Licensed to Leslie Smith Timing - Contractor License
                                                HY-TEK's Meet Manager 4/13/2019
                             Clash of the Classes                              
                        Hosted by Bardstown & Danville                         
                          Bardstown, KY  - 4/13/2019                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
         COC: # 9:48.33  4/12/2014   St Henry District, St Henry               
                         T Connett, S Hentz, H Blades, R Svec              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mercer County                                      10:18.36   10   
     1) #181 Blevins, Haley 11          2) #184 Darland, Erin 10          
     3) #185 Darnell, Clayra 08         4) #194 Piazza, Jai Maria 08      
  2 North Oldham                                       10:40.76    8   
     1) #242 Binzer, Hannah 12          2) #260 Zaranko, Aurora 10        
     3) #244 Byers, Allison 12          4) #256 Rankin, Sarah 10          
  3 Spencer County                                     10:53.48    6   
     1) #301 Wethington, Hayley 09      2) #292 Bush, Lindsey 12          
     3) #294 Campbell, Allie 10         4) #299 Manley, Alli 10           
  4 North Hardin                                       10:58.40    5   
     1) #238 Staley, Lizzy 09           2) #232 McNeil, Jayda 07          
     3) #226 Jarvis, Reagan 08          4) #231 McNeil, Janiah 08         
  5 Taylor County                                      10:59.61    4   
     1) #308 Maynard, Emma 10           2) #309 McCubbin, Peyton 09       
     3) #306 Johnson, Carly 09          4) #312 Reynolds, Natalie 11      
  6 Casey County                                       11:05.53    3   
     1) #52 Vaughn, Jenna 12            2) #51 Vaughn, Abby 08            
     3) #50 Sharp, Alyssa 11            4) #45 Atwood, Jaylee 07          
  7 Danville                                           11:19.21    2   
     1) #58 Earle, Kiah 09              2) #63 Meaux, Ellise 09           
     3) #65 Strysick, Claire 12         4) #67 Voyles, Lisa 12            
  8 Bardstown                                          11:21.71    1   
     1) #1 Ahlers, Cortney 08           2) #2 Brown, Julia 07             
     3) #12 Zizzo, Ashley 12            4) #10 Walton, Olivia 09          
  9 Meade County                                       11:41.35  
     1) #158 Brown, Kylei 08            2) #161 Burnett, Anna 08          
     3) #179 Turner, Susie 07           4) #160 Buchman, Navah 08         
 10 Southwestern                                       11:45.66  
     1) #286 Patterson, Lydia 09        2) #276 Akin, Jasmine 08          
     3) #284 Hutchinson, Elly 11        4) #279 Clark, Bekah 09           
 11 Green County                                       12:01.12  
     1) #114 Priddy, Angel 11           2) #109 Fernandez, Romana 11      
     3) #110 Johnson, Keiley 09         4) #104 Coffey, Carlee 09         
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
         COC: # 8:14.86  4/13/2013   North Hardin, North Hardin                
                         T Breeds, J Crittenden, M Terrell, S Packer       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Meade County                                        8:30.90   10   
     1) #612 Butler, Ryan 11            2) #624 Millay, Jake 11           
     3) #616 Franco, John 12            4) #613 Clarkson, Nate 10         
  2 Bullitt Central HS                                  8:36.38    8   
     1) #442 Carter, Devan 12           2) #446 Hess, Jaden 10            
     3) #449 Mitchell, Seth 12          4) #453 Stults, Ben 10            
  3 Bryan Station                                       8:40.45    6   
     1) #440 Walles, Grant 12           2) #436 Penman, Austin 12         
     3) #425 Dickerson, Preston 11      4) #430 George, Jywan 08          
  4 Green County                                        8:47.02    5   
     1) #559 Stone, Mason 11            2) #551 Martin, Rylee 12          
     3) #548 Jewell, Zach 09            4) #545 Abell, Bradley 12         
  5 Central                                             8:52.55    4   
     1) #476 Downs, Louis 12            2) #477 Evans, Kelvon 12          
     3) #489 Vega, Dujuan 12            4) #474 Boyd, Alexander 09        
  6 Spencer County                                      9:07.06    3   
     1) #745 Wethington, Hunter 11      2) #732 Basham, Aj 10             
     3) #738 Mcelroy, Curtis 09         4) #744 Ward, Carter 09           
  7 Mercer County                                       9:08.93    2   
     1) #636 Conrad, Chase 11           2) #637 Curtsinger, Cody 11       
     3) #640 Edelen, Carter 12          4) #649 Smith, Toshi 12           
  8 Taylor County                                       9:09.32    1   
     1) #753 Nunn, Dalton 10            2) #760 Silva, David 12           
     3) #747 Blair, Will 12             4) #758 Rogers, Noah 12           
  9 Elizabethtown                                       9:19.32  
     1) #520 Herringshaw, Bryan 11      2) #519 Helton, Logan 09          
     3) #522 Musgrave, Matthew 10       4) #524 Shirts, Jonah 09          
 10 Danville                                            9:24.14  
     1) #511 Suarez, Gabe 10            2) #508 Sanders, Briar 11         
     3) #497 Cummings, Jesse 10         4) #495 Bischoff, Brady 09        
 11 Thomas Nelson                                       9:40.73  
     1) #770 Hoyes, Lane 09             2) #773 Mattingly, Cameron 10     
     3) #776 Vance, Ethan 10            4) #775 Shimamura, Ryota 10       
 12 Bardstown                                           9:43.96  
     1) #409 Lauricella, Joseph 11      2) #407 Hill, Ean 09              
     3) #415 Rogers, Jayden 10          4) #403 Flanagan, Eli 09          
 13 Southwestern                                        9:57.78  
     1) #731 Strevels, Jordan 10        2) #727 Picard, Sam 10            
     3) #720 Hatfield, Jeremiah 11      4) #716 Childers, Logan 10        
 14 Marion County                                      10:44.71  
     1) #605 Smith, Rudy 11             2) #598 Hernandez, Jorge 11       
     3) #592 Barnett, Bryce 12          4) #602 Mullenhour, Mack 11       
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
         COC: # 15.06  4/13/2013   Kianna Gray, North Hardin                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  240 Allen, Makiyah     09 North Oldham             16.81   1  10   
  2 #  192 Mays, Love         09 Mercer County            17.10   1   8   
  3 #  251 Franzel, Asia      10 North Oldham             17.35   1   6   
  4 #  230 Mcfayden, Kamry    11 North Hardin             18.09   1   5   
  5 #  300 Rich, Iliana       10 Spencer County           18.19   1   4   
  6 #  166 Keenan, Embry      09 Meade County             18.72   2   3   
  7 #   23 Jones, Kate        12 Bryan Station            18.88   1   2   
  8 #  116 Renfrow, Emma      09 Green County             18.98   2   1   
  9 #  221 Winkler, Jasmine   09 Nelson County            19.01   1 
 10 #  100 Tudryn, Sage       09 Fort Knox                19.38   3 
 11 #  270 Overstreet, Hanna  11 Owensboro Ca             19.44   2 
 12 #   32 Dolan, Tandem      09 Bullitt Central          19.76   1 
 13 #  307 Koch, Audrey       10 Taylor County            19.80   2 
 14 #  283 Hines, Sarah       11 Southwestern             20.16   2 
 15 #  295 Childress, Shayle  09 Spencer County           20.67   2 
 16 #   87 Davis, Carmeren    10 Fort Knox                20.92   3 
 17 #   62 Leavell, Jakyria   11 Danville                 21.24   2 
 18 #  204 Crenshaw, Cassie   09 Nelson County            21.34   3 
 19 #  114 Priddy, Angel      11 Green County             21.53   3 
 20 #   11 Woods, Addison     09 Bardstown                21.79   2 
 21 #  223 Edwards, Rebekah   10 North Hardin             24.97   3 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
         COC: # 14.84  4/13/2013   Dante Johnson, North Hardin                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  505 McKnight, Gabe     11 Danville                 15.63   1  10   
  2 #  491 Williams, Hasani   10 Central                  15.96   1   8   
  3 #  746 Williams, Ben      12 Spencer County           17.04   1   6   
  4 #  687 Morrison, Amarion  10 North Hardin             17.35   2   5   
  5 #  669 Roby, Ethan        12 Nelson County            17.39   1   4   
  6 #  565 Chodyniecki, Josh  10 Holy Cross (             17.59   1   3   
  7 #  755 Parker, Zane       09 Taylor County            17.62   1   2   
  8 #  739 Mckenna, Porter    12 Spencer County           17.95   1   1   
  9 #  437 Petit-Frere, Pier  10 Bryan Station            18.02   1 
 10 #  726 Markin, Emmanuel   12 Southwestern             18.31   2 
 11 #  679 King, Ta'rek       11 North Hardin             18.93   2 
 12 #  564 Brown, Chase       11 Holy Cross (             18.99   2 
 13 #  594 Bishop, Baylee     11 Marion County            19.45   2 
 14 #  400 Boggs, Tristan     12 Bardstown                19.72   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
         COC: # 12.66  4/23/2016   Valesha Watson, Paducah Tilghman            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  196 Smith, Calicia     11 Mercer County            13.22   1  10   
  2 #   29 Wilson, Destiny    11 Bryan Station            13.27   1   8   
  3 #  183 Claunch, Jasmine   11 Mercer County            13.30   1   6   
  4 #   28 Washington, Sanaa  07 Bryan Station            13.34   1   5   
  5 #  240 Allen, Makiyah     09 North Oldham             13.51   2   4   
  6 #  263 Cecil, Emilee      09 Owensboro Ca             13.58   2   3   
  7 #   61 Jenkins, Anaiah    11 Danville                 13.62   1   2   
  8 #  224 Gregory, Jadeta    12 North Hardin             13.64   1   1   
  9 #  262 Bailey, Mallary    07 Owensboro Ca             13.74   2 
 10 #  255 Monroe, Dani       11 North Oldham             13.82   1 
 11 #   94 Long, Taylor       09 Fort Knox                13.83   2 
 12 #   93 Leggette, Eviana   10 Fort Knox                13.84   5 
 13 #   64 Smith, Jade        11 Danville                 13.92   2 
 14 #  130 Reynolds, Rylie    10 Holy Cross (             13.93   2 
 15 #  233 Miller, Chloe      12 North Hardin             14.01   2 
 16 #  327 Nemeth, Jada       09 Thomas Nelson            14.19   1 
 17 #   70 Dorsey, Ciera      09 Elizabethtown            14.33   3 
 18 #  142 Jackson, Brylynn   07 John Hardin              14.59   3 
 19 #  298 Hill, Taylor       10 Spencer County           14.90   3 
 20 #   31 Cooper, Destiny    09 Bullitt Central          14.95   3 
 21 #  156 Spalding, Emily    10 Marion County            15.01   3 
 22 #   32 Dolan, Tandem      09 Bullitt Central          15.04   3 
 23 #   43 Taylor, Anderson   08 Burgin                   15.16   4 
 24 #  216 Redmon, Shaylah    09 Nelson County            15.20   3 
 25 #  322 Gass, Edina        11 Thomas Nelson            15.20   2 
 26 #   72 Love, Hannah       10 Elizabethtown            15.39   3 
 27 #  115 Purvis, Brianna    09 Green County             15.47   4 
 28 #  277 Burton, Keyana     09 Southwestern             15.58   4 
 29 #  108 Eastham, Bienja    11 Green County             15.59   5 
 30 #  282 Greene, Eva        09 Southwestern             15.61   4 
 31 #  304 Gribbins, Chloe    10 Taylor County            15.61   5 
 32 #  176 Stafford, Cheyenn  09 Meade County             15.87   4 
 33 #  314 Rosner, Victoria   08 Taylor County            15.93   4 
 34 #  296 Collins, Karen     09 Spencer County           15.96   4 
 35 #   37 Church, Abigale    09 Burgin                   16.15   4 
 36 #  136 Allen, Jennifer    11 John Hardin              16.19   5 
 37 #  170 Mann, Elana        11 Meade County             17.48   5 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
         COC: # 11.12  4/23/2016   Jayden Freeman, Paducah Tilghman            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  429 Franklin, Anthony  12 Bryan Station            10.99#  1  10   
  2 #  488 Thorton, Jermemia  11 Central                  11.31   1   8   
  3 #  748 Goodin, Tre        11 Taylor County            11.32   1   6   
  4 #  709 Staples, Jackson   11 Owensboro Ca             11.44   1   5   
  5 #  410 Mason, Kavonte     11 Bardstown                11.46   1   4   
  6 #  674 Caines, Keonte     11 North Hardin             11.52   1   3   
  7 #  504 McGuire, Brennan   12 Danville                 11.64   2   2   
  8 #  529 Blunt, Malik       09 Fort Knox                11.65   2   1   
  9 #  472 Baker, Ukari       12 Central                  11.66   2 
 10 #  657 Ellery, Keith      12 Nelson County            11.72   1 
 11 #  678 Issac, Alijah      10 North Hardin             11.73   2 
 12 #  702 Hogg, Harold       10 Owensboro Ca             11.83   2 
 13 #  518 Hawkins, Ryan      12 Elizabethtown            11.85   3 
 14 #  454 Williams, Clayton  09 Bullitt Central          11.91   1 
 15 #  427 Fedriani, Juan     11 Bryan Station            11.94   3 
 16 #  566 Davis, Luke        11 Holy Cross (             12.17   2 
 17 #  759 Sebastion, T. J.   11 Taylor County            12.20   2 
 18 #  594 Bishop, Baylee     11 Marion County            12.24   3 
 19 #  525 Vea, Jeremiah      12 Elizabethtown            12.32   2 
 20 #  580 Thomas, Lex        10 Holy Cross (             12.38   3 
 21 #  623 Matthews, Donovan  11 Meade County             12.41   3 
 22 #  729 Slusser, Kade      11 Southwestern             12.48   4 
 23 #  647 Peavler, Brady     09 Mercer County            12.69   4 
 24 #  443 Fields, Challen    08 Bullitt Central          12.76   3  12.752
 25 #  662 Johnson, Mason     11 Nelson County            12.76   3  12.759
 26 #  588 Harris, Isaiah     09 John Hardin              12.93   5 
 27 #  783 Stills, Diantae    07 North Hardin            x13.02   5 
 28 #  586 Eugenio, Christia  07 John Hardin              13.06   5 
 29 #  603 Reed, Jake         11 Marion County            13.08   3 
 30 #  539 Parker, Rashad     09 Fort Knox                13.17   4 
 31 #  547 Ferguson, Zack     09 Green County             13.50   5 
 32 #  771 Huntt, Samson      09 Thomas Nelson            13.83   5 
 33 #  617 French, Chase      11 Meade County             13.84   4 
 34 #  742 Randolph, Nathani  09 Spencer County           14.31   4 
 35 #  772 Jury, Trey         10 Thomas Nelson            14.33   5 
 36 #  462 Stewart, Travis    09 Burgin                   14.35   4 
 37 #  464 Taylor, Jacobe     07 Burgin                   14.89   5 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
         COC: # 1:48.25  4/13/2013   North Hardin, North Hardin                
                         K Gray, R Graves, R Gill, D Mahone                
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bryan Station                                       1:47.43#  1  10   
     1) #15 Davis, Djharriah 12         2) #25 McCall, Maleah 10          
     3) #28 Washington, Sanaa 07        4) #29 Wilson, Destiny 11         
  2 Mercer County                                       1:48.00#  1   8   
     1) #196 Smith, Calicia 11          2) #197 Steele, Abby 11           
     3) #192 Mays, Love 09              4) #194 Piazza, Jai Maria 08      
  3 North Oldham                                        1:51.17   1   6   
     1) #243 Bramer, Ryan 10            2) #255 Monroe, Dani 11           
     3) #254 Lacey, Reagan 11           4) #256 Rankin, Sarah 10          
  4 Fort Knox                                           1:52.78   1   5   
     1) #100 Tudryn, Sage 09            2) #94 Long, Taylor 09            
     3) #93 Leggette, Eviana 10         4) #95 Nordman, Taylor 12         
  5 John Hardin                                         1:55.83   3   4   
     1) #137 Clay, Quiona 09            2) #138 Drain, Janiya 08          
     3) #139 Graves, Mackenzi 11        4) #145 Tidwell, Shar'on 07       
  6 Spencer County                                      1:59.22   2   3   
     1) #298 Hill, Taylor 10            2) #301 Wethington, Hayley 09     
     3) #300 Rich, Iliana 10            4) #295 Childress, Shaylee 09     
  7 Owensboro Catholic                                  1:59.87   1   2   
     1) #262 Bailey, Mallary 07         2) #274 Staples, Carol 09         
     3) #273 Shelton, Maleigha 09       4) #271 Riney, Blair 07           
  8 Meade County                                        2:00.65   1   1   
     1) #168 Madden, Brandie 11         2) #175 Spink, Trinity 09         
     3) #157 Board, Braydin 11          4) #165 Hearn, Alyssa 09          
  9 Green County                                        2:01.30   2 
     1) #112 Lindsay, Cassie 11         2) #105 Creason, Amelia 08        
     3) #115 Purvis, Brianna 09         4) #113 Nelson, Lindsey 08        
 10 Thomas Nelson                                       2:02.69   2 
     1) #327 Nemeth, Jada 09            2) #330 Wooten, Ella 09           
     3) #322 Gass, Edina 11             4) #325 Luce, Bella 08            
 11 Southwestern                                        2:07.48   2 
     1) #284 Hutchinson, Elly 11        2) #278 Charboneau, Abby 09       
     3) #286 Patterson, Lydia 09        4) #283 Hines, Sarah 11           
 12 Nelson County                                       2:08.18   2 
     1) #212 Overall, Shaianne 08       2) #217 Runner, Macy 08           
     3) #216 Redmon, Shaylah 09         4) #218 Smith, Alexis 08          
 13 Holy Cross (Louisville)                             2:16.79   2 
     1) #121 Bennett, Breck 09          2) #133 Turner, Mackenzie 09      
     3) #125 Evans, Lillianna 09        4) #131 Skillman, Laurelle 09     
 14 Burgin                                              2:17.41   3 
     1) #44 Watkins, Jeyden 12          2) #37 Church, Abigale 09         
     3) #43 Taylor, Anderson 08         4) #39 Harmon, Avery 09           
 15 Taylor County                                       2:19.26   3 
     1) #304 Gribbins, Chloe 10         2) #303 Bertram, Sydney 10        
     3) #311 Reynolds, Jenna 09         4) #314 Rosner, Victoria 08       
 -- North Hardin                                             DQ   1  out of zone
     1) #239 Woods, Tyla 09             2) #236 reed, jaida 10            
     3) #224 Gregory, Jadeta 12         4) #233 Miller, Chloe 12          
 -- Danville                                                 DQ   1  out of zone
     1) #64 Smith, Jade 11              2) #55 Coleman, Aun Daya 09       
     3) #60 Hibbs, Abbie 12             4) #61 Jenkins, Anaiah 11         
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
         COC: # 1:31.46  4/12/2014   Paducah Tilghman, Paducah Tilghman        
                         M CORBETT, D SPIVEY NUNN, N SHELBY, L GRACE       
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Central                                             1:32.11   1  10   
     1) #480 Howard, Deondre 11         2) #492 Williams, Mykah 12        
     3) #488 Thorton, Jermemiah 11      4) #472 Baker, Ukari 12           
  2 North Hardin                                        1:34.13   1   8   
     1) #674 Caines, Keonte 11          2) #678 Issac, Alijah 10          
     3) #684 Mcintyre, Michael 12       4) #695 Williams, Xavier 10       
  3 Danville                                            1:34.33   1   6   
     1) #502 Jones, Blake 10            2) #512 Thornton, Zach 12         
     3) #505 McKnight, Gabe 11          4) #504 McGuire, Brennan 12       
  4 Holy Cross (Louisville)                             1:35.35   1   5   
     1) #577 Siegrist, Nate 09          2) #578 Siegrist, Nolan 11        
     3) #580 Thomas, Lex 10             4) #566 Davis, Luke 11            
  5 Bardstown                                           1:38.55   1   4   
     1) #400 Boggs, Tristan 12          2) #411 Montgomery, Jarel 10      
     3) #412 Montgomery, LaDarion 09    4) #410 Mason, Kavonte 11         
  6 Spencer County                                      1:38.92   2   3   
     1) #746 Williams, Ben 12           2) #739 Mckenna, Porter 12        
     3) #738 Mcelroy, Curtis 09         4) #735 Di Natale, Davide 11      
  7 Meade County                                        1:41.65   1   2   
     1) #609 Aumock, Gavin 11           2) #629 Simmons, CJ 12            
     3) #632 Williams, Hunter 10        4) #611 Butler, Hunter 11         
  8 Green County                                        1:41.85   2   1   
     1) #545 Abell, Bradley 12          2) #550 Marples, Blake 12         
     3) #554 Mitchell, Darian 09        4) #549 Johnson, Nash 10          
  9 John Hardin                                         1:42.52   2 
     1) #589 Hodges, Dominick 10        2) #590 Moore, Ti'shawn 10        
     3) #591 Nation, Malakai 10         4) #587 Greer, Thomas 12          
 10 Nelson County                                       1:44.64   2 
     1) #662 Johnson, Mason 11          2) #663 Kiskaden, Devon 10        
     3) #667 Robertson, Jacobie 11      4) #655 Curtsinger, Avery 11      
 11 Burgin                                              1:54.43   2 
     1) #456 Hatfield, Drew 12          2) #458 Kestler, Ethan 12         
     3) #462 Stewart, Travis 09         4) #457 Hatfield, Seth 07         
 -- Owensboro Catholic                                       DQ   1  out of zone
     1) #712 Willliams, Von 12          2) #709 Staples, Jackson 11       
     3) #702 Hogg, Harold 10            4) #707 Shelton, Evan 11          
 -- Fort Knox                                                DQ   1  out of zone
     1) #535 Hookfin, Kaleb 09          2) #543 Sealey, Devin 08          
     3) #533 Gradney, Sidney 11         4) #539 Parker, Rashad 09         
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
         COC: # 5:18.88  4/12/2014   Aleja Grant, Paducah Tilghman             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #   68 Been, Sarah        12 Elizabethtown          5:16.52#  10   
  2 #  141 Hossfeld, Savanna  11 John Hardin            5:33.43    8   
  3 #   92 LeBlanc, Sadie     08 Fort Knox              5:39.75    6   
  4 #  181 Blevins, Haley     11 Mercer County          5:40.84    5   
  5 #  313 Riley, Maddie      10 Taylor County          5:41.99    4   
  6 #   52 Vaughn, Jenna      12 Casey County           5:43.32    3   
  7 #  185 Darnell, Clayra    08 Mercer County          5:46.14    2   
  8 #   67 Voyles, Lisa       12 Danville               5:49.43    1   
  9 #  272 Scheithe, Alexand  11 Owensboro Ca           5:52.12  
 10 #    9 Roby, Campbell     10 Bardstown              5:53.94  
 11 #   12 Zizzo, Ashley      12 Bardstown              5:55.17  
 12 #  140 Grogan, Jenna      12 John Hardin            5:58.86  
 13 #  260 Zaranko, Aurora    10 North Oldham           6:02.90  
 14 #  299 Manley, Alli       10 Spencer County         6:05.67  
 15 #  211 Oneill, Erin       11 Nelson County          6:06.32  
 16 #  294 Campbell, Allie    10 Spencer County         6:07.66  
 17 #  326 Manning, Alyssa    09 Thomas Nelson          6:09.31  
 18 #  275 Weafer, Kate       11 Owensboro Ca           6:16.01  
 19 #  232 McNeil, Jayda      07 North Hardin           6:16.86  
 20 #   58 Earle, Kiah        09 Danville               6:17.17  
 21 #  238 Staley, Lizzy      09 North Hardin           6:17.90  
 22 #  158 Brown, Kylei       08 Meade County           6:20.48  
 23 #  159 Bruner, Ellie      11 Meade County           6:21.15  
 24 #  110 Johnson, Keiley    09 Green County           6:26.60  
 25 #  309 McCubbin, Peyton   09 Taylor County          6:27.30  
 26 #  276 Akin, Jasmine      08 Southwestern           6:41.02  
 27 #   39 Harmon, Avery      09 Burgin                 6:54.06  
 28 #  319 Cecil, Tori        09 Thomas Nelson          7:00.09  
 29 #   45 Atwood, Jaylee     07 Casey County           7:28.93  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
         COC: # 4:32.86  4/22/2017   Logan Greco, Meade County                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  698 Cason, John        11 Owensboro Ca           4:29.71#  10   
  2 #  576 Schnieders, DK     10 Holy Cross (           4:31.63#   8   
  3 #  752 Maynard, Ryan      11 Taylor County          4:34.70    6   
  4 #  563 Bolus, Caleb       12 Holy Cross (           4:34.84    5   
  5 #  402 Flanagan, Caleb    12 Bardstown              4:41.90    4   
  6 #  686 Morales, Max       11 North Hardin           4:44.66    3   
  7 #  676 Garcia, Alejandro  09 North Hardin           4:44.79    2   
  8 #  446 Hess, Jaden        10 Bullitt Central        4:44.84    1   
  9 #  559 Stone, Mason       11 Green County           4:46.05  
 10 #  653 Brady, Dakota      10 Nelson County          4:47.06  
 11 #  770 Hoyes, Lane        09 Thomas Nelson          4:48.35  
 12 #  440 Walles, Grant      12 Bryan Station          4:53.12  
 13 #  548 Jewell, Zach       09 Green County           4:54.67  
 14 #  408 Hill, Eli          09 Bardstown              4:55.70  
 15 #  628 Schwartz, Shawn    10 Meade County           4:56.04  
 16 #  745 Wethington, Hunte  11 Spencer County         4:56.51  
 17 #  442 Carter, Devan      12 Bullitt Central        4:58.84  
 18 #  522 Musgrave, Matthew  10 Elizabethtown          4:59.41  
 19 #  615 Cowman, Jace       10 Meade County           5:00.10  
 20 #  477 Evans, Kelvon      12 Central                5:01.07  
 21 #  711 Whitehouse, Sean   12 Owensboro Ca           5:04.54  
 22 #  776 Vance, Ethan       10 Thomas Nelson          5:07.66  
 23 #  511 Suarez, Gabe       10 Danville               5:12.48  
 24 #  762 Wasson, Devan      12 Taylor County          5:17.54  
 25 #  719 Hansen, Trevor     09 Southwestern           5:20.97  
 26 #  716 Childers, Logan    10 Southwestern           5:23.77  
 27 #  760 Silva, David       12 Taylor County         x5:24.14  
 28 #  636 Conrad, Chase      11 Mercer County          5:25.66  
 29 #  495 Bischoff, Brady    09 Danville               5:28.35  
 30 #  519 Helton, Logan      09 Elizabethtown          5:37.93  
 31 #  475 Chatman, Miah      10 Central                5:39.27  
 32 #  424 Curry, Kendrick    12 Bryan Station          5:39.95  
 33 #  778 Cusimano, Aiden    08 North Hardin B         5:45.79  
 34 #  532 Daniel, Joshua     10 Fort Knox              5:47.27  
 35 #  538 Mitchell, Brandon  11 Fort Knox              5:54.31  
 36 #  584 Dugan, Jakob       09 John Hardin            6:02.35  
 37 #  464 Taylor, Jacobe     07 Burgin                 6:36.71  
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
         COC: # 49.92  4/13/2013   North Hardin, North Hardin                  
                       R Gill, R Graves, T Jenkins, K Gray               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bryan Station                                         51.05   1  10   
     1) #29 Wilson, Destiny 11          2) #28 Washington, Sanaa 07       
     3) #25 McCall, Maleah 10           4) #21 Jackson, TaShawna 09       
  2 Mercer County                                         51.87   1   8   
     1) #182 Catlett, Jacey 10          2) #183 Claunch, Jasmine 11       
     3) #197 Steele, Abby 11            4) #196 Smith, Calicia 11         
  3 North Hardin                                          52.87   1   6   
     1) #239 Woods, Tyla 09             2) #236 reed, jaida 10            
     3) #233 Miller, Chloe 12           4) #224 Gregory, Jadeta 12        
  4 Danville                                              53.39   1   5   
     1) #64 Smith, Jade 11              2) #55 Coleman, Aun Daya 09       
     3) #60 Hibbs, Abbie 12             4) #61 Jenkins, Anaiah 11         
  5 North Oldham                                          53.74   1   4   
     1) #240 Allen, Makiyah 09          2) #241 Bailey, Jillian 10        
     3) #243 Bramer, Ryan 10            4) #255 Monroe, Dani 11           
  6 Fort Knox                                             54.85   1   3   
     1) #91 Hudson, Chyanne 09          2) #94 Long, Taylor 09            
     3) #86 Castaneda, Vanessa 09       4) #93 Leggette, Eviana 10        
  7 Owensboro Catholic                                    55.23   2   2   
     1) #263 Cecil, Emilee 09           2) #262 Bailey, Mallary 07        
     3) #270 Overstreet, Hannah 11      4) #265 Goetz, Ella Claire 08     
  8 Thomas Nelson                                         57.84   2   1   
     1) #327 Nemeth, Jada 09            2) #330 Wooten, Ella 09           
     3) #322 Gass, Edina 11             4) #325 Luce, Bella 08            
  9 John Hardin                                           58.17   1 
     1) #138 Drain, Janiya 08           2) #142 Jackson, Brylynn 07       
     3) #145 Tidwell, Shar'on 07        4) #136 Allen, Jennifer 11        
 10 Meade County                                          58.26   2 
     1) #169 Maddox, Aleah 12           2) #162 Carter, Katelyn 12        
     3) #174 Robertson, Cyia 09         4) #178 Thornsberry, Amanda 11    
 11 Elizabethtown                                         58.35   2 
     1) #72 Love, Hannah 10             2) #70 Dorsey, Ciera 09           
     3) #80 TrejoZetina, Jazmin 11      4) #82 Wise, Morgan 09            
 12 Green County                                          59.45   2 
     1) #108 Eastham, Bienja 11         2) #115 Purvis, Brianna 09        
     3) #116 Renfrow, Emma 09           4) #105 Creason, Amelia 08        
 13 Nelson County                                       1:00.05   2 
     1) #212 Overall, Shaianne 08       2) #216 Redmon, Shaylah 09        
     3) #210 Mingus, Michelle 10        4) #218 Smith, Alexis 08          
 14 Holy Cross (Louisville)                             1:02.15   1 
     1) #121 Bennett, Breck 09          2) #131 Skillman, Laurelle 09     
     3) #125 Evans, Lillianna 09        4) #133 Turner, Mackenzie 09      
 15 Taylor County                                       1:04.01   2 
     1) #304 Gribbins, Chloe 10         2) #314 Rosner, Victoria 08       
     3) #315 Tackett, Carli 12          4) #303 Bertram, Sydney 10        
 16 Burgin                                              1:04.76   2 
     1) #41 Jenkins, Ellie 09           2) #44 Watkins, Jeyden 12         
     3) #43 Taylor, Anderson 08         4) #42 Propes, Keira 09           
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
         COC: # 43.53  4/13/2013   North Hardin, North Hardin                  
                       V Dobbins, K Dyer, T Johnson, B Meers             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Central                                               43.24#  1  10   
     1) #482 Linton, Takaius 12         2) #488 Thorton, Jermemiah 11     
     3) #492 Williams, Mykah 12         4) #490 Williams, Ahmad 12        
  2 North Hardin                                          44.62   1   8   
     1) #687 Morrison, Amarion 10       2) #674 Caines, Keonte 11         
     3) #694 Wilburn, Michael 10        4) #678 Issac, Alijah 10          
  3 Danville                                              45.49   1   6   
     1) #498 Dawson, Trey 11            2) #502 Jones, Blake 10           
     3) #512 Thornton, Zach 12          4) #504 McGuire, Brennan 12       
  4 Owensboro Catholic                                    45.67   1   5   
     1) #702 Hogg, Harold 10            2) #707 Shelton, Evan 11          
     3) #709 Staples, Jackson 11        4) #712 Willliams, Von 12         
  5 Bardstown                                             45.82   1   4   
     1) #405 Hennessey, Ethan 12        2) #400 Boggs, Tristan 12         
     3) #412 Montgomery, LaDarion 09    4) #410 Mason, Kavonte 11         
  6 John Hardin                                           48.45   1   3   
     1) #589 Hodges, Dominick 10        2) #590 Moore, Ti'shawn 10        
     3) #591 Nation, Malakai 10         4) #586 Eugenio, Christian 07     
  7 Nelson County                                         51.12   2   2   
     1) #672 Williamson, Jordan 12      2) #662 Johnson, Mason 11         
     3) #671 Vidt, Bradley 10           4) #663 Kiskaden, Devon 10        
  8 Bullitt Central HS                                    51.20   2   1   
     1) #454 Williams, Clayton 09       2) #452 Schlueter, Austin 11      
     3) #443 Fields, Challen 08         4) #447 London, James 09          
  9 Meade County                                          52.09   2 
     1) #780 Defevers, Josh 09          2) #630 Spohn, Lukas 08           
     3) #621 Madden, Justin 08          4) #626 Parson, Nathan 10         
 10 Southwestern                                          57.09   1 
     1) #722 Howard, Landon 10          2) #728 Robertson, Trey 09        
     3) #719 Hansen, Trevor 09          4) #723 Jones, Brycen 10          
 -- Holy Cross (Louisville)                                 DNF   1 
     1) #578 Siegrist, Nolan 11         2) #580 Thomas, Lex 10            
     3) #566 Davis, Luke 11             4) #577 Siegrist, Nate 09         
 -- Bryan Station                                           DNF   2 
     1) #429 Franklin, Anthony 12       2) #434 McCall, Sam 11            
     3) #427 Fedriani, Juan 11          4) #422 Coulter, Jahmere 11       
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
         COC: # 57.75  4/11/2015   Kianna Gray, North Hardin                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  256 Rankin, Sarah      10 North Oldham           1:00.74   1  10   
  2 #   20 Hayden, Nevaeh     10 Bryan Station          1:04.23   1   8   
  3 #  293 Camacho, Jd        11 Spencer County         1:04.64   1   6   
  4 #  259 Yurt, Meredith     11 North Oldham           1:05.00   1   5   
  5 #   69 Cockerham, Jansen  08 Elizabethtown          1:05.55   1   4   
  6 #  137 Clay, Quiona       09 John Hardin            1:06.02   1   3   
  7 #   73 Love, Zion         11 Elizabethtown          1:06.57   1   2   
  8 #  200 Lewis, Katie       07 Mercer County          1:07.24   1   1   
  9 #  301 Wethington, Hayle  09 Spencer County         1:07.43   2 
 10 #   65 Strysick, Claire   12 Danville               1:07.80   2 
 11 #   90 Hahn, Cora         10 Fort Knox              1:09.08   4 
 12 #  165 Hearn, Alyssa      09 Meade County           1:09.45   2 
 13 #   83 Ammons, Dylan      12 Fort Knox              1:09.78   4 
 14 #  279 Clark, Bekah       09 Southwestern           1:10.56   2 
 15 #  330 Wooten, Ella       09 Thomas Nelson          1:10.92   3 
 16 #  328 Spalding, Carly    10 Thomas Nelson          1:11.22   2 
 17 #  205 Dossett, Claire    09 Nelson County          1:12.02   2 
 18 #  153 Raikes, Cheyenne   11 Marion County          1:12.65   2 
 19 #    8 Kiser, Rory        10 Bardstown              1:13.31   4 
 20 #  237 Shock, Mikaela     09 North Hardin           1:13.52   3 
 21 #  315 Tackett, Carli     12 Taylor County          1:15.25   3 
 22 #  103 Coffey, Anna       09 Green County           1:16.39   2 
 23 #  286 Patterson, Lydia   09 Southwestern           1:16.93   3 
 24 #  156 Spalding, Emily    10 Marion County          1:17.37   3 
 25 #  119 Sneed, Chelsey     09 Green County           1:17.94   3 
 26 #    1 Ahlers, Cortney    08 Bardstown              1:18.70   4 
 27 #   37 Church, Abigale    09 Burgin                 1:20.11   3 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
         COC: # 49.70  4/13/2013   Kirk Oxendine, North Hardin                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  518 Hawkins, Ryan      12 Elizabethtown            51.79   1  10   
  2 #  434 McCall, Sam        11 Bryan Station            52.01   1   8   
  3 #  405 Hennessey, Ethan   12 Bardstown                52.96   1   6   
  4 #  695 Williams, Xavier   10 North Hardin             53.31   1   5   
  5 #  498 Dawson, Trey       11 Danville                 53.67   2   4   
  6 #  560 Adams, Steven      11 Holy Cross (             53.99   1   3   
  7 #  512 Thornton, Zach     12 Danville                 54.43   1   2   
  8 #  633 Wilson, Cole       12 Meade County             54.59   1   1   
  9 #  529 Blunt, Malik       09 Fort Knox                54.63   2 
 10 #  487 Thompson, Joshua   12 Central                  55.07   3 
 11 #  571 Key, Larry         10 Holy Cross (             55.20   2 
 12 #  699 Edge, Thomas       11 Owensboro Ca             56.11   2 
 13 #  673 Boyd, Marcus       11 North Hardin             56.29   3 
 14 #  545 Abell, Bradley     12 Green County             56.44   1 
 15 #  401 Dickey, Casey      10 Bardstown                56.88   3 
 16 #  485 Malcolm, Hayes     12 Central                  57.29   5 
 17 #  731 Strevels, Jordan   10 Southwestern             57.40   2 
 18 #  525 Vea, Jeremiah      12 Elizabethtown            57.54   3 
 19 #  758 Rogers, Noah       12 Taylor County            57.64   5 
 20 #  443 Fields, Challen    08 Bullitt Central          57.87   3 
 21 #  456 Hatfield, Drew     12 Burgin                   57.88   2 
 22 #  622 Mangay-Ayam, Phry  09 Meade County             57.90   2 
 23 #  775 Shimamura, Ryota   10 Thomas Nelson            59.21   4 
 24 #  655 Curtsinger, Avery  11 Nelson County            59.78   3 
 25 #  735 Di Natale, Davide  11 Spencer County         1:00.01   3 
 26 #  750 Hovious, Tristan   12 Taylor County          1:00.04   4 
 27 #  537 Legette, Allston   08 Fort Knox              1:00.45   4 
 28 #  645 Lukitsch, Jalen    10 Mercer County          1:01.05   3 
 29 #  441 Albert, Jock       10 Bullitt Central        1:01.47   2 
 30 #  658 Hamilton, Latavia  09 Nelson County          1:04.07   5 
 31 #  737 Hoyle, Grady       10 Spencer County         1:05.07   4 
 32 #  556 Mouser, Devon      10 Green County           1:05.32   4 
 33 #  722 Howard, Landon     10 Southwestern           1:13.36   4 
 34 #  457 Hatfield, Seth     07 Burgin                 1:17.65   5 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
         COC: # 47.59  4/13/2013   Arius Brown, Paducah Tilg                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  192 Mays, Love         09 Mercer County            49.64   1  10   
  2 #  230 Mcfayden, Kamry    11 North Hardin             51.40   1   8   
  3 #   23 Jones, Kate        12 Bryan Station            52.69   1   6   
  4 #  251 Franzel, Asia      10 North Oldham             53.35   1   5   
  5 #  253 Gross, Natalie     09 North Oldham             54.54   1   4   
  6 #  270 Overstreet, Hanna  11 Owensboro Ca             55.03   1   3   
  7 #  122 Brothers, Sydney   11 Holy Cross (             55.42   2   2   
  8 #  100 Tudryn, Sage       09 Fort Knox                55.60   3   1   
  9 #  209 Larue, Audrey      09 Nelson County            55.94   1 
 10 #  116 Renfrow, Emma      09 Green County             56.96   1 
 11 #  295 Childress, Shayle  09 Spencer County           57.40   2 
 12 #  175 Spink, Trinity     09 Meade County             57.76   2 
 13 #   19 Gabriel, Naphtali  11 Bryan Station            58.43   3 
 14 #  283 Hines, Sarah       11 Southwestern             59.80   2 
 15 #   62 Leavell, Jakyria   11 Danville               1:01.65   2 
 16 #  114 Priddy, Angel      11 Green County           1:02.06   2 
 17 #  307 Koch, Audrey       10 Taylor County          1:02.23   3 
 18 #  318 Burba, Kenzie      09 Thomas Nelson          1:04.98   2 
 19 #   41 Jenkins, Ellie     09 Burgin                 1:06.24   2 
 20 #  323 Gilpin, Maddie     09 Thomas Nelson          1:11.59   3 
 21 #  223 Edwards, Rebekah   10 North Hardin           1:12.60   3 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
         COC: # 39.96  4/13/2013   Dante Johnson, North Hardin                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  505 McKnight, Gabe     11 Danville                 41.81   1  10   
  2 #  746 Williams, Ben      12 Spencer County           42.91   1   8   
  3 #  491 Williams, Hasani   10 Central                  43.38   1   6   
  4 #  669 Roby, Ethan        12 Nelson County            43.59   1   5   
  5 #  687 Morrison, Amarion  10 North Hardin             43.61   2   4   
  6 #  739 Mckenna, Porter    12 Spencer County           44.41   1   3   
  7 #  558 Soto, Matthew      12 Green County             44.78   3   2   
  8 #  565 Chodyniecki, Josh  10 Holy Cross (             44.98   2   1   
  9 #  679 King, Ta'rek       11 North Hardin             45.78   2 
 10 #  762 Wasson, Devan      12 Taylor County            45.85   2 
 11 #  564 Brown, Chase       11 Holy Cross (             46.58   1 
 12 #  757 Phillips, Davin    11 Taylor County            46.65   2 
 13 #  726 Markin, Emmanuel   12 Southwestern             47.31   2 
 14 #  640 Edelen, Carter     12 Mercer County            48.09   2 
 15 #  591 Nation, Malakai    10 John Hardin              48.42   3 
 16 #  474 Boyd, Alexander    09 Central                  48.81   1 
 17 #  667 Robertson, Jacobi  11 Nelson County            49.49   3 
 18 #  452 Schlueter, Austin  11 Bullitt Central          50.37   3 
 19 #  400 Boggs, Tristan     12 Bardstown                52.43   2 
 20 #  412 Montgomery, LaDar  09 Bardstown                55.46   1 
 21 #  553 Mitchell, Bryant   09 Green County             57.12   3 
 22 #  458 Kestler, Ethan     12 Burgin                   59.40   3 
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
         COC: # 2:23.01  4/12/2014   Aleja Grant, Paducah Tilghman             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #   71 Evans, Amirr       12 Elizabethtown          2:20.29#  1  10   
  2 #  141 Hossfeld, Savanna  11 John Hardin            2:26.23   1   8   
  3 #  181 Blevins, Haley     11 Mercer County          2:28.55   1   6   
  4 #    9 Roby, Campbell     10 Bardstown              2:30.73   1   5   
  5 #  312 Reynolds, Natalie  11 Taylor County          2:34.61   1   4   
  6 #   67 Voyles, Lisa       12 Danville               2:35.28   1   3   
  7 #  242 Binzer, Hannah     12 North Oldham           2:36.85   1   2   
  8 #  294 Campbell, Allie    10 Spencer County         2:38.21   1   1   
  9 #   12 Zizzo, Ashley      12 Bardstown              2:38.98   1 
 10 #  207 Hardin, Olivia     09 Nelson County          2:40.01   2 
 11 #  184 Darland, Erin      10 Mercer County          2:40.98   2 
 12 #  180 Wilson, Zoe        10 Meade County           2:41.01   1 
 13 #  177 Sullivan, Isabell  11 Meade County           2:41.28   1 
 14 #   50 Sharp, Alyssa      11 Casey County           2:42.13   1 
 15 #   75 Musgrave, Emma     08 Elizabethtown          2:44.42   2 
 16 #  139 Graves, Mackenzi   11 John Hardin            2:44.77   1 
 17 #  306 Johnson, Carly     09 Taylor County          2:44.85   1 
 18 #   15 Davis, Djharriah   12 Bryan Station          2:45.06   1 
 19 #  279 Clark, Bekah       09 Southwestern           2:45.51   2 
 20 #  244 Byers, Allison     12 North Oldham           2:46.98   1 
 21 #  217 Runner, Macy       08 Nelson County          2:48.28   2 
 22 #  326 Manning, Alyssa    09 Thomas Nelson          2:49.37   2 
 23 #  226 Jarvis, Reagan     08 North Hardin           2:49.64   2 
 24 #   99 Terenas, Alex      12 Fort Knox              2:52.08   2 
 25 #   16 Edison Turner, Si  10 Bryan Station          2:53.77   2 
 26 #  134 Vasquez, Gabriell  12 Holy Cross (           2:54.77   2 
 27 #  284 Hutchinson, Elly   11 Southwestern           2:59.25   2 
 28 #   39 Harmon, Avery      09 Burgin                 2:59.52   2 
 29 #   88 Dukes, Tyanna      10 Fort Knox              2:59.73   2 
 30 #  109 Fernandez, Romana  11 Green County           3:08.75   2 
 31 #  319 Cecil, Tori        09 Thomas Nelson          3:09.35   2 
 32 #   42 Propes, Keira      09 Burgin                 3:32.29   2 
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
         COC: # 1:59.24  4/23/2016   Trenton Fryman, North Oldham              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  582 Thornsberry, Keet  12 Holy Cross (           1:56.80#  1  10   
  2 #  745 Wethington, Hunte  11 Spencer County         2:04.60   1   8   
  3 #  430 George, Jywan      08 Bryan Station          2:04.82   2   6   
  4 #  436 Penman, Austin     12 Bryan Station          2:05.10   1   5   
  5 #  401 Dickey, Casey      10 Bardstown              2:05.70   1   4   
  6 #  753 Nunn, Dalton       10 Taylor County          2:05.78   1   3   
  7 #  453 Stults, Ben        10 Bullitt Central        2:05.90   1   2   
  8 #  614 Clarkson, Zachary  10 Meade County           2:06.80   1   1   
  9 #  559 Stone, Mason       11 Green County           2:08.01   2 
 10 #  676 Garcia, Alejandro  09 North Hardin           2:08.94   2 
 11 #  716 Childers, Logan    10 Southwestern           2:09.54   2 
 12 #  570 Huiet, Kaden       11 Holy Cross (           2:09.70   1 
 13 #  508 Sanders, Briar     11 Danville               2:09.88   2 
 14 #  476 Downs, Louis       12 Central                2:11.50   1 
 15 #  520 Herringshaw, Brya  11 Elizabethtown          2:11.98   1 
 16 #  449 Mitchell, Seth     12 Bullitt Central        2:12.36   1 
 17 #  548 Jewell, Zach       09 Green County           2:13.04   2 
 18 #  649 Smith, Toshi       12 Mercer County          2:13.31   1 
 19 #  610 Blankenship, Bobb  12 Meade County           2:13.60   1 
 20 #  720 Hatfield, Jeremia  11 Southwestern           2:13.89   2 
 21 #  489 Vega, Dujuan       12 Central                2:14.37   1 
 22 #  456 Hatfield, Drew     12 Burgin                 2:14.37   2 
 23 #  705 Neal, Jude         11 Owensboro Ca           2:14.77   2 
 24 #  775 Shimamura, Ryota   10 Thomas Nelson          2:14.80   1 
 25 #  497 Cummings, Jesse    10 Danville               2:20.14   2 
 26 #  413 Nowaskie, Eli      09 Bardstown              2:22.20   2 
 27 #  524 Shirts, Jonah      09 Elizabethtown          2:23.40   2 
 28 #  747 Blair, Will        12 Taylor County          2:23.82   2 
 29 #  732 Basham, Aj         10 Spencer County         2:24.70   1 
 30 #  668 Robertson, Javier  09 Nelson County          2:26.36   2 
 31 #  658 Hamilton, Latavia  09 Nelson County          2:29.24   2 
 32 #  773 Mattingly, Camero  10 Thomas Nelson          2:35.48   2 
 33 #  584 Dugan, Jakob       09 John Hardin            2:43.59   2 
 34 #  462 Stewart, Travis    09 Burgin                 2:47.63   2 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
         COC: # 24.83  4/11/2015   Kianna Gray, North Hardin                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #   25 McCall, Maleah     10 Bryan Station            27.41   1  10   
  2 #   21 Jackson, TaShawna  09 Bryan Station            27.63   1   8   
  3 #  196 Smith, Calicia     11 Mercer County            27.71   1   6   
  4 #  197 Steele, Abby       11 Mercer County            27.75   1   5   
  5 #  243 Bramer, Ryan       10 North Oldham             28.25   1   4   
  6 #  239 Woods, Tyla        09 North Hardin             28.35   2   3   
  7 #  254 Lacey, Reagan      11 North Oldham             28.52   1   2   
  8 #  137 Clay, Quiona       09 John Hardin              29.02   1   1   
  9 #  138 Drain, Janiya      08 John Hardin              29.14   2 
 10 #  263 Cecil, Emilee      09 Owensboro Ca             29.45   2 
 11 #  112 Lindsay, Cassie    11 Green County             30.07   2 
 12 #   86 Castaneda, Vaness  09 Fort Knox                30.10   2 
 13 #  327 Nemeth, Jada       09 Thomas Nelson            30.28   3  30.271
 14 #  328 Spalding, Carly    10 Thomas Nelson            30.28   1  30.278
 15 #  113 Nelson, Lindsey    08 Green County             30.31   2 
 16 #  236 reed, jaida        10 North Hardin             30.76   2 
 17 #  291 Brackob, Emily     12 Spencer County           30.97   3 
 18 #  162 Carter, Katelyn    12 Meade County             31.70   2 
 19 #  274 Staples, Carol     09 Owensboro Ca             31.75   3 
 20 #  298 Hill, Taylor       10 Spencer County           31.80   3 
 21 #  171 Martin, Liz        10 Meade County             31.99   3 
 22 #  156 Spalding, Emily    10 Marion County            32.19   4 
 23 #   43 Taylor, Anderson   08 Burgin                   32.50   3 
 24 #  314 Rosner, Victoria   08 Taylor County            33.26   3 
 25 #  131 Skillman, Laurell  09 Holy Cross (             33.57   4 
 26 #   37 Church, Abigale    09 Burgin                   33.78   3 
 27 #  286 Patterson, Lydia   09 Southwestern             34.00   4 
 28 #  315 Tackett, Carli     12 Taylor County            34.08   4 
 29 #   50 Sharp, Alyssa      11 Casey County             34.76   4 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
         COC: # 22.64  4/23/2016   Korie Cleveland, John Hardin                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  488 Thorton, Jermemia  11 Central                  23.07   1  10   
  2 #  678 Issac, Alijah      10 North Hardin             23.36   2   8   
  3 #  410 Mason, Kavonte     11 Bardstown                23.41   1   6   
  4 #  748 Goodin, Tre        11 Taylor County            23.59   1   5   
  5 #  709 Staples, Jackson   11 Owensboro Ca             23.62   1   4   
  6 #  480 Howard, Deondre    11 Central                  23.68   1   3   
  7 #  695 Williams, Xavier   10 North Hardin             23.99   2   2   
  8 #  518 Hawkins, Ryan      12 Elizabethtown            24.17   2   1   
  9 #  707 Shelton, Evan      11 Owensboro Ca             24.43   2 
 10 #  527 Alford, Laval      10 Fort Knox                24.75   3 
 11 #  759 Sebastion, T. J.   11 Taylor County            24.76   2 
 12 #  525 Vea, Jeremiah      12 Elizabethtown            24.94   1 
 13 #  580 Thomas, Lex        10 Holy Cross (             25.10   3 
 14 #  499 Givens-Ford, Dami  11 Danville                 25.13   2 
 15 #  623 Matthews, Donovan  11 Meade County             25.14   3 
 16 #  731 Strevels, Jordan   10 Southwestern             25.40   2 
 17 #  566 Davis, Luke        11 Holy Cross (             25.46   1 
 18 #  535 Hookfin, Kaleb     09 Fort Knox                25.48   4 
 19 #  589 Hodges, Dominick   10 John Hardin              25.61   3 
 20 #  632 Williams, Hunter   10 Meade County             25.69   3 
 21 #  550 Marples, Blake     12 Green County             25.74   3 
 22 #  647 Peavler, Brady     09 Mercer County            25.86   4 
 23 #  730 Stevens, Josh      10 Southwestern             26.06   2 
 24 #  456 Hatfield, Drew     12 Burgin                   26.07   5 
 25 #  554 Mitchell, Darian   09 Green County             26.08   3 
 26 #  662 Johnson, Mason     11 Nelson County            26.09   4 
 27 #  735 Di Natale, Davide  11 Spencer County           26.21   3 
 28 #  447 London, James      09 Bullitt Central          26.43   4 
 29 #  588 Harris, Isaiah     09 John Hardin              26.97   4 
 30 #  603 Reed, Jake         11 Marion County            27.24   4 
 31 #  671 Vidt, Bradley      10 Nelson County            27.40   1 
 32 #  783 Stills, Diantae    07 North Hardin            x27.51   5 
 33 #  441 Albert, Jock       10 Bullitt Central          27.59   5 
 34 #  737 Hoyle, Grady       10 Spencer County           28.24   4 
 35 #  771 Huntt, Samson      09 Thomas Nelson            28.53   4 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
         COC: # 11:31.42  4/12/2014   Karly Gawarecki, Lou. Holy Cross         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #   68 Been, Sarah        12 Elizabethtown         11:24.36#  10   
  2 #   51 Vaughn, Abby       08 Casey County          12:25.64    8   
  3 #  272 Scheithe, Alexand  11 Owensboro Ca          12:27.10    6   
  4 #  313 Riley, Maddie      10 Taylor County         12:42.38    5   
  5 #  292 Bush, Lindsey      12 Spencer County        12:43.94    4   
  6 #  185 Darnell, Clayra    08 Mercer County         12:47.71    3   
  7 #  248 Fain, Aspen        09 North Oldham          12:51.99    2   
  8 #   75 Musgrave, Emma     08 Elizabethtown         13:03.07    1   
  9 #   58 Earle, Kiah        09 Danville              13:03.09  
 10 #  104 Coffey, Carlee     09 Green County          13:13.16  
 11 #  308 Maynard, Emma      10 Taylor County         13:18.63  
 12 #  173 Mitoraj, Madisyn   09 Meade County          13:18.73  
 13 #  206 Dossett, Jenna     09 Nelson County         13:25.12  
 14 #  231 McNeil, Janiah     08 North Hardin          13:28.01  
 15 #  211 Oneill, Erin       11 Nelson County         13:28.52  
 16 #  299 Manley, Alli       10 Spencer County        13:53.23  
 17 #  252 Gaynor, Rachel     10 North Oldham          14:00.41  
 18 #  276 Akin, Jasmine      08 Southwestern          14:03.08  
 19 #  172 McElroy, Haley     09 Meade County          14:08.41  
 20 #   97 Roche, Logan       09 Fort Knox             14:17.16  
 21 #  199 Wimsatt, Brianna   10 Mercer County         14:29.91  
 22 #  326 Manning, Alyssa    09 Thomas Nelson         14:32.02  
 23 #  222 Cusimano, Mia      08 North Hardin          14:32.96  
 24 #   63 Meaux, Ellise      09 Danville              15:03.12  
 25 #   89 Flecsher, Rain     11 Fort Knox             16:51.35  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
         COC: # 9:50.46  4/11/2015   Ethan Shuley, Highlands                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  708 Stallings, Austin  12 Owensboro Ca           9:30.48#  10   
  2 #  582 Thornsberry, Keet  12 Holy Cross (           9:47.54#   8   
  3 #  698 Cason, John        11 Owensboro Ca           9:54.42    6   
  4 #  752 Maynard, Ryan      11 Taylor County         10:03.06    5   
  5 #  402 Flanagan, Caleb    12 Bardstown             10:06.67    4   
  6 #  770 Hoyes, Lane        09 Thomas Nelson         10:11.74    3   
  7 #  653 Brady, Dakota      10 Nelson County         10:18.24    2   
  8 #  573 Meiman, Josh       10 Holy Cross (          10:21.24    1   
  9 #  440 Walles, Grant      12 Bryan Station         10:35.62  
 10 #  408 Hill, Eli          09 Bardstown             10:38.48  
 11 #  612 Butler, Ryan       11 Meade County          10:38.84  
 12 #  688 Russell, Gabe      08 North Hardin          10:40.15  
 13 #  680 Lin, Kedrick       11 North Hardin          10:52.42  
 14 #  776 Vance, Ethan       10 Thomas Nelson         10:55.25  
 15 #  618 Gonsalves, Roman   09 Meade County          10:58.13  
 16 #  477 Evans, Kelvon      12 Central               10:58.44  
 17 #  551 Martin, Rylee      12 Green County          11:27.69  
 18 #  425 Dickerson, Presto  11 Bryan Station         11:33.82  
 19 #  744 Ward, Carter       09 Spencer County        11:47.35  
 20 #  643 Lewis, Jonah       09 Mercer County         11:49.36  
 21 #  511 Suarez, Gabe       10 Danville              12:03.03  
 22 #  495 Bischoff, Brady    09 Danville              12:03.19  
 23 #  451 Riddle, Austin     09 Bullitt Central       12:04.39  
 24 #  723 Jones, Brycen      10 Southwestern          13:01.86  
 25 #  777 Arrigo, Tyler      09 North Hardin B        13:07.30  
 26 #  532 Daniel, Joshua     10 Fort Knox             13:13.13  
 27 #  734 Detrich, Hayden    10 Spencer County        13:37.30  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
         COC: # 4:16.62  4/12/2014   St Henry District, St Henry               
                         T Connett, L Cahill, S Hentz, K Nix               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mercer County                                       4:13.08#  1  10   
     1) #182 Catlett, Jacey 10          2) #197 Steele, Abby 11           
     3) #192 Mays, Love 09              4) #181 Blevins, Haley 11         
  2 Elizabethtown                                       4:21.43   1   8   
     1) #73 Love, Zion 11               2) #69 Cockerham, Jansen 08       
     3) #71 Evans, Amirr 12             4) #68 Been, Sarah 12             
  3 Spencer County                                      4:33.12   1   6   
     1) #301 Wethington, Hayley 09      2) #293 Camacho, Jd 11            
     3) #291 Brackob, Emily 12          4) #294 Campbell, Allie 10        
  4 Meade County                                        4:34.54   1   5   
     1) #175 Spink, Trinity 09          2) #166 Keenan, Embry 09          
     3) #168 Madden, Brandie 11         4) #157 Board, Braydin 11         
  5 Fort Knox                                           4:40.73   1   4   
     1) #100 Tudryn, Sage 09            2) #92 LeBlanc, Sadie 08          
     3) #90 Hahn, Cora 10               4) #95 Nordman, Taylor 12         
  6 Danville                                            4:41.87   1   3   
     1) #65 Strysick, Claire 12         2) #60 Hibbs, Abbie 12            
     3) #61 Jenkins, Anaiah 11          4) #67 Voyles, Lisa 12            
  7 Bryan Station                                       4:43.90   2   2   
     1) #20 Hayden, Nevaeh 10           2) #16 Edison Turner, Sienna 10   
     3) #15 Davis, Djharriah 12         4) #25 McCall, Maleah 10          
  8 Bardstown                                           4:46.26   1   1   
     1) #12 Zizzo, Ashley 12            2) #1 Ahlers, Cortney 08          
     3) #8 Kiser, Rory 10               4) #9 Roby, Campbell 10           
  9 Nelson County                                       4:46.28   1 
     1) #209 Larue, Audrey 09           2) #217 Runner, Macy 08           
     3) #205 Dossett, Claire 09         4) #207 Hardin, Olivia 09         
 10 Green County                                        5:09.43   2 
     1) #109 Fernandez, Romana 11       2) #111 Knoy, Abby 11             
     3) #119 Sneed, Chelsey 09          4) #114 Priddy, Angel 11          
 11 Taylor County                                       5:16.85   2 
     1) #309 McCubbin, Peyton 09        2) #311 Reynolds, Jenna 09        
     3) #308 Maynard, Emma 10           4) #312 Reynolds, Natalie 11      
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
         COC: # 3:24.49  4/13/2013   North Hardin, North Hardin                
                         K Dyer, D Johnson, K Oxendine, S Packer           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Central                                             3:36.56   1  10   
     1) #492 Williams, Mykah 12         2) #491 Williams, Hasani 10       
     3) #490 Williams, Ahmad 12         4) #482 Linton, Takaius 12        
  2 Meade County                                        3:37.49   1   8   
     1) #633 Wilson, Cole 12            2) #613 Clarkson, Nate 10         
     3) #614 Clarkson, Zachary 10       4) #616 Franco, John 12           
  3 Danville                                            3:39.41   1   6   
     1) #512 Thornton, Zach 12          2) #508 Sanders, Briar 11         
     3) #498 Dawson, Trey 11            4) #505 McKnight, Gabe 11         
  4 Taylor County                                       3:47.08   1   5   
     1) #762 Wasson, Devan 12           2) #757 Phillips, Davin 11        
     3) #753 Nunn, Dalton 10            4) #758 Rogers, Noah 12           
  5 Bullitt Central HS                                  3:48.49   1   4   
     1) #443 Fields, Challen 08         2) #449 Mitchell, Seth 12         
     3) #453 Stults, Ben 10             4) #446 Hess, Jaden 10            
  6 Green County                                        3:48.80   2   3   
     1) #545 Abell, Bradley 12          2) #558 Soto, Matthew 12          
     3) #549 Johnson, Nash 10           4) #554 Mitchell, Darian 09       
  7 Holy Cross (Louisville)                             3:50.45   1   2   
     1) #560 Adams, Steven 11           2) #564 Brown, Chase 11           
     3) #570 Huiet, Kaden 11            4) #571 Key, Larry 10             
  8 Bardstown                                           3:51.50   2   1   
     1) #405 Hennessey, Ethan 12        2) #415 Rogers, Jayden 10         
     3) #401 Dickey, Casey 10           4) #409 Lauricella, Joseph 11     
  9 Mercer County                                       3:53.60   1 
     1) #637 Curtsinger, Cody 11        2) #645 Lukitsch, Jalen 10        
     3) #640 Edelen, Carter 12          4) #649 Smith, Toshi 12           
 10 North Hardin                                        3:57.41   1 
     1) #679 King, Ta'rek 11            2) #695 Williams, Xavier 10       
     3) #685 Moore, Josh 11             4) #690 Simpson, Isaiah 11        
 11 Nelson County                                       4:00.70   2 
     1) #669 Roby, Ethan 12             2) #667 Robertson, Jacobie 11     
     3) #663 Kiskaden, Devon 10         4) #653 Brady, Dakota 10          
 12 Fort Knox                                           4:14.30   2 
     1) #544 Wooten, C.J. 11            2) #535 Hookfin, Kaleb 09         
     3) #527 Alford, Laval 10           4) #543 Sealey, Devin 08          
 
Event 25  Girls Shot Put
=================================================================================
         COC: # 40-05  4/13/2013   Chanel Roberts, North Hardin                
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  227 Lee, Angel         10 North Hardin          41-05.50#    12.63m  10   
  2 #  201 Yeast, Zoe         11 Mercer County         35-08.00     10.87m   8   
  3 #   49 Hayes, Brenna      12 Casey County          35-04.00     10.76m   6   
  4 #  128 Mathews, Mary      10 Holy Cross (          32-10.50     10.02m   5   
  5 #  293 Camacho, Jd        11 Spencer County        29-08.50      9.05m   4   
  6 #  321 Duenzel, Jessica   09 Thomas Nelson         29-07.00      9.01m   3   
  7 #  228 Lee, Myla          11 North Hardin          28-00.00      8.53m   2   
  8 #   22 Jackson, Tiara     12 Bryan Station        J28-00.00      8.53m   1   
  9 #  117 Russell, Macie     11 Green County          27-03.00      8.30m 
 10 #  164 Gonsalves, Makenn  12 Meade County          26-05.50      8.06m 
 11 #   34 Kennedy, Tori      11 Bullitt Central       25-01.00      7.64m 
 12 #    3 Cooper, Asia       10 Bardstown             25-00.00      7.62m 
 13 #  246 Donofrio, Andrea   12 North Oldham          24-10.00      7.56m 
 14 #  187 Edelen, Kendall    10 Mercer County         24-07.50      7.50m 
 15 #  129 Reynolds, Hannah   12 Holy Cross (          24-00.50      7.32m 
 16 #  167 Lee, Alandria      10 Meade County          23-11.00      7.28m 
 16 #  215 Raymer, Kelsey     08 Nelson County         23-11.00      7.28m 
 18 #  249 Frankenfield, Gab  11 North Oldham          23-07.00      7.18m 
 19 #   74 Mason, Kennedy     09 Elizabethtown         23-06.00      7.16m 
 19 #   84 Anderson, Kassidy  07 Fort Knox             23-06.00      7.16m 
 21 #  329 Thompson, Grace    10 Thomas Nelson         23-03.50      7.09m 
 22 #  118 Sidebottom, Autum  10 Green County          23-01.00      7.03m 
 23 #  261 Bach, Clara        11 Owensboro Ca          22-03.50      6.79m 
 24 #    4 Cooper, Sea' Aira  08 Bardstown             22-03.00      6.78m 
 25 #   38 Essex, Lily        09 Burgin                22-01.00      6.73m 
 26 #   54 Byrd, Destiny      10 Danville              22-00.00      6.70m 
 27 #  331 Abdullah, Sabriya  10 Nelson County         21-10.50      6.66m 
 28 #  144 Rayson, Baylee     09 John Hardin           19-08.00      5.99m 
 29 #   33 Groves, Savannah   10 Bullitt Central       18-05.50      5.62m 
 29 #  332 Koch, Hannah          Taylor County         18-05.50      5.62m 
 31 #  102 Williams, Khyla    10 Fort Knox             17-07.50      5.37m 
 32 #  285 Mink, Lydia        09 Southwestern          16-05.00      5.00m 
 33 #  303 Bertram, Sydney    10 Taylor County         14-08.00      4.47m 
 
Event 26  Boys Shot Put
=================================================================================
         COC: # 48-00  4/11/2015   Aj Hampton, North Hardin                    
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  557 Ray, Nathan        12 Green County          46-10.00     14.27m  10   
  2 #  404 Hall, Tyler        10 Bardstown             44-04.50     13.52m   8   
  3 #  428 Fields, Brandon    12 Bryan Station         43-04.00     13.20m   6   
  4 #  568 Goodwin, Kiyaunta  09 Holy Cross (          43-00.00     13.10m   5   
  5 #  555 Moon, Thaddeus     11 Green County          42-03.00     12.87m   4   
  6 #  767 Cothern, Isaac     11 Thomas Nelson         41-02.00     12.54m   3   
  7 #  740 Milburn, Christia  10 Spencer County        40-08.50     12.40m   2   
  8 #  659 Hayes, Jonathan    11 Nelson County         37-08.50     11.49m   1   
  9 #  470 Singleton, Gabe    12 Casey County          36-07.00     11.15m 
 10 #  459 McCowan, Steven    12 Burgin                36-04.50     11.08m 
 11 #  675 Crow, Elijah       10 North Hardin          35-08.00     10.87m 
 12 #  604 Rice, Ethan        09 Marion County         35-07.50     10.85m 
 13 #  754 Oliver, Matthew    11 Taylor County         35-01.00     10.69m 
 14 #  781 Harlan, Cayson     11 Danville              34-06.00     10.51m 
 15 #  743 Wade, Kellan       10 Spencer County        34-04.50     10.47m 
 16 #  513 Walker, Tres       12 Danville              34-00.50     10.37m 
 17 #  432 Kern, Isaac        11 Bryan Station         33-05.50     10.19m 
 18 #  627 Poff, Cameron      12 Meade County          32-09.00      9.98m 
 19 #  469 Floyd, Brigham     12 Casey County          32-06.50      9.91m 
 20 #  672 Williamson, Jorda  12 Nelson County         32-00.00      9.75m 
 21 #  704 Mitchell, Sam      09 Owensboro Ca          30-09.00      9.37m 
 22 #  450 Ricketts, Jarrett  08 Bullitt Central       30-03.00      9.22m 
 23 #  406 Hennessy, Logan    10 Bardstown             29-11.00      9.11m 
 24 #  619 Graham, Kiante     12 Meade County          29-07.00      9.01m 
 25 #  693 Wilburn, Dontariu  08 North Hardin          29-05.50      8.97m 
 26 #  769 Gossom, Aiden      09 Thomas Nelson         29-03.00      8.91m 
 27 #  756 Patton, Zack       11 Taylor County         29-02.50      8.90m 
 28 #  536 Jefferson, Daivon  12 Fort Knox             27-01.00      8.25m 
 29 #  465 Vandiviere, Dayla  12 Burgin                24-09.00      7.54m 
 30 #  444 Hatfield, Braden   08 Bullitt Central       22-11.00      6.98m 
 31 #  532 Daniel, Joshua     10 Fort Knox             20-10.50      6.36m 
 
Event 27  Girls Discus Throw
=================================================================================
         COC: # 114-01  4/23/2016   Ngozi Akukwe, Elizabethtown                
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  201 Yeast, Zoe         11 Mercer County           120-00#    36.57m  10   
  2 #  227 Lee, Angel         10 North Hardin            115-06#    35.20m   8   
  3 #  228 Lee, Myla          11 North Hardin            110-01     33.55m   6   
  4 #   49 Hayes, Brenna      12 Casey County            105-06     32.15m   5   
  5 #  128 Mathews, Mary      10 Holy Cross (             94-03     28.72m   4   
  6 #   34 Kennedy, Tori      11 Bullitt Central          85-08     26.11m   3   
  7 #  246 Donofrio, Andrea   12 North Oldham             77-08     23.67m   2   
  8 #  164 Gonsalves, Makenn  12 Meade County             77-04     23.57m   1   
  9 #  117 Russell, Macie     11 Green County             77-02     23.52m 
 10 #  118 Sidebottom, Autum  10 Green County             76-03     23.24m 
 11 #  187 Edelen, Kendall    10 Mercer County            75-07     23.03m 
 12 #  293 Camacho, Jd        11 Spencer County           74-11     22.83m 
 13 #  329 Thompson, Grace    10 Thomas Nelson            74-02     22.60m 
 14 #  163 Cowman, Shella     11 Meade County             70-06     21.48m 
 15 #  215 Raymer, Kelsey     08 Nelson County            68-05     20.85m 
 16 #   33 Groves, Savannah   10 Bullitt Central          64-08     19.71m 
 17 #  311 Reynolds, Jenna    09 Taylor County            62-01     18.92m 
 18 #   22 Jackson, Tiara     12 Bryan Station            61-10     18.84m 
 19 #  321 Duenzel, Jessica   09 Thomas Nelson            61-02     18.64m 
 20 #    7 Kisegy, Makayla    12 Bardstown                60-00     18.28m 
 21 #  129 Reynolds, Hannah   12 Holy Cross (             59-11     18.26m 
 22 #    3 Cooper, Asia       10 Bardstown                59-10     18.23m 
 23 #  261 Bach, Clara        11 Owensboro Ca             58-09     17.90m 
 24 #   38 Essex, Lily        09 Burgin                   58-07     17.85m 
 25 #  332 Koch, Hannah          Taylor County            56-10     17.32m 
 26 #  151 Hoppes, Alexis     09 Marion County            55-09     16.99m 
 27 #  249 Frankenfield, Gab  11 North Oldham             53-08     16.35m 
 28 #  331 Abdullah, Sabriya  10 Nelson County            52-01     15.87m 
 29 #  101 Walker, Deviana    07 Fort Knox                49-07     15.11m 
 30 #   85 Britt, Desirae     09 Fort Knox                41-10     12.75m 
 31 #  285 Mink, Lydia        09 Southwestern             40-04     12.29m 
 
Event 28  Boys Discus Throw
=================================================================================
         COC: # 151-03  4/13/2013   Jalon Chrism, Paducah Tilg                 
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  557 Ray, Nathan        12 Green County            148-11     45.38m  10   
  2 #  604 Rice, Ethan        09 Marion County           132-09     40.46m   8   
  3 #  555 Moon, Thaddeus     11 Green County            123-08     37.69m   6   
  4 #  513 Walker, Tres       12 Danville                121-10     37.13m   5   
  5 #  414 Phillips, Trey     12 Bardstown               118-10     36.22m   4   
  6 #  749 Holloway, Joey     09 Taylor County           114-05     34.87m   3   
  7 #  404 Hall, Tyler        10 Bardstown               112-05     34.26m   2   
  8 #  568 Goodwin, Kiyaunta  09 Holy Cross (            106-07     32.48m   1   
  9 #  682 Lynn, Jacob        11 North Hardin             98-04     29.97m 
 10 #  627 Poff, Cameron      12 Meade County             95-00     28.95m 
 11 #  754 Oliver, Matthew    11 Taylor County            94-07     28.82m 
 12 #  432 Kern, Isaac        11 Bryan Station            94-00     28.65m 
 13 #  459 McCowan, Steven    12 Burgin                   93-02     28.39m 
 14 #  654 Burnison, Ben      11 Nelson County            88-06     26.97m 
 15 #  469 Floyd, Brigham     12 Casey County             87-09     26.74m 
 16 #  470 Singleton, Gabe    12 Casey County             86-02     26.26m 
 17 #  781 Harlan, Cayson     11 Danville                 84-09     25.83m 
 18 #  681 Lunz, Michael      10 North Hardin             82-08     25.19m 
 19 #  740 Milburn, Christia  10 Spencer County           80-03     24.46m 
 20 #  625 Neal, Aidan        10 Meade County             80-02     24.43m 
 21 #  704 Mitchell, Sam      09 Owensboro Ca             79-11     24.35m 
 22 #  544 Wooten, C.J.       11 Fort Knox                78-08     23.97m 
 23 #  743 Wade, Kellan       10 Spencer County           78-05     23.90m 
 24 #  769 Gossom, Aiden      09 Thomas Nelson            72-01     21.97m 
 25 #  670 Turner, Cameron    08 Nelson County            71-04     21.74m 
 26 #  444 Hatfield, Braden   08 Bullitt Central          71-00     21.64m 
 27 #  768 Munteanu, Michael  10 Thomas Nelson            70-11     21.61m 
 28 #  603 Reed, Jake         11 Marion County            68-03     20.80m 
 29 #  450 Ricketts, Jarrett  08 Bullitt Central          68-01     20.75m 
 30 #  534 Hatchett, Thomas   09 Fort Knox                59-01     18.00m 
 31 #  784 Ritchie, David     09 Bardstown               x25-02      7.67m 
 
Event 29  Girls Long Jump
=================================================================================
         COC: # 16-07.75  4/23/2016   Mya Muschette, John Hardin               
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  183 Claunch, Jasmine   11 Mercer County         16-08.50#     5.09m  10   
  2 #  233 Miller, Chloe      12 North Hardin          14-10.00      4.52m   8   
  3 #  241 Bailey, Jillian    10 North Oldham          14-08.50      4.48m   6   
  4 #  193 McCombs, Toni      12 Mercer County         13-10.50      4.22m   5   
  5 #  120 Allen, Amaya       10 Holy Cross (          13-10.00      4.21m   4   
  6 #   19 Gabriel, Naphtali  11 Bryan Station         13-07.00      4.14m   3   
  7 #  325 Luce, Bella        08 Thomas Nelson         13-03.50      4.05m   2   
  8 #  258 Wright, Charlotte  09 North Oldham          13-03.25      4.04m   1   
  9 #  236 reed, jaida        10 North Hardin          12-08.50      3.87m 
 10 #  268 Krampe, Lillian    11 Owensboro Ca          12-08.00      3.86m 
 11 #  291 Brackob, Emily     12 Spencer County        12-05.00      3.78m 
 12 #   82 Wise, Morgan       09 Elizabethtown         12-02.00      3.70m 
 13 #  108 Eastham, Bienja    11 Green County          11-08.00      3.55m 
 14 #  212 Overall, Shaianne  08 Nelson County         11-06.50      3.51m 
 15 #  132 Staples, Amanda    11 Holy Cross (          11-06.00      3.50m 
 16 #  277 Burton, Keyana     09 Southwestern          10-02.00      3.09m 
 
Event 30  Boys Long Jump
=================================================================================
         COC: # 21-07  4/12/2014   Jawan Grey, Danville                        
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  419 Botaka, Moses      12 Bryan Station         20-09.00      6.32m  10   
  2 #  484 Macklin, Kilan     12 Central               20-05.00      6.22m   8   
  3 #  473 Beason, Dal'Quan   12 Central               20-01.00      6.12m   6   
  4 #  422 Coulter, Jahmere   11 Bryan Station         19-01.00      5.81m   5   
  5 #  751 Irvin, Dejhon      12 Taylor County         19-00.00      5.79m   4   
  6 #  578 Siegrist, Nolan    11 Holy Cross (          18-10.00      5.74m   3   
  7 #  749 Holloway, Joey     09 Taylor County         18-07.00      5.66m   2   
  8 #  502 Jones, Blake       10 Danville              18-01.00      5.51m   1   
  9 #  525 Vea, Jeremiah      12 Elizabethtown         17-11.50      5.47m 
 10 #  546 Bardin, Zyler      12 Green County          17-10.00      5.43m 
 11 #  577 Siegrist, Nate     09 Holy Cross (          17-07.00      5.35m 
 12 #  685 Moore, Josh        11 North Hardin          17-06.00      5.33m 
 13 #  599 Hoppes, Nate       11 Marion County         17-03.00      5.25m 
 14 #  767 Cothern, Isaac     11 Thomas Nelson         16-08.00      5.08m 
 15 #  766 Burba, Austin      09 Thomas Nelson         16-03.00      4.95m 
 16 #  527 Alford, Laval      10 Fort Knox             16-02.00      4.92m 
 17 #  549 Johnson, Nash      10 Green County          15-11.00      4.85m 
 18 #  703 Jones, Logan       11 Owensboro Ca          15-07.00      4.74m 
 19 #  665 Owens, Landon      11 Nelson County         14-11.00      4.54m 
 20 #  706 Piedrahita, Kevin  12 Owensboro Ca          14-02.00      4.31m 
 21 #  518 Hawkins, Ryan      12 Elizabethtown         13-03.00      4.03m 
 22 #  727 Picard, Sam        10 Southwestern          12-08.50      3.87m 
 23 #  499 Givens-Ford, Dami  11 Danville              12-04.00      3.75m 
 
Event 31  Girls Triple Jump
=================================================================================
         COC: # 36-02  4/22/2017   Ambere Barnett, Owensboro Cath.             
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  183 Claunch, Jasmine   11 Mercer County         37-02.00#    11.32m  10   
  2 #  120 Allen, Amaya       10 Holy Cross (          33-07.25     10.24m   8   
  3 #  300 Rich, Iliana       10 Spencer County        30-02.00      9.19m   6   
  4 #  112 Lindsay, Cassie    11 Green County          30-01.00      9.16m   5   
  5 #  258 Wright, Charlotte  09 North Oldham          29-01.50      8.87m   4   
  6 #  108 Eastham, Bienja    11 Green County          28-05.50      8.67m   3   
  7 #  325 Luce, Bella        08 Thomas Nelson         28-03.00      8.61m   2   
  8 #  269 Lyon, Madelyn      12 Owensboro Ca          26-06.00      8.07m   1   
  9 #  277 Burton, Keyana     09 Southwestern          26-02.00      7.97m 
 10 #  274 Staples, Carol     09 Owensboro Ca          25-09.00      7.84m 
 11 #   42 Propes, Keira      09 Burgin                25-06.25      7.77m 
 12 #   41 Jenkins, Ellie     09 Burgin                25-05.00      7.74m 
 13 #  132 Staples, Amanda    11 Holy Cross (          24-01.25      7.34m 
 
Event 32  Boys Triple Jump
=================================================================================
         COC: # 44-00.50  4/11/2015   Thomas Henning, North Hardin             
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  419 Botaka, Moses      12 Bryan Station         41-10.00     12.75m  10   
  2 #  578 Siegrist, Nolan    11 Holy Cross (          41-04.00     12.59m   8   
  3 #  646 Mays, Matthew      09 Mercer County         39-09.00     12.11m   6   
  4 #  473 Beason, Dal'Quan   12 Central               38-10.50     11.84m   5   
  5 #  411 Montgomery, Jarel  10 Bardstown             38-10.00     11.83m   4   
  6 #  484 Macklin, Kilan     12 Central               37-07.00     11.45m   3   
  7 #  420 Brown, Jaylen      10 Bryan Station         37-03.50     11.36m   2   
  8 #  577 Siegrist, Nate     09 Holy Cross (          36-08.50     11.18m   1   
  9 #  749 Holloway, Joey     09 Taylor County         34-07.00     10.54m 
 10 #  672 Williamson, Jorda  12 Nelson County         34-02.00     10.41m 
 11 #  726 Markin, Emmanuel   12 Southwestern          33-07.50     10.24m 
 12 #  547 Ferguson, Zack     09 Green County          32-09.50      9.99m 
 13 #  767 Cothern, Isaac     11 Thomas Nelson         30-08.50      9.35m 
 14 #  665 Owens, Landon      11 Nelson County         29-06.00      8.99m 
 15 #  458 Kestler, Ethan     12 Burgin                28-06.00      8.68m 
 16 #  692 Webb, David        08 North Hardin          27-08.50      8.44m 
 
Event 33  Girls High Jump
=================================================================================
         COC: #  5-07  4/23/2016   Grace Campbell, Murray                      
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  257 Schultz, Abby      11 North Oldham           4-10.00      1.47m  10   
  2 #  245 Coffman, Sarah Ka  09 North Oldham           4-08.00      1.42m   8   
  3 #  269 Lyon, Madelyn      12 Owensboro Ca          J4-08.00      1.42m   6   
  4 #   95 Nordman, Taylor    12 Fort Knox              4-06.00      1.37m   4.50
  4 #  166 Keenan, Embry      09 Meade County           4-06.00      1.37m   4.50
  6 #  295 Childress, Shayle  09 Spencer County        J4-06.00      1.37m   3   
  7 #  193 McCombs, Toni      12 Mercer County          4-04.00      1.32m   1.50
  7 #  230 Mcfayden, Kamry    11 North Hardin           4-04.00      1.32m   1.50
  8 #   24 Marshall, Rhiona   11 Bryan Station         J4-04.00      1.32m 
  8 #  311 Reynolds, Jenna    09 Taylor County         J4-04.00      1.32m 
  8 #   62 Leavell, Jakyria   11 Danville              J4-04.00      1.32m 
 12 #  204 Crenshaw, Cassie   09 Nelson County          4-02.00      1.27m 
 12 #  106 Curry, Haylee      07 Green County           4-02.00      1.27m 
 12 #  218 Smith, Alexis      08 Nelson County          4-02.00      1.27m 
 12 #  127 Howard, Abbigail   10 Holy Cross (           4-02.00      1.27m 
 16 #  320 Coffman, Maggie    09 Thomas Nelson          4-00.00      1.21m 
 16 #  111 Knoy, Abby         11 Green County           4-00.00      1.21m 
 -- #  308 Maynard, Emma      10 Taylor County               NH            
 
Event 34  Boys High Jump
=================================================================================
         COC: #  6-04  4/22/2017   Jonathan Hilbrecht, Murray                  
         COC: #  6-06  4/14/2018   Aaron Johnson, Mercer County                
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  751 Irvin, Dejhon      12 Taylor County          6-02.00      1.87m  10   
  2 #  484 Macklin, Kilan     12 Central                6-00.00      1.82m   8   
  3 #  543 Sealey, Devin      08 Fort Knox              5-10.00      1.77m   6   
  4 #  685 Moore, Josh        11 North Hardin          J5-10.00      1.77m   5   
  5 #  689 Sanderson, Isaiah  11 North Hardin          J5-10.00      1.77m   4   
  6 #  479 Goodall, Malik     12 Central               J5-10.00      1.77m   3   
  7 #  766 Burba, Austin      09 Thomas Nelson          5-08.00      1.72m   2   
  8 #  498 Dawson, Trey       11 Danville               5-04.00      1.62m   1   
  9 #  504 McGuire, Brennan   12 Danville              J5-04.00      1.62m 
  9 #  560 Adams, Steven      11 Holy Cross (          J5-04.00      1.62m 
 11 #  646 Mays, Matthew      09 Mercer County          5-02.00      1.57m 
 11 #  581 Thornsberry, Garr  09 Holy Cross (           5-02.00      1.57m 
 11 #  411 Montgomery, Jarel  10 Bardstown              5-02.00      1.57m 
 11 #  528 Anderson, Josiah   10 Fort Knox              5-02.00      1.57m 
 11 #  765 Boone, Stone       10 Thomas Nelson          5-02.00      1.57m 
 11 #  703 Jones, Logan       11 Owensboro Ca           5-02.00      1.57m 
 11 #  749 Holloway, Joey     09 Taylor County          5-02.00      1.57m 
 18 #  732 Basham, Aj         10 Spencer County         5-00.00      1.52m 
 18 #  730 Stevens, Josh      10 Southwestern           5-00.00      1.52m 
 18 #  613 Clarkson, Nate     10 Meade County           5-00.00      1.52m 
 18 #  614 Clarkson, Zachary  10 Meade County           5-00.00      1.52m 
 18 #  706 Piedrahita, Kevin  12 Owensboro Ca           5-00.00      1.52m 
 
Event 35  Girls Pole Vault
=================================================================================
         COC: # 11-00  4/23/2016   Yasmine Homa, Murray                        
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  250 Franklin, Raegan   12 North Oldham          11-06.00#     3.50m  10   
  2 #  251 Franzel, Asia      10 North Oldham           9-06.00      2.89m   8   
  3 #  328 Spalding, Carly    10 Thomas Nelson          9-00.00      2.74m   6   
  4 #  151 Hoppes, Alexis     09 Marion County          8-00.00      2.43m   5   
  5 #  112 Lindsay, Cassie    11 Green County          J8-00.00      2.43m   3.50
  5 #   95 Nordman, Taylor    12 Fort Knox             J8-00.00      2.43m   3.50
  7 #    5 Downs, Sophia      10 Bardstown              7-00.00      2.13m   2   
  8 #  182 Catlett, Jacey     10 Mercer County          6-00.00      1.82m   0.50
  8 #  111 Knoy, Abby         11 Green County           6-00.00      1.82m   0.50
  9 #  188 Flores, Joselyn    11 Mercer County         J6-00.00      1.82m 
 
Event 36  Boys Pole Vault
=================================================================================
         COC: # 14-05  4/11/2015   Antonio Parker-Drouin, North Hardin         
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  599 Hoppes, Nate       11 Marion County         14-00.00      4.26m  10   
  2 #  779 Isaacs, Logan      10 Bethlehem             13-06.00      4.11m   8   
  3 #  729 Slusser, Kade      11 Southwestern          11-06.00      3.50m   6   
  4 #  684 Mcintyre, Michael  12 North Hardin          10-06.00      3.20m   5   
  5 #  465 Vandiviere, Dayla  12 Burgin               J10-06.00      3.20m   4   
  6 #  574 Recktenwald, J. t  11 Holy Cross (          10-00.00      3.04m   3   
  7 #  550 Marples, Blake     12 Green County         J10-00.00      3.04m   2   
  8 #  763 Bentley, Brent     12 Thomas Nelson          9-06.00      2.89m   1   
  9 #  598 Hernandez, Jorge   11 Marion County          8-06.00      2.59m 
 10 #  782 Barr, Cashun       11 North Hardin          x7-06.00      2.28m 
 10 #  677 Hanson, Jaysson    10 North Hardin           7-06.00      2.28m 
 12 #  458 Kestler, Ethan     12 Burgin                 6-06.00      1.98m 
 13 #  764 Boone, Sawyer      09 Thomas Nelson          5-06.00      1.67m 
 
Event 37  Mixed 2x50 Meter Relay Ambulatory
================================================================
         COC: # 18.68  4/22/2017   Fort Knox, Fort Knox                        
                       J DANIEL, J DANIEL                                
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fort Knox                                             19.15  
     1) #530 Daniel, Jacob 08           2) #531 Daniel, James 11          
     3) #532 Daniel, Joshua 10          4)                                
 
Event 38  Mixed 2x200 Meter Relay Ambulatory
================================================================
         COC: # 1:20.54  4/22/2017   Fort Knox, Fort Knox                      
                         J DANIEL, J DANIEL                                
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fort Knox                                           1:25.26  
     1) #532 Daniel, Joshua 10          2) #531 Daniel, James 11          
     3) #530 Daniel, Jacob 08           4)                                
 
Event 39  Mixed Shot Put 2 Throws eac Ambulatory
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 #  531 Daniel, James     M11 Fort Knox             20-10.00      6.35m  jacob daniel
 
Event 40  Boys Shot Put Wheelchair
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 #  784 Ritchie, David     09 Bardstown             10-05.50      3.18m 
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Mercer County              143        2) North Oldham              121   
    3) Bryan Station               73        4) North Hardin               63.50
    5) Elizabethtown               45        6) Spencer County             43   
    7) Fort Knox                   27        8) Casey County               25   
    9) John Hardin                 24       10) Owensboro Catholic         23   
   10) Holy Cross (Louisville)     23       12) Taylor County              17   
   13) Danville                    16       14) Meade County               14.50
   15) Thomas Nelson               14       16) Green County               13   
   17) Bardstown                    9       18) Marion County               5   
   19) Bullitt Central HS           3                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Central                    102        2) Bryan Station              68   
    3) Holy Cross (Louisville)     67        4) North Hardin               62   
    5) Bardstown                   55        6) Danville                   53   
    7) Taylor County               52        8) Green County               43   
    9) Owensboro Catholic          40       10) Spencer County             34   
   11) Meade County                22       12) Marion County              18   
   13) Bullitt Central HS          16       14) Nelson County              14   
   15) Elizabethtown               11       16) Thomas Nelson               9   
   17) Mercer County                8       17) Bethlehem                   8   
   19) Fort Knox                    7       20) Southwestern                6   
   21) Burgin                       4       22) John Hardin                 3