Licensed to Leslie Smith Timing - Contractor License
                                                 HY-TEK's Meet Manager 5/4/2019
                     2019 Derby Middle School Invitational                     
                                   5/4/2019                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Oldham County Middle School                        10:53.84   10   
     1) #96 Freeland, Sammy 08          2) #102 Holmes, Avery 07          
     3) #111 O'Leary, Meaghan 08        4) #119 Wayland, Grace 08         
  2 East Oldham Middle School                          11:08.80    8   
     1) #35 Nay, Kaylee 07              2) #18 Boa, Anna 07               
     3) #27 Gard, Jamie 07              4) #24 Fawbush, Tula 07           
  3 Meade County                                       11:32.05    6   
     1) #77 Brown, Kylei 08             2) #79 Burnett, Anna 08           
     3) #78 Buchman, Navah 08           4) #86 Turner, Susie 07           
  4 Oldham County Middle School  'B'                  x12:01.12  
     1) #101 Henage, Kate 06            2) #89 Anderson, Emma 07          
     3) #109 McIntyre, Ailey 07         4) #117 Robison, Cami 08          
  5 Central Hardin Middle Track                        12:07.37    4   
     1) #5 Fuentes, Madeline 07         2) #15 Tilley, Gracie 08          
     3) #13 Tennant, Yomi 06            4) #6 Hamblen, Avory 07           
  6 East Oldham Middle School  'B'                    x12:28.26  
     1) #33 Joy, Parker 07              2) #39 Wright, Natalie 06         
     3) #31 Johnson, Bailey 07          4) #19 Boa, Hope 06               
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldham County Middle School                         9:12.97   10   
     1) #296 Dunkle, Ben 08             2) #300 Forcht, Ryan 08           
     3) #305 Hobbs, Ian 08              4) #309 Nash, Thomas 08           
  2 Meade County                                       10:13.54    8   
     1) #286 Wilson, Duke 08            2) #287 Wilson, Luke 08           
     3) #283 Muncy, Aiden 07            4) #279 Butler, Colin 08          
  3 East Oldham Middle School                          10:36.15    6   
     1) #239 Neal, Caleb 07             2) #226 Cassada, Calvin 08        
     3) #232 Gard, Jacob 07             4) #240 Neal, Kiefer 07           
  4 Oldham County Middle School  'B'                  x11:47.82  
     1) #313 Tang, Zeppelin 07          2) #311 Scully, Phillip 08        
     3) #294 Drury, Conlan 07           4) #293 Dowling, David 07         
  5 Central Hardin Middle Track                        12:21.53    4   
     1) #222 Payne, Tyler 07            2) #221 Paul, Brady 08            
     3) #217 Howard, William 05         4) #218 Jaggers, Kobe 07          
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #   50 Lesher, Emma       07 Eastside Middle          20.03   1  10   
  2 #   34 Morrison, Taylor   08 East Oldham              20.28   1   8   
  3 #   17 Aguilar, Samantha  06 East Oldham              20.49   1   6   
  4 #  103 Holton, Mae        08 Oldham County            21.32   1   4   
  5 #   92 Bowman, McKenzie   08 Oldham County            21.76   1   2   
  6 #   44 Haddaway, Emily    08 Eastside Middle          22.16   1   1   
  7 #   46 Halpin, Jalin      06 Eastside Middle         x22.56   1 
  8 #   28 Gerdes, Ava        07 East Oldham             x22.76   2 
  9 #   40 Wright, Sydney     08 East Oldham             x23.01   1 
 10 #    8 Jones, Khania      06 Central Hardin           23.05   2 
 11 #  116 Roberts, Ruby      06 Oldham County           x24.09   2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  320 Hutt, Wade         08 Spencer County           15.20   10   
  2 #  235 Henry, Joseph      07 East Oldham              19.30    8   
  3 #  308 McIntyre, Rory     07 Oldham County            19.94    6   
  4 #  251 Boguszewski, Noah  06 Eastside Middle          20.23    4   
  5 #  289 Bottorff, John Ty  07 Oldham County            21.38    2   
  6 #  330 Preen, Zachary     05 St. James Middle         23.87    1   
  7 #  241 Perkins, Jaxon     07 East Oldham              25.56  
  8 #  328 Martin, Sam        05 St. James Middle         25.58  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #   73 Ratcliffe, Libert  08 Elizabethtown            14.27   1  10   
  2 #   36 Neie, Kori         08 East Oldham              14.32   1   8   
  3 #   40 Wright, Sydney     08 East Oldham              14.57   4   6   
  4 #   57 Poppell, Norah     07 Eastside Middle          14.60   1   4   
  5 #   53 Martin, Carly      07 Eastside Middle          14.83   1   2   
  6 #   70 Piwetz, Charlotte  08 Elizabethtown            14.89   2   1   
  7 #   47 Harbolt, Caroline  07 Eastside Middle         x14.97   1 
  8 #  127 Sullivan, Amber    08 Spencer County           14.99   1 
  9 #   63 Davis, Treasure    07 Elizabethtown           x15.06   2 
 10 #   52 Mahaffey, Jadyn    06 Eastside Middle         x15.08   1 
 11 #  125 Dunlap, Olivia     08 Spencer County           15.24   2 
 12 #   67 Hussein, Laila     07 Elizabethtown           x15.50   4 
 13 #  130 Kubat, Nora        06 St. James Middle         15.59   2 
 14 #   98 Goodloe, Riley     07 Oldham County            15.61   2 
 15 #    7 Horne, Jaelynn     08 Central Hardin           15.77   4 
 16 #  135 Acree, Aliviah     06 University Heigh         15.87   3 
 17 #  129 Higdon, Sydney     07 St. James Middle         15.97   2 
 18 #  137 Hancock, Kendall   04 University Heigh         16.07   2 
 19 #   12 Robbins, Hannah    08 Central Hardin           16.41   3 
 20 #   91 Barrozo, Ana       06 Oldham County            16.43   3 
 21 #  110 Oldson, Jaylynn    06 Oldham County           x16.56   3 
 22 #    4 Baker, Cheyanne    08 Central Hardin          x16.57   3 
 23 #   14 Thompson, Lean     08 Central Hardin          x16.63   3 
 24 #  131 McCoy, Kendall     06 St. James Middle        x16.64   4 
 25 #   82 Mann, Kendall      07 Meade County             17.11   2 
 26 #   99 Gramza, Kalena     07 Oldham County           x17.53   3 
 27 #   32 Johnson, Riely     07 East Oldham             x22.98   3 
 -- #   83 Parsons, Natalie   07 Meade County                DQ   1  finished out of lane
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  212 Brooks, Terry      08 Central Hardin           12.35   1  10   
  2 #  224 Sanders, Drake     08 Central Hardin           12.40   1   8   
  3 #  321 Powell, Marquis    08 Spencer County           13.06   1   6   
  4 #  253 Deacon, Kaden      08 Eastside Middle          13.21   1   4   
  5 #  274 Tompkins, Charles  07 Elizabethtown            13.24   3   2   
  6 #  304 Heidenreich, Nate  08 Oldham County            13.36   1   1   
  7 #  235 Henry, Joseph      07 East Oldham              13.61   4 
  8 #  343 Hay, Laron         07 Elizabethtown            13.64   4 
  9 #  237 Kemble, Logan      08 East Oldham              13.75   2 
 10 #  250 Adams, Brady       06 Eastside Middle          13.96   1 
 11 #  228 Davis, Amare       06 East Oldham             x14.01   1 
 12 #  244 Townsend, Jesse    08 East Oldham             x14.12   2 
 13 #  336 Semones, Chase     08 Spencer County           14.13   2 
 14 #  319 Eisenback, Tommy   07 Spencer County          x14.28   2 
 15 #  269 Doctor, Deiondre   06 Elizabethtown           x14.86   2 
 16 #  223 Richardson, Cole   07 Central Hardin          x14.97   3 
 17 #  271 Ennis, Michael     07 Elizabethtown           x15.28   2 
 18 #  342 Webb, David        08 JT Alton                 15.34   4 
 19 #  220 Martin, Max        06 Central Hardin          x16.97   3 
 20 #  323 Bowen, Lucas       06 St. James Middle         16.99   3 
 21 #  307 Holton, Jack       07 Oldham County            17.13   2 
 22 #  288 Altman, Ayden      08 Oldham County           x17.14   1 
 23 #  329 McCullough, Camer  07 St. James Middle         17.33   3 
 24 #  302 Gilbert, Walker    07 Oldham County           x17.47   2 
 25 #  327 Fisher-Johnson, J  06 St. James Middle        x19.20   4 
 26 #  324 Bull, Teddy        05 St. James Middle        x22.95   3 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabethtown                                       2:02.92   10   
     1) #70 Piwetz, Charlotte 08        2) #68 Lewis, Isabella 07         
     3) #73 Ratcliffe, Liberty 08       4) #62 Cockerham, Jansen 08       
  2 Elizabethtown  'B'                                 x2:14.23  
     1) #65 Hay, LaShea 08              2) #67 Hussein, Laila 07          
     3) #74 Renfrow, Haven 07           4) #64 Duffy, Haylie 07           
  3 East Oldham Middle School                           2:15.58    8   
     1) #37 O'Brien, Ella 07            2) #31 Johnson, Bailey 07         
     3) #26 Forseth, Eva 07             4) #39 Wright, Natalie 06         
  4 Central Hardin Middle Track                         2:16.05    6   
     1) #4 Baker, Cheyanne 08           2) #7 Horne, Jaelynn 08           
     3) #12 Robbins, Hannah 08          4) #5 Fuentes, Madeline 07        
  5 Oldham County Middle School  'B'                    2:16.78    4   
     1) #106 Lay, Madeline 07           2) #122 Wright, Caroline 06       
     3) #91 Barrozo, Ana 06             4) #124 Zimlich, Lindsey 07       
  6 East Oldham Middle School  'B'                     x2:17.54  
     1) #25 Findley, Mia 07             2) #19 Boa, Hope 06               
     3) #38 Whitaker, Finley 08         4) #21 Brozak, Isabella 07        
 -- Oldham County Middle School                              FS  
     1) #94 Elmore, Isabelle 08         2) #88 Anderson, Ashleigh 08      
     3) #115 Roberts, Audrey 08         4) #113 Park, Chloe 08            
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldham County Middle School                         1:47.10   10   
     1) #292 Dennis, Joseph 08          2) #317 Williams, Mack 08         
     3) #304 Heidenreich, Nate 08       4) #303 Gilchrist, Grant 08       
  2 Meade County                                        1:49.32    8   
     1) #280 Dahl, Chad 07              2) #285 Spohn, Lukas 08           
     3) #282 Madden, Justin 08          4) #287 Wilson, Luke 08           
  3 Elizabethtown                                       2:02.12    6   
     1) #267 Blevins, Levi 06           2) #270 Duffy, Brandon 07         
     3) #275 Walls, Aiden 06            4) #276 Washington, Aaron 06      
  4 East Oldham Middle School                           2:03.07    4   
     1) #225 Bivins, Ryan 07            2) #244 Townsend, Jesse 08        
     3) #241 Perkins, Jaxon 07          4) #248 Wilson, Nicholas 07       
  5 Central Hardin Middle Track                         2:11.37    2   
     1) #216 Hester, Joel 07            2) #223 Richardson, Cole 07       
     3) #219 Kohnrs, Brodie 06          4) #214 Dale, Leif 06             
  6 East Oldham Middle School  'B'                     x2:12.76  
     1) #249 Zirkle, Christopher 06     2) #229 DeVries, Gavin 06         
     3) #238 Lewis, Matthew 08          4) #245 Travis, Miles 06          
  7 Oldham County Middle School  'B'                   x2:14.57  
     1) #307 Holton, Jack 07            2) #306 Holton, Arlen 06          
     3) #315 Tucker, Benjamin 06        4) #289 Bottorff, John Tyler 07   
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #   24 Fawbush, Tula      07 East Oldham            5:33.64   10   
  2 #  119 Wayland, Grace     08 Oldham County          5:38.42    8   
  3 #   69 Musgrave, Emma     08 Elizabethtown          6:01.15    6   
  4 #   96 Freeland, Sammy    08 Oldham County          6:04.36    4   
  5 #   77 Brown, Kylei       08 Meade County           6:09.62    2   
  6 #  109 McIntyre, Ailey    07 Oldham County         x6:11.41  
  7 #   49 Heath, Shelbi      07 Eastside Middle        6:27.25    1   
  8 #  136 Blankenberger, Ev  08 University Heigh       6:35.43  
  9 #   13 Tennant, Yomi      06 Central Hardin         6:51.45  
 10 #   45 Hale, Lillian      06 Eastside Middle        6:52.17  
 11 #   87 Yates, Davana      08 Meade County           6:53.70  
 12 #   89 Anderson, Emma     07 Oldham County         x6:57.44  
 13 #   61 Addison, Madalyn   08 Elizabethtown          6:57.95  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  305 Hobbs, Ian         08 Oldham County          4:59.54   10   
  2 #  334 Duncan, Tobias     06 University Heigh       5:04.03    8   
  3 #  309 Nash, Thomas       08 Oldham County          5:04.36    6   
  4 #  240 Neal, Kiefer       07 East Oldham            5:25.99    4   
  5 #  339 Desilvey, Casey    06 Spencer County         5:38.34    2   
  6 #  268 Breunig, Gavin     08 Elizabethtown          5:43.33    1   
  7 #  222 Payne, Tyler       07 Central Hardin         5:50.98  
  8 #  338 Moore, Will        08 Spencer County         5:51.40  
  9 #  283 Muncy, Aiden       07 Meade County           5:51.54  
 10 #  262 Powell, Cooper     06 Eastside Middle        5:56.06  
 11 #  232 Gard, Jacob        07 East Oldham            6:03.39  
 12 #  230 Doran, Noah        06 East Oldham           x6:07.24  
 13 #  281 Garner, Lance      06 Meade County           6:20.28  
 14 #  221 Paul, Brady        08 Central Hardin         6:27.52  
 15 #  217 Howard, William    05 Central Hardin        x6:28.75  
 16 #  335 Finch, Jude        04 University Heigh       7:33.83  
 17 #  294 Drury, Conlan      07 Oldham County         x7:39.81  
 -- #  300 Forcht, Ryan       08 Oldham County               DQ   broke early
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oldham County Middle School                           57.01   1  10   
     1) #97 Freeland, Sarah 08          2) #94 Elmore, Isabelle 08        
     3) #92 Bowman, McKenzie 08         4) #88 Anderson, Ashleigh 08      
  2 Eastside Middle School                                57.05   1   8   
     1) #47 Harbolt, Caroline 07        2) #57 Poppell, Norah 07          
     3) #53 Martin, Carly 07            4) #52 Mahaffey, Jadyn 06         
  3 East Oldham Middle School                             57.91   1   6   
     1) #17 Aguilar, Samantha 06        2) #40 Wright, Sydney 08          
     3) #38 Whitaker, Finley 08         4) #36 Neie, Kori 08              
  4 Elizabethtown                                       1:00.63   1   4   
     1) #70 Piwetz, Charlotte 08        2) #65 Hay, LaShea 08             
     3) #63 Davis, Treasure 07          4) #73 Ratcliffe, Liberty 08      
  5 Elizabethtown  'B'                                 x1:02.52   1 
     1) #68 Lewis, Isabella 07          2) #67 Hussein, Laila 07          
     3) #74 Renfrow, Haven 07           4) #76 Walker, Greysen 06         
  6 Oldham County Middle School  'B'                   x1:03.28   1 
     1) #95 Evans, Marlaney 06          2) #122 Wright, Caroline 06       
     3) #124 Zimlich, Lindsey 07        4) #98 Goodloe, Riley 07          
  7 Central Hardin Middle Track                         1:04.10   2   2   
     1) #4 Baker, Cheyanne 08           2) #9 Mosher, Makayla 07          
     3) #12 Robbins, Hannah 08          4) #7 Horne, Jaelynn 08           
  8 East Oldham Middle School  'B'                     x1:06.29   1 
     1) #21 Brozak, Isabella 07         2) #33 Joy, Parker 07             
     3) #25 Findley, Mia 07             4) #37 O'Brien, Ella 07           
  9 Central Hardin Middle Track  'B'                   x1:08.70   2 
     1) #14 Thompson, Lean 08           2) #13 Tennant, Yomi 06           
     3) #10 Parrish, Ashlynn 06         4) #8 Jones, Khania 06            
 -- St. James Middle School                                  FS   2 
     1) #130 Kubat, Nora 06             2) #129 Higdon, Sydney 07         
     3) #128 Higdon, Megan 05           4) #131 McCoy, Kendall 06         
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Oldham Middle School                             55.47   1  10   
     1) #235 Henry, Joseph 07           2) #244 Townsend, Jesse 08        
     3) #237 Kemble, Logan 08           4) #233 Gordon, Connor 08         
  2 Spencer County Middle School                          56.31   1   8   
     1) #321 Powell, Marquis 08         2) #319 Eisenback, Tommy 07       
     3) #336 Semones, Chase 08          4) #337 Henry, Arick 07           
  3 Elizabethtown                                         58.50   1   6   
     1) #269 Doctor, Deiondre 06        2) #271 Ennis, Michael 07         
     3) #272 Mahoney, Wesley 06         4) #274 Tompkins, Charles 07      
  4 Elizabethtown  'B'                                 x1:02.67   2 
     1) #343 Hay, Laron 07              2) #275 Walls, Aiden 06           
     3) #276 Washington, Aaron 06       4) #267 Blevins, Levi 06          
  5 East Oldham Middle School  'B'                     x1:03.67   2 
     1) #249 Zirkle, Christopher 06     2) #227 Crites, Logan 06          
     3) #245 Travis, Miles 06           4) #225 Bivins, Ryan 07           
  6 Central Hardin Middle Track                         1:04.76   2   4   
     1) #214 Dale, Leif 06              2) #223 Richardson, Cole 07       
     3) #219 Kohnrs, Brodie 06          4) #216 Hester, Joel 07           
  7 Oldham County Middle School                         1:04.78   1   2   
     1) #292 Dennis, Joseph 08          2) #317 Williams, Mack 08         
     3) #304 Heidenreich, Nate 08       4) #303 Gilchrist, Grant 08       
  8 St. James Middle School                             1:05.31   2   1   
     1) #330 Preen, Zachary 05          2) #329 McCullough, Cameron 07    
     3) #325 Demuth, Nathan 08          4) #331 Wheatley, Lucas 08        
 -- Oldham County Middle School  'B'                         DQ   1  exch before zone
     1) #288 Altman, Ayden 08           2) #308 McIntyre, Rory 07         
     3) #289 Bottorff, John Tyler 07    4) #301 George, Peyton 08         
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #   62 Cockerham, Jansen  08 Elizabethtown          1:05.86   1  10   
  2 #  127 Sullivan, Amber    08 Spencer County         1:10.02   1   8   
  3 #  113 Park, Chloe        08 Oldham County          1:10.47   1   6   
  4 #   35 Nay, Kaylee        07 East Oldham            1:11.72   2   4   
  5 #   60 Williams, Mikayla  07 Eastside Middle        1:12.44   1   2   
  6 #   78 Buchman, Navah     08 Meade County           1:12.47   1   1   
  7 #   75 Swink, Emma        07 Elizabethtown          1:13.09   1 
  8 #   55 Ortega, Logan      08 Eastside Middle        1:13.30   3 
  9 #  137 Hancock, Kendall   04 University Heigh       1:14.25   1 
 10 #  135 Acree, Aliviah     06 University Heigh       1:14.44   3 
 11 #   42 Clarkson, Audrey   06 Eastside Middle       x1:16.95   2 
 12 #  128 Higdon, Megan      05 St. James Middle       1:17.02   3 
 13 #   18 Boa, Anna          07 East Oldham            1:19.07   2 
 14 #   19 Boa, Hope          06 East Oldham           x1:19.23   2 
 15 #   68 Lewis, Isabella    07 Elizabethtown         x1:19.35   1  1:19.341
 16 #   33 Joy, Parker        07 East Oldham           x1:19.35   2  1:19.345
 17 #   95 Evans, Marlaney    06 Oldham County          1:19.53   3 
 18 #    9 Mosher, Makayla    07 Central Hardin         1:22.07   2 
 19 #   66 Hurley, Jacalyn    06 Elizabethtown         x1:24.59   3 
 20 #  118 Smith, Aubrey      07 Oldham County         x1:25.24   2 
 21 #   80 Dahl, Skyla        08 Meade County           1:27.33   2 
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  212 Brooks, Terry      08 Central Hardin           55.53   1  10   
  2 #  224 Sanders, Drake     08 Central Hardin           59.09   1   8   
  3 #  305 Hobbs, Ian         08 Oldham County          1:00.02   1   6   
  4 #  265 Webster, Cody      08 Eastside Middle        1:05.65   1   4   
  5 #  272 Mahoney, Wesley    06 Elizabethtown          1:08.11   4   2   
  6 #  255 Hennig, Ethan      07 Eastside Middle        1:09.92   1   1   
  7 #  252 Clark, Josh        06 Eastside Middle       x1:11.45   1 
  8 #  863 Reynolds, Gavin    06 Eastside Middle       x1:11.65   1 
  9 #  338 Moore, Will        08 Spencer County         1:11.73   2 
 10 #  337 Henry, Arick       07 Spencer County         1:12.03   4 
 11 #  311 Scully, Phillip    08 Oldham County          1:12.44   4 
 12 #  226 Cassada, Calvin    08 East Oldham            1:12.59   1 
 13 #  342 Webb, David        08 JT Alton               1:13.74   4 
 14 #  325 Demuth, Nathan     08 St. James Middle       1:14.23   3 
 15 #  231 Dumke, Brooks      08 East Oldham            1:14.70   2 
 16 #  293 Dowling, David     07 Oldham County         x1:15.99   2 
 17 #  266 Babstibner, Cade   06 Elizabethtown          1:16.80   2 
 18 #  245 Travis, Miles      06 East Oldham           x1:18.99   2 
 19 #  216 Hester, Joel       07 Central Hardin        x1:19.84   2 
 20 #  306 Holton, Arlen      06 Oldham County         x1:21.34   2 
 21 #  328 Martin, Sam        05 St. James Middle       1:27.93   3 
 22 #  219 Kohnrs, Brodie     06 Central Hardin        x1:31.85   4 
 23 #  330 Preen, Zachary     05 St. James Middle      x1:33.67   3 
 24 #  236 Johnson, Sean      07 East Oldham           x1:37.54   3 
 25 #  324 Bull, Teddy        05 St. James Middle      x1:44.85   3 
 26 #  278 Wright, Peyton     07 Elizabethtown         x1:58.83   3 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #   44 Haddaway, Emily    08 Eastside Middle        1:00.32   1  10   
  2 #  103 Holton, Mae        08 Oldham County          1:01.72   1   8   
  3 #   46 Halpin, Jalin      06 Eastside Middle        1:01.76   1   6   
  4 #   28 Gerdes, Ava        07 East Oldham            1:05.61   1   4   
  5 #   72 Ramsey, Eva        07 Elizabethtown          1:05.65   2   2   
  6 #   92 Bowman, McKenzie   08 Oldham County          1:07.79   1   1   
  7 #  122 Wright, Caroline   06 Oldham County         x1:08.51   2 
  8 #    8 Jones, Khania      06 Central Hardin         1:09.04   2 
  9 #  116 Roberts, Ruby      06 Oldham County         x1:09.92   1 
 10 #   33 Joy, Parker        07 East Oldham            1:10.85   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  320 Hutt, Wade         08 Spencer County           44.44   10   
  2 #  251 Boguszewski, Noah  06 Eastside Middle          57.33    8   
  3 #  289 Bottorff, John Ty  07 Oldham County            58.77    6   
  4 #  308 McIntyre, Rory     07 Oldham County          1:03.83    4   
  5 #  302 Gilbert, Walker    07 Oldham County         x1:10.73  
  6 #  237 Kemble, Logan      08 East Oldham            1:16.39    2   
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #   69 Musgrave, Emma     08 Elizabethtown          2:36.88   10   
  2 #  119 Wayland, Grace     08 Oldham County          2:38.47    8   
  3 #  123 Zaranko, Abigail   08 Oldham County          2:38.98    6   
  4 #   35 Nay, Kaylee        07 East Oldham            2:42.80    4   
  5 #   50 Lesher, Emma       07 Eastside Middle        2:45.38    2   
  6 #   79 Burnett, Anna      08 Meade County           2:49.03    1   
  7 #  137 Hancock, Kendall   04 University Heigh       2:53.84  
  8 #   15 Tilley, Gracie     08 Central Hardin         2:57.21  
  9 #   43 Ford, Kami         07 Eastside Middle        3:03.25  
 10 #   75 Swink, Emma        07 Elizabethtown          3:03.36  
 11 #   49 Heath, Shelbi      07 Eastside Middle       x3:05.19  
 12 #   71 Piwetz, Hadassah   06 Elizabethtown         x3:06.20  
 13 #   39 Wright, Natalie    06 East Oldham            3:07.11  
 14 #  136 Blankenberger, Ev  08 University Heigh       3:08.33  
 15 #    6 Hamblen, Avory     07 Central Hardin         3:11.73  
 16 #   87 Yates, Davana      08 Meade County           3:12.02  
 17 #   51 Magwire, Kyra      06 Eastside Middle       x3:12.50  
 18 #   61 Addison, Madalyn   08 Elizabethtown         x3:13.27  
 19 #  101 Henage, Kate       06 Oldham County         x3:16.89  
 20 #  121 Williams, Josie    06 Oldham County         x3:50.91  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  296 Dunkle, Ben        08 Oldham County          2:14.91   10   
  2 #  254 Egan, Travis       08 Eastside Middle        2:15.31    8   
  3 #  334 Duncan, Tobias     06 University Heigh       2:24.20    6   
  4 #  287 Wilson, Luke       08 Meade County           2:31.64    4   
  5 #  239 Neal, Caleb        07 East Oldham            2:31.65    2   
  6 #  279 Butler, Colin      08 Meade County           2:32.54    1   
  7 #  339 Desilvey, Casey    06 Spencer County         2:36.74  
  8 #  268 Breunig, Gavin     08 Elizabethtown          2:40.80  
  9 #  262 Powell, Cooper     06 Eastside Middle        2:40.93  
 10 #  242 Sparks, Kenta      07 East Oldham            2:44.83  
 11 #  230 Doran, Noah        06 East Oldham           x2:52.59  
 12 #  214 Dale, Leif         06 Central Hardin         2:54.46  
 13 #  261 Pound, Jordan      08 Eastside Middle       x3:01.46  
 14 #  223 Richardson, Cole   07 Central Hardin         3:01.50  
 15 #  273 Shory, Ben         06 Elizabethtown          3:06.06  
 16 #  266 Babstibner, Cade   06 Elizabethtown         x3:12.85  
 17 #  328 Martin, Sam        05 St. James Middle       3:23.87  
 18 #  216 Hester, Joel       07 Central Hardin        x3:26.72  
 19 #  294 Drury, Conlan      07 Oldham County          3:35.87  
 20 #  236 Johnson, Sean      07 East Oldham           x3:41.99  
 21 #  278 Wright, Peyton     07 Elizabethtown         x3:48.42  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #   62 Cockerham, Jansen  08 Elizabethtown            28.08   1  10   
  2 #   17 Aguilar, Samantha  06 East Oldham              30.08   1   8   
  3 #   57 Poppell, Norah     07 Eastside Middle          30.24   1   6   
  4 #   47 Harbolt, Caroline  07 Eastside Middle          30.65   1   4   
  5 #  127 Sullivan, Amber    08 Spencer County           31.23   1   2   
  6 #   40 Wright, Sydney     08 East Oldham              31.30   1   1   
  7 #    4 Baker, Cheyanne    08 Central Hardin           31.81   3 
  8 #  125 Dunlap, Olivia     08 Spencer County           31.83   1 
  9 #   71 Piwetz, Hadassah   06 Elizabethtown            32.36   3 
 10 #   41 Boguszewski, Soph  08 Eastside Middle         x32.46   1 
 11 #   38 Whitaker, Finley   08 East Oldham             x32.91   2 
 12 #   52 Mahaffey, Jadyn    06 Eastside Middle         x32.93   2 
 13 #    5 Fuentes, Madeline  07 Central Hardin           32.96   3 
 14 #   76 Walker, Greysen    06 Elizabethtown           x33.50   2 
 15 #   92 Bowman, McKenzie   08 Oldham County            33.82   2 
 16 #  130 Kubat, Nora        06 St. James Middle         33.85   2 
 17 #  128 Higdon, Megan      05 St. James Middle         33.90   4 
 18 #   12 Robbins, Hannah    08 Central Hardin          x34.52   4 
 19 #   82 Mann, Kendall      07 Meade County             35.38   2 
 20 #  104 Jordan, Madison    08 Oldham County            35.48   3 
 21 #    7 Horne, Jaelynn     08 Central Hardin          x35.69   3 
 22 #  135 Acree, Aliviah     06 University Heigh         36.04   3 
 23 #  131 McCoy, Kendall     06 St. James Middle        x36.08   4 
 24 #   93 Marx, Bailey          Oldham County           x36.63   4 
 25 #   80 Dahl, Skyla        08 Meade County             36.90   3 
 26 #   83 Parsons, Natalie   07 Meade County            x37.09   2 
 27 #   21 Brozak, Isabella   07 East Oldham             x37.18   2 
 28 #   99 Gramza, Kalena     07 Oldham County           x37.57   3 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  212 Brooks, Terry      08 Central Hardin           25.05   1  10   
  2 #  285 Spohn, Lukas       08 Meade County             26.03   1   8   
  3 #  303 Gilchrist, Grant   08 Oldham County            26.30   1   6   
  4 #  224 Sanders, Drake     08 Central Hardin           26.32   4   4   
  5 #  282 Madden, Justin     08 Meade County             27.01   1   2   
  6 #  321 Powell, Marquis    08 Spencer County           27.05   1   1   
  7 #  237 Kemble, Logan      08 East Oldham              28.20   1 
  8 #  253 Deacon, Kaden      08 Eastside Middle          28.68   2 
  9 #  343 Hay, Laron         07 Elizabethtown            28.72   1 
 10 #  250 Adams, Brady       06 Eastside Middle          29.10   2 
 11 #  244 Townsend, Jesse    08 East Oldham              29.40   3 
 12 #  265 Webster, Cody      08 Eastside Middle         x29.74   3 
 13 #  319 Eisenback, Tommy   07 Spencer County           29.75   2 
 14 #  258 Mcguire, Michael   08 Eastside Middle         x30.10   2 
 15 #  336 Semones, Chase     08 Spencer County          x30.39   2 
 16 #  280 Dahl, Chad         07 Meade County            x30.88   2 
 17 #  315 Tucker, Benjamin   06 Oldham County            31.69   2 
 18 #  272 Mahoney, Wesley    06 Elizabethtown            31.93   3 
 19 #  269 Doctor, Deiondre   06 Elizabethtown           x32.84   1 
 20 #  325 Demuth, Nathan     08 St. James Middle         34.32   4 
 21 #  301 George, Peyton     08 Oldham County           x34.46   3 
 22 #  219 Kohnrs, Brodie     06 Central Hardin          x35.12   4 
 23 #  329 McCullough, Camer  07 St. James Middle         35.22   4 
 24 #  249 Zirkle, Christoph  06 East Oldham             x35.34   2 
 25 #  220 Martin, Max        06 Central Hardin          x36.47   3 
 26 #  323 Bowen, Lucas       06 St. James Middle        x37.61   3 
 27 #  324 Bull, Teddy        05 St. James Middle        x54.01   3 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  119 Wayland, Grace     08 Oldham County         12:45.08   10   
  2 #  102 Holmes, Avery      07 Oldham County         13:13.68    8   
  3 #   96 Freeland, Sammy    08 Oldham County        x13:19.58  
  4 #   27 Gard, Jamie        07 East Oldham           13:26.95    6   
  5 #   86 Turner, Susie      07 Meade County          13:49.49    4   
  6 #  136 Blankenberger, Ev  08 University Heigh      15:06.48    2   
  7 #    6 Hamblen, Avory     07 Central Hardin        15:53.77    1   
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  305 Hobbs, Ian         08 Oldham County         11:12.77   10   
  2 #  334 Duncan, Tobias     06 University Heigh      11:18.96    8   
  3 #  286 Wilson, Duke       08 Meade County          11:21.32    6   
  4 #  300 Forcht, Ryan       08 Oldham County         11:39.00    4   
  5 #  309 Nash, Thomas       08 Oldham County        x11:55.52  
  6 #  339 Desilvey, Casey    06 Spencer County        12:10.52    2   
  7 #  297 Falciola, Titus    06 Oldham County        x13:30.95  
  8 #  217 Howard, William    05 Central Hardin        13:30.95    1   
  9 #  218 Jaggers, Kobe      07 Central Hardin        14:52.05  
 10 #  335 Finch, Jude        04 University Heigh      17:11.50  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldham County Middle School                         4:40.22   10   
     1) #94 Elmore, Isabelle 08         2) #113 Park, Chloe 08            
     3) #117 Robison, Cami 08           4) #105 Korzeniowski, Kasia 07    
  2 Meade County                                        4:50.73    8   
     1) #78 Buchman, Navah 08           2) #77 Brown, Kylei 08            
     3) #83 Parsons, Natalie 07         4) #79 Burnett, Anna 08           
  3 Elizabethtown                                       4:54.82    6   
     1) #62 Cockerham, Jansen 08        2) #71 Piwetz, Hadassah 06        
     3) #69 Musgrave, Emma 08           4) #75 Swink, Emma 07             
  4 East Oldham Middle School                           5:09.12    4   
     1) #35 Nay, Kaylee 07              2) #19 Boa, Hope 06               
     3) #18 Boa, Anna 07                4) #24 Fawbush, Tula 07           
  5 Central Hardin Middle Track                         5:30.53    2   
     1) #15 Tilley, Gracie 08           2) #9 Mosher, Makayla 07          
     3) #5 Fuentes, Madeline 07         4) #13 Tennant, Yomi 06           
  6 Oldham County Middle School  'B'                   x5:31.67  
     1) #124 Zimlich, Lindsey 07        2) #109 McIntyre, Ailey 07        
     3) #89 Anderson, Emma 07           4) #98 Goodloe, Riley 07          
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldham County Middle School                         5:53.31   10   
     1) #303 Gilchrist, Grant 08        2) #309 Nash, Thomas 08           
     3) #296 Dunkle, Ben 08             4) #300 Forcht, Ryan 08           
  2 Meade County                                        5:57.09    8   
     1) #282 Madden, Justin 08          2) #285 Spohn, Lukas 08           
     3) #279 Butler, Colin 08           4) #280 Dahl, Chad 07             
  3 Central Hardin Middle Track                         5:57.28    6   
     1) #224 Sanders, Drake 08          2) #221 Paul, Brady 08            
     3) #222 Payne, Tyler 07            4) #212 Brooks, Terry 08          
  4 East Oldham Middle School                           6:32.64    4   
     1) #239 Neal, Caleb 07             2) #226 Cassada, Calvin 08        
     3) #242 Sparks, Kenta 07           4) #240 Neal, Kiefer 07           
  5 Oldham County Middle School  'B'                   x7:12.95  
     1) #306 Holton, Arlen 06           2) #308 McIntyre, Rory 07         
     3) #301 George, Peyton 08          4) #313 Tang, Zeppelin 07         
 
Event 25  Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #   22 Cheatham, Reagan   08 East Oldham           36-06.00     11.12m  10   
  2 #   97 Freeland, Sarah    08 Oldham County         34-00.00     10.36m   8   
  3 #  106 Lay, Madeline      07 Oldham County         27-00.00      8.22m   6   
  4 #  114 Perez, Isidora     08 Oldham County        x24-10.00      7.56m 
  5 #   48 Hare, Sarah        06 Eastside Middle       22-00.00      6.70m   4   
  6 #   20 Bobby, Kaylee      08 East Oldham           21-10.00      6.65m   2   
  7 #  120 Wendel, Grace      07 Oldham County        x19-07.00      5.96m 
  8 #   10 Parrish, Ashlynn   06 Central Hardin        18-09.00      5.71m   1   
 -- #   53 Martin, Carly      07 Eastside Middle             ND            
 
Event 26  Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  233 Gordon, Connor     08 East Oldham           34-05.00     10.49m  10   
  2 #  295 Dunkle, Alex       08 Oldham County         30-02.00      9.19m   8   
  3 #  284 Smith, Aidan       08 Meade County          29-11.00      9.11m   6   
  4 #  341 Hall, James        08 Spencer County        29-03.00      8.91m   4   
  5 #  313 Tang, Zeppelin     07 Oldham County         27-11.00      8.50m   2   
  6 #  299 Fix, Daniel        08 Oldham County        x27-05.00      8.35m 
  7 #  331 Wheatley, Lucas    08 St. James Middle      25-01.00      7.64m   1   
  8 #  213 Carter, Nathan     07 Central Hardin        22-04.00      6.80m 
  9 #  327 Fisher-Johnson, J  06 St. James Middle      22-03.00      6.78m 
 10 #  227 Crites, Logan      06 East Oldham           20-10.00      6.35m 
 11 #  340 Coleman, Kasey     06 Spencer County        20-09.00      6.32m 
 12 #  243 Stover, Noah       06 East Oldham          x18-05.00      5.61m 
 13 #  298 Fix, Ben           06 Oldham County        x17-09.00      5.41m 
 14 #  263 Winstead, John     07 Spencer County       x16-09.00      5.10m 
 15 #  326 Fisher, Landen     07 St. James Middle     x16-08.00      5.08m 
 
Event 27  Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #   22 Cheatham, Reagan   08 East Oldham              88-05     26.94m  10   
  2 #   97 Freeland, Sarah    08 Oldham County            80-05     24.51m   8   
  3 #   34 Morrison, Taylor   08 East Oldham              55-02     16.81m   6   
  4 #   55 Ortega, Logan      08 Eastside Middle          48-05     14.75m   4   
  5 #  120 Wendel, Grace      07 Oldham County            47-08     14.52m   2   
  6 #  106 Lay, Madeline      07 Oldham County           x47-03     14.40m 
  7 #  104 Jordan, Madison    08 Oldham County           x46-04     14.12m 
  8 #   48 Hare, Sarah        06 Eastside Middle          42-10     13.05m   1   
  9 #   10 Parrish, Ashlynn   06 Central Hardin           39-05     12.01m 
 10 #   53 Martin, Carly      07 Eastside Middle         x36-10     11.22m 
 11 #   93 Marx, Bailey          Oldham County           x27-00      8.22m 
 
Event 28  Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  284 Smith, Aidan       08 Meade County            105-02     32.05m  10   
  2 #  321 Powell, Marquis    08 Spencer County           97-04     29.66m   8   
  3 #  292 Dennis, Joseph     08 Oldham County            90-00     27.43m   6   
  4 #  299 Fix, Daniel        08 Oldham County            80-05     24.51m   4   
  5 #  313 Tang, Zeppelin     07 Oldham County           x78-10     24.02m 
  6 #  231 Dumke, Brooks      08 East Oldham              68-07     20.90m   2   
  7 #  213 Carter, Nathan     07 Central Hardin           59-06     18.13m   1   
  8 #  331 Wheatley, Lucas    08 St. James Middle         57-11     17.65m 
  9 #  237 Kemble, Logan      08 East Oldham              52-10     16.10m 
 10 #  295 Dunkle, Alex       08 Oldham County           x52-09     16.07m 
 11 #  243 Stover, Noah       06 East Oldham             x52-06     16.00m 
 12 #  263 Winstead, John     07 Spencer County           51-00     15.54m 
 13 #  326 Fisher, Landen     07 St. James Middle         49-02     14.98m 
 14 #  298 Fix, Ben           06 Oldham County           x48-01     14.65m 
 15 #  340 Coleman, Kasey     06 Spencer County          x46-01     14.04m 
 16 #  227 Crites, Logan      06 East Oldham             x37-08     11.48m 
 
Event 29  Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  105 Korzeniowski, Kas  07 Oldham County         15-04.00      4.67m  10   
  2 #   29 Gonshak, Chloe     08 East Oldham           15-00.00      4.57m   8   
  3 #   96 Freeland, Sammy    08 Oldham County         14-07.00      4.44m   6   
  4 #   17 Aguilar, Samantha  06 East Oldham           13-10.00      4.21m   4   
  5 #  102 Holmes, Avery      07 Oldham County        x13-05.50      4.10m 
  6 #   94 Elmore, Isabelle   08 Oldham County        x13-00.00      3.96m 
  7 #   26 Forseth, Eva       07 East Oldham          x12-08.00      3.86m 
  8 #   73 Ratcliffe, Libert  08 Elizabethtown         12-03.00      3.73m   2   
  9 #    8 Jones, Khania      06 Central Hardin        12-01.50      3.69m   1   
 10 #  129 Higdon, Sydney     07 St. James Middle      11-09.00      3.58m 
 11 #  131 McCoy, Kendall     06 St. James Middle      11-08.00      3.55m 
 12 #   11 Parrish, Hallee    08 Central Hardin         9-09.00      2.97m 
 13 #    6 Hamblen, Avory     07 Central Hardin        x9-07.50      2.93m 
 14 #  130 Kubat, Nora        06 St. James Middle      x9-06.00      2.89m 
 
Event 30  Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  320 Hutt, Wade         08 Spencer County        18-03.00      5.56m  10   
  2 #  314 Tipton, Brandon    08 Oldham County         17-09.00      5.41m   8   
  3 #  317 Williams, Mack     08 Oldham County         16-09.00      5.10m   6   
  4 #  291 Cissell, Kane      08 Oldham County        x16-07.00      5.05m 
  5 #  228 Davis, Amare       06 East Oldham           14-06.00      4.41m   4   
  6 #  271 Ennis, Michael     07 Elizabethtown         13-11.25      4.24m   2   
  7 #  342 Webb, David        08 JT Alton              13-09.00      4.19m   1   
  8 #  315 Tucker, Benjamin   06 Oldham County        x13-08.75      4.18m 
  9 #  241 Perkins, Jaxon     07 East Oldham           12-10.50      3.92m 
 10 #  273 Shory, Ben         06 Elizabethtown         11-11.50      3.64m 
 11 #  269 Doctor, Deiondre   06 Elizabethtown        x11-09.00      3.58m 
 12 #  323 Bowen, Lucas       06 St. James Middle       9-11.00      3.02m 
 13 #  330 Preen, Zachary     05 St. James Middle       9-07.00      2.92m 
 -- #  324 Bull, Teddy        05 St. James Middle            ND            
 -- #  328 Martin, Sam        05 St. James Middle            ND            
 
Event 31  Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  105 Korzeniowski, Kas  07 Oldham County         31-11.00      9.72m  10   
  2 #   36 Neie, Kori         08 East Oldham           30-08.00      9.34m   8   
  3 #   88 Anderson, Ashleig  08 Oldham County         28-00.00      8.53m   6   
  4 #  109 McIntyre, Ailey    07 Oldham County        x27-09.00      8.45m 
  5 #   17 Aguilar, Samantha  06 East Oldham           27-00.00      8.22m   4   
  6 #   26 Forseth, Eva       07 East Oldham          x25-01.00      7.64m 
  7 #   37 O'Brien, Ella      07 East Oldham          x23-06.00      7.16m 
 
Event 32  Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  233 Gordon, Connor     08 East Oldham           35-06.00     10.82m  10   
  2 #  291 Cissell, Kane      08 Oldham County         35-03.00     10.74m   8   
  3 #  314 Tipton, Brandon    08 Oldham County         34-07.00     10.54m   6   
  4 #  228 Davis, Amare       06 East Oldham           29-08.00      9.04m   4   
  5 #  315 Tucker, Benjamin   06 Oldham County        x29-04.00      8.94m 
  6 #  241 Perkins, Jaxon     07 East Oldham          x26-10.00      8.17m 
 
Event 33  Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  102 Holmes, Avery      07 Oldham County          4-06.00      1.37m  10   
  2 #  111 O'Leary, Meaghan   08 Oldham County         x4-04.00      1.32m  O
  3 #   29 Gonshak, Chloe     08 East Oldham           J4-04.00      1.32m   8    XO
  3 #  115 Roberts, Audrey    08 Oldham County        xJ4-04.00      1.32m  XO + 1
  5 #   88 Anderson, Ashleig  08 Oldham County         J4-04.00      1.32m   6    XO + 2
  6 #   28 Gerdes, Ava        07 East Oldham           x4-02.00      1.27m  XO + 1
  7 #   20 Bobby, Kaylee      08 East Oldham          xJ4-02.00      1.27m  XO + 2
  8 #   30 Howard, Madison    08 East Oldham           J4-02.00      1.27m   4    XXO
  9 #   61 Addison, Madalyn   08 Elizabethtown          3-10.00      1.16m   2    O
 10 #   56 Padden, Raegan     08 Eastside Middle       J3-10.00      1.16m   1    XXO
 
Event 34  Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  322 Heim, Jackson      08 St. Albert             5-04.00      1.62m  10    O
  2 #  296 Dunkle, Ben        08 Oldham County         J5-04.00      1.62m   8    XO
  3 #  314 Tipton, Brandon    08 Oldham County          5-02.00      1.57m   6   
  4 #  254 Egan, Travis       08 Eastside Middle        5-00.00      1.52m   4   
  5 #  291 Cissell, Kane      08 Oldham County         x4-08.00      1.42m 
  6 #  271 Ennis, Michael     07 Elizabethtown          4-06.00      1.37m   2    O
  7 #  225 Bivins, Ryan       07 East Oldham           J4-06.00      1.37m   1    XXO + 3
  8 #  235 Henry, Joseph      07 East Oldham           J4-06.00      1.37m  XXO + 8
  9 #  863 Reynolds, Gavin    06 Eastside Middle        4-04.00      1.32m 
 10 #  238 Lewis, Matthew     08 East Oldham           x4-02.00      1.27m 
 -- #  335 Finch, Jude        04 University Heigh            NH            
 
Event 37  Girls Javelin Throw Turbojav
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #   97 Freeland, Sarah    08 Oldham County            80-10     24.63m  10   
  2 #  106 Lay, Madeline      07 Oldham County            75-02     22.91m   8   
  3 #   29 Gonshak, Chloe     08 East Oldham              72-00     21.94m   6   
  4 #   30 Howard, Madison    08 East Oldham              68-10     20.98m   4   
  5 #  107 Lay, Sophia        06 Oldham County           x57-09     17.60m 
  6 #   20 Bobby, Kaylee      08 East Oldham             x50-02     15.29m 
  7 #   79 Burnett, Anna      08 Meade County             46-10     14.27m   2   
  8 #  121 Williams, Josie    06 Oldham County           x45-01     13.74m 
  9 #   10 Parrish, Ashlynn   06 Central Hardin           33-00     10.05m   1   
 10 #   11 Parrish, Hallee    08 Central Hardin           28-10      8.78m 
 
Event 38  Boys Javelin Throw Turbojav
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 #  320 Hutt, Wade         08 Spencer County          142-10     43.53m  10   
  2 #  304 Heidenreich, Nate  08 Oldham County           126-02     38.45m   8   
  3 #  292 Dennis, Joseph     08 Oldham County           114-00     34.74m   6   
  4 #  317 Williams, Mack     08 Oldham County          x108-01     32.94m 
  5 #  233 Gordon, Connor     08 East Oldham             103-03     31.47m   4   
  6 #  295 Dunkle, Alex       08 Oldham County           x88-01     26.84m 
  7 #  341 Hall, James        08 Spencer County           87-07     26.69m   2   
  8 #  284 Smith, Aidan       08 Meade County             77-07     23.64m   1   
  9 #  293 Dowling, David     07 Oldham County           x72-09     22.17m 
 10 #  311 Scully, Phillip    08 Oldham County           x56-11     17.34m 
 11 #  327 Fisher-Johnson, J  06 St. James Middle         50-06     15.39m 
 12 #  331 Wheatley, Lucas    08 St. James Middle         45-07     13.89m 
 13 #  326 Fisher, Landen     07 St. James Middle        x44-08     13.61m 
 14 #  213 Carter, Nathan     07 Central Hardin           30-10      9.39m 
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Oldham County Middle Schoo 189        2) East Oldham Middle School 165   
    3) Elizabethtown               73        4) Eastside Middle School     66   
    5) Meade County                24        6) Central Hardin Middle Tra  18   
    7) Spencer County Middle Scho  10        8) University Heights          2   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Oldham County Middle Schoo 179        2) East Oldham Middle School  75   
    3) Spencer County Middle Scho  73        4) Central Hardin Middle Tra  68   
    5) Meade County                62        6) Eastside Middle School     33   
    7) University Heights          22        8) Elizabethtown              21   
    9) St. Albert the Great        10       10) St. James Middle School     3   
   11) James T. Alton               1