FMTiming - Contractor License                              HY-TEK's Meet Manager
                   Shelby County Invitational 2012 - 9/1/2012                    
                                 East Shelby MS                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 5  Girls 3k Run CC MS
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #936 Sapienza-Wright, A  7t Northeast Yma         11:31.44    1             
  2 #1631 Searcy, Hallie      08 South Oldham Middle   11:40.92    2             
  3 #1629 Webb, Haley         08 South Oldham Middle   11:47.68    3             
  4  #939 Sullivan, Catherin  7t Northeast Yma         11:56.62    4             
  5 #1627 Lynch, Clara        08 South Oldham Middle   12:00.54    5             
  6  #930 Harper, Carmen      7t Northeast Yma         12:03.70    6             
  7  #146 Reburn, Abby        08 Bullitt East          12:10.16    7             
  8  #343 Abukwaik, Sarah     08 East Oldham MS        12:14.71    8             
  9 #1634 Limprevil, Taylor   06 South Oldham Middle   12:18.16    9             
 10  #125 Collins, Caroline   08 Bullitt East          12:20.27   10             
 11  #874 Fryman, Avery       07 North Oldham          12:21.04   11             
 12  #932 Lampe, Rita         8t Northeast Yma         12:26.89   12             
 13  #348 Chapman, Katharina  06 East Oldham MS        12:28.12   13             
 14  #878 Moeller, Nicole     08 North Oldham          12:28.92   14             
 15  #351 Faulk, Averi        08 East Oldham MS        12:31.04   15             
 16  #358 Norton, Shelby      06 East Oldham MS        12:35.11   16             
 17  #354 Gibson, Rachel      07 East Oldham MS        12:39.37   17             
 18  #142 Poole, Julia        07 Bullitt East          12:41.79   18             
 19  #616 Jacobs, Hayley      08 JTMS                  12:48.94   19             
 20 #1439 Golden, Lilly       08 Henry County          12:52.98   20             
 21  #609 Dyer, Ireland       08 JTMS                  12:55.96   21             
 22  #861 Ashton, Lauren      06 North Oldham          13:05.07   22             
 23  #702 Gantt, Braelyn      06 Collins               13:06.69   23             
 24 #1258 Henderson, Ali      07 school                13:07.30                  
 25  #715 Petty, Madeline     06 Collins               13:19.12   24             
 26  #877 Lossin, Sophie      06 North Oldham          13:20.27   25             
 27  #879 Moore, Gwen         07 North Oldham          13:21.41   26             
 28  #357 Mitchell, McKenna   08 East Oldham MS        13:29.26   27             
 29  #139 Poole, Brianna      08 Bullitt East          13:30.47   28             
 30 #1284 Jaworski, Abby      07 St Edward             13:31.38                  
 31 #1272 Barnett, Bailey     08 St Edward             13:34.34                  
 32  #933 LeBlanc, Alex       8t Northeast Yma         13:40.87   29             
 33 #1285 Leanhart, Sydney    08 St Edward             13:46.52                  
 34 #1346 True, Mallory        6 Stopher               13:49.36                  
 35 #1628 Payne, Jessica      08 South Oldham Middle   13:51.98   30             
 36  #704 Isaac, Allison      06 Collins               13:52.26   31             
 37  #880 Scherer, Rachel     07 North Oldham          13:52.83   32             
 38  #700 Fielding, Alana     07 Collins               13:55.62   33             
 39 #1021 Cheek, Sophie        7 Sayers                13:57.15                  
 40  #150 Spencer, Lindsey    06 Bullitt East          14:00.54   34             
 41  #349 Childs, Addison     08 East Oldham MS        14:00.78   35             
 42  #615 Hoben, Kelsey       06 JTMS                  14:01.50   36             
 43  #122 Chitwood, Bailey    04 Bullitt East          14:01.90   37             
 44  #788 West, Drewanna      07 Meade County          14:02.81   38             
 45 #1024 Ecarma, Alexis       7 Sayers                14:03.64                  
 46  #762 Beavin, Madeline    07 Meade County          14:05.03   39             
 47 #1297 Ryan, Alivia        07 St Edward             14:05.68                  
 48  #926 Curry, Rachel       6t Northeast Yma         14:06.97   40             
 49  #599 Bahena, Evelyn      08 JTMS                  14:07.90   41             
 50 #1434 Buckler, Kathryn    06 Henry County          14:10.20   42             
 51 #1063 Barber, Camryn      08 Scott County          14:13.84                  
 52  #614 Hall, Lamia         08 JTMS                  14:14.30   43             
 53  #867 Cooper, Ainsley     06 North Oldham          14:15.21   44             
 54 #1438 Golden, Grace       05 Henry County          14:16.33   45             
 55 #1039 Powers, Abby         7 Sayers                14:16.85                  
 56  #781 Parker, Emily       07 Meade County          14:17.49   46             
 57  #940 Terhune, Victoria   8t Northeast Yma         14:18.89   47             
 58  #773 Helton, Caitlynn    08 Meade County          14:20.25   48             
 59  #548 O'Dea, Madalyn       7 HLS                   14:20.61   49             
 60  #611 Fallon, Hanna       08 JTMS                  14:24.19   50             
 61  #127 Cornell, Madison    06 Bullitt East          14:25.90   51             
 62 #1147 Gayle, Jillian      08 Shelby County         14:31.40   52             
 63 #1649 Moriarty, Molly     06 South Oldham Middle   14:45.54                  
 64 #1084 Nava, Ivory         08 Scott County          14:54.65                  
 65 #1635 Stoltz, Christy     08 South Oldham Middle   15:04.82   53             
 66  #785 Powers, Meg         07 Meade County          15:10.96   54             
 67 #1432 Amyx, Sydney        06 Henry County          15:13.08   55             
 68  #779 Neal, Alyssa        07 Meade County          15:13.61   56             
 69 #1255 Bennett, Marin      07 school                15:18.00                  
 70  #624 Taylor, Tabitha     06 JTMS                  15:18.22   57             
 71  #713 McGuire, Emma       07 Collins               15:26.24   58             
 72 #1150 Jordan, Wendi       08 Shelby County         15:26.49   59             
 73  #131 Hill, Sydney        08 Bullitt East          15:42.04                  
 74 #1037 McIntire, Morgan     7 Sayers                15:47.70                  
 75  #552 Russell, Corrie      7 HLS                   15:52.12   60             
 76 #1436 Finley, Sarah       08 Henry County          15:52.53   61             
 77 #1078 Jasper, Emily       07 Scott County          16:10.05                  
 78  #983 Taylor, Hannah      07 Port. Christian       16:24.71                  
 79  #600 Barnes, Makenzie    06 JTMS                  16:35.19                  
 80 #1142 Aldridge, Carson    06 Shelby County         16:43.80   62             
 81 #1154 Weaver, Kelsey      07 Shelby County         16:44.02   63             
 82  #706 Kelly, Anna         06 Collins               16:47.88   64             
 83  #608 Durham, Kaley       07 JTMS                  17:07.49                  
 84  #980 Lewis, Autumn       06 Port. Christian       17:08.16                  
 85  #982 Pierce, Kristen     07 Port. Christian       17:21.32                  
 86 #1148 Gayle, Suzanne      08 Shelby County         17:24.58   65             
 87 #1145 DeEsch, Lauren      08 Shelby County         17:59.48   66             
 88  #555 Thibaudeau, Faith    6 HLS                   18:47.87   67             
 89 #1156 Woods, Hannah       06 Shelby County         21:31.76   68             
 90 #1081 Johnson, Juliana    06 Scott County          21:46.26                  
 91 #1392 Cipolla, Elizabeth  07 The de Paul School    22:01.53                  
 92  #556 Thibaudeau, Hannah   8 HLS                   22:48.85   69             
 93  #536 Kanotz, Hannah       7 HLS                   23:59.73   70             
 94  #534 Hughes, Caroline     8 HLS                   25:51.95   71             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 South Oldham Middle          49    2    3    5    9   30   53               
      Total Time:  1:01:39.28                                                    
         Average:    12:19.86                                                    
   2 Northeast Yma                52    1    4    6   12   29   40   47          
      Total Time:  1:01:39.52                                                    
         Average:    12:19.91                                                    
   3 East Oldham Middle School    69    8   13   15   16   17   27   35          
      Total Time:  1:02:28.35                                                    
         Average:    12:29.67                                                    
   4 Bullitt East                 97    7   10   18   28   34   37   51          
      Total Time:  1:04:43.23                                                    
         Average:    12:56.65                                                    
   5 North Oldham Middle Schoo    98   11   14   22   25   26   32   44          
      Total Time:  1:04:36.71                                                    
         Average:    12:55.35                                                    
   6 Johnson Traditional Middl   160   19   21   36   41   43   50   57          
      Total Time:  1:08:08.60                                                    
         Average:    13:37.72                                                    
   7 Martha Layne Collins High   169   23   24   31   33   58   64               
      Total Time:  1:09:39.93                                                    
         Average:    13:55.99                                                    
   8 Henry County                223   20   42   45   55   61                    
      Total Time:  1:12:25.12                                                    
         Average:    14:29.03                                                    
   9 Meade County                225   38   39   46   48   54   56               
      Total Time:  1:11:56.54                                                    
         Average:    14:23.31                                                    
  10 Shelby County               301   52   59   62   63   65   66   68          
      Total Time:  1:20:50.29                                                    
         Average:    16:10.06                                                    
  11 Highlands Latin School      315   49   60   67   69   70   71               
      Total Time:  1:35:49.18                                                    
         Average:    19:09.84                                                    

 FMTiming - Contractor License                              HY-TEK's Meet Manager
                   Shelby County Invitational 2012 - 9/1/2012                    
                                 East Shelby MS                                  
                              Last Completed Event                               
 
Event 6  Boys 3k Run CC MS
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #588 Sheets, Nathan       8 HLS                   10:15.15    1             
  2  #587 Sheets, Michael      8 HLS                   10:15.66    2             
  3  #905 Otter, Logan        08 North Oldham          10:17.75    3             
  4  #901 McClarty, Alex         North Oldham          10:25.24    4             
  5  #903 Morris, Matthew        North Oldham          10:58.90    5             
  6  #384 Osborne, Adam       08 East Oldham MS        11:02.30    6             
  7  #900 Lowe, Robert           North Oldham          11:09.39    7             
  8  #807 Schwartz, Noah      07 Meade County          11:10.20    8             
  9  #953 Heckman, Stevie     5t Northeast Yma         11:15.56    9             
 10 #1622 Pierce, Drew        08 South Oldham Middle   11:15.90   10             
 11  #886 Beirne, Nicholas       North Oldham          11:19.22   11             
 12  #795 Greco, Logan        08 Meade County          11:23.22   12             
 13  #803 Margle, Bryce       08 Meade County          11:34.86   13             
 14 #1319 Wells, Emerson      07 St Edward             11:36.32                  
 15  #897 Kinnison, Jack         North Oldham          11:45.18   14             
 16  #948 Crask, Andrew       8t Northeast Yma         11:45.99   15             
 17  #159 Green, Connor       08 Bullitt East          11:46.44   16             
 18 #1620 Beyerle, David      08 South Oldham Middle   11:46.90   17             
 19 #1708 Miller, Max         08 North Oldham          11:55.08   18             
 20 #1625 Doyon, Nathan       07 South Oldham Middle   11:55.79   19             
 21  #380 Johnson, Tanner     08 East Oldham MS        11:56.55   20             
 22 #1114 Fryer, Jacob        07 Scott County          11:57.06   21             
 23  #376 Faulk, Alex         06 East Oldham MS        12:01.44   22             
 24 #1173 Harless, Ezekiel    06 Shelby County         12:04.39   23             
 25 #1642 Brooking, Aaron     08 South Oldham Middle   12:10.34                  
 26 #1268 Snider, Drake       07 school                12:11.49   24             
 27 #1264 Mattingly, Gavin    07 school                12:16.26   25             
 28 #1646 Vazanna, Luke       06 South Oldham Middle   12:30.19                  
 29 #1320 Wells, Pierce       06 St Edward             12:32.30                  
 30  #951 Flewellen, Marvin   8t Northeast Yma         12:36.98   26             
 31  #369 Beard, Sam          07 East Oldham MS        12:38.73   27             
 32  #377 Gibson, Ben         06 East Oldham MS        12:40.53   28             
 33 #1267 Seawright, Michael  07 school                12:41.15   29             
 34  #738 Hershberger, Matth  07 Collins               12:48.60   30             
 35  #796 Hall, Levi          08 Meade County          12:52.99   31             
 36  #755 Sproul, Robert      07 Collins               13:02.98   32             
 37 #1440 Handley, Brandon    08 Henry County          13:06.01   33             
 38  #371 Carter, Dale        07 East Oldham MS        13:07.43   34             
 39 #1626 Michel, Noah        07 South Oldham Middle   13:07.75   35             
 40  #986 Mackey, Keller      07 Port. Christian       13:10.35   36             
 41 #1632 King, Will          07 South Oldham Middle   13:13.62   37             
 42 #1270 Wafford, Joel       07 school                13:16.05   38             
 43  #155 DeBold, Caleb       06 Bullitt East          13:16.43   39             
 44 #1266 Seawright, Jacob    06 school                13:17.24   40             
 45 #1103 Anderson, Evan      06 Scott County          13:17.44   41             
 46 #1140 Zwygart, Tiler      07 Scott County          13:18.89   42             
 47 #1262 Henderson, Shane    06 school                13:19.73   43             
 48 #1444 Landers, Andrew     06 Henry County          13:20.15   44             
 49  #734 Gehrman, Brady      06 Collins               13:23.87   45             
 50  #168 Powell, Ian         07 Bullitt East          13:32.76   46             
 51  #386 Yonts, Charlie      06 East Oldham MS        13:39.31   47             
 52 #1187 York, Jake          07 Shelby County         13:41.26   48             
 53 #1265 Mitchell, Kobe      07 school                13:41.49   49             
 54 #1175 Holtzworth, Jack    07 Shelby County         13:50.69   50             
 55  #560 Arnold, Jobe         8 HLS                   13:53.94   51             
 56  #957 Kiley, Griffen      6t Northeast Yma         13:54.34   52             
 57  #729 Call, Sam           06 Collins               14:01.37   53             
 58 #1179 Kessinger, Logan    06 Shelby County         14:19.02   54             
 59 #1716 Jasper, Steven      06 Scott County          14:33.87   55             
 60  #976 Thomas, Elijah      6t Northeast Yma         14:35.15   56             
 61  #166 Perdew, Kaleb       08 Bullitt East          14:40.63   57             
 62 #1170 Gayle, Paul         06 Shelby County         14:44.04   58             
 63  #156 Devine, Nathan      06 Bullitt East          14:44.30   59             
 64 #1109 Burgess, Cam        08 Scott County          14:45.36   60             
 65  #749 Munsterman, Matthe  06 Collins               14:50.25   61             
 66 #1464 Morgan, Landon      07 Henry County          14:51.97   62             
 67 #1402 Snyder, Zak         07 The de Paul School    14:55.29   63             
 68 #1670 LaFleur, Matyas     07 LaFleur Family H      15:01.78                  
 69  #740 Howell, Ethan       07 Collins               15:06.40   64             
 70 #1131 Risher, Luke        06 Scott County          15:11.45   65             
 71 #1165 Cox, Jacob          06 Shelby County         15:17.01   66             
 72  #559 Arnold, Aiden        7 HLS                   15:22.93   67             
 73  #167 Perry, Grant        06 Bullitt East          15:42.45   68             
 74  #585 Ryan, Joe            6 HLS                   15:47.39   69             
 75 #1159 Betts, Benjamin     07 Shelby County         15:56.91   70             
 76 #1403 Tarullo, Miles      06 The de Paul School    15:57.14   71             
 77  #581 Moore, Bob           6 HLS                   15:59.05   72             
 78 #1049 Keutzer, Max         6 Sayers                16:03.69                  
 79 #1107 Brock, Tanner       08 Scott County          16:05.47   73             
 80 #1059 Zoeller, Daniel      6 Sayers                16:22.60                  
 81 #1400 Leigh, Spencer      08 The de Paul School    16:23.71   74             
 82 #1397 Davis, Everett      08 The de Paul School    16:24.91   75             
 83 #1263 Kirk, Luke          06 school                16:27.29                  
 84 #1678 Strothman, Justin      school                16:27.80                  
 85 #1136 Vinson, Jack        06 Scott County          16:29.23                  
 86 #1377 Williams, Grayson    6 Stopher               16:37.93                  
 87  #573 Howard, Andrew       8 HLS                   16:48.40   76             
 88  #995 Tucker, Grant       06 Port. Christian       16:49.12   77             
 89  #592 Tiemann, Elliot      7 HLS                   16:51.90                  
 90 #1401 McKinney, Patrick   08 The de Paul School    17:02.74   78             
 91  #990 Niestadt, Terry     07 Port. Christian       17:20.48   79             
 92  #977 Treufeldt, Connor   7t Northeast Yma         17:39.99   80             
 93 #1110 Diener, Maxwell     07 Scott County          17:44.46                  
 94  #988 Mathis, Jackson     07 Port. Christian       17:50.03   81             
 95 #1396 Allen, Nate         07 The de Paul School    18:00.37   82             
 96 #1460 Smith, Nick         07 Henry County          18:29.39   83             
 97 #1404 Wells, Mason        06 The de Paul School    18:50.06   84             
 98  #805 Ray, Aaron          08 Meade County          18:53.62   85             
 99 #1269 Stayton, Steven     06 school                20:18.52                  
100  #987 Martin, Michael     06 Port. Christian       21:53.61   86             
101 #1463 Davis, Brandon      07 Henry County          22:03.80   87             
102 #1455 Simpson, Anthony    06 Henry County          22:11.47   88             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Oldham Middle Schoo    30    3    4    5    7   11   14   18          
      Total Time:    54:10.50                                                    
         Average:    10:50.10                                                    
   2 East Oldham Middle School   103    6   20   22   27   28   34   47          
      Total Time:  1:00:19.55                                                    
         Average:    12:03.91                                                    
   3 South Oldham Middle         118   10   17   19   35   37                    
      Total Time:  1:01:19.96                                                    
         Average:    12:16.00                                                    
   4 Meade County                149    8   12   13   31   85                    
      Total Time:  1:05:54.89                                                    
         Average:    13:10.98                                                    
   5 Spencer County Middle Sch   156   24   25   29   38   40   43   49          
      Total Time:  1:03:42.19                                                    
         Average:    12:44.44                                                    
   6 Northeast Yma               158    9   15   26   52   56   80               
      Total Time:  1:04:08.02                                                    
         Average:    12:49.61                                                    
   7 Highlands Latin School      190    1    2   51   67   69   72   76          
      Total Time:  1:05:35.07                                                    
         Average:    13:07.02                                                    
   8 Bullitt East                217   16   39   46   57   59   68               
      Total Time:  1:08:00.56                                                    
         Average:    13:36.12                                                    
   9 Scott County                219   21   41   42   55   60   65   73          
      Total Time:  1:07:52.62                                                    
         Average:    13:34.53                                                    
  10 Martha Layne Collins High   221   30   32   45   53   61   64               
      Total Time:  1:08:07.07                                                    
         Average:    13:37.42                                                    
  11 Shelby County               233   23   48   50   54   58   66   70          
      Total Time:  1:08:39.40                                                    
         Average:    13:43.88                                                    
  12 Henry County                309   33   44   62   83   87   88               
      Total Time:  1:21:51.32                                                    
         Average:    16:22.27                                                    
  13 Portland Christian School   359   36   77   79   81   86                    
      Total Time:  1:27:03.59                                                    
         Average:    17:24.72                                                    
  14 The de Paul School          361   63   71   74   75   78   82   84          
      Total Time:  1:20:43.79                                                    
         Average:    16:08.76                                                    

Licensed to FMTiming - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 9/1/2012 07:18 PM
                  Shelby County Invitational 2012 - 9/1/2012                   
                                East Shelby MS                                 
                                    Results                                    
 
Mixed 3k Run CC MS-Open
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Mixed
  1 Beard, Mason             M06 North Oldham                   11:53.97  
  1 Dieterle, Grace          W08 North Oldham                   13:30.14  
  2 King, Jason              M05 SOM2                           11:58.12  
  2 Mullenix, Halle          W07 Meade County                   14:21.09  
  3 Mortenson, Nolan         M08 East Oldham MS                 12:13.90  
  3 Binzer, Hannah           W06 North Oldham                   14:29.36  
  4 Walker, Pierce           M06 North Oldham                   12:18.64  
  4 Condit, Abigail          W07 North Oldham                   14:48.36  
  5 Horn, Cody               M07 JTMS                           12:20.86  
  5 Foster, Libby            W06 North Oldham                   14:50.77  
  6 Jerry, Brock             M08 North Oldham                   12:37.34  
  6 Allen, Lauren            W06 Allen Home Schoo               14:52.21  
  7 Heitz, Teddy             M07 SOM1                           12:38.44  
  7 Wiedmar, Lucy            W07 North Oldham                   14:52.87  
  8 Davis, Sam               M07 North Oldham                   12:43.39  
  8 Spillman, Ashley         W07 East Oldham MS                 14:55.32  
  9 Wolff, Noah              M06 SOM1                           12:53.35  
  9 Bennett, Rachel          W08 North Oldham                   14:57.53  
 10 Smith, Wyatt             M06 North Oldham                   12:54.67  
 10 Tapp, Haley              W07 East Oldham MS                 14:57.91  
 11 O'Brien, Ben             M08 North Oldham                   12:56.13  
 11 Eatherly, Kendall        W6t YMCA                           15:00.61  
 12 Sheckells, Chandler      M08 JTMS                           12:59.48  
 12 Bates, Piper             W7t YMCA                           15:02.61  
 13 Biddle, Ryan             M06 North Oldham                   13:03.04  
 13 Wolff, Madison           W08 SOM1                           15:03.00  
 14 Fisher, Cole             M06 North Oldham                   13:08.03  
 14 Evans, Ella              W08 North Oldham                   15:03.33  
 15 Moriarty, Will           M08 SOM2                           13:14.09  
 15 Shelton, Jillian         W8t YMCA                           15:03.60  
 16 Carper, Daniel           M06 North Oldham                   13:14.32  
 16 Brozak, Madeleine        W06 East Oldham MS                 15:17.50  
 17 Cooper, Quinten          M08 North Oldham                   13:23.12  
 17 Thompson, Kyndall          W North Oldham                   15:19.53  
 18 Taylor, Keegan           M06 North Oldham                   13:33.52  
 18 Cox, Kelsey              W08 East Oldham MS                 15:23.83  
 19 Stallard, Peyton         M06 SOM2                           13:34.11  
 19 Schade, Sadie            W06 East Oldham MS                 15:25.81  
 20 Kent, Luke               M06 North Oldham                   13:37.89  
 20 Knabel, Olivia           W06 East Oldham MS                 15:30.78  
 21 Swift, Mark              M07 SOM2                           13:39.87  
 21 Forseth, Lily            W06 East Oldham MS                 15:33.08  
 22 Bentsen, Henry           M07 East Oldham MS                 13:41.56  
 22 Angelove, Sara           W06 North Oldham                   15:39.88  
 23 Logsdon, Blaine            M North Oldham                   13:42.96  
 23 Sauve, Reagan            W06 East Oldham MS                 15:42.17  
 24 Forbes, Ian              M07 North Oldham                   13:48.68  
 24 Foster, Kayla            W06 East Oldham MS                 15:57.44  
 25 Gilfether, Mark          M08 East Oldham MS                 13:59.99  
 25 Kozora, Hailey           W07 North Oldham                   15:59.53  
 26 Taylor, Daniel           M07 JTMS                           14:01.08  
 26 Randolph, Julia          W06 Collins                        16:18.27  
 27 Fallon, Cody             M07 JTMS                           14:01.52  
 27 Turner, McKenzie         W08 East Oldham MS                 16:27.35  
 28 Johnson, Coby            M06 JTMS                           14:05.99  
 28 Hardesty, Lauren         W07 East Oldham MS                 16:39.13  
 29 Snyder, Will               M North Oldham                   14:06.58  
 29 Whelan, Hannah           W07 Meade County                   16:44.44  
 30 King, Caleb              M07 Collins                        14:08.44  
 30 Wasson, Fiona            W08 North Oldham                   16:54.56  
 31 Ennis, Ethan             M06 East Oldham MS                 14:11.81  
 31 Medley, Lily             W06 SOM2                           17:01.68  
 32 Kuhn, Jackson            M06 North Oldham                   14:12.28  
 32 Reed, Ellie              W07 East Oldham MS                 17:05.31  
 33 Curby, Jordan            M07 JTMS                           14:17.49  
 33 Veal, Maggie             W06 Collins                        17:06.14  
 34 Larsen, John             M06 SOM2                           14:18.59  
 34 Ford, Makayla            W07 Meade County                   17:09.56  
 35 Lawrence, Gabriel        M06 JTMS                           14:21.36  
 35 Ledford, Mary            W05 SOM2                           17:13.12  
 36 Mundell, Jonny           M08 JTMS                           14:27.94  
 36 Becknell, Elizabeth      W07 East Oldham MS                 17:16.92  
 37 Chapman, Max             M06 East Oldham MS                 14:29.70  
 37 Franklin, Reagan         W06 North Oldham                   17:20.52  
 38 Revolt, Cam              M07 Port. Christian                14:46.22  
 38 Conroy, Skylar           W06 North Oldham                   17:48.33  
 39 Hardy, Ryan              M07 SOM2                           14:53.82  
 39 Klehr, Lizzie            W06 SOM2                           18:07.64  
 40 Sandman, Ty              M06 North Oldham                   15:07.39  
 40 Maddox, Grace            W06 Collins                        18:15.40  
 41 Wilson, Seth             M06 North Oldham                   15:16.60  
 41 Brown, Lindsay           W07 JTMS                           18:16.89  
 42 Clore, John              M07 North Oldham                   15:21.18  
 42 Stodghill, Abby          W07 East Oldham MS                 18:21.97  
 43 Button, Curtis           M06 Collins                        15:32.48  
 43 Kelly, Catie             W06 Collins                        18:25.92  
 44 Turner, Ryan             M07 North Oldham                   15:46.46  
 44 Fiorito, Sarah           W06 North Oldham                   18:31.93  
 45 Fuson, Nick              M07 Meade County                   15:47.07  
 45 Adams, Casie             W06 Bullitt East                   18:38.66  
 46 White, Addison           M08 North Oldham                   15:48.81  
 46 knoer, Caitlyn           W08 JTMS                           18:44.00  
 47 Sharber, Carson          M06 North Oldham                   16:16.36  
 47 Goodlett, Jacklyn        W07 Collins                        19:02.76  
 48 Cottongim, Blake         M07 SOM1                           16:29.82  
 48 Byrd, Caitlyn            W06 East Oldham MS                 19:04.15  
 49 Reid, Austin             M06 SOM2                           16:31.78  
 49 Kubica, Nicole           W07 Collins                        19:06.60  
 50 Ivey, Tanner             M06 Shelby County                  16:38.67  
 50 Wade, Alexis             W07 Collins                        19:17.20  
 51 Trimble, Jacob           M06 East Oldham MS                 16:50.44  
 51 Carlton, Harper          W8t YMCA                           19:22.37  
 52 Mittal, Sameer           M07 North Oldham                   17:06.96  
 52 Fisher, Makenna          W06 JTMS                           20:37.73  
 53 Lyles, Cole              M07 Collins                        17:10.61  
 53 Roberts, Katie           W06 Collins                        20:42.07  
 54 McLemore, Jacob          M07 Collins                        17:12.49  
 54 Paneda, Yasua            W06 Collins                        20:54.18  
 55 Scrogham, Bram           M06 Collins                        17:14.28  
 55 Sparks, Tyler            W07 Collins                        21:17.36  
 56 Schad, Ian               M06 North Oldham                   17:40.39  
 56 Roswick, Sydney          W8t YMCA                           22:09.38  
 57 Owens, Thomas            M07 Meade County                   17:52.02  
 57 Johnson, Hailey          W07 JTMS                           22:22.22  
 58 Burke, Jordan            M06 Shelby County                  18:04.84  
 58 Diemer, Anne             W07 North Oldham                   22:35.19  
 59 Arvin, Lucas             M08 SOM1                           18:17.63  
 59 Gambrell, Rachel         W06 Scott County                   22:36.75  
 60 Mackin, Isaac            M08 JTMS                           18:22.97  
 60 Kendall, Amelia          W06 Collins                        23:39.75  
 61 Goodman, Noah            M06 Shelby County                  18:24.04  
 61 Rion, Bailey             W06 Collins                        23:40.25  
 62 Higgott, Jake            M07 Collins                        18:32.89  
 62 Auclair, Katelyn         W07 JTMS                           25:02.82  
 63 Byrnside, Caleb          M06 Shelby County                  18:36.39  
 63 White, Alyca             W06 JTMS                           25:16.80  
 64 Napier, Christopher      M06 SOM2                           18:38.01  
 64 Brock, Alyssa            W06 JTMS                           25:20.98  
 65 Moorman, Marcuse         M06 Collins                        18:40.62  
 65 Danlels, Hannah          W07 JTMS                           25:52.49  
 66 Smith, Harrison          M6t YMCA                           18:43.47  
 66 Watterson, Kaliah        W08 JTMS                           25:58.15  
 67 Padmanabhan, Srikhar     M6t YMCA                           18:58.62  
 67 King, Makiah             W06 JTMS                           26:22.28  
 68 Shaffer, Alec            M06 Shelby County                  19:41.26  
 68 Gilkey, Rachel           W06 JTMS                           26:22.63  
 69 Knoer, Ethan             M08 JTMS                           19:43.60  
 69 Waldridge, Hope          W07 Collins                        26:44.89  
 70 Bahena, Jonathon         M06 JTMS                           20:03.85  
 70 Childs, Jazavia          W06 JTMS                           33:25.53  
 71 Sachs, Ian                 M SOM1                           20:16.78  
 72 Basil, Sam               M06 JTMS                           20:24.61  
 73 Carman, Ryan             M08 JTMS                           20:28.34  
 74 Stivers, Will            M06 Collins                        20:50.14  
 75 Hartlage, Trey           M08 Shelby County                  21:16.61  
 76 Bianco, Bryan            M06 Collins                        22:05.25  
 77 Richardson, Kyle         M06 Shelby County                  22:52.07  
 78 Hall, Collin             M08 JTMS                           23:31.57  
 79 Sullivan, Nason          M06 JTMS                           23:36.52  
*******************

If you want to subscribe to KYTF, the LISTSERV for the Kentucky Track and Field Coaches, go to http://www.coe.uky.edu/lists/khsaalists.php

An excellent source for high school sport information is the Kentucky School Athletic Association site at http://khsaa.org/

If you want to unsubscribe from the LISTSERV, go to http://www.coe.uky.edu/lists/khsaalists2.php and follow the directions.

********************