Licensed to Hancock County High School HY-TEK's Meet Manager 4/17/2019 05:09 PM
                   Hancock County Senior Night - 10/16/2018                    
                          Hancock County High School                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Payne, Madison               Hancock Coun                      14.40    5   
  2 Lowden, Isa                  Meade County                      14.50    3   
  3 Poole, Bailey                Hancock Coun                      15.00    2   
  4 Maddox, Aleah                Meade County                      15.10    1   
  5 Thornsberry, Amanda          Meade County                     x15.30  
  6 Powers, Hannah               Hancock Coun                     x15.40  
  6 Robertson, Cyia              Meade County                     x15.40  
  8 Stafford, Cheyenne           Meade County                     x15.50  
  9 Richardson, Raigan           Meade County                     x15.60  
 10 Dore, Cadence                Meade County                     x15.90  
 11 Mann, Elana                  Meade County                     x17.30  
 12 Mann, Kendall                Meade County                     x17.60  
 13 Parsons, Natalie             Meade County                     x18.20  
 13 Huffman, Abby                Hancock Coun                     x18.20  
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Cole                 Meade County                      11.80    5   
  2 Matthews, Donovan            Meade County                      12.10    3   
  3 Harness, Ben                 Frederick Fr                      12.20    2   
  4 Williams, Hunter             Meade County                     x12.30  
  4 Robbins, Tristan             Hancock Coun                      12.30    1   
  6 Clarkson, Zachary            Meade County                     x12.40  
  6 Farris, Devon                Frederick Fr                      12.40  
  6 Clarkson, Nate               Meade County                     x12.40  
  9 Simmons, CJ                  Meade County                     x12.60  
 10 Butler, Hunter               Meade County                     x12.70  
 10 Evans, Elliot                McLean Count                      12.70  
 12 Wheatley, Dakota             Hancock Coun                      12.80  
 12 Aumock, Gavin                Meade County                     x12.80  
 12 Clayton, Zach                McLean Count                      12.80  
 15 Van Tassell, Dalton          Meade County                     x13.10  
 16 Griffin, Owen                Hancock Coun                     x13.40  
 17 French, Chase                Meade County                     x14.00  
 18 Dahl, Chad                   Meade County                     x14.60  
 19 Garcia, Levi                 Hancock Coun                     x14.90  
 20 Latela, James                Meade County                     x15.20  
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spink, Trinity               Meade County                      29.90    5   
  2 Lowden, Isa                  Meade County                      30.00    3   
  3 Madden, Brandie              Meade County                     x30.60  
  4 Hearn, Alyssa                Meade County                     x30.70  
  5 Riley, Haven                 Hancock Coun                      31.20    2   
  5 Board, Braydin               Meade County                     x31.20  
  7 Poole, Bailey                Hancock Coun                      31.30    1   
  8 Martin, Liz                  Meade County                     x31.60  
  9 Richardson, Raigan           Meade County                     x32.40  
 10 Powers, Hannah               Hancock Coun                     x32.70  
 11 Gray, Veronica               Hancock Coun                     x33.40  
 12 Mann, Kendall                Meade County                     x36.20  
 13 Dahl, Skyla                  Meade County                     x36.30  
 14 Parsons, Natalie             Meade County                     x38.90  
 15 Huffman, Abby                Hancock Coun                     x39.10  
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Cole                 Meade County                      24.40    5   
  2 Clarkson, Nate               Meade County                      25.00    3   
  3 Matthews, Donovan            Meade County                     x25.20  
  3 Harness, Ben                 Frederick Fr                      25.20    2   
  5 Clarkson, Zachary            Meade County                     x25.30  
  5 Early, Xander                Hancock Coun                      25.30    1   
  7 Williams, Hunter             Meade County                     x25.50  
  8 Robbins, Tristan             Hancock Coun                      27.50  
  8 Grubb, Dylan                 Meade County                     x27.50  
 10 McElvain, Kadyn              McLean Count                      28.20  
 11 Griffin, Owen                Hancock Coun                     x28.30  
 12 Parson, Nathan               Meade County                     x28.50  
 13 Coleman, Noah                McLean Count                      29.00  
 14 Defevers, Joshua             Meade County                     x29.60  
 15 Fitzgerald, Lucas            Meade County                     x29.70  
 16 Dahl, Chad                   Meade County                     x30.40  
 
Event 5  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keenan, Embry                Meade County                      54.40    5   
  2 Blan, Katie                  Hancock Coun                      59.70    3   
  3 Kratzer, Alex                Hancock Coun                    1:00.00    2   
  4 Spink, Trinity               Meade County                    1:00.50    1   
 
Event 6  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitman, Austin              Meade County                      46.50    5   
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaMar, Hailie                Hancock Coun                    1:05.40    5   
  2 Madden, Brandie              Meade County                    1:09.80    3   
  3 Sullivan, Isabella           Meade County                    1:11.40    2   
  4 Lindsey, Erica               Hancock Coun                    1:13.20    1   
  5 Dore, Cadence                Meade County                   x1:15.70  
  6 Severs, Kenzie               Hancock Coun                   x1:15.80  
  7 Wheatley, Carson             Hancock Coun                   x1:16.70  
  8 Dahl, Skyla                  Meade County                   x1:21.70  
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Cole                 Meade County                      53.70    5   
  2 Newton, Aj                   Hancock Coun                      54.40    3   
  3 Clarkson, Nate               Meade County                      55.90    2   
  4 Franco, John                 Meade County                     x56.10  
  5 Clarkson, Zachary            Meade County                     x56.40  
  6 Farris, Devon                Frederick Fr                      57.60    1   
  7 Early, Xander                Hancock Coun                      57.80  
  8 Aumock, Gavin                Meade County                     x58.70  
  9 Walz, Tyler                  Hancock Coun                     x59.50  
 10 Simmons, CJ                  Meade County                     x59.90  
 11 Madden, Justin               Meade County                   x1:00.10  
 12 Gedling, Joseph              Frederick Fr                    1:00.50  
 13 Wood, James                  McLean Count                    1:02.60  
 14 Griffin, Owen                Hancock Coun                   x1:07.50  
 
Event 9  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaMar, Hailie                Hancock Coun                    2:34.30    5   
  2 Brown, Kylei                 Meade County                    2:49.10    3   
  3 McElroy, Haley               Meade County                    2:54.30    2   
  4 Severs, Kenzie               Hancock Coun                    2:55.80    1   
  5 Wilson, Zoe                  Meade County                   x2:59.30  
  6 Lindsey, Erica               Hancock Coun                   x3:07.00  
  7 Buchman, Navah               Meade County                   x3:08.00  
  8 Wheatley, Carson             Hancock Coun                   x3:10.00  
  9 Jantzen, Joanna              Meade County                   x3:12.00  
 10 Yates, Davana                Meade County                   x3:13.00  
 11 Nevitt, Julianna             Hancock Coun                   x3:24.00  
 12 Curry, Morgan                Hancock Coun                   x3:32.70  
 13 Jackson, Keylee              Hancock Coun                   x3:36.90  
 14 Jones, Rebecca               McLean Count                    3:37.50  
 15 Merritt, Sydney              Hancock Coun                   x4:35.80  
 
Event 10  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Millay, Jake                 Meade County                    2:07.60    5   
  2 Butler, Ryan                 Meade County                    2:08.80    3   
  3 Allen, Lucas                 Meade County                   x2:24.40  
  4 Wheatley, Wes                Hancock Coun                    2:24.80    2   
  5 Allen, David                 Meade County                   x2:30.80  
  6 Walz, Tyler                  Hancock Coun                    2:32.10    1   
  7 Buchman, Nathan              Meade County                   x2:38.50  
  8 Wilson, Luke                 Meade County                   x2:38.80  
  9 Jones, Jesse                 McLean Count                    2:39.10  
 10 Butler, Colin                Meade County                   x2:39.30  
 11 Jantzen, Jeremiah            Meade County                   x2:40.40  
 12 Turner, Jackson              Hancock Coun                   x2:44.60  
 13 Corbin, Logan                Meade County                   x2:48.00  
 14 DeJarnette, Nolan            Hancock Coun                   x2:49.40  
 15 Muncy, Aiden                 Meade County                   x2:52.10  
 16 Garner, Lance                Meade County                   x3:10.10  
 
Event 11  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Kylei                 Meade County                    6:21.00    5   
  2 Burnett, Anna                Meade County                    6:28.00    3   
  3 Bruner, Ellie                Meade County                   x6:30.00  
  4 Turner, Susie                Meade County                   x6:37.00  
  5 Wilson, Zoe                  Meade County                   x6:46.00  
  6 Buchman, Navah               Meade County                   x7:08.00  
  7 Yates, Davana                Meade County                   x7:18.00  
  8 Nevitt, Julianna             Hancock Coun                    7:24.00    2   
  9 Curry, Morgan                Hancock Coun                    7:44.00    1   
 10 Jackson, Keylee              Hancock Coun                   x7:59.00  
 
Event 12  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butler, Ryan                 Meade County                    4:49.00    5   
  2 Shrewsberry, Briley          Breckinridge                    5:02.00    3   
  3 Gonsalves, Roman             Meade County                    5:16.00    2   
  4 Millay, Jake                 Meade County                   x5:20.00  
  5 Wheatley, Wes                Hancock Coun                    5:24.00    1   
  6 Townsend, Grayson            Frederick Fr                    5:25.00  
  7 Wilson, Duke                 Meade County                   x5:32.00  
  8 Woodward, Christopher        Hancock Coun                    5:33.00  
  9 Allen, David                 Meade County                   x5:45.00  
 10 Buchman, Nathan              Meade County                   x5:48.00  
 11 Butler, Colin                Meade County                   x5:50.00  
 12 Jantzen, Jeremiah            Meade County                   x5:50.50  
 13 Wilson, Luke                 Meade County                   x5:51.00  
 14 Turner, Jackson              Hancock Coun                   x5:52.00  
 15 Corbin, Logan                Meade County                   x6:00.00  
 16 Jones, Jesse                 McLean Count                    6:01.00  
 17 DeJarnette, Nolan            Hancock Coun                   x6:03.00  
 18 Muncy, Aiden                 Meade County                   x6:06.00  
 19 Smith, Jeffrey               Meade County                   x6:21.00  
 20 Garner, Lance                Meade County                   x6:25.00  
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bruner, Ellie                Meade County                   14:15.00    5   
  2 Voyles, Allyson              Hancock Coun                   14:26.00    3   
  3 Turner, Susie                Meade County                   14:40.00    2   
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shrewsberry, Briley          Breckinridge                   11:02.00    5   
  2 Schwartz, Shawn              Meade County                   11:03.00    3   
  3 Cowman, Jace                 Meade County                   11:09.00    2   
  4 Blankenship, Bobby           Meade County                  x11:44.00  
  5 Wilson, Duke                 Meade County                  x11:51.00  
  6 Wheatley, Wes                Hancock Coun                   12:09.00    1   
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keenan, Embry                Meade County                      19.00    5   
  2 Blan, Katie                  Hancock Coun                      23.20    3   
  3 Gray, Veronica               Hancock Coun                      24.70    2   
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitman, Austin              Meade County                      18.20    5   
  2 Maciel, Victor               Hancock Coun                      19.80    3   
  3 Fendell, Sebastian           Hancock Coun                      20.10    2   
 
Event 17  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keenan, Embry                Meade County                    4-08.00    5   
  2 Carter, Katelyn              Meade County                    4-04.00    3   
  3 Blan, Katie                  Hancock Coun                    4-02.00    1.50
  3 Emmick, Holland              Hancock Coun                    4-02.00    1.50
 
Event 18  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clarkson, Zachary            Meade County                    5-08.00    5   
  2 Flood, Ethan                 Frederick Fr                    5-06.00    3   
  3 Smiley, Cody                 Frederick Fr                    5-00.00    2   
  4 McElvain, Kadyn              McLean Count                    4-10.00    1   
 -- Maciel, Victor               Hancock Coun                         NH  
 -- Fendell, Sebastian           Hancock Coun                         NH  
 
Event 19  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stewart, Halley              Hancock Coun                   29-06.50    5   
  2 Gonsalves, Makenna           Meade County                   28-03.00    3   
  3 Cowman, Shella               Meade County                   23-11.00    2   
  3 Lee, Alandria                Meade County                  x23-11.00  
  5 Kent, Lacie                  McLean Count                   16-00.00    1   
  6 Baker, Daleigh               Meade County                  x15-04.00  
  7 Schwartz, Rebecca            McLean Count                   14-08.00  
 
Event 20  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Locke, Nick                  Hancock Coun                   46-07.00    5   
  2 Gregory, Adam                Hancock Coun                   35-00.00    3   
  3 Matthews, Phillip            Frederick Fr                   34-11.00    2   
  4 Poff, Cameron                Meade County                   32-09.00    1   
  5 Graham, Kiante               Meade County                   32-07.00  
  6 Ridgway, Eli                 Meade County                  x32-02.00  
  6 Neal, Aidan                  Meade County                  x32-02.00  
  8 Burnett, Javin               McLean Count                   31-08.00  
  9 Wood, Jessee                 McLean Count                   31-03.00  
 10 McPherson, Dagon             McLean Count                  x27-10.00  
 11 Metker, Keller               McLean Count                  x27-06.00  
 12 Case, Corbyn                 McLean Count                  x24-11.00  
 13 Gray, Max                    Hancock Coun                  x24-09.00  
 14 Carlock, Nate                McLean Count                  x24-03.00  
 15 Beal, Tristan                Frederick Fr                   21-06.00  
 16 Smith, Aidan                 Meade County                  x21-03.00  
 17 Giles, Brantson              Meade County                  x16-08.00  
 -- Munster, Andrew              McLean Count                         ND  
 
Event 23  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cowman, Shella               Meade County                   86-00.25    5   
  2 Stewart, Halley              Hancock Coun                   82-10.75    3   
  3 Gonsalves, Makenna           Meade County                   77-01.50    2   
  4 Thornsberry, Amanda          Meade County                     x61-02  
  5 Lee, Alandria                Meade County                  x60-00.50  
  6 Dewitt, Kayla                Frederick Fr                      58-08    1   
  7 Kent, Lacie                  McLean Count                   48-02.50  
  8 Baker, Daleigh               Meade County                     x46-09  
  9 Schwartz, Rebecca            McLean Count                   38-10.50  
 
Event 24  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Locke, Nick                  Hancock Coun                  119-04.25    5   
  2 Wood, Jessee                 McLean Count                   96-09.25    3   
  3 Poff, Cameron                Meade County                   94-10.50    2   
  4 Munster, Andrew              McLean Count                   91-08.25    1   
  5 Neal, Aidan                  Meade County                   87-00.25  
  6 Matthews, Phillip            Frederick Fr                      82-10  
  7 Gregory, Adam                Hancock Coun                      80-02  
  8 Blair, Payton                Frederick Fr                      78-07  
  9 Metker, Keller               McLean Count                     x77-01  
 10 Ridgway, Eli                 Meade County                     x74-01  
 11 McPherson, Dagon             McLean Count                     x68-04  
 12 Carlock, Nate                McLean Count                     x66-10  
 13 Smith, Aidan                 Meade County                  x60-02.25  
 14 Gray, Max                    Hancock Coun                  x59-01.75  
 15 Case, Corbyn                 McLean Count                     x56-01  
 16 Burnett, Javin               McLean Count                  x49-06.50  
 17 Giles, Brantson              Meade County                     x40-01  
 
Event 25  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hancock County  'A'                                            56.20    5   
  2 McLean County  'A'                                             58.70    3   
  3 Meade County  'A'                                              59.80  
  4 Hancock County  'B'                                         x1:00.50  
 
Event 26  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hancock County  'A'                                          1:42.80    5   
  2 Meade County  'A'                                            1:50.50    3   
  3 McLean County  'A'                                           1:51.60  
 
Event 27  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hancock County  'A'                                          4:42.80    5   
  2 McLean County  'A'                                           4:46.20    3   
  3 Meade County  'A'                                            4:50.80  
 
Event 28  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meade County  'A'                                            9:17.00    5   
  2 Meade County  'B'                                           x9:47.50  
  3 Hancock County  'A'                                          9:56.40    3   
 
Event 29  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McLean County  'A'                                             48.90    5   
  2 Hancock County  'A'                                            52.10    3   
  3 Meade County  'A'                                              59.70  
 
Event 30  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hancock County  'A'                                          2:00.80    5   
  2 McLean County  'A'                                           2:04.30    3   
  3 Meade County  'A'                                            2:04.90  
 
Event 31  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meade County  'A'                                            3:44.70    5   
  2 Hancock County  'A'                                          3:53.90    3   
  3 McLean County  'A'                                           3:59.90  
  4 Meade County  'B'                                           x4:01.00  
 
Event 32  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hancock County  'A'                                         11:09.00    5   
  2 Meade County  'A'                                           11:35.00    3