 North Oldham          19:36.60                  
 67 Wright, Trevor           M09 Green County          19:36.91   50             
 68 Adams, Chesney           M12 Pulaski County        19:40.37   51             
 69 Goodman, Christopher     M12 Central Hardin        19:43.12                  
 70 West, Brandon            M10 Elder (Oh)            19:44.81                  
 71 Denham, Bart             M12 Paul Dunbar           19:45.18   52             
 72 Atkins, William          M09 Henry Clay            19:48.10   53             
 73 Rabeneck, Kendall        M12 Oldham County         19:48.50   54             
 74 Harrison, Daniel         M12 Lexington Catholic    19:48.79   55             
 75 Quire, Marty             M12 DuPont Manual         19:52.69                  
 76 Hirn, Lincoln            M09 DuPont Manual         19:53.75                  
 77 Strench, Will            M10 North Oldham          19:54.03                  
 78 Fitch, Zachary           M11 Lafayette             19:54.94                  
 79 Melin, Jacob             M11 Louisville Male       19:55.53   56             
 80 Lynn, Ryan               M12 North Hardin          19:56.22   57             
 81 Schultz, Daniel          M10 St. Henry District    19:56.91   58             
 82 Hayes, Joel              M12 Daviess County        19:57.18                  
 83 Rearic, Luke             M11 Lafayette             19:57.44                  
 84 Hamant, Mark             M10 Elder (Oh)            19:58.50                  
 85 Rowe, Arch               M12 Daviess County        19:59.68                  
 86 Patterson, Austin        M11 Lexington Catholic    20:00.63   59             
 87 Vance, Phillip           M09 Apollo                20:03.35   60             
 88 French, Chris            M10 Oldham County         20:04.10   61             
 89 NeCamp, August           M09 Lexington Catholic    20:05.72   62             
 90 Rupp, Robert             M09 North Hardin          20:06.41   63             
 91 Cheppo, Steven           M09 Collins               20:06.82   64             
 92 Swanson, Connor          M10 Meade County          20:07.53   65             
 93 Sponel, Jonathan         M10 Louisville Male       20:07.90   66             
 94 Danaher, Brandon         M12 Paul Dunbar           20:08.60   67             
 95 Jaeger, Austin           M09 Elder (Oh)            20:09.72                  
 96 Martin, Ryan             M10 North Hardin          20:10.19   68             
 97 Caldwell, Evan           M10 Henry Clay            20:11.78   69             
 98 Becker, Tommy            M09 Elder (Oh)            20:13.00                  
 99 Games, Edward            M09 Bowling Green         20:13.56   70             
100 Massey, Dylan            M12 Meade County          20:14.79   71             
101 Simpson, Lucas           M10 Henry Clay            20:15.88   72             
102 Pieper, Joe              M11 Elder (Oh)            20:17.82                  
103 Mullaney, Evan           M10 Elder (Oh)            20:18.50                  
104 Thompson, Cody           M10 Collins               20:19.40   73             
105 Taylor, Preston          M10 Central Hardin        20:19.69                  
106 Jenkins, Adam            M10 Louisville Male       20:19.94   74             
107 Neltner, Brandon         M12 Elder (Oh)            20:20.56                  
108 Cowley, Thomas           M09 Lexington Catholic    20:21.50   75             
109 Ott, Kenneth             M09 Louisville Male       20:22.35   76             
110 Lalley, Nicholas         M12 St. Henry District    20:23.10   77             
111 Atkin, Nathan            M11 Oldham County         20:25.00   78             
112 Hoffman, Benjamin        M10 Oldham County         20:26.59   79             
113 Abell, Jordan            M09 Green County          20:26.91   80             
114 Lott, Alex               M10 Christian Acad.       20:27.21   81             
115 Smith, Stevie            M10 Collins               20:28.12   82             
116 Zimmerman, Jeff          M12 Elder (Oh)            20:28.72                  
117 Wilder, Max              M10 Christian Acad.       20:29.16   83             
118 Stevens, Seth            M09 North Oldham          20:29.60                  
119 Curry, Alex              M09 Christian Acad.       20:29.88   84             
120 Romero, Dylan            M10 Oldham County         20:30.12   85             
121 Schroder, Jack           M11 Summit Country Day    20:33.06   86             
122 Diener, Jack             M10 Summit Country Day    20:34.50   87             
123 Hall, Jason              M10 Pulaski County        20:35.25   88             
124 Garst, Cody              M12 Apollo                20:35.56   89             
125 Sanders, David           M10 Lexington Catholic    20:37.38   90             
126 Whalen, Matthew          M09 Henry Clay            20:39.38   91             
127 Naylor, Duncan           M10 Lexington Catholic    20:39.94   92             
128 Llanora, Kent            M12 Lexington Catholic    20:40.26   93             
129 Hershberger, Jacob       M08 Collins               20:41.97   94             
130 Murdock, John            M09 Summit Country Day    20:42.75   95             
131 Neal, Kevin              M09 Pulaski County        20:43.06   96             
132 Stoess, Alec             M12 Henry Clay            20:43.32   97             
133 Schiess, Patrick         M10 Summit Country Day    20:43.63   98             
134 Nelson, Wyatt            M12 Henry Clay            20:43.94   99             
135 Campbell, Jonah          M10 South Oldham          20:44.22  100             
136 Olmstead, Cameron        M11 Lexington Catholic    20:46.88                  
137 Brazeau, Luc             M09 North Oldham          20:47.34                  
138 Morgan, Andrew           M10 North Hardin          20:47.63  101             
139 Ashton, Greyson          M11 South Oldham          20:48.12  102             
140 Boling, Jesse            M11 Daviess County        20:48.79                  
141 Murrell, Alex            M09 North Hardin          20:49.41  103             
142 Cattoor, Adam            M11 Daviess County        20:49.85                  
143 Cox, Marshall            M12 North Hardin          20:50.12  104             
144 Watkins, Micah           M12 Green County          20:50.56  105             
145 Clift, Brian             M11 Bishop Brossart       20:51.56  106             
146 Moriarty, Kevin          M09 Oldham County         20:54.38  107             
147 Cash, Nick               M11 Pulaski County        20:54.76  108             
148 Crabbs, Adam             M11 St. Henry District    20:57.79  109             
149 Russell, Stephen         M11 Russell               21:07.63                  
150 Hardy, Kirk              M11 Lafayette             21:07.88                  
151 Schneider, Joseph        M10 Paul Dunbar           21:09.32  110             
152 Lawless, Alex            M12 Daviess County        21:09.88                  
153 West, Dylan              M09 Louisville Male       21:11.00  111             
154 Vale, Adam               M09 Elder (Oh)            21:12.38                  
155 Fuson, Joshua            M09 Oldham County         21:13.50                  
156 Katzenmaier, Kagen       M10 Lexington Catholic    21:15.10                  
157 Kuhn, Parker             M12 Lexington Catholic    21:16.35                  
158 Reckers, Nick            M09 Elder (Oh)            21:16.85                  
159 Miller, Josh             M12 Green County          21:17.07  112             
160 Nieto, Tyler             M10 South Oldham          21:19.28  113             
161 DeWine, Michael          M09 Summit Country Day    21:20.54  114             
162 Stringer, Ben            M08 Russell               21:20.87                  
163 Seales, Andy             M12 West Jessamine        21:21.35  115             
164 Zimmerman, Adam          M09 North Oldham          21:21.94                  
165 Clapp, Jordan            M11 Eaton "b"             21:22.91                  
166 Hamilton, Alex           M12 Collins               21:25.35  116             
167 Anderson, Austin         M09 Scott County          21:26.44                  
168 Lowder, Zach             M09 Central Hardin        21:26.97                  
169 Hunter, Ryan             M08 Collins               21:27.63  117             
170 Lanza, Nick              M11 Elder (Oh)            21:31.62                  
171 Schneider, Easton        M10 South Oldham          21:31.93  118             
172 Rice, Bailey             M10 Oldham County         21:32.18                  
173 Smith, Jack              M09 Elder (Oh)            21:36.75                  
174 Sproull, Drake           M12 Lexington Catholic    21:37.00                  
175 Benjamin, clay           M11 Elder (Oh)            21:38.47                  
176 Fuqua, Zach              M12 South Oldham          21:39.44  119             
177 Coors, Will              M10 Elder (Oh)            21:40.60                  
178 Neiser, Jared            M09 Campbell County       21:42.35                  
179 Adkins, Tyler            M11 Daviess County        21:42.79                  
180 Loyall, Hunter           M09 DeSales               21:43.16  120             
181 Ash, Edward              M09 Paul Dunbar           21:43.35  121             
182 Schlenther, Aaron        M10 West Jessamine        21:43.56  122             
183 Logsdon, Jarod           M09 North Oldham          21:44.25                  
184 McDonnell, Francis       M12 Lexington Catholic    21:44.69                  
185 Dixon, Noah              M10 West Jessamine        21:45.21  123             
186 Sherman, Matthew         M10 Christian Acad.       21:46.06  124             
187 VanDulman, Jason         M11 Elder (Oh)            21:46.50                  
188 Beach, Nick              M09 South Oldham          21:47.88  125             
189 Bagley, Taylor           M09 Paul Dunbar           21:49.12                  
190 Bertke, Mike             M11 Elder (Oh)            21:49.91                  
191 Wilson, Neal             M09 Bowling Green         21:50.47  126             
192 Voelker, Jonah           M09 Meade County          21:50.69  127             
193 Wilson, Kristoffe        M10 Louisville Male       21:51.10                  
194 Ellerhorst, Nick         M09 Elder (Oh)            21:51.38                  
195 Landis, Ricardo          M10 North Oldham          21:52.22                  
196 Curtsinger, Zachary      M08 Burgin                21:54.72  128             
197 Ubelhor, Alexander       M11 St. Henry District    21:55.06                  
198 Glenn, Peter             M09 Campbell County       21:56.79                  
199 Brugger, Josh            M10 Bishop Brossart       21:57.19  129             
200 Richards, Jared          M09 Apollo                21:57.60  130             
201 Wilson, John Mark        M10 Port. Christian       21:59.46                  
202 Gigliotti, Geoffrey      M09 Oldham County         22:00.10                  
203 Bullard, Adam            M10 South Oldham          22:00.50  131             
204 Smith, Ronny             M09 Bishop Brossart       22:00.81  132             
205 Shearer, Cooper          M08 Burgin                22:03.85  133             
206 Stevens, Mason           M10 Pulaski County        22:04.32  134             
207 Wehrle, Conner           M12 Lexington Catholic    22:04.56                  
208 Montague, Morgan         M11 Lexington Catholic    22:06.53                  
209 Weakley, Sanford         M09 Scott County          22:07.65                  
210 Lee, Travis              M09 South Oldham          22:14.03                  
211 Whelan, Jesse            M09 Meade County          22:18.50  135             
212 Hawkins, Dylan           M09 Apollo                22:18.76  136             
213 Kelbel, Tommy            M11 Lexington Catholic    22:19.31                  
214 Liversedge, Jonathan     M09 West Jessamine        22:20.63  137             
215 Voelker, Joel            M09 Meade County          22:21.62  138             
216 Woeltz, David            M12 Paul Dunbar           22:24.75                  
217 Ellis, Drew              M10 South Oldham          22:27.53                  
218 Schuler, Nick            M09 Bishop Brossart       22:29.06  139             
219 Goonan, Jonathan         M10 Lexington Catholic    22:35.12                  
220 Mullins, Chase           M11 Lexington Catholic    22:35.60                  
221 Koenig, Tanner           M09 South Oldham          22:36.37                  
222 Spinella, Bryan          M12 DeSales               22:38.38  140             
223 Moore, Steven            M10 Apollo                22:39.38                  
224 Tobler, Christopher      M12 St. Henry District    22:40.88                  
225 Korzeniowski, Kris       M09 Oldham County         22:41.31                  
226 Strickland, Taylor       M10 Franklin County       22:41.60                  
227 Hornback, Tyler          M10 Elizabethtown         22:42.65                  
228 Davis, Nathan            M10 South Oldham          22:43.00                  
229 Dowell, Jesse            M12 Louisville Male       22:43.60                  
230 Lay, Trevor              M06 Burgin                22:43.91  141             
231 Savage, Spencer          M10 North Hardin          22:45.19                  
232 Tucker, Michael          M12 Port. Christian       22:47.25                  
233 Woodford, Brevin         M10 Louisville Male       22:47.60                  
234 Stuckman, Grady          M09 Summit Country Day    22:48.28                  
235 Shaffer, Derek           M09 Scott County          22:53.53                  
236 Anderson, Jesse          M09 Daviess County        22:55.21                  
237 Dulaney, Brandon         M09 North Hardin          22:57.06                  
238 Mangum, Jacob            M07 Elizabethtown         22:58.43                  
239 Campbell, Josh           M12 Meade County          23:05.35  142             
240 Brenner, Harrison        M11 Louisville Male       23:07.44                  
241 Moliterno, Ben           M10 Paul Dunbar           23:08.37                  
242 Wessels, Austin          M10 Elder (Oh)            23:08.85                  
243 Appelman, Garret         M10 Mason County          23:09.19                  
244 Day, Josh                M10 Henry Clay            23:10.16                  
245 Wegert, Jack             M09 Christian Acad.       23:11.00  143             
246 Wei, Daniel              M10 Boyle County          23:16.18  144             
247 Littlefield, Miles       M11 Boyle County          23:17.32  145             
248 Smith, Evan              M10 Port. Christian       23:21.63                  
249 Walker, Alex             M09 St. Henry District    23:28.85                  
250 Lawson, Jacob            M09 Elizabethtown         23:29.91                  
251 Ruschman, Aaron          M09 Bishop Brossart       23:30.97  146             
252 Carson, Douglas          M10 Campbell County       23:33.25                  
253 Mauerer, Reno            M10 Southern              23:34.44  147             
254 Brezendine, Sharob       M10 Louisville Male       23:35.29                  
255 Furtado, Wilfred         M09 Louisville Male       23:39.38                  
256 Tobler, Nick             M09 St. Henry District    23:42.69                  
257 Hiles, Ryan              M12 Bowling Green         23:44.46  148             
258 Padgett, Seth            M09 West Jessamine        23:45.10  149             
259 Kabbes, Matthew          M12 Oldham County         23:45.75                  
260 McMahon, Kyle            M11 St. Henry District    23:46.44                  
261 Koenig, Zach             M09 St. Henry District    23:46.78                  
262 Stiles, Adam             M09 Franklin County       23:49.38                  
263 McKenzie, Aaron          M11 Henry Clay            23:52.94                  
264 Conder, Anthony          M12 Daviess County        23:56.43                  
265 Rolfes, Alex             M09 Elder (Oh)            24:00.44                  
266 Metevier, Tyler          M12 Christian Acad.       24:00.91  150             
267 Fannin, Aaron            M09 West Jessamine        24:01.25  151             
268 Garcia, Alex             M09 DeSales               24:02.35  152             
269 Cook, Jordan             M09 Apollo                24:05.28                  
270 Caminiti, Brian          M09 Elder (Oh)            24:08.19                  
271 McKinney, Brad           M11 Louisville Male       24:10.72                  
272 Dunn, Alex               M10 Shelby County         24:11.44  153             
273 Osbourn, Jacob           M08 Burgin                24:11.96  154             
274 Muhammad, Talha          M09 Boyle County          24:16.56  155             
275 Jackson, Chad            M09 Louisville Male       24:16.91                  
276 McKeel, Bradley          M09 Elder (Oh)            24:17.44                  
277 Furtado, Winston         M10 Louisville Male       24:19.35                  
278 Kay, Michael             M10 Elder (Oh)            24:24.25                  
279 Brown, Zachary           M10 Southern              24:30.00  156             
280 Cunningham, Nathaniel    M10 Bowling Green         24:31.97  157             
281 Winter, Nathan           M09 Boyle County          24:32.65  158             
282 Reid, Cody               M09 Henry Clay            24:36.18                  
283 Rice, Kyle               M10 Scott County          24:36.91                  
284 Hickey, Hayden           M12 Christian Acad.       24:40.38  159             
285 Carson, Gregory          M09 Campbell County       24:43.85                  
286 Wenberg, Beenj           M09 Daviess County        24:47.35                  
287 Heetderks, Ryan          M11 Christian Acad.       24:50.12                  
288 Johnson, James           M09 Green County          24:51.72  160             
289 McCullough, Kevin        M09 Elder (Oh)            24:54.94                  
290 Tinnell, Dustin          M12 DeSales               25:00.12  161             
291 Toll, Andrew             M09 Bishop Brossart       25:01.47  162             
292 Hunter, Lance            M10 St. Henry District    25:06.28                  
293 Davis, Tristen           M09 Muhlenberg County     25:07.82                  
294 Ornelas, Andrew          M11 Oldham County         25:08.32                  
295 Dilbeck, Matthew         M12 Christian Acad.       25:10.19                  
296 Price, Andrew            M10 Elder (Oh)            25:11.38                  
297 Zeller, Ethan            M10 DeSales               25:12.66  163             
298 Hoffman, Grant           M12 Christian Acad.       25:15.90                  
299 Wallace, Cameron         M09 Oldham County         25:25.53                  
300 Mengelberg, Tyler        M12 Christian Acad.       25:31.03                  
301 Edmonson, Stephen        M09 Southern              25:38.69  164             
302 Wall, Matthew            M11 Shelby County         25:50.90  165             
303 McKenzie, Michael        M07 Burgin                25:55.79  166             
304 Alexander, Jason         M06 Burgin                25:58.88  167             
305 Hood, Justin             M09 Lexington Catholic    25:59.66                  
306 Decker, Everett          M10 Southern              26:08.88  168             
307 Page, Michael            M09 St. Henry District    26:18.47                  
308 Daughtery, Nick          M12 Boyle County          26:36.43  169             
309 Sandoval, Eduardo        M11 Shelby County         26:37.09  170             
310 Tucker, Grant            M05 Port. Christian       26:38.53                  
311 Loos, Devon              M09 St. Henry District    27:07.09                  
312 Allen, Gerrick           M11 Central Hardin        27:22.38                  
313 Spencer, Matt            M12 Christian Acad.       27:25.19                  
314 Spurlock, Erik           M10 Shelby County         27:36.43  171             
315 Pace, Josh               M11 Louisville Male       28:17.38                  
316 Hull, Sam                M10 Shelby County         28:23.60  172             
317 Bruner, Chad             M11 Shelby County         28:32.10  173             
318 Anderson, Zack           M10 Southern              28:33.94  174             
319 Oetken, Nathan           M09 DeSales               28:36.85  175             
320 Payne, Connor            M09 Oldham County         28:51.79                  
321 Stewart, Wesley          M07 Burgin                28:55.60  176             
322 Shearer, Cade            M06 Burgin                29:22.66                  
323 DeEsch, Jesse            M09 Shelby County         31:11.47  177             
324 Grimes, Michael          M09 Apollo                33:30.94                  
325 Villaran, Alex           M11 Sayre                 36:44.85                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Men 5000 Run                                                          
   1 Elder (Oh)                   25    1    4    5    7    8   16   21          
      Total Time:  1:30:15.80                                                    
         Average:    18:03.16                                                    
   2 North Oldham                 59    9   10   11   14   15   19   26          
      Total Time:  1:31:23.98                                                    
         Average:    18:16.80                                                    
   3 DuPont Manual                98    3   17   18   29   31   37   41          
      Total Time:  1:32:43.86                                                    
         Average:    18:32.78                                                    
   4 Daviess County               99    2   13   24   25   35   43   47          
      Total Time:  1:32:40.19                                                    
         Average:    18:32.04                                                    
   5 Paul Dunbar                 202    6   33   44   52   67  110  121          
      Total Time:  1:36:18.55                                                    
         Average:    19:15.71                                                    
   6 St. Henry District          203   30   32   34   49   58   77  109          
      Total Time:  1:36:14.79                                                    
         Average:    19:14.96                                                    
   7 Apollo                      247   22   36   40   60   89  130  136          
      Total Time:  1:37:28.60                                                    
         Average:    19:29.72                                                    
   8 Louisville Male             283   39   48   56   66   74   76  111          
      Total Time:  1:39:04.53                                                    
         Average:    19:48.91                                                    
   9 Oldham County               284   12   54   61   78   79   85  107          
      Total Time:  1:39:06.54                                                    
         Average:    19:49.31                                                    
  10 Pulaski County              300   23   42   51   88   96  108  134          
      Total Time:  1:38:51.62                                                    
         Average:    19:46.33                                                    
  11 Summit Country Day          323   27   28   86   87   95   98  114          
      Total Time:  1:39:25.57                                                    
         Average:    19:53.12                                                    
  12 North Hardin                327   38   57   63   68  101  103  104          
      Total Time:  1:40:06.20                                                    
         Average:    20:01.24                                                    
  13 Henry Clay                  331   46   53   69   72   91   97   99          
      Total Time:  1:40:25.52                                                    
         Average:    20:05.11                                                    
  14 Lexington Catholic          341   55   59   62   75   90   92   93          
      Total Time:  1:40:54.02                                                    
         Average:    20:10.81                                                    
  15 Martha Layne Collins        429   64   73   82   94  116  117               
      Total Time:  1:43:01.66                                                    
         Average:    20:36.34                                                    
  16 Meade County                443   45   65   71  127  135  138  142          
      Total Time:  1:43:56.63                                                    
         Average:    20:47.33                                                    
  17 Green County                507   50   80  105  112  160                    
      Total Time:  1:47:03.17                                                    
         Average:    21:24.64                                                    
  18 Christian Academy-Louisvi   515   81   83   84  124  143  150  159          
      Total Time:  1:46:23.31                                                    
         Average:    21:16.67                                                    
  19 Bowling Green               521   20   70  126  148  157                    
      Total Time:  1:48:52.64                                                    
         Average:    21:46.53                                                    
  20 South Oldham                552  100  102  113  118  119  125  131          
      Total Time:  1:46:02.99                                                    
         Average:    21:12.60                                                    
  21 West Jessamine              646  115  122  123  137  149  151               
      Total Time:  1:50:55.85                                                    
         Average:    22:11.17                                                    
  22 Bishop Brossart             652  106  129  132  139  146  162               
      Total Time:  1:50:49.59                                                    
         Average:    22:09.92                                                    
  23 Burgin                      722  128  133  141  154  166  167  176          
      Total Time:  1:56:50.23                                                    
         Average:    23:22.05                                                    
  24 DeSales                     736  120  140  152  161  163  175               
      Total Time:  1:58:36.67                                                    
         Average:    23:43.34                                                    
  25 Boyle County                771  144  145  155  158  169                    
      Total Time:  2:01:59.14                                                    
         Average:    24:23.83                                                    
  26 Southern                    809  147  156  164  168  174                    
      Total Time:  2:08:25.95                                                    
         Average:    25:41.19                                                    
  27 Shelby County               831  153  165  170  171  172  173  177          
      Total Time:  2:12:39.46                                                    
         Average:    26:31.90                                                    

 Results - Women 5000 Run                                                        
   1 DuPont Manual                36    1    2    8   10   15   30   34          
      Total Time:  1:53:41.01                                                    
         Average:    22:44.21                                                    
   2 St. Henry District           62    5    7   14   16   20   27   36          
      Total Time:  1:56:31.40                                                    
         Average:    23:18.28                                                    
   3 Oldham County                64    3    4   12   22   23   32   33          
      Total Time:  1:55:57.88                                                    
         Average:    23:11.58                                                    
   4 South Oldham                 70    9   11   13   18   19   21   25          
      Total Time:  1:57:03.21                                                    
         Average:    23:24.65                                                    
   5 North Oldham                113    6   24   26   28   29   38   57          
      Total Time:  2:00:54.43                                                    
         Average:    24:10.89                                                    
   6 Notre Dame                  202   17   31   42   53   59   63   64          
      Total Time:  2:09:53.94                                                    
         Average:    25:58.79                                                    
   7 Paul Dunbar                 236   37   44   45   48   62                    
      Total Time:  2:13:05.34                                                    
         Average:    26:37.07                                                    
   8 Mercy Academy               258   35   49   51   55   68   70   77          
      Total Time:  2:15:14.36                                                    
         Average:    27:02.88                                                    
   9 Lexington Catholic          270   39   47   54   61   69   71   74          
      Total Time:  2:16:35.66                                                    
         Average:    27:19.14                                                    
  10 Campbell County             281   41   46   52   67   75                    
      Total Time:  2:19:16.16                                                    
         Average:    27:51.24                                                    
  11 Henry Clay                  283   40   43   50   72   78   79   80          
      Total Time:  2:20:57.82                                                    
         Average:    28:11.57                                                    
  12 North Oldham  2             305   56   58   60   65   66   73   76          
      Total Time:  2:20:37.09                                                    
         Average:    28:07.42                                                    
 
Event 4  Girls 3k Run CC MIDDLE SCHOOL
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Reinhart, Michaela        07 St John School        11:20.99                  
  2 Edmundson, Erin           08 North Oldham Middle   11:47.94    1             
  3 Vance, Briana             08 East Oldham           11:51.54    2             
  4 Moeller, Nicole           07 North Oldham Middle   11:54.50    3             
  5 Wheeler, Margueritte      08 East Oldham           11:56.72    4             
  6 Searcy, Hallie            07 South Oldham Middle   11:57.58    5             
  7 Webb, Haley               07 South Oldham Middle   11:59.82    6             
  8 Lynch, Clara              07 South Oldham Middle   12:13.20    7             
  9 Taylor, Erica             08 Northeast YMCA       X12:22.54                  
 10 Heckman, Savannah         08 Northeast YMCA       X12:23.05                  
 11 Fryman, Avery             06 North Oldham Middle   12:27.51    8             
 12 Tranter, Macey            07 St. Henry District    12:27.97    9             
 13 Lamb, Harper              07 St. Henry District    12:29.29   10             
 14 Richter, Sophie           07 North Oldham Middle   12:32.51   11             
 15 Duff, Savanna             06 Hayes Middle          12:33.81   12             
 16 Griffin, Samantha         08 East Oldham           12:34.83   13             
 17 Haga, Lauren              07 Hayes Middle          12:35.95   14             
 18 McLanahan, Rachel         08 East Oldham           12:37.59   15             
 19 Lawhorn, Ashley           08 Bondurant             12:38.47                  
 20 Faulk, Averi              07 East Oldham           12:47.57   16             
 21 Fabel, Danielle           08 Meade County          12:51.67   17             
 22 Taylor, Kerry             08 Elkhorn               12:54.08                  
 23 Vandenbark, Casey         08 Oldham County         12:55.01   18             
 24 Lampe, Rita               07 Northeast YMCA       X12:57.37                  
 25 Gibson, Rachel            06 East Oldham           12:59.58   19             
 26 Hawes, Madison               Chriist. Academy      13:01.24                  
 27 LeBlanc, Alex             07 Northeast YMCA       X13:03.51                  
 28 Dieterle, Grace           07 North Oldham Middle   13:06.11   20             
 29 Glenn, Riley              07 Oldham County         13:06.85   21             
 30 Abukwaik, Sarah           07 East Oldham           13:09.98   22             
 31 Svec, Renee               08 St. Henry District    13:11.47   23             
 32 Hogya, Alexis             08 Summit Country Day    13:11.88                  
 33 Mitchell, McKenna         07 East Oldham           13:12.32                  
 34 Spillman, Ashley          06 East Oldham           13:13.04                  
 35 Oldham, Rebekah           07 Oldham County         13:14.91   24             
 36 Taylor, Alex              07 East Oldham           13:16.56                  
 37 Cunningham, Josie         07 Hayes Middle          13:18.20   25             
 38 Cox, Kelsey               07 East Oldham           13:22.51                  
 39 Hurst, Madison            08 Beaumont              13:30.82   26             
 40 Price, Cheyenne           06 Green County          13:34.69   27             
 41 Bentsen, Kaia             08 East Oldham           13:38.29                  
 42 Hoffman, Elizabeth        08 St. Henry District    13:40.78   28             
 43 Terry, Halle              07 Beaumont              13:41.59   29             
 44 Blevins, Hailey           08 Meade County          13:44.10   30             
 45 Pulley, Gloria            07 Hayes Middle          13:45.77   31             
 46 Gilbert, Rachael          07 Hayes Middle          13:48.63   32             
 47 Jenkins, Maddy            06 Beaumont              13:48.93   33             
 48 Wesley, Madeline          07 East Oldham           13:50.65                  
 49 Chandler, Emily           06 Central Hardin        13:51.06                  
 50 Simpson, Lorissa          08 Oldham County         13:56.75   34             
 51 Helton, Caitlynn          07 Meade County          13:58.74   35             
 52 Vandenberg, Annie         06 Beaumont              14:00.02   36             
 53 Brownfield, Molly         07 St. Henry District    14:00.35   37             
 54 Howell, Shelby            06 Green County          14:00.66   38             
 55 McGlone, Brianna          07 Fleming County        14:03.39                  
 56 Hall, Ellen               08 Summit Country Day    14:03.79                  
 57 Hager, Alexis             08 Bondurant             14:04.11                  
 58 Hahnel, Libby             08 St. Henry District    14:06.15   39             
 59 Hampton, Paige            06 Scott County          14:06.53                  
 60 Maloney, Alden            06 Sayre                 14:07.22                  
 61 Gilliland, Abby           08 South Oldham Middle   14:08.46   40             
 62 Epplen, Abbey             08 St. Henry District    14:11.91   41             
 63 Barber, Camryn            07 Scott County          14:12.57                  
 64 Turner, McKenzie          07 East Oldham           14:12.96                  
 65 Shelton, Jillian          07 Northeast YMCA       X14:13.35                  
 66 Tapp, Haley               06 East Oldham           14:13.67                  
 67 Constant, Evelyn          06 Oldham County         14:13.99   42             
 68 Neace, Alayna             07 St. Henry District    14:20.09                  
 69 Lampke, Justine           07 St. Henry District    14:22.24                  
 70 Maslowski, Alayna         08 North Oldham Middle   14:23.28   43             
 71 Fackler, Abbey            08 Meade County          14:24.95   44             
 72 Beason, Jamie             08 Elkhorn               14:26.16                  
 73 Sprague, Kasey            07 Beaumont              14:28.11   45             
 74 Thompson, Kyndall         07 North Oldham Middle   14:28.54   46             
 75 Wheeler, Meaghan          07 St. Henry District    14:29.83                  
 76 Glaser, Abby              07 St. Henry District    14:30.39                  
 77 Wasson, Fiona             07 North Oldham Middle   14:30.99                  
 78 Thomas, Brittany          08 Pulaski County        14:33.08                  
 79 Board, Emaleigh           07 Central Hardin        14:33.94                  
 80 Whitt, Nolan              07 Beaumont              14:34.86   47             
 81 Nienaber, Abby            08 St. Henry District    14:37.66                  
 82 Fryer, Breanna            08 Hayes Middle          14:40.03   48             
 83 Kulp, Mackenzie           07 Oldham County         14:40.52   49             
 84 Wermers, Alexis           08 South Oldham Middle   14:40.86   50             
 85 Craig, Kaitlyn            07 West Jessamine M      14:41.30   51             
 86 Moore, Gwen               06 North Oldham Middle   14:46.09                  
 87 Danahy, Nora              08 St. Henry District    14:46.93                  
 88 Wiedmar, Lucy             06 North Oldham Middle   14:48.30                  
 89 Bunch, Olivia             07 Beaumont              14:50.66   52             
 90 Nelson, Tiernan           08 Summit Country Day    14:52.43                  
 91 Clinkinbeard, Hayley      06 Sayre                 14:53.90                  
 92 Scherer, Rachel           06 North Oldham Middle   14:54.35                  
 93 Benson, Ada               07 Boyle County          14:58.27   53             
 94 Tullar, Caityn            07 West Jessamine M      15:01.41   54             
 95 Neal, Ally                08 Beaumont              15:03.09                  
 96 Partington, Christy       08 East Oldham           15:05.53                  
 97 Cox, Reagan               06 Hayes Middle          15:05.88   55             
 98 Robbins, Madison          06 Boyle County          15:06.66   56             
 99 Dunn, Lauren              07 Sayre                 15:08.61                  
100 Huck, Rachel              08 North Oldham Middle   15:09.98                  
101 Fitzpatrick, Ashton       07 West Jessamine M      15:10.58   57             
102 Strickland, Sydney        08 Elkhorn               15:13.79                  
103 Chaffin, Meagan           07 West Jessamine M      15:14.89   58             
104 Campbell, Maggie          07 East Oldham           15:15.46                  
105 Wilkins, Alex             08 Meade County          15:17.50   59             
106 Emerson, Kendal           08 St. Henry District    15:18.89                  
107 Wright, Maya              08 North Oldham Middle   15:19.98                  
108 Kramp, Shannon            07 Boyle County          15:23.12   60             
109 Barclay, Julia            06 St. Henry District    15:27.35                  
110 Bartel, Jasmine           06 Oldham County         15:29.41   61             
111 Mitchell, Marissa         08 Bondurant             15:30.04                  
112 Vain, Hope                07 Beaumont              15:31.56                  
113 Blackburn, Brooklyn       07 South Oldham Middle   15:32.35                  
114 Smith, Asiah              08 Hayes Middle          15:32.92                  
115 Tyler, Annie              06 South Oldham Middle   15:34.91   62             
116 Wittry, Cecelia           07 St John School        15:37.50                  
117 Clardy, Phoebe            07 Sayre                 15:39.06                  
118 Duerstock, Emma           07 St. Henry District    15:44.54                  
119 Condit, Abigail           06 North Oldham Middle   15:44.91                  
120 Blevins, Heather          07 Boyle County          15:47.59   63             
121 Dunning, Natalee          06 Beaumont              15:50.33                  
122 Petrey, Haley             08 St. Henry District    15:54.25                  
123 Priddy, Madison           03 Central Hardin        15:58.25                  
124 Prahin, Allison           06 North Oldham Middle   15:59.80                  
125 Becknell, Elizabeth       06 East Oldham           16:00.54                  
126 Long, Madi                07 Boyle County          16:08.35   64             
127 Wells, Megan              07 St. Henry District    16:09.83                  
128 Petrosky, Kaitlyn         08 East Oldham           16:10.19                  
129 Davis, Hannah                Scott County          16:11.91                  
130 Oldfield, Meghan          07 St. Henry District    16:13.32                  
131 Livas, Christi            07 Beaumont              16:15.83                  
132 Campbell, Ashlee          06 Muhlenberg County     16:27.30                  
133 George, Hadley            08 Shelby County         16:27.73   65             
134 Bottom, Madelyn           08 Shelby County         16:28.35   66             
135 Starry, Iris              08 Pulaski County        16:34.51                  
136 Stokes, Elizabeth         07 West Jessamine M      16:37.81   67             
137 DeEsch, Lauren            07 Shelby County         16:40.63   68             
138 Prushing, Brooke          08 Fleming County        16:43.29                  
139 Herfel, Elizabeth         08 Summit Country Day    16:45.17                  
140 Reed, Ellie               06 East Oldham           16:45.58                  
141 Handorf, Lauren           06 St. Henry District    16:46.03                  
142 Hull, Meg                 08 West Jessamine M      16:47.14   69             
143 Bright, Tatie             06 South Oldham Middle   16:47.58                  
144 Creech, Courtney          08 Owen County           16:47.93                  
145 Buchberger, Rachel        08 St. Henry District    16:48.62                  
146 Diemer, Anne              06 North Oldham Middle   16:49.25                  
147 Howell, Allie             06 Green County          16:53.64   70             
148 Jones, Clara              07 East Oldham           16:58.72                  
149 Whitehouse, Channing      06 Boyle County          16:59.97   71             
150 Lopiccolo, Faith          08 Hayes Middle          17:03.98                  
151 Hudnutt, Taylor           06 Oldham County         17:05.09                  
152 McKnight, Alana           07 St. Henry District    17:06.67                  
153 Spiers, Brianna           06 Hayes Middle          17:07.67                  
154 Hall, Sarah Kate          06 St. Henry District    17:12.82                  
155 Winter, Kaitie            07 West Jessamine M      17:13.25   72             
156 Shamblin, Veronica        08 Meade County          17:15.60   73             
157 McDavid, Courtney         07 Bondurant             17:16.61                  
158 Hyman, Madalynn           08 Shelby County         17:18.20   74             
159 Linkugel, Allison         07 St. Henry District    17:19.59                  
160 Goodman, Sarah            03 Central Hardin        17:21.16                  
161 Woulfe, Sierra            08 Shelby County         17:22.47   75             
162 Just, Micheala            08 Elkhorn               17:37.29                  
163 Wilson, Lauren            08 St. Henry District    17:40.80                  
164 Trepel, Emmerson          06 St. Henry District    17:49.00                  
165 Birioukova, Dina          06 Beaumont              17:57.14                  
166 Gross, Carly              08 St. Henry District    18:15.65                  
167 Evans, Abby               08 Hayes Middle          18:16.13                  
168 Clark, Samantha           06 South Oldham Middle   18:24.04                  
169 Talbott, Mikayla          08 Green County          18:41.98   76             
170 Stiles, Lilli             06 North Oldham Middle   18:57.66                  
171 Philipsen, Savannah       08 South Oldham Middle   19:15.90                  
172 Staed, Madison            06 Boyle County          19:19.94   77             
173 Bragg, Rachel             07 Hayes Middle          19:56.54                  
174 Dopp, Shelby              08 Pulaski County        20:02.22                  
175 Wilson, Taylor            06 Green County          20:09.93   78             
176 Bastin, Nicole            08 Boyle County          20:19.50                  
177 Dunn, Alissa              08 West Jessamine M      22:18.04                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Oldham Middle          43    1    3    8   11   20   43   46          
      Total Time:  1:01:48.57                                                    
         Average:    12:21.72                                                    
   2 East Oldham                  50    2    4   13   15   16   19   22          
      Total Time:  1:01:48.25                                                    
         Average:    12:21.65                                                    
   3 St. Henry District          107    9   10   23   28   37   39   41          
      Total Time:  1:05:49.86                                                    
         Average:    13:09.98                                                    
   4 South Oldham Middle         108    5    6    7   40   50   62               
      Total Time:  1:04:59.92                                                    
         Average:    12:59.99                                                    
   5 Hayes Middle                114   12   14   25   31   32   48   55          
      Total Time:  1:06:02.36                                                    
         Average:    13:12.48                                                    
   6 Oldham County Middle        139   18   21   24   34   42   49   61          
      Total Time:  1:07:27.51                                                    
         Average:    13:29.51                                                    
   7 Beaumont                    169   26   29   33   36   45   47   52          
      Total Time:  1:09:29.47                                                    
         Average:    13:53.90                                                    
   8 Meade County                185   17   30   35   44   59   73               
      Total Time:  1:10:16.96                                                    
         Average:    14:03.40                                                    
   9 West Jessamine Middle       287   51   54   57   58   67   69   72          
      Total Time:  1:16:45.99                                                    
         Average:    15:21.20                                                    
  10 Green County                289   27   38   70   76   78                    
      Total Time:  1:23:20.90                                                    
         Average:    16:40.18                                                    
  11 Boyle County                296   53   56   60   63   64   71   77          
      Total Time:  1:17:23.99                                                    
         Average:    15:28.80                                                    
  12 Shelby County               348   65   66   68   74   75                    
      Total Time:  1:24:17.38                                                    
         Average:    16:51.48                                                    
 
Event 5  Boys 3k Run CC MIDDLE SCHOOL
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Fryman, Trenton           08 North Oldham Middle   10:11.50    1             
  2 Robertson, Jacob          08 Meade County          10:18.99    2             
  3 Dowdy, Cole               08 East Oldham           10:20.73    3             
  4 Dowdy, Tanner             08 East Oldham           10:23.03    4             
  5 Grogan, Josh              08 Northeast YMCA       X10:26.22                  
  6 Hannon, Josh              08 St. Henry District    10:44.42    5             
  7 Otter, Logan              07 North Oldham Middle   10:48.73    6             
  8 Sanders, Cameron          07 Ashland Blazer        10:49.18                  
  9 Shaw, Connor              08 Summit Country Day    11:00.95    7             
 10 Pierce, Drew              07 South Oldham Middle   11:03.11    8             
 11 Loheide, PJ               08 South Oldham Middle   11:04.66    9             
 12 Gardiner, Luke            08 North Oldham Middle   11:18.09   10             
 13 Judd, Lucus               08 Green County          11:21.44   11             
 14 Honaker, Jordan           08 East Oldham           11:22.77   12             
 15 Harsh, Jack               08 Summit Country Day    11:23.22   13             
 16 Viazanko, Aaron           07 Oldham County         11:24.39   14             
 17 Kay-Anthony, Aaron        08 North Oldham Middle   11:24.83   15             
 18 Tinal, Hayden             08 South Oldham Middle   11:25.73   16             
 19 Janes, Hayden             08 Beaumont              11:36.24   17             
 20 Cole, Jonathan            06 Beaumont              11:38.76   18             
 21 Kinnison, Jack            07 North Oldham Middle   11:39.10   19             
 22 McClarty, Alex            07 North Oldham Middle   11:39.52   20             
 23 Fithian, Jackson          08 North Oldham Middle   11:39.98   21             
 24 Montgomery, Shaun         08 East Oldham           11:41.00   22             
 25 DeRossett, Jared          08 Hayes Middle          11:44.10   23             
 26 Krolak, Connor            08 Beaumont              11:44.40   24             
 27 Gillette, Will            08 North Oldham Middle   11:45.48                  
 28 Wright, Jordan            08 Green County          11:45.78   25             
 29 Helton, Aidan             08 East Oldham           11:47.70   26             
 30 McIntire, Garrett            Chriist. Academy      11:48.39   27             
 31 Troxell, Dedrick          06 Green County          11:49.47   28             
 32 Blevins, Jacob            08 Pulaski County        11:50.00   29             
 33 Osborne, Adam             07 East Oldham           11:54.70   30             
 34 Pendleton, Mason          08 Pulaski County        11:55.88   31             
 35 Mantor, Hunter            08 Beaumont              11:56.82   32             
 36 Castillo, Brandon         08 Hayes Middle          12:00.89   33             
 37 Beirne, Nicholas          07 North Oldham Middle   12:02.53                  
 38 Vaught, Jared             08 Pulaski County        12:05.03   34             
 39 Keith, William            08 Green County          12:05.35   35             
 40 Hancock, Josh             08 Oldham County         12:06.24   36             
 41 Hounshell, Conner         08 Oldham County         12:06.73   37             
 42 Janes, Alex               06 Beaumont              12:07.11   38             
 43 Sutherland, Randy         08 Grayson County        12:08.27                  
 44 Rose, Brandon             06 North Oldham Middle   12:10.29                  
 45 Dean, Tullus              07 Summit Country Day    12:10.69   39             
 46 Perkins, Brennan          07 Pulaski County        12:11.07   40             
 47 Ringer, Douglas           06 Oldham County         12:15.35   41             
 48 Strobel, Evan             08 Meade County          12:17.28   42             
 49 Ingram, John              08 Green County          12:17.62   43             
 50 Beyerle, David            07 South Oldham Middle   12:20.77   44             
 51 Heitz, Teddy              06 South Oldham Middle   12:21.54   45             
 52 Miller, Maxwell           07 North Oldham Middle   12:21.96                  
 53 Arnold, Gatewood          07 Lexington Christian   12:23.22                  
 54 Greco, Logan              07 Meade County          12:23.94   46             
 55 Hall, Levi                07 Meade County          12:26.09   47             
 56 Brown, Sheldon            07 Beaumont              12:28.13   48             
 57 Swanson, William          08 Meade County          12:29.59   49             
 58 Thomas, Camden            08 East Oldham           12:30.62   50             
 59 Mengelberg, Matthew       08 East Oldham           12:30.94                  
 60 Beard, Sam                06 East Oldham           12:31.31                  
 61 Cavins, Iain              07 Beaumont              12:31.61   51             
 62 Edwards, Jackson          08 Green County          12:31.92   52             
 63 Gillette, Zeke            08 North Oldham Middle   12:33.52                  
 64 Fisher, Cole              06 North Oldham Middle   12:35.75                  
 65 Rose, Juston              06 North Oldham Middle   12:37.26                  
 66 Stevenson, Matthew        08 Grayson County        12:37.95                  
 67 Givens, Matthew           06 Green County          12:38.87   53             
 68 Michael, Timmy            08 Beaumont              12:39.28                  
 69 Honeycutt, Reid           08 Oldham County         12:39.58   54             
 70 Buchanan, Christian       08 East Oldham           12:39.95                  
 71 Cobb, Mason               08 South Oldham Middle   12:40.36   55             
 72 Hansel, Kayden            07 Elkhorn               12:41.30                  
 73 Keplinger, Ben            07 Beaumont              12:41.96                  
 74 Garas, Luke               06 North Oldham Middle   12:42.46                  
 75 Jackson, Zevion           04 Central Hardin        12:44.10   56             
 76 Tippetts, David           07 Beaumont              12:44.69                  
 77 Finch, Duncan             07 Pulaski County        12:45.81   57             
 78 Jones, Parker                Chriist. Academy      12:47.72   58             
 79 Sachs, Alden              07 South Oldham Middle   12:49.65   59             
 80 Parks, Quintin            06 Green County          12:50.83                  
 81 Jenson, Camden            06 Beaumont              12:51.89                  
 82 O'Brien, Ben              07 North Oldham Middle   12:52.23                  
 83 McDearman, Chris          07 North Oldham Middle   12:52.48                  
 84 Landis, Isaac             07 Green County          12:53.47                  
 85 Moriaty, Will             07 South Oldham Middle   12:54.44                  
 86 Fee, Carter               07 Summit Country Day    12:54.83   60             
 87 Ochsenbein, Dallas        08 North Oldham Middle   12:55.33                  
 88 Michel, Noah              06 South Oldham Middle   12:55.62                  
 89 Jenson, Keaton            08 Beaumont              12:56.82                  
 90 Christopher, Jarod        08 Hayes Middle          12:58.69   61             
 91 Doyon, Nathan             06 South Oldham Middle   12:59.58                  
 92 Brown, Reece              08 Central Hardin        12:59.90   62             
 93 Lumpp, Ben                08 Beaumont              13:01.50                  
 94 Florence, Luke            07 Beaumont              13:01.91                  
 95 Anderson, Jacob           08 Green County          13:02.50                  
 96 Christopher, McClain      08 Scott County          13:03.14                  
 97 Johnson, Jarrod           08 East Oldham           13:03.81                  
 98 Anderson, Jacob           08 Elkhorn               13:06.07                  
 99 Simpson, Nate             07 Bondurant             13:07.38                  
100 Klein, Joseph             07 St. Henry District    13:11.98   63             
101 Talley, Will              08 Sayre                 13:12.48                  
102 Plummer, Derek            06 Paris                 13:16.12                  
103 Davidson, Jack               Chriist. Academy      13:16.49   64             
104 Smith, Sam                07 Pulaski County        13:18.23   65             
105 King, Will                06 South Oldham Middle   13:18.73                  
106 Jerry, Brock              07 North Oldham Middle   13:19.10                  
107 Vandenberg, Michael       07 Beaumont              13:20.57                  
108 Brockman, Benjamin        07 St. Henry District    13:22.49   66             
109 Raffay, Alex              08 Boyle County          13:23.23   67             
110 Crawford, Curtis          06 Beaumont              13:24.50                  
111 Houk, Zeth                08 Green County          13:25.00                  
112 Calleja, Andres           07 Beaumont              13:25.41                  
113 Swift, Mark               07 South Oldham Middle   13:25.89                  
114 Suratt, Riley             07 Green County          13:27.05                  
115 Bentsen, Henry            06 East Oldham           13:27.61                  
116 Setters, Ben              07 St. Henry District    13:32.30   68             
117 Pennington, Ben           07 Central Hardin        13:34.07   69             
118 Henault, Ben              06 Beaumont              13:35.05                  
119 Ditto, Andrew             06 Boyle County          13:35.97   70             
120 Hignite, Zachary          08 South Oldham Middle   13:36.18                  
121 Gilfether, Mark           07 East Oldham           13:39.24                  
122 Cecil, Nathan             07 Holmes                13:40.62                  
123 Kent, Luke                06 North Oldham Middle   13:41.50                  
124 Snyder, Will              07 North Oldham Middle   13:41.97                  
125 Grayson, Nick             07 St. Henry District    13:42.56   71             
126 Haenhle, Graham           09 Summit Country Day    13:43.41   72             
127 Temmin, David             08 Summit Country Day    13:43.68   73             
128 York, Jake                06 Shelby County         13:44.76   74             
129 Adkins, Jack              06 North Oldham Middle   13:45.77                  
130 Thompson, Christian       07 Meade County          13:46.37   75             
131 Brittain, Will            07 Lexington Christian   13:46.98                  
132 Porter, Luke              06 Beaumont              13:49.85                  
133 Bates, Tyler              07 Shelby County         13:53.16   76             
134 Henault, Michael          08 Beaumont              13:54.83                  
135 Flaherty, Caleb           07 Meade County          13:57.18   77             
136 Schwartz, Jacob           07 Meade County          14:01.19                  
137 Crask, Andrew             07 Northeast YMCA       X14:01.87                  
138 Coats, Jonathon              Chriist. Academy      14:02.40   78             
139 Abbey, Christopher        06 Hayes Middle          14:04.02   79             
140 Past, Cameron             06 Oldham County         14:05.07   80             
141 Chappell, Seth            07 South Oldham Middle   14:05.68                  
142 Ward, Jacob               08 Northeast YMCA       X14:06.53                  
143 Hardy, Ryan               06 South Oldham Middle   14:07.39                  
144 Rice, Cameron             06 Oldham County         14:08.54   81             
145 Hancock, Alex             06 Oldham County         14:09.04                  
146 Bowlds, Charlie           07 Port. Christian       14:10.14                  
147 Altman, Payton            06 Green County          14:10.72                  
148 Mittal, Sameer            06 North Oldham Middle   14:16.48                  
149 Bryant, Jay               07 Green County          14:16.80                  
150 Hall, Hagan               07 Green County          14:20.61                  
151 Baker, Dylan              08 Beaumont              14:21.05                  
152 Wegert, Wesley               Chriist. Academy      14:21.60   82             
153 Lea, Elliot               07 West Jessamine M      14:22.27                  
154 Tamasi, Anthony           08 Hayes Middle          14:22.82   83             
155 Jacobelli, Cooper         06 Beaumont              14:23.32                  
156 Underwood, Ethan          06 Oldham County         14:24.35                  
157 Moriarty, Mitchell        06 Oldham County         14:24.97                  
158 Holtzworth, Jack          06 Shelby County         14:26.39   84             
159 Evans, Jacob                 Chriist. Academy      14:27.38   85             
160 Pack, Craig               07 Beaumont              14:28.67                  
161 Dietterick, Zach          07 Hayes Middle          14:29.85   86             
162 Clore, John               06 North Oldham Middle   14:31.66                  
163 Garbus, Alex              07 Northeast YMCA       X14:33.49                  
164 Montgomery, Luke             Chriist. Academy      14:36.93   87             
165 Powers, Drew              07 Central Hardin        14:41.58   88             
166 Fryer, Jacob              06 Scott County          14:42.13                  
167 Wilson, Seth              06 North Oldham Middle   14:42.61                  
168 Collier, Isaiah           06 Beaumont              14:43.01                  
169 Barnett, Clay             08 Sayre                 14:44.28                  
170 White, Addison            07 North Oldham Middle   14:45.43                  
171 Morschauser, Evan         08 Scott County          14:47.19                  
172 Willauer, Seth            07 North Oldham Middle   14:48.74                  
173 Daugherty, John           07 Central Hardin        14:49.32   89             
174 Christensen, Eli          08 East Oldham           14:49.92                  
175 Skaggs, Jonathan          08 West Jessamine M      14:51.67                  
176 Brandewie, James          06 Beaumont              14:53.16                  
177 Gann, Parker              08 Hayes Middle          14:55.68   90             
178 Densler, Jared               Chriist. Academy      14:56.14                  
179 Johnson, Eli              06 Green County          14:59.79                  
180 McCubbin, Cohen           06 Oldham County         15:03.28                  
181 Fluty, Nick               07 Boyle County          15:03.64   91             
182 Garrison, Zachary         07 Lexington Christian   15:06.18                  
183 Anderson, Patrick         07 Hayes Middle          15:06.86                  
184 Liston, Brandon           07 North Oldham Middle   15:07.34                  
185 Varney, Daniel            08 Holmes                15:10.39                  
186 Wilson, Will              07 Hayes Middle          15:12.56                  
187 Wei, Wesley               07 Boyle County          15:16.16   92             
188 Hammond, Whit             06 St. Henry District    15:17.72   93             
189 Graven, Hunter            07 North Oldham Middle   15:18.72                  
190 Wilkerson, Jacob          06 Scott County          15:22.57                  
191 Sharp, Clay               08 South Oldham Middle   15:23.36                  
192 Parker, Logan             07 Oldham County         15:25.81                  
193 Dear, Drew                07 Boyle County          15:26.55   94             
194 Betts, Benjamin           06 Shelby County         15:27.10   95             
195 Treufieldt, Connor        06 Northeast YMCA       X15:27.49                  
196 Hicks, Ty                 07 Northeast YMCA       X15:42.29                  
197 Stiles, Ethan             07 North Oldham Middle   16:05.37                  
198 Finnicum, Matthew         07 North Oldham Middle   16:39.17                  
199 Hays, Collin              07 South Oldham Middle   16:44.74                  
200 Arvin, Lucas              07 South Oldham Middle   16:47.15                  
201 Clinkinbeard, Daniel      05 Sayre                 16:49.47                  
202 Hartlage, Trey            08 Shelby County         17:17.75   96             
203 Vander Miren, Luke        07 Central Hardin        17:27.18   97             
204 Ringlein, Jacob           08 St John School        17:35.64                  
205 Helmer, Joseph            07 St. Henry District    18:02.88   98             
206 Hogue, Dault              07 Boyle County          18:03.28   99             
207 Regard, Peter             07 Paris                 18:33.14                  
208 Kolpek, Daniel            08 Hayes Middle          18:35.60                  
209 Thompson, Jagger          07 Green County          18:42.36                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Oldham Middle          51    1    6   10   15   19   20   21          
      Total Time:    55:22.25                                                    
         Average:    11:04.45                                                    
   2 East Oldham                  67    3    4   12   22   26   30   50          
      Total Time:    55:35.23                                                    
         Average:    11:07.05                                                    
   3 South Oldham Middle         122    8    9   16   44   45   55   59          
      Total Time:    58:15.81                                                    
         Average:    11:39.17                                                    
   4 Beaumont                    129   17   18   24   32   38   48   51          
      Total Time:    59:03.33                                                    
         Average:    11:48.67                                                    
   5 Green County                142   11   25   28   35   43   52   53          
      Total Time:    59:19.66                                                    
         Average:    11:51.94                                                    
   6 Oldham County Middle        182   14   36   37   41   54   80   81          
      Total Time:  1:00:32.29                                                    
         Average:    12:06.46                                                    
   7 Meade County                186    2   42   46   47   49   75   77          
      Total Time:    59:55.89                                                    
         Average:    11:59.18                                                    
   8 Pulaski County              191   29   31   34   40   57   65               
      Total Time:  1:00:47.79                                                    
         Average:    12:09.56                                                    
   9 Summit Country Day          191    7   13   39   60   72   73               
      Total Time:  1:01:13.10                                                    
         Average:    12:14.62                                                    
  10 St. Henry District          273    5   63   66   68   71   93   98          
      Total Time:  1:04:33.75                                                    
         Average:    12:54.75                                                    
  11 Hayes Middle                279   23   33   61   79   83   86   90          
      Total Time:  1:05:10.52                                                    
         Average:    13:02.11                                                    
  12 Christian Academy Middle    309   27   58   64   78   82   85   87          
      Total Time:  1:06:16.60                                                    
         Average:    13:15.32                                                    
  13 Central Hardin              364   56   62   69   88   89   97               
      Total Time:  1:08:48.97                                                    
         Average:    13:45.80                                                    
  14 Boyle County                414   67   70   91   92   94   99               
      Total Time:  1:12:45.55                                                    
         Average:    14:33.11                                                    
  15 Shelby County               425   74   76   84   95   96                    
      Total Time:  1:14:49.16                                                    
         Average:    14:57.84                                                    
 
Event 6  Girls 3k Run CC ELEMENTARY(6th&Under
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Sullivan, Catherine       06 Northeast YMCA       X12:24.56                  
  2 Harper, Carmen            06 Northeast YMCA       X12:29.61                  
  3 Gillion, Makena           04 Elkhorn               12:48.99    1             
  4 Mayfield, Devin           05 Pulaski County        12:51.37    2             
  5 Newsome, Anastasia        04 Rineyville            12:52.48                  
  6 Freeman, Christa          05 Northeast YMCA       X12:58.20                  
  7 Bradley, Jett             03 Bondurant             13:01.99    3             
  8 Hagg, Olivia              05 Elkhorn               13:11.16    4             
  9 Ashton, Lauren            05 Goshen                13:16.17    5             
 10 Grogan, Sophie            06 Northeast YMCA       X13:19.87                  
 11 Grendi, Renée             04 Goshen                13:21.74    6             
 12 Taylor, Delicia           04 Northeast YMCA       X13:22.43                  
 13 Anderson, Ally            05 Boyle County          13:23.09    7             
 14 Burton, Sarah             05 Pulaski County        13:32.71    8             
 15 Priddy, Julia             05 Grayson County        13:36.73                  
 16 Priddy, Heather           06 Grayson County        13:40.69                  
 17 Barber, Lindsey           04 Scott County          13:41.97    9             
 18 Byers, Allison            05 Goshen                13:43.85   10             
 19 Fischer, Hadley           04 Goshen                13:44.40   11             
 20 Payne, Brooke             03 Goshen                13:45.08   12             
 21 Wellum, Jessica           06 Port. Christian       13:46.69                  
 22 Walker, Nina              03 Goshen                13:47.83   13             
 23 Binzer, Hannah            05 Goshen                13:49.77   14             
 24 Evans, Erin                  Scott County          13:57.01   15             
 25 Staviski, Carrie          06 Bath County           14:10.38   16             
 26 Lacey, Reagan             04 Goshen                14:10.82                  
 27 Fain, Lakin               04 Goshen                14:16.74                  
 28 Eatherly, Kendall         05 Northeast YMCA       X14:18.24                  
 29 Fawbush, Emma             05 Goshen                14:20.81                  
 30 Steineker, Madelyn        04 Goshen                14:22.59                  
 31 Graven, Sarah Jane        05 Goshen                14:25.88                  
 32 Smith, Montana            06 Holmes                14:28.64                  
 33 Ralston, Madison          05 Medora Elementary     14:37.31   17             
 34 Adams, Gracie             03 Medora Elementary     14:42.72   18             
 35 Bates, Piper              06 Northeast YMCA       X14:50.02                  
 36 Bollinger, Ella           03 Goshen                14:52.82                  
 37 Curry, Rachel             05 Northeast YMCA       X14:54.11                  
 38 Ison, Maggie              04 Goshen                14:54.48                  
 39 Morgan, McKenna           06 Elkhorn               14:55.75   19             
 40 Wright, Audrey               Chriist. Academy      14:56.17                  
 41 Calfee, Emma              03 Pulaski County        14:56.80   20             
 42 Thomas, Kaitlyn           05 Pulaski County        15:01.49   21             
 43 Hutchins, Naia            02 Boyle County          15:02.09   22             
 44 Williamson, Maria         04 Goshen                15:04.08                  
 45 Snedegar, Makenzie        04 Bath County           15:05.03   23             
 46 Zizzo, Ashley             05 Northeast YMCA       X15:05.86                  
 47 Postema, Brie             04 Goshen                15:06.92                  
 48 Brockhoff, Maggie         06 Holmes                15:11.84                  
 49 Chick, Brooke             05 Goshen                15:14.94                  
 50 Bowman, Caroline          04 Goshen                15:15.52                  
 51 Haywood, Callie           04 Scott County          15:21.05   24             
 52 McNabb, Morgan            04 Bath County           15:27.49   25             
 53 Whitaker, Macey           06 West Jessamine M      15:29.78   26             
 54 Yurt, Meredith            04 Goshen                15:31.83                  
 55 Slattery, Cienna          06 Elkhorn               15:32.98   27             
 56 Allen, Meghan             02 Goshen                15:40.30                  
 57 Fain, Aspen               02 Goshen                15:42.11                  
 58 Jasper, Emily             06 Scott County          15:43.39   28             
 59 Mullikin, Bridgette       02 St John School        15:46.18   29             
 60 Bruin, Morgan             03 Pulaski County        15:52.09   30             
 61 LeCompte, Maddie          04 Bondurant             15:59.70   31             
 62 Ross, Kayla                  Chriist. Academy      16:03.79                  
 63 Graves, Rachel            04 Northeast YMCA       X16:04.38                  
 64 Ingram, Presley           05 Pulaski County        16:07.94   32             
 65 Taylor, Hannah            06 Port. Christian       16:12.88                  
 66 Hicks, Sydni              06 Northeast YMCA       X16:24.97                  
 67 Mobley, Graeson           02 Pulaski County        16:27.53   33             
 68 Morsman, Reagan           03 Goshen                16:28.00                  
 69 Fugate, Makenna           03 St John School        16:32.79   34             
 70 Merritt, Kirsten          06 West Jessamine M      16:40.15   35             
 71 Johnson, Juliana          05 Scott County          16:41.00   36             
 72 Pierce, Kristen           06 Port. Christian       16:42.85                  
 73 Skye, Newsome              K Rineyville            16:43.31                  
 74 Clark, Samantha              Northeast YMCA       X16:44.34                  
 75 Fugate, Lilly             03 Pulaski County        16:45.84                  
 76 Warriner, Lindsey         03 Boyle County          16:48.35   37             
 77 Hommrich, Grace           03 St John School        16:52.54   38             
 78 Hargrave, Kylie           03 St John School        16:52.84   39             
 79 Wainwright, Mikenna       06 Bondurant             16:55.80   40             
 80 Strings, Zoe              03 Paris                 16:57.49   41             
 81 Vest, Sydney              05 Bondurant             17:03.15   42             
 82 Milam, Matteson           04 Grayson County        17:05.65                  
 83 Rech, Brianna             06 West Jessamine M      17:07.86   43             
 84 Smith, Ella               04 Pulaski County        17:09.01                  
 85 Ratterman, Sarah             Chriist. Academy      17:09.38                  
 86 Stakelin, Riley           04 Scott County          17:09.68   44             
 87 Shehorn, Karlie           05 Pulaski County        17:10.33                  
 88 Hulette, Patten           06 West Jessamine M      17:11.10   45             
 89 New, Meghan               06 Pulaski County        17:11.46                  
 90 Crawford, Austyn          03 Pulaski County        17:11.83                  
 91 Hagg, Ingrid              03 Elkhorn               17:18.00   46             
 92 Allison, NataLee          03 Bondurant             17:18.48   47             
 93 Mathers, Alyssa           02 Elkhorn               17:18.88   48             
 94 Johnson, Megan            04 Elkhorn               17:23.06   49             
 95 Moore, Olivia             03 Capital Day           17:23.59                  
 96 Neville, Kate             04 Goshen                17:29.80                  
 97 Ingram, Pearsyn            1 Pulaski County        17:40.76                  
 98 Cole, Caroline            03 Unattached            17:43.15                  
 99 Emberton, Brynn           06 West Jessamine M      17:44.15   50             
100 Blevins, Haley            03 Pulaski County        17:44.57                  
101 Evans, Dancy              04 Medora Elementary     17:45.80   51             
102 Biddle, Erin              05 Goshen                17:54.02                  
103 Pulliam, Sarah Kate       02 Goshen                17:59.81                  
104 Finnigan, Reese           03 Goshen                18:00.22                  
105 Weaver, Jamicyn           04 Pulaski County        18:01.00                  
106 Pollard, Peyton           03 Boyle County          18:03.35   52             
107 Fluty, Elaina             05 Boyle County          18:05.40   53             
108 Weldon, Rebecca           06 Boyle County          18:05.91   54             
109 Petrey, Mady              05 Paris                 18:07.10   55             
110 Haysley, Rebecca          06 St John School        18:11.92   56             
111 Copher, Jenna             03 Bath County           18:12.26   57             
112 Thomas, Sarah             02 Pulaski County        18:22.75                  
113 Foster, Abby              06 West Jessamine M      18:27.28   58             
114 Shoemaker, Sara           04 Paris                 18:27.92   59             
115 Moore, Nazya              06 West Jessamine M      18:31.12   60             
116 Allen, Lauren             05 Scott County          18:32.64   61             
117 Kieckhefer, Alaina           Chriist. Academy      18:35.95                  
118 Clifford, Katie           03 Goshen                18:37.09                  
119 Dillingham-Waits, Lilli   02 Goshen                18:39.77                  
120 Crossfield, Grace         06 West Jessamine M      18:41.43                  
121 Hinton, Chloe             03 Paris                 18:45.39   62             
122 Allen, Katie              02 Goshen                19:11.13                  
123 Stegall, Sophie           06 West Jessamine M      19:11.53                  
124 Skrabanek, Emily          01 Medora Elementary     19:13.02   63             
125 Craft, Chloe              05 Pulaski County        19:22.15                  
126 Portwood, Abbey           04 Scott County          19:25.19                  
127 Copher, Kyla              06 Bath County           19:26.54   64             
128 Belcher, Morgan           05 Pulaski County        19:41.80                  
129 Warren, Emme              05 Scott County          19:51.38                  
130 Portwood, Kelsey          02 Scott County          20:07.74                  
131 Jacobs, Jill              03 Capital Day           20:12.00                  
132 Blevins, Rachel           05 Pulaski County        20:14.93                  
133 Keplinger, Anna           03 Unattached            20:19.12                  
134 Phillips, Betsy           03 Unattached            20:19.62                  
135 Black, Madison            05 Pulaski County        20:32.96                  
136 Lunger, Makenzie          03 Scott County          20:42.49                  
137 Allen, Sophia             04 Medora Elementary     21:32.31   65             
138 McGinty, Lauren           02 Medora Elementary     21:32.80   66             
139 Hudson, Caroline          06 Bondurant             22:29.79   67             
140 Morgan, Amanda            06 Paris                 22:32.30   68             
141 Morschauser, Rylee        04 Scott County          22:53.15                  
142 Korner, Sophia            07 Northeast YMCA       X22:57.61                  
143 Burch, Jordan             01 St John School        23:01.48   69             
144 Chambers, Cienna          04 Boyle County          23:04.48   70             
145 Hundley, Jolie            04 Boyle County          24:11.16                  
146 Blevins, Bethany          02 Pulaski County        24:32.74                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Goshen                       44    5    6   10   11   12   13   14          
      Total Time:  1:07:51.24                                                    
         Average:    13:34.25                                                    
   2 Pulaski County               81    2    8   20   21   30   32   33          
      Total Time:  1:12:14.46                                                    
         Average:    14:26.90                                                    
   3 Elkhorn                      97    1    4   19   27   46   48   49          
      Total Time:  1:13:46.88                                                    
         Average:    14:45.38                                                    
   4 Scott County                112    9   15   24   28   36   44   61          
      Total Time:  1:15:24.42                                                    
         Average:    15:04.89                                                    
   5 Bondurant                   163    3   31   40   42   47   67               
      Total Time:  1:20:19.12                                                    
         Average:    16:03.83                                                    
   6 Boyle County                171    7   22   37   52   53   54   70          
      Total Time:  1:21:22.28                                                    
         Average:    16:16.46                                                    
   7 Bath County                 185   16   23   25   57   64                    
      Total Time:  1:22:21.70                                                    
         Average:    16:28.34                                                    
   8 St John School              196   29   34   38   39   56   69               
      Total Time:  1:24:16.27                                                    
         Average:    16:51.26                                                    
   9 West Jessamine Middle       199   26   35   43   45   50   58   60          
      Total Time:  1:24:13.04                                                    
         Average:    16:50.61                                                    
  10 Medora Elementary           214   17   18   51   63   65   66               
      Total Time:  1:27:51.16                                                    
         Average:    17:34.24                                                    
  11 Paris                       285   41   55   59   62   68                    
      Total Time:  1:34:50.20                                                    
         Average:    18:58.04                                                    
 
Event 7  Boys 3k Run CC ELEMENTARY(6th&Under
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Madden, Andrew            05 Lexington Christian   11:21.05                  
  2 Heckman, Stevie           05 Northeast YMCA       X11:21.68                  
  3 Crawford, Riley           06 Pulaski County        11:34.84    1             
  4 Hardy, Riggs              04 Goshen                11:45.02    2             
  5 Graves, Ethan             04 Northeast YMCA       X11:49.34                  
  6 Ott, Steve                06 Northeast YMCA       X11:53.30                  
  7 Grogan, Wes               04 Northeast YMCA       X12:00.12                  
  8 Faulk, Alex               05 East Oldham Ele       12:20.90                  
  9 Adelson, Grant            05 Goshen                12:34.24    3             
 10 Newsome, Thor             02 Rineyville            12:39.93                  
 11 Fischer, Jack             04 Goshen                12:46.56    4             
 12 Schaffner, Colin          04 Goshen                12:49.50    5             
 13 Mackey, Keller            06 Port. Christian       12:50.37    6             
 14 Misovich, John            06 Bondurant             12:51.62    7             
 15 Morsman, Sam              04 Goshen                12:55.46    8             
 16 Hardy, Rollins            02 Goshen                13:02.09    9             
 17 Mattox, Logan             06 Bondurant             13:03.75   10             
 18 Johnson, Kaiden           03 Scott County          13:05.34   11             
 19 Reinhart, Brian           05 St John School        13:08.65   12             
 20 Smith, Cole               05 Medora Elementary     13:09.65                  
 21 Barnes, Marshall          05 Northeast YMCA       X13:15.15                  
 22 Ruggles, Owen             02 Goshen                13:15.84   13             
 23 Kerns, Grant              06 Pulaski County        13:18.93   14             
 24 New, Jonathan             06 Pulaski County        13:27.56   15             
 25 Jones, Jordon             05 Boyle County          13:29.34   16             
 26 Walker, Pierce            05 Goshen                13:30.75                  
 27 Lander, Ryan              03 Northeast YMCA       X13:31.72                  
 28 Sullivan, Peter           03 Northeast YMCA       X13:35.55                  
 29 Neaves, Canaan            05 St John School        13:41.21   17             
 30 Yazell, Jackson           05 Paris                 13:45.34   18             
 31 Saylor, Jeremiah          06 Pulaski County        13:52.05   19             
 32 Hayes, Caleb              03 Grayson County        13:52.34   20             
 33 Wasson, Jett              05 Bondurant             13:52.81   21             
 34 Franklin, Tristan         05 Holmes                14:00.56                  
 35 Thomas, Elijah            05 Northeast YMCA       X14:01.86                  
 36 Risher, Luke              05 Scott County          14:04.87   22             
 37 Staude, Griffin           03 Bondurant             14:06.50   23             
 38 Roberson, Cameron         06 Grayson County        14:11.93   24             
 39 Watson, Bryce             05 Northeast YMCA       X14:14.40                  
 40 Hazelip, Samuel              Chriist. Academy      14:18.15                  
 41 Hanover, Timothy          02 Grayson County        14:21.06   25             
 42 Revolt, Cam               06 Port. Christian       14:21.28   26             
 43 Murphy, Colin             02 Goshen                14:21.49                  
 44 Byars, Jalen              05 Paris                 14:28.18   27             
 45 Sanders, Canon            02 Ashland Blazer        14:32.87                  
 46 Duncan, Braden            03 Medora Elementary     14:33.09                  
 47 Ruggles, Evan             04 Goshen                14:37.62                  
 48 Foye, Clay                06 Northeast YMCA       X14:37.93                  
 49 Allen, Charlie            03 Goshen                14:38.40                  
 50 Bonick, Matthew           04 Goshen                14:41.90                  
 51 Acey, Alex                04 Pulaski County        14:48.15   28             
 52 Renfro, Joshua            06 Owen County           14:50.72                  
 53 Hargrave, Cole            05 St John School        14:50.96   29             
 54 Puhakka, Markus           04 Goshen                14:51.90                  
 55 Mayer, Nathan             05 St John School        14:52.52   30             
 56 Grendi, Darren            02 Goshen                14:54.84                  
 57 Dickinson, Alex           03 Boyle County          15:02.42   31             
 58 Porter, Calloway          04 Scott County          15:03.65   32             
 59 McKinney, Kellan          02 Pulaski County        15:05.99   33             
 60 Bates, Theo               03 Northeast YMCA       X15:09.40                  
 61 Gallagher, Lucas          03 Grayson County        15:10.06   34             
 62 Reid, Owen                05 Boyle County          15:13.20   35             
 63 Lewis, Jacob              04 Elkhorn               15:15.52                  
 64 Moss, Cameron             02 Northeast YMCA       X15:16.65                  
 65 Myers, Zach               04 Northeast YMCA       X15:19.00                  
 66 Daniel, Noah              06 West Jessamine M      15:22.87                  
 67 Catron, Macen             02 Pulaski County        15:23.65   36             
 68 Runyan, Ethan             02 Northeast YMCA       X15:24.15                  
 69 Smith, Ty                 01 Northeast YMCA       X15:24.87                  
 70 Howard, Josh              04 Bondurant             15:28.62   37             
 71 Tippetts, Henry           02 Unattached            15:32.31                  
 72 Steineker, Mason          03 Goshen                15:44.93                  
 73 Beasley, Alex             03 Grayson County        15:46.06   38             
 74 Sherman, Cole             06 Northeast YMCA       X15:49.05                  
 75 Niestadt, Charles         04 Port. Christian       15:49.38   39             
 76 Dickinson, Elliott        05 Boyle County          15:54.93   40             
 77 Smith, Elias              05 Pulaski County        15:56.24                  
 78 Meyer, Matthew            03 Bondurant             15:56.55   41             
 79 LaFavors, Will            05 Boyle County          15:58.31   42             
 80 Weldon, Patrick           04 Boyle County          15:58.68   43             
 81 Curtis, Dalton            05 Paris                 15:59.14   44             
 82 Clements, Owen            03 Elkhorn               16:02.24                  
 83 Brown, Zachary            06 Bondurant             16:04.43   45             
 84 Strings, Travis           05 Paris                 16:06.90   46             
 85 Albertson, Michael        06 West Jessamine M      16:08.52                  
 86 Niestadt, Terry           06 Port. Christian       16:09.84   47             
 87 Carlsen, Brennan          05 Boyle County          16:15.12   48             
 88 Pavlak, Henry             03 Grayson County        16:15.40   49             
 89 Bailey, Grayson           06 West Jessamine M      16:16.11                  
 90 Mattox, Lincoln           03 Bondurant             16:19.21                  
 91 Florence, Ben             05 Unattached            16:24.08                  
 92 Crume, Jackson            01 Grayson County        16:29.37   50             
 93 Tiller, Collin            02 Boyle County          16:36.75                  
 94 Detwiler, Aidan           04 Capital Day           16:46.90                  
 95 Chick, Josh               03 Goshen                16:47.78                  
 96 McDavid, Preston          02 Bondurant             16:55.12                  
 97 Moloney, William          06 St John School        16:57.68   51             
 98 Nikolic, Jim              04 St John School        17:05.36   52             
 99 Nikolic, Laddie           06 St John School        17:13.21   53             
100 Mayer, Alex               02 St John School        17:19.37                  
101 Barnsfather, Andrew          Chriist. Academy      17:24.18                  
102 Jones, Morgan             02 Boyle County          17:25.12                  
103 Christensen, Mason        02 Goshen                17:25.75                  
104 Barber, Rhett             oo Scott County          17:28.40   54             
105 Fluty, AJ                 02 Boyle County          17:29.94                  
106 Cushing, Blake            05 Boyle County          17:32.71                  
107 Tucker, Grant             05 Port. Christian       17:57.93   55             
108 Carlsen, Grant            03 Boyle County          17:58.21                  
109 Jones, CJ                 04 St John School        18:08.68                  
110 Holland, Garrett          03 Boyle County          18:22.64                  
111 Smith, Jeremiah           02 Pulaski County        18:36.56                  
112 Saejung, Kai              04 Northeast YMCA       X18:37.02                  
113 Clark, Kaleb              03 Northeast YMCA       X18:38.00                  
114 Grant, Zachary               Chriist. Academy      18:39.37                  
115 Fluty, Max                03 Boyle County          18:44.68                  
116 Sartin, Savion            04 Paris                 18:51.18   56             
117 DeCoteau, Ezra            05 Boyle County          19:04.87                  
118 McKinney, Austin          06 Pulaski County        19:18.93                  
119 Haysley, Logan            02 St John School        19:25.28                  
120 Bradley, Michael          02 Pulaski County        20:02.12                  
121 Wickers, Keith            03 Bondurant             20:02.40                  
122 Johnson, Keith            oo Scott County          20:07.74   57             
123 Hudson, Carter            02 Bondurant             20:09.02                  
124 Smith, Edward             03 Medora Elementary     20:11.81                  
125 Blevins, Levi             04 Pulaski County        22:09.84                  
126 Brady, Riley              03 Scott County          23:36.15   58             
127 Nikolic, Gabriel          02 St John School        24:03.31                  
128 Skrabanek, Mark           04 Medora Elementary     25:00.84                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Goshen                       22    2    3    4    5    8    9   13          
      Total Time:  1:02:50.78                                                    
         Average:    12:34.16                                                    
   2 Pulaski County               77    1   14   15   19   28   33   36          
      Total Time:  1:07:01.53                                                    
         Average:    13:24.31                                                    
   3 Bondurant                    98    7   10   21   23   37   41   45          
      Total Time:  1:09:23.30                                                    
         Average:    13:52.66                                                    
   4 St John School              139   12   17   29   30   51   52   53          
      Total Time:  1:13:31.02                                                    
         Average:    14:42.21                                                    
   5 Grayson County              141   20   24   25   34   38   49   50          
      Total Time:  1:13:21.45                                                    
         Average:    14:40.29                                                    
   6 Boyle County                164   16   31   35   40   42   43   48          
      Total Time:  1:15:38.20                                                    
         Average:    15:07.64                                                    
   7 Portland Christian School   173    6   26   39   47   55                    
      Total Time:  1:17:08.80                                                    
         Average:    15:25.76                                                    
   8 Scott County                176   11   22   32   54   57   58               
      Total Time:  1:19:50.00                                                    
         Average:    15:58.00                                                    
   9 Paris                       191   18   27   44   46   56                    
      Total Time:  1:19:10.74                                                    
         Average:    15:50.15